LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


pa koja frka oko lkpc-dobit pala,ali dobit i dalje postoji,nema gubitka,nema kredita..dobro,ni ove godine promet neće biti puno veći,ali će krenuti uzlaznom putanjom..samo što će ta uzlazna putanja biti dug put…ali vrijedi čekati..1500-1600 je fer cijena u ovome trenutku,ma šta drugi mislili o tome..

Gdje si pročitao da kreće uzlazna putanja?

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

@golubv

Za one koji znaju čitati izvještaj za 4Q tamo piše samo ne baš ovakvim jednostavnim jezikom.

Porast dobiti za 65% u 4Q.

Ako se vratimo koji tjedan unazad, onda sam jasno uputio na odbijanje do 1705kn i da je vrijeme bježati. Tko me poslušao ima sad samo 8% više!
GAP na 1535kn se mora popuniti, a to zove novi pad.

26.11.2010 - Dan D

@split009jr

Gap je 1565 opet u ništa kao i obično ili namjerno ljudima daješ krive informacije da bi ti jeftinije kupio.


@split009jr

Gap je 1565 opet u ništa kao i obično ili namjerno ljudima daješ krive informacije da bi ti jeftinije kupio.


Brankcia je rekla da je GAP na 1540, ja kažem propast će i ispod toga, negdje 1500-1510kn.

26.11.2010 - Dan D

A uostalom kad na godišnjem planu netko bilježi smanjenje dobiti od golemih 80% onda se pitam kako uopće netko ovo smatra dobrim pickom?

26.11.2010 - Dan D

Kad nekome 4Q dobit poraste 65% jel vama to nešto govori [wink]


A uostalom kad na godišnjem planu netko bilježi smanjenje dobiti od golemih 80% onda se pitam kako uopće netko ovo smatra dobrim pickom?

Igrom slučaja trenutno nemam ovu dionicu, ali smanjenje dobiti ne znači i gubitak. Uostalom, tržište je već ukalkuliralo takvo poslovanje, pa zar nije i cijena dionice trenutno u skladu s takvim poslovanjem.

do dokapa će se cijena kretati u rasponu od cca 10% oko 1600..a to je i fer cijena..realno..
pošto je dionica manje likvidna,ne očekujem pad ispod 1500…jer za vecu akumulaciju se treba postaviti malo iznad te razine


A uostalom kad na godišnjem planu netko bilježi smanjenje dobiti od golemih 80% onda se pitam kako uopće netko ovo smatra dobrim pickom?

To su podaci za najgoru (2009.) godinu svjetskog gospodarstva u zadnjih 80 godina!
U toj godini LKPC uspjela je poslovati s dobiti, dok su mnogi svjetski giganti imali ogromne minuse, a tebi to govori da je LKPC loš pick???
Nadam se da je to samo drukanje da jeftinije kupiš, u protivnom je frapantna razina tvog neznanja [bye]

moji postovi nisu investicijski savjeti niti poziv na kupnju ili prodaju dionica!!

Na čašu se uvijek može gledati kao dopola praznu ili dopola punu.

Činjenice su sljedeće, u godini kad je svijet pogodila ogromna kriza koja se posebno teško odrazila na brodare i lučko poslovanje Luka Ploče ostvarila je dobit od 4,11 milijuna kuna. Mnogo manje nego prethodnih godina, ali opet jako dobro s obzirom na situaciju u zemlji i svijetu i s obzirom na veliki pad prometa (koji je pogodio gotovo sve europske luke, a ne samo Ploče).

Za razliku od većine poduzeća u lijepoj našoj (i to ne samo državnih) Luka Ploče nema nikakvih problema s likvidnošću, nikakvih dugova, te ima dovoljno keša na računu da bi mogli bezbrižno poslovati dugi niz godina. Uspoređivati ovakvu firmu s ostalim državnim poduzećima kojima država daje ogromne subvencije iz proračuna (koje nerijetko premašuju sve ostale prihode kao u slučaju HŽ.a) ili im direktno kupi osnovnu imovinu (kao avione Croatia Airlinesu), pa one ni uz to uopće ne mogu poslovati pozitivno je čisti GRIJEH.

Izvješće za 4Q definitvno pokazuje oporavak i daje nekakav pokazatelj da možemo vrlo optimistično gledati na poslovanje luke u tekućoj godini.

Naravno još uvijek u zraku ostaje visiti to da se država obvezala ugovorom sa svjetskom bankom smanjit svoj udio na 20-ak %. Sad kad će to biti, kakav će model biti prodaje državnih udjela to je sve veliko pitanje, ali ja se nadam da bi država konačno mogla "otkočiti" veliki projekt razvoja luke (koji je jedan od rijetkih projekata u RH koji ima snažnu potporu svjetske banke)!!! Kad bi se to zbilja dogodilo mislim da bi sve nas dioničare čekala jedna strašno lijepa budućnost u ovoj dionici!!!!!!



@split009jr

Gap je 1565 opet u ništa kao i obično ili namjerno ljudima daješ krive informacije da bi ti jeftinije kupio.


Brankcia je rekla da je GAP na 1540, ja kažem propast će i ispod toga, negdje 1500-1510kn.
[/quote]
Pa što plaćaš teletrader kad ti trebaju tuđe analize pa nije valjda da ne znaš prepoznati gdje je gap pa to je osnova isto kao slova u prvom razredu.

lp

New Report

Close