LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/adria-mar-zeli-u-plocama-graditi-i-odrzavati-patrolne-brodove,70512.html

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


http://www.poslovni.hr/141950.aspx

Hrvatska dotiče dno, ulagači vrebaju

" Premda će zasigurno određeni fondovi poput Templetona pronaći na malome hrvatskom tržištu priliku da ulažu, najvjerojatnije u male kompanije koje su posljednjih nekoliko godina bilježile veći rast, a danas im nedostaje kapitala.."

[rolleyes]

lp


slažem se,upravo ovih dana doticemo samo dno,ispod oivoga mislim da ne može,i ja očekujem oporavak od ljeta..pa nadalje,a rast ili pad bdp-a ovisi o velikim igračima,ponajprije todoriću..vjerovatno će se kretati bdp oko nule,ili malo ispod toga,a pojedine dionice na ovim razinama su dosta povoljne


http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/adria-mar-zeli-u-plocama-graditi-i-odrzavati-patrolne-brodove,70512.html

Kakve to veze ima sa ovom temom? Otkad se Luka Ploče bavi brodogradnjom?

gle bitno da se spominju Ploče….jel tak feđo/bedmen /vidra/skddkd/bizkit /itd itd??

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...



http://www.poslovni.hr/141950.aspx

Hrvatska dotiče dno, ulagači vrebaju

" Premda će zasigurno određeni fondovi poput Templetona pronaći na malome hrvatskom tržištu priliku da ulažu, najvjerojatnije u male kompanije koje su posljednjih nekoliko godina bilježile veći rast, a danas im nedostaje kapitala.."

[rolleyes]

lp


slažem se,upravo ovih dana doticemo samo dno,ispod oivoga mislim da ne može,i ja očekujem oporavak od ljeta..pa nadalje,a rast ili pad bdp-a ovisi o velikim igračima,ponajprije todoriću..vjerovatno će se kretati bdp oko nule,ili malo ispod toga,a pojedine dionice na ovim razinama su dosta povoljne

[/quote]
Slažem se, ali prometi su premali na svim dionicama, da bi ovo bilo dno.

Uhljebe na ulicu!!!!!



Hrvatska dotiče dno, ulagači vrebaju

slažem se,upravo ovih dana doticemo samo dno,ispod oivoga mislim da ne može,i ja očekujem oporavak od ljeta..
[/quote]

Sa ovakvom strategijom (koje btw. nema), nismo mi ni blizu dna! Ako vlada ne napravi hitne rezove u javnoj upravi i ako ne potakne potrošnju ukidanjem i smanjivanjem poreza bit će i gore. Naravno, ja ne pričam o tržištu kapitala, već o ekonomskoj i gospodarskoj situaciji. Međutim, burza je odraz stanja u državi, pa očekujem da će tako biti do daljnjega!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

pa mislim da se napokon krenilo sa mrtve točke,stanje je loše..i to je trenutak za kupnju dionica,kad bude bolje,već će luka biti na 2500.o tome pričam,kupuje se dok još ima imalo straha..kad strah nestane,a nestat će,onda će biti samo up

Vaš link

Vaš link

koje potencijale ima LKPC…[smiley]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Vaš link

Vaš link

koje potencijale ima LKPC…[smiley]

Čekaj, ja sam mislio da planiraju povećat promet robe putem jačanja kontejnerskog pretovara, a ne pretovara otpada.

Baš me zanima koliko mogu zaradit na ovih 80.000t otpada…to je ekvivalent nekih 4000 TEU ( punih kontejnera ). Stvarno velik potencijal, nema šta. Još malo nek nabace tonaže pa ko Rotterdam. Uz parolu: Od otpada do profita!
[rolleyes]

never surrender


Vaš link

Vaš link

koje potencijale ima LKPC…[smiley]

Bravo.
Svakim danom samo dobre viejstri i nove perspektive.

[thumbsup]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Its a small step for a man but giant for a mankind of Ploče…
[lol]

To se zove drukanje! Samo naprijed. Živjela luka Ploče! [thumbsup]

never surrender

Vaš link

Kancerogeni rezofen na obali mora

Na obali između Ploča i Gradca, na lokaciji tzv. Viktorovih mlinica, pronađene su bačve opasnog i kancerogenog rezofena koji se koristio u azbestnoj industriji. Otkrio ih je Smiljan Batinović, predsjednik pločanskog "Društva žrtve azbesta" kojega je privukao poznati miris kad se tu slučajno zatekao. Rezofen se nalazi u bačvama, ali ga ima u krutom stanju rasutog po okolišu pa se može pretpostaviti da je dio ovog opasnog otpada dospio i u more. Jedan od razloga zbog kojeg se nije znalo za ovu lokaciju je da se ona nalazi na vrlo strmoj padini iznad Jadranske magistrale koja na tom mjestu čini ponor dubine od stotinjak metara. Upravo zato, jer je riječ o nenaseljenom prostoru, nesavjesni građani, ali i neke tvrtke, rado izbacuju razne vrste otpada, ponajviše u noćnim satima. Na mjestu pronalaska pločanska policija je obavila očevid.

– U nekadašnjem Azbestu rezofen se koristio za izradu lamela i kočnica odnosno, miješao se sa trikotilenom od čije su smjese radnici često padali u nesvijest. A koliko je opasno bilo raditi u ovakvom pogonu govori podatak da je većina radnika, koji su njemu radili, do sada umrla, – rekao nam je Smiljan Batinović koji od nadležnih službi očekuje da poduzeti akciju uklanjanja ovog opasnog otpada.

Eto kako je život kratak. Mislim da se pod hitno treba u Pločama neko pobrinut za taj otpad, jer ovo uopće nije ekološki ni moralno savjesno.

never surrender

New Report

Close