LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vaš link

Vaš link

koje potencijale ima LKPC…[smiley]


odlične vijesti….a tek potencijal….nestvarna dionica..još mi 2 omiljena indikatora projeciraju propast ..pa mojoj sreći nema kraja [thumbsup] [smiley]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Evo tko nam je skupljao zadnja dva dana, skrbnički ZABE iz top 10 je kupio 50 komada, možda nešto znaju ili nagađaku?

11.03.2010 > T: 08.03.10 Pros. cijena: 1.574,12
RB Dioničar Broj %
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 98.780 44,37%
2. HZMO 37.493 16,84%
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 12.914 5,80%
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 4.619 2,07%
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 3.465 1,56% + 50
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 2.024 0,91%
7. PBZ D.D. 1.921 0,86%
8. PBZ D.D. 1.210 0,54%
9. JAZIDŽIJA MARKO 1.053 0,47%
10. GRIZELJ MIRO 908 0,41%
UKUPNO 164.387 73,83%

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Vaš link

Vaš link

koje potencijale ima LKPC…[smiley]

Čekaj, ja sam mislio da planiraju povećat promet robe putem jačanja kontejnerskog pretovara, a ne pretovara otpada.

Baš me zanima koliko mogu zaradit na ovih 80.000t otpada…to je ekvivalent nekih 4000 TEU ( punih kontejnera ). Stvarno velik potencijal, nema šta. Još malo nek nabace tonaže pa ko Rotterdam. Uz parolu: Od otpada do profita!
[rolleyes]
[/quote]
Kolega, stvarno ste površni, niste se potrudili niti pročitati da bi shvatili o čemu se radi.
Između ostalih, jedna od osnovnih djelatnosti tvrtke "Pomorski servis – Luka Ploče" d.o.o. je i prihvat otpada sa brodova a djeluje isključivo u glavnom u krugu i u slobodnoj zoni Luke Ploče.
Nigdje se ne navodi da se tu radi o pretovaru otpada, nego o mnogo unosnijem poslu deponiranja i prerade, kako lučkog tako i komunalnog otpada Dubrovačko-neretvanske i dijela Splitsko-dalmatinske županije.
Kako je "Pomorski servis – Luka Ploče" d.o.o. tvrtka u vlasništvu LKPC te djeluje isključivo na lučkom podrućju, jedan ovakav projekt svakako može imati samo pozitivni utjecaj na vrijednost tvrtke LUKA PLOČE D.D.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Neki dan sam naletio na ovu tužnu al istinitu priču.

Naime svima je poznato da se neki špediteri boje iskrcavat u Pločama zbog velike pličine u tom dijelu mora, zato uglavnom tamo šalju omanje brodove i barkice. A ovo je jedan koji se precijenio i nije imao sreće. Dogodilo se to blizu budućeg terminala za rasute terete, kako Večernji navodi. Srećom nitko od posade nije stradao.

Vaš link

Motorni brod "Orebić", u vlasništvu Splitske plovidbe, nasukao se u luci Ploče nedaleko od budućeg terminal za rasute terete.

Nijedan od devetero članova posade nije ozlijeđen, a još nije poznato zašto se brod nasukavao. Pretpostavlja se da je "Orebić" promašio ulazak u rijeku Neretvu, koji je prilično složen jer se nekoliko puta u kratkom vremenu treba mijenjati kurs.

Sreća je u nesreći što se "Orebić" nasukao na pijesak pa nema nikakvih oštećenja broda, a ni onečišćenja mora. Ipak, prije nego što splitski Brodospas krene u akciju odsukavanja, ronioci će dodatno provjeriti ima li bilo kakvih oštećenja na trupu broda.

Nadajmo se svi da će ipak novi terminal ponudit bolji gaz nego što se do sada pokazalo. Al ko se jednom opeče…



Vaš link

Kancerogeni rezofen na obali mora

Na obali između Ploča i Gradca, na lokaciji tzv. Viktorovih mlinica, pronađene su bačve opasnog i kancerogenog rezofena koji se koristio u azbestnoj industriji. Otkrio ih je Smiljan Batinović, predsjednik pločanskog "Društva žrtve azbesta" kojega je privukao poznati miris kad se tu slučajno zatekao. Rezofen se nalazi u bačvama, ali ga ima u krutom stanju rasutog po okolišu pa se može pretpostaviti da je dio ovog opasnog otpada dospio i u more. Jedan od razloga zbog kojeg se nije znalo za ovu lokaciju je da se ona nalazi na vrlo strmoj padini iznad Jadranske magistrale koja na tom mjestu čini ponor dubine od stotinjak metara. Upravo zato, jer je riječ o nenaseljenom prostoru, nesavjesni građani, ali i neke tvrtke, rado izbacuju razne vrste otpada, ponajviše u noćnim satima. Na mjestu pronalaska pločanska policija je obavila očevid.

– U nekadašnjem Azbestu rezofen se koristio za izradu lamela i kočnica odnosno, miješao se sa trikotilenom od čije su smjese radnici često padali u nesvijest. A koliko je opasno bilo raditi u ovakvom pogonu govori podatak da je većina radnika, koji su njemu radili, do sada umrla, – rekao nam je Smiljan Batinović koji od nadležnih službi očekuje da poduzeti akciju uklanjanja ovog opasnog otpada.

Eto kako je život kratak. Mislim da se pod hitno treba u Pločama neko pobrinut za taj otpad, jer ovo uopće nije ekološki ni moralno savjesno.

1.Orebić je rijećni brod i nasukao se na ulazu u rijeku neretvu!!!

2.Ovu priču o kancerogenom otpadu kolega Madjar prebacite na dionički forum firme Azbest (Plobest)

http://www.poslovni.hr/142081.aspx

Federalni premijer Mustafa Mujezinović rekao je na sastanku s predstavnicima udruženja poslodavaca u BiH kako će kapitalne investicije u cestogradnji i energetici otvoriti šanse za angažiranje domaćih kompanija i njihovo prilagođavanje europskim standardima. Njegov zamjenik i ministar financija Vjekoslav Bevanda kazao je da bi u ovoj godini trebalo intenzivnije graditi autocestu na koridoru Vc.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Jel taj Mustafa spomenuo odakle mu pare za gradnju?


Jel taj Mustafa spomenuo odakle mu pare za gradnju?

Europska banka za obnovu i razvoj i Europska investicijska banka. [tongue]

Kako pojedinci više ne bi živjeli u neznanju ili imali nedoumica što je to koridor Vc i tko ga financira:

http://bs.wikipedia.org/wiki/Koridor_Vc

bosanska posla:
http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=95130

http://www.nacional.hr/clanak/72160/kuvajt-daje-30-milijuna-eura-za-gradnju-koridora-vc

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Vaš link

"dovršetak dionice Dalmatine od Ravče do Ploča, ali najavljuju i početak gradnje autoceste od Ploča do granice s Bosnom i Hercegovinom, te na istom prometnom koridoru (5c) gradnju mosta preko Drave kod Osijeka"

U tiskanom izdanju još piše da planiraju milijardu kn u lučku infrasrtukturu od Rijeke do Ploča

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Vaš link

"dovršetak dionice Dalmatine od Ravče do Ploča, ali najavljuju i početak gradnje autoceste od Ploča do granice s Bosnom i Hercegovinom, te na istom prometnom koridoru (5c) gradnju mosta preko Drave kod Osijeka"

U tiskanom izdanju još piše da planiraju milijardu kn u lučku infrasrtukturu od Rijeke do Ploča

[smiley] [smiley] [smiley]

Gradi se i autocesta do Bosne!!! :

" Pritom u Vladi najviše polažu na nastavak gradnje autoceste od Zagreba do Siska, te na dovršetak dionice Dalmatine od Ravče do Ploča, ali najavljuju i početak gradnje autoceste od Ploča do granice s Bosnom i Hercegovinom, te na istom prometnom koridoru (5c) gradnju mosta preko Drave kod Osijeka. "

Ne samo da se ipak nastavlja graditi Dalmatina do ploča, već ide i nova autocesta do Bosne, što je krucijalno za Luku Ploče!

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Kao rijeka usred pustinje.. :

http://www.poslovni.hr/142081.aspx

" Federacija BiH ulaže 5,5 milijardi eura u cestogradnju i energetiku "

" ministar financija Vjekoslav Bevanda kazao je da bi u ovoj godini trebalo intenzivnije graditi autocestu na koridoru Vc. "

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Dosta špekulacije ajmo malo sa istinom i razmišljat o ljudima koji više vrijede od proricanja,love,igre….

New Report

Close