LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


One more time:

http://www.rogotin.hr/_2010_arh/10_02_18_luka_ploce_vlada.html

"Vlada Republike Hrvatske osnovala je Radnu skupinu, u kojoj se nalaze dva sindikalna lučka predstavnika, koja treba iznaći model dokapitalizacije i privatizacije Luke Ploče d.d. "

to je zato jer se država obvezala smanjiti svoj udio sa 60% na 25 %,….država neće sudjelovati u dokapu nego strateški partner + vjerojatno preostali dioničari čime će udio države pasti na 25%. time će država od većinskog vlasnika postati manjinski, tj. LKPC bit će privatizirana.
kad to zbrojimo: LKPC ide brzo preko 2000 kn [thumbsup]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje, a ne savjet za K/P dionica!

Pa opće poznata stvar je da rukovodstvo luke nije prodalo dionice pa valjda neće raditi protiv sebe i čak su prijetili radnicima koji su prodavali dionice prije par godina.

Evo, danas u 17:01 je vijest prenio business.hr, valjda je kolega Fedya javio svojim pajdašima tamo za Luku Ploče:

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Egipcani-zele-otvarati-banke-u-Hrvatskoj?homesrclink=carousel

Interes za luku Ploče

” Kako bi istaknula ozbiljnost potencijalnih egipatskih investitora, potpredsjednica HGK-a Dunja Konjevod kazala je kako je riječ o najbogatijim Egipćanima, koji su u Hrvatsku došli vlastitim avionima. ”

Prema riječima Dunje Konjevod, Egipćani žele koristiti naše luke jer su im grčke i talijanske preskupe. Osobito suzainteresirani za luku Ploče zbog povezanosti s BiH. Kako objašnjava Karamarković, ujedno bi gradili vlastite distributivne centre.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Kad sam ja bio unutra 2007. dokapitalizaciju je kočio neki Karamatić, gradonačelnika Ploča. On je valjda SDP, a u Luci HDZ.
Sad je HDZ u Vladi, Luci i Gradu.

Isti taj HDZ tj.Sanader je preko barba Luke, kocio dokapitalizaciju i namjeravao prodati LKPC.U igri je bio jedan njihov vanjski suradnik. Naboga Sanaderove ostavke i podrske koju Pavlovic uziva kod Kosorice jer i ona zna da on zastupa radnike i njihova prava.



Vidim da oni pametniji polako dolaze na ono što vam je čika Fedya onomad rekao.
A oni manje pametni lupaju po asku čim čuju riječ dokapitalizacija.
Eto sad ste čuli i od Pavlovića.
Mali dioničari neće sudjelovati u dokapu.

U svakom slučaju mali dioničari neće sudjelovati u dokapu a mislim i da nitko od postojećih dioničara neće sudjelovati u dokapu,tu mislim na Top 10 pozicije.

31.01.10. | 22:42
Još jednom ću ponoviti:

NEMA DOKAPITALIZACIJE !!!
NO SECONDARY MARKET OFFERING !!!
KEINE DOKAPITALISATION !!!

Vlada Republike Hrvatske neće dopustiti dokapitalizaciju Luke Ploče jer to nije u interesu Republike Hrvatske.

Fedya, nisi odgovorija zadnji put, pa opet pitam. Poslije ovog tvog posta od prije 20ak ja još strepim oće li bit dokapa. Sad govoriš da mali dioničari pa čak ni oni u Top 10 neće sudjelovat u dokapu. Daj lakše malo s tim prognozama! Obzirom da si ti pravi znalac apeliram da malo ublažiš retoriku te ne strašiš nas male i preplašene dioničare.
Eno split je da prognozu na TA, ogromna crvena strelica, moram priznat da san se pripa kad san je vidija i čvrsto san odlučija sutra u 10h prosut sve po bidu. Hvala svim altruistima na ovoj temi, spasili ste mi puno novaca. [rolleyes]
[/quote]

U čemu je problem kolega sandokan?
Pa sve što sam rekao je jasno.
NEMA DOKAPITALIZACIJE ZA MALE DIONIČARE!!!
O tome sam pisao i prvi puta.
Pa ne mislite valjda da će država cijelo ovo vrijeme financirati Luku Ploče pa onda dati malim dioničarima da na tome zarade?
Pa nemojte biti smiješni.
Pavlović je druker koji bi se htio obogatiti zajedno sa svojim pajdašima ali neće ići.
Pa Vlada je odbila dokapitalizaciju već 2 puta pa će tako i treći put.
Što vi mislite da će Republika Hrvatska dopustiti dokapitalizaciju LKPC i prepustiti nadzor nad strateški važnom lukom privatnom kapitalu?
Pa naravno da neće. To je jasno !!!
Strateški partner će dokapitalizirati LKPC po 400 kuna a mali dioničari će na digitronima računati koliki će točno biti pad dionice s obzirom na dokap po nominali u kojem sudjeluje samo strateški partner.

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA



Kad sam ja bio unutra 2007. dokapitalizaciju je kočio neki Karamatić, gradonačelnika Ploča. On je valjda SDP, a u Luci HDZ.
Sad je HDZ u Vladi, Luci i Gradu.

Isti taj HDZ tj.Sanader je preko barba Luke, kocio dokapitalizaciju i namjeravao prodati LKPC.U igri je bio jedan njihov vanjski suradnik. Naboga Sanaderove ostavke i podrske koju Pavlovic uziva kod Kosorice jer i ona zna da on zastupa radnike i njihova prava.

[/quote]

ovo nisu nagađanja tipa,REKLA.KAZALA. To vam je surova stvarnost Hrvatskog covjeka!

p.s.ima toga jos ali ne smim kazat!

Kolega Plavi koliko je točno da su s tim zainteresiranim Egipćanima bila i 2 Kineza, valjda zainteresirani za kupnju Varteksa????

26.11.2010 - Dan D

A obzirom da me moderator briše, moram ponovo pisat. Al ne smeta meni.

Ispričavam se ako sam u prethodnom postu napravio grubu pogrešku i opet spomenuo luku rijeka u ovom kontekstu i time zaradio premještanje posta na drugu temu, al smatram da je svejedno bitno za spomenut ovo jer se radi o očitom previdu moderatora o onom šta sam mislio reć.

Ovaj put neću spominati ponovno navlačenje od strane novinara i krasno ukopljenog teksta ( na kraju trgovinskog dana ) da bi se još navuklo par pojedinaca sutra na kupnju ( to je već prozirna priča ), već samo ono šta se tiče dokapitalizacije i stranih investitora.

"Za dokapitalizaciju vlada veliki interes. Razgovaramo sa više strana, a interes pokazuju strane financijske institucije", rekao je Pavlović, napomenuvši da je među institucijama s kojima se razgovara International Finance Corporation, dio Svjetske banke.

Uz dužno poštovanje vođi parade Pavloviću, al zar nije u interesu luke ploče da se dogovara sa stranim ulagačima ( strateškim partnerima ) koji se bave istim poslom?? Recimo nekim iz domene lučkih operatera ili onih koji su naprimjer bar povezani uz transport robe? Ne, oni pregovaraju sa bankom i financijskim institucijama ( ?! ). Čudno. Obično su za ovakve stvari zainteresirani veliki lučki operateri, al očito nikog od njih ovaj posao ne zanima kad se ni ne spominju ( šta nije slučaj s rijekom usput rečeno ). Pa nisu baš svi investitori kupus da ne kuže da je ovo neuobičajeno, al dobro.

I drugo:

" Prema riječima Dunje Konjevod, Egipćani žele koristiti naše luke jer su im grčke i talijanske preskupe. Osobito suzainteresirani za luku Ploče zbog povezanosti s BiH. Kako objašnjava Karamarković, ujedno bi gradili vlastite distributivne centre. "

Šta je pisac htio reći ? Da li je ovo o zainteresiranosti egipćana za Ploče izjavio Karamarković ili je Dunja možda to rekla? Meni se čini da je zapravo autor teksta sam /ne/spretno ubacio ovu rečenicu, samo da izgleda atraktivno. Onaj ko malo bolje prati zbivanja ( lako se nađe sve i na internetu ) će vidjet da egipćani nikad nisu spomenuli da žele bit što bliže bosni i pločama, već suprotno, da žele da se otvore što bliže zapadnoj europi! Neću drukat, zna se šta to znači. Bože dragi, ma ko piše ove tekstove i za koga? Sad da neko ovo šta je gore boldano napisano prenese egipćanima ljudi bi se križali rukama i nogama iako nisu kršćani.

Evo samo jedan od mnoštva primjera, s čitavim i neizrezanim tekstom gdje nema autorovih "insuinacija" i gdje je sve jasno ko dan:
Vaš link

never surrender

Pa naravno da su Egipčani zainteresirani za BiH, što je tu čudno?
Pa neće preko Rijeke u BiH, ajme meni kolega pericemadjar, jel vi shvačate da se blamirate pred ciejlim auditorijem?

Jel znanetko tko vas poznaje da vi pišete pod ovim nickom?
Bojim se da ne zna.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

U čemu je problem kolega sandokan?
Pa sve što sam rekao je jasno.
NEMA DOKAPITALIZACIJE ZA MALE DIONIČARE!!!
O tome sam pisao i prvi puta.
Pa ne mislite valjda da će država cijelo ovo vrijeme financirati Luku Ploče pa onda dati malim dioničarima da na tome zarade?
Pa nemojte biti smiješni.
Pavlović je druker koji bi se htio obogatiti zajedno sa svojim pajdašima ali neće ići.
Pa Vlada je odbila dokapitalizaciju već 2 puta pa će tako i treći put.
Što vi mislite da će Republika Hrvatska dopustiti dokapitalizaciju LKPC i prepustiti nadzor nad strateški važnom lukom privatnom kapitalu?
Pa naravno da neće. To je jasno !!!
Strateški partner će dokapitalizirati LKPC po 400 kuna a mali dioničari će na digitronima računati koliki će točno biti pad dionice s obzirom na dokap po nominali u kojem sudjeluje samo strateški partner.

Hahaha.
Hehe..

http://www.rogotin.hr/_20…_18_luka_ploce_vlada.html

http://limun.hr/main.aspx?ID=560566

http://www.poslovni.hr/Content/Article.aspx?id=140601

P.S. Misliš da bi g. Pavlović išap protvo sebe i svojih radnika pa dopustio isključenje malih dioničara, a dokapitalizaciju po nominali novim ulagačima?

Uostalom, za odluku o dokapitalizaciji je potrebno 75 % glasova na skupštini, pogledaj top 10!

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ne znam kome vjerovati, Business.hr ili ipak službene stranice hrvatskog veleposlanstva????
Hm, teško za odlučiti…..

26.11.2010 - Dan D

I da odgovorim kolegi zg28 od jutros ( čudno, ovaj njegov post moderator ne dira i ne briše iako duboko vrijeđa moju ulagaču inteligenciju, hm, bar na ovom forumu postoji masa mojih argumentiranih primjera da sam ekspert za tehničku analizu, bez lažne skromnosti )

Frende moj sa cim se ti bavis, al sada iskreno.
Pa ti nemas pojma o ulaganju ali ni najmanje.

Pod a) daj ti meni reci kada se kupuje firma ako ne kada je situacija katastrofalna, ti mozda kada je ne vrhu i kada vise nema potencijal za rast, pametan kapital kupuje firmu u kurcu da bi je za par godina prodala kada dostigne svoj vrhunac janjadi poput tebe.


bla,bla, bla..skratio sam ostatak.

A sad da kratko odgovorim kolegi. Gdje si bio kad se lkpc kupovala prije godinu dana po 700-800 kuna? Hvala lijepo. I mislio sam. Drmao si se ko šiba i strepio. A neki su kupovali. I sad si pametan kad si s plavim kupio po 1800 i postao dugoročni investitor? Kraj rasprave, dalje od ovog ne želim ni komentirat.

Samo još onaj dio trkeljanja o EBRD. Ne znam otkud ti to da ja mislim je to bio glup potez?? Pa to je bio vrlo dobar i vrlo logičan potez, samo kriza ga je učinila i daleko riskantnijim potezom za luku ploče! Halo, pa i EBRD ima u svojim velikim analizama faktore rizika s kojima se mogu suočit za svoje poslove!

Mislim what the f..k, šta ti ne kužiš poantu mog pisanja? Poanta je da preuranjena investicija može bit jednako loša kao i zakašnjela! Rana investicija koja zahtijeva daljnja ulaganja koja dolaze u kriznim vremenima može prilično opterećivati firmu koja plaća rate otplate. Zastoj u investiciji u ovoj situaciji za luku znači samo financijski gubitak! Zato se Pavlović i toliko zapjenio da se mora što prije krenut s opremanjem terminala. Pa nije valjda da si mislio da EBRD ovo sve radi besplatno i iz samilosti?! Bome oni će uredno sebi naplaćivat rate. Ajmo knjige u ruke i pročitat osnove ekonomije.

Pa dokle ovo ludilo ide? Šta sam ja ovdje? Čovjek na forumu koji je zadužen da skuplja na sebe tuđe pljuvačke? Molim moderatora da mi opet ne briše post, hvala.

never surrender

New Report

Close