LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Joj joj. Ponukan izjavama plavog kako je ovo fundamentalno perspektivna dionica potrudio sam se i upravo napravio tehničku analizu, kadli ono imam šta za vidjet!

6 dana bespoštedne rasprodaje, MACD prekrižio prema dolje, MACD otišao u negativno područje, na velikom volumenu probijena potpora na 1600 kuna, cijena pala ispod 20-dnevnog i 50-dnevnog pomičnog prosjeka. Sve jedan baksuz do drugoga.

Ovo je jasno ko dan šta znači: Negativan trend.

Iako sam i ranije imao procjenu o targetu na oko 1400 kuna za lkpc, ovo mi samo daje dodatnu potvrdu o vrlo mogućem ishodu događaja. Preostala je još samo jedna potpora na 1540 kuna, a padne li i ona kojim slučajem —> pljas na 1400.

No nada umire posljednja, pa nadajmo se i mi skupa s plavim.

never surrender


Ja sam optimista, trenutno je cijena na burzi ispod one prije nego se počelo govoriti o dokapitalizaciji, prema tome, očito da tržište misli da dokapa neće biti, hehe..

ALi nije sve u dokapu, treba gledati i poslovanje tvrtke, a tu imamo samo lijpe najave, bumo vidli..

lp

Vidiš koliko si muka napravio Pavloviću svojim drukanjem oko dokapitalizacije, čovjek mora pisati demantije burzi umjesto da radi.
Da malo više pišeš o poslovanju možda bi dionica i rasla jer tu i ima mnogo temelja za rast. Meni je glupo uspoređivat LKPC s onom drugom lukom, jer su to dva različita svijeta, kao da se uspoređuje Ferrari i Škoda.
Luka Ploče je prije širenja kapaciteta imala godišnje stope rasta od 20 %. Utjecaj recesije i pad globalne trgovine je jednako djelovao na Luku Ploče kao i na Luku Hamburg padom prometa od 21%.
Unatoč tome što je imala veće godišnje stope rasta od one drugle luke luka Ploče u 2009g nije imala ništa lošiji rezultat od nje.
Meni samo golica maštu poslovanje Luke Ploče kad se prošire kapaciteti, omogući uplovljavanje većih brodova i kad se adekvatno prometno poveže s ostatkom lijepe naše.
Čini mi se da brodovi više neće imati potrebu ploviti sjevernije, već bi odredište svih brodova koji uplovljavaju u Jadransko more mogla biti Luka Ploče. A oni sjevernije mogu se baviti nečim drugim, možda da naprave zabavni park u prostoru njihove luke.
Nemam LKPC ali mogao bi od sutra ponovno postati dioničar, ne dam više od 1550 kn.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/luka-ploce-optima-grupa-nezakonito-skladisti-naftu%2c-prijeti-eksplozija-terminala,70305.html

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Luka Ploče: Optima Grupa nezakonito skladišti naftu, prijeti eksplozija terminala?

PLOČE – "Ruska tvrtka Optima Grupa, vlasnik Rafinerije nafte u Bosanskom Brodu, prošlog tjedna počela je izvoziti naftne derivate preko terminala za tekuće terete u luci Ploče, u vlasništvu državne tvrtke Luka Ploče Trgovina.
Na taj način izravno su ugroženi interesi nacionalne naftne kompanije Ina (ZSE:INA-R-A), ali i sigurnost lokalnog stanovništva, kojima prijeti golema eksplozija obližnjeg naftnog terminala, ali i izljev uskladištenih kancerogenih tekućina, piše Nacional.
Glavnom preprekom ambicijama Optima Grupe u prošlosti se pokazao nedostatak skladišnih kapaciteta na jadranskoj obali, što je jako povećavalo njene troškove. Sad su te kapacitete stekli u suradnji s državnom tvrtkom, pa se nameće pitanje zašto čelnici državne tvrtke Luka Ploče (ZSE:LKPC-R-A) djeluju protiv interesa Ine, u kojoj država također drži 44 posto vlasništva, kršeći pritom niz sigurnosnih zakonskih pravila."

Evo, to vam je Luka Ploče.
Ne samo da stalno lažu po novinama o izmišljenoj dokapitalizaciji, nego sad i protuzakonito skladište naftu.
I ne samo da protuzakonito skladište naftu nego i namjerno djeluju protiv Republike Hrvatske i protiv hrvatske INA-e na način da omogućavaju ruskoj konkurenciji da posluju na štetu INA-e.
I ne samo da stalno lažu o dokapitalizaciji, i da protuzakonito skladište naftu na štetu Republike Hrvatske i rade protiv hrvatske firme INA-e a u korist ruske konkurencije, nego i ugrožavaju samo stanovništvo Ploča ekološkom katastrofom i mogućom eksplozijom koja bi raznijela cijele Ploče.
Pa zamislite kakva je to firma.
Pa to je leglo kriminala i nemara.
Direktor Pavlović treba biti smijenjen po hitnom postupku a Luku Ploče treba zapečatiti i omogućiti istražnim organima nesmetano djelovanje u istražnim radnjama.
Neka institucije pravne države rade svoj posao i jednom zauvijek rasčiste prljave poslove u Luci Ploče.

Vaš link

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

prijeti eksplozija plina,ha,ha ima 30 godina koliko ja živim u pločama govore kako prijeti eksplozija b materije,prije su tu bile puno gore supstance nego sada,a što se tiče konkurencije-znamo da ina namjerava napraviti terminal u lkpc..mislim u suradnji sa interšpedom…što je za luku još bolje,njima odgovara konkurencija..netko želi jeftino dokupiti lkpc,ja ću mu se pridružiti drage volje..

Fedya @

Koliko zlobe u tvome pisanju.Citajuci tvoj post, osjetio sam toliku negativnu energiju upucenu direktno kolegi plavom.
Mislim da si bio sretan kao malo dijete kad si vidio ovaj clanak [lol] [lol]

Sad su te kapacitete stekli u suradnji s državnom tvrtkom, pa se nameće pitanje zašto čelnici državne tvrtke Luka Ploče (ZSE:LKPC-R-A) djeluju protiv interesa Ine, u kojoj država također drži 44 posto vlasništva, kršeći pritom niz sigurnosnih zakonskih pravila."

Ina nije više hrvatska tvrtka, a to što gube pozicije sami su si krivi, samo neka naručuju i plačaju članke! Vidim po ovome da LKPC ima posla, stekne se dojam da tamo nema nikoga!

Uhljebe na ulicu!!!!!

lkpc je strateški bitna i rusima,i kinezima,i amerikancima..zato se toliko prašine diže..iza dobrog konja se diže prašina..a vi što pišete ovakve nebuloze-shvatite da se jeftinije ne može kupiti lkpc..tko vam je branio da je kupite kad je bila 1000 kuna..ali ni sada nije kasno..

Ono što je meni kao investitoru ovdije važno je samo PROMET, te iz ovoga članka vidim da postoje potrebe za večim kapacitetima što što će ubrzati izgradnju novog terminala za tekuće terete

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Ovo je očito plaćeni članak od strane INE i određenih interesnih lobija. Očito da Nacional nastavlja praksu koja je započela s Pukijem, a to je da za određeni iznos novaca možeš napisati članak protiv bilo koga…

– pod broj 1 INA nije više u većinskom državnom vlasništvu
– pod broj 2 i da je ne vidim zašto bi je Luka Ploče trebala favorizirati i ne poslovati s nikim tko bi mogao "ugroziti" poslovanje jedne totalno nesposobne kompanije poput INE i tim raditi na svoju štetu!!! To je potpuno nebulozna teorija!!!
– pod broj 3 ove priče o ekološkoj katastrofi, nekakvom nelegalnom pretovaru i eksploziji su čista fantazija. Taj terminal ima sve potrebne dozvole za rad i naravno da Rusi tamo legalno skladište naftu.

Dragi moji , evo samo da vas pozdravim. Nadam se da me niste zaboravili . Puno pozdrava svima.

Ekonomisti upozoravaju: BiH bi mogla zadesiti sudbina Grčke

"EKONOMSKI stručnjaci U BiH upozoravaju kako tu zemlju očekuje scenario vrlo sličan onome kakav posljednjih tjedana prolazi Grčka, jer zemlju čeka izuzetno teška godina, a situaciju dodatno pogoršava veliko kreditno zaduženje, ogromni troškovi administracije i smanjenje ionako mizernih stranih investicija, prenosi portal Sarajevo-x.
Nitko ne razmišlja od čega ćemo živjeti. Niko ne spominje ekonomiju, već samo spominju neke milijarde. To je logično, jer neko treba da se okrene i kaže da smo uništili privredu,kazala je Svetlana Cenić.
Za 2009. godinu sam rekla da će biti teška, a u 2010. godini neka nam Bog pomogne, 2010. će biti još teža. "

Pogledajte vi ove stravične vijesti iz Bosne i Hercegovine.
Raspad sistema kao u Grčkoj je neminovan.
Privreda im je uništena.
Mizerne strane investicije će potpuno stati kako kažu tamošnji ekonomisti.
A 90% prometa Luke Ploče ovisi o privredi Bosne i Hercegovine koja je u raspadu.
Pa kako će onda Luka Ploče uopće poslovati ako joj 90% prihoda dolaze iz zemlje u kojoj je privreda u raspadu?
Za koga oni misle širiti kapacitete ako je cijela regija u teškoj ekonomskoj i političkoj situaciji?
Kako će Luka Ploče vraćati kredite ako nema posla?
Teška su to pitanja koja zahtijevaju bolne odgovore.
Ali treba se s tim pitanjima suočiti za boljitak vas kao pojedinaca i društva u cijelini.

Vaš link

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

New Report

Close