LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo ja svom silom želim vjerovat gazdi Pavloviću da će mu se ove godine povećat promet 40 posto u luci i da će sve bit bolje, al nikako se ne mogu posve prepustit tim bajkovitim prognozama dok je ovako teško stanje u susjednoj nam državi a i u luci.

Te puste najave o dokapitalizaciji, te najave o gradnji autocesta, koridora, svega i svačega, a ono od svega samo teške priče i sudbine o ekonomskosocijalnim problemima susjedne nam države i plač pločanskih majki i djece da terminal kojim slučajem ne ode u zrak od eksplozije.

A još treba opremit novi terminal koji će iovako ionako bit pust ko avet, jer najavljenog porasta kontejnerskog prometa nema ni od korova. Pa jel ko prati da od kontejnera ovdje već neko vrijeme ni k. Iz mjeseca u mjesec sve manje. A ovaj mjesec gotovo ništa. Pa od čega će zaradit za otplate kredita, pa ko će nasmagat sve te novce…

Dobro kaže kolega fedya, puno je to pitanja. Jer fundamente treba zadržat, inače…

never surrender


Dragi moji , evo samo da vas pozdravim. Nadam se da me niste zaboravili . Puno pozdrava svima.

stari kolega pozdrav,ja sam danas dokupio,a vjrovatno si i ti..nena zime na ovim razinama

Fedya @
Zašto bi im netko oduzeo koncesiju? Ne razumijem .. Neće im oduzimati koncesiju kad su je dobili tek nedavno koliko se sjećam..
ne znam možda je netko bolje upućen kakve bi to posljedice imalo za dioničare ali mislim da to nije realno moguće… makar kod nas je sve moguće


haha.. e jesam se nasmijao na ovaj zadnjipost našeg kolege feđice, bravo kolega 100-tka čista.
Btw. poštovani moderatori,vidite da se Fedyaovajputakrivo ulogirao zabunio se,naime samsebe hvali u trećem licu jednine, pa to nema nigdje i sam sasobom komunicira.. haha.

O bože..

lp

Kolega plavi, jeste dobro?

A zašto napadate kolegu fedyu. Evo sad ispada da se čovjek ne smije sam ni hvalit. Pa i meni nekad dođe da sam sebe pohvalim kad vidim da drugi neće. Ja posve razumijem da čovjek ponekad osjeti potrebu da bude samozahvalan. Recimo, nekad mi moje vlastito pisanje otvori oči i najradije bi sam sebi zahvalio a ne znam kako. A kolega fedya je izvrstan primjer kako to učinit. Odsada se možda i ja tako počastim, jer vidim da samo kupim jedinice i slabe ocjene na forumu a sve što govorim su gole činjenice i gola istina, pa bar da se nekako oraspoložim.

Evo bar se potrudite kolegi odgovorit na ono pitanje o koncesiji, sad i mene isto zanima.

I još ako može odgovor na pitanje, da li su se sad povećali rizici okolišnog ugrožavanja? Pa svi znamo da svjetska banka itekako vodi računa o okolišu prilikom izradbe studije svojih projekata tj davanja sredstava za ovakve razvojne projekte. Mislim da im se ovakva priča o prijetnji eksplozijom neće nimalo svidjet.

Da li to znači da će Ploče morat napravit daleko više po tom pitanju da osiguraju zdrav okoliš? Da li to znači nove financijske izdatke za luku? Il još gore, nekakve suspenzije u radu?

Misilm, vidjeli smo šta se dogodilo s dionicom luke kopar nakon što su se talijani zaprijetili da će izgradnja koparskog terminala imat negativne okolišne utjecaje na italiju. Samo da podsjetim:
Italija je od Slovenije zatražila izradu studije o ekološkim utjecajima planiranog proširenja luke Kopar, nakon što je Slovenija najavila da će susjednu državu prijaviti Europskoj komisiji zbog plinskog skladišta kraj Trsta.

I od tada dionica luke kopar pala 10 posto. Hm, izgleda da su skupe te studije.

Ja bih molio kolegu plavog kao vrsnog poznavatelja poslovanja ove luke i samoprozvanog glasnogovornika za objašnjenje svega ovog. Il bar da se neko od visokih dužnosnika luke ploče udostoji malim dioničarima objasnit šta to sve znači.

never surrender


haha.. e jesam se nasmijao na ovaj zadnjipost našeg kolege feđice, bravo kolega 100-tka čista.
Btw. poštovani moderatori,vidite da se Fedyaovajputakrivo ulogirao zabunio se,naime samsebe hvali u trećem licu jednine, pa to nema nigdje i sam sasobom komunicira.. haha.
O bože..
lp

Izgleda da si u pravu. 🙂 Čovjek je pogriješio, a simtomatično je i tko se odmah javlja u opravdavanje takve pogreške.
Takvo pretetencozno pisanje se stvarno rijetko viđa. Kad se već postaju ovdje samo "negativni" članci i nakon toga se napiše još sve najgore čemu ni mala djeca ne bi vjerovala. Red bi bio da se stave i one druge vijesti koje nekima ovdje nikako ne odgovaraju.

rovadC, 10.03.2010. u 07:20
EBRD: BIH u 2011 očekuje rast BDP-a
Sarajevo — Evropska banka za obnovu i razvoj predviđa da će se ekonomska situacija u BIH u ovoj godini stabilizovati ali da će već 2011. zabeležiti veći rast.
U ovoj godini predvidjamo za BIH skroman rast privrede izmedju nula i jedan odsto, dok bi već naredne godine taj rast mogao biti oko dva odsto, navodi ekonomski stručnjak EBRD-a Piter Senfej a prenosi agencija Fena.

EBRD smatra da BiH ima potencijal za privredni rast u srednjoročnom i dugoročnom periodu, ali da bi se to ostvarilo zemlja pre svega treba da izvrši strukturalne reforme.

"Ako BIH uspe da sprovede sve potrebne reforme, onda će zaista biti primamljiva za strane investitore, a da bi se privukli investitori moraju se prvo otkloniti problemi otežanog izdavanja dozvola, pogotovo gradjevinskih i administrativnih", naglasio je Senfej povodom prezentacije "Tranzicijskog izveštaja" o reformskom napretku i ekonomskom razvoju 29 zemalja centralne Evrope i Azije.

Poredivši ekonomsku situaciju u BiH u odnosu na druge zemlje u regionu, Senfej je rekao da je ekonomska kriza pogodila BiH i dovela do smanjenja stranih investicija u zemlji.

Time je uticala i na negativan privredni rast, ali predstavnik EBRD-a smatra da ekonomska situacija u BiH nije gora u odnosu na druge zemlje u regionu.

Šef kancelarije EBRD-a za BIH Gjulio Moreno je kazao da će ta finansijska institucija nastaviti sa ulaganjem u infrastrukturne projekate u BIH, prvenstveno projekate koji se odnose na puteve, aerodrome, železnice, zatim u energetski sektor i nastaviti pomaganje privatnog i finansijskog sektora kreditima koji će biti dodeljivani putem mikrokreditnih organizacija i investiranje projekata za razvoj malih i srednjih preduzeća.

Vaš link

Kad će docap?

Brodari rules [thumbsup]

Kitio sam ja i veće ulagače od vas na ovom forumu i opet ću!!!!

ko je branio ini da uđe u dokap ili kupi dionice luke ploče. mislim da im je u ovome spinu promaklula priča da rafinerija brod počinje raditi sa većim kapacitetom a to njima baš ne ide na ruku u bih di imaju monopol u veleprodaji.

ne znam na čiju stranu stati,imam dionice i ine i rafinerije i lkpc.
http://www.nacional.hr/clanak/77813/ruski-napad-na-inu-preko-bosne ,
ovaj članak je nastavak iz veljače

s druge strane ne znam je li vam promaklo da zlovenski petrol potiho ulazi sve dublje kod nas i to da preuzima kepol u zadru koji ima skladišta na moru.to očigledno inu ne brine,dok oni ne mogu otvoriti ni jednu bezinsku kod janeza,oni kod nas otvaraju na autoputu.da mi je znati tko im je to dopustio,njega bi trebalo na red pozvati.vidimo kako se ponašaju kod mercatora.ne može todorić ni primirisati.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Eto još malo o "luci na rubu ponora."

rovadC, 10.03.2010. u 11:03
Potpredsjednik Pokreta za promjene Branko Radulović istakao je da je činjenica da Evropska komisija zaobilazi naš koridor, jer je “strateški interes Bosna i Hercegovina i Luka Ploče (ZSE:LKPC-R-A)".

Vaš link


Eto još malo o "luci na rubu ponora."

plavi, 10.03.2010. u 11:21
Potpredsjednik Pokreta za promjene Branko Radulović istakao je da je činjenica da Evropska komisija zaobilazi naš koridor, jer je “strateški interes Bosna i Hercegovina i Luka Ploče (ZSE:LKPC-R-A)".

Vaš link
[/quote]

Toliko o tome koliko je ovo neperspektivno, eto kada netko neutralan pokaže kako stoje stvari.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Perspektiva nije upitna!

Kad će docap [thumbsup]

Kitio sam ja i veće ulagače od vas na ovom forumu i opet ću!!!!

Cvrcko? Jel ovo tvojih 65 komada na bidu? [lol]

Najbolje ponude LKPC-R-A Kupnja Cijena
10 1.570,12
3 1.570,00
65 1.567,08
2 1.567,07
12 1.566,00
5 1.555,15
6 1.545,00
15 1.537,01
10 1.537,00
10 1.536,00
Cijena Prodaja
1.604,99 2
1.605,00 6
1.619,77 3
1.620,00 5
1.620,99 8
1.621,51 1
1.621,81 5
1.629,53 1
1.629,99 5
1.630,00 17

http://www.poslovni.hr/141950.aspx

Hrvatska dotiče dno, ulagači vrebaju

" Premda će zasigurno određeni fondovi poput Templetona pronaći na malome hrvatskom tržištu priliku da ulažu, najvjerojatnije u male kompanije koje su posljednjih nekoliko godina bilježile veći rast, a danas im nedostaje kapitala.."

[rolleyes]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close