LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ima nakon članka vidrin komentar da ne vidi da se u članku spominju mali dioničari.

Pitanje za iskusnije:
Što ako se izvrši dokap bez sudjelovanja malih dioničara. Kako će to utjecati na cijenu dionice? Mora li to nužno biti loše za male ili može biti i dobro? Ima li primjer već izvršenog sličnog modela dokapa sa nekom drugum firmom?


Janaf,Handa… ali JNAFu je nominala 2700kn
[/quote]

Vidim da oni pametniji polako dolaze na ono što vam je čika Fedya onomad rekao.
A oni manje pametni lupaju po asku čim čuju riječ dokapitalizacija.
Eto sad ste čuli i od Pavlovića.
Mali dioničari neće sudjelovati u dokapu.
Luku Ploče će dokapitalizirati neka od institucija kao što kaže Pavlović a mali dioničari neće sudjelovati u dokapu jer samo smetaju i nitko ih ne želi.
To je Vlada već dvaput dala do znanja a ovo će sad biti treći put.
A izgleda da je i Pavlović konačno shvatio, njemu malo dulje treba,malo je spor.
Moje mišljenje je da će to biti Handa ali ostavljam mogućnost da to bude i neki drugi institucionalni investitor, možda mirovinci.
E,sad da li će to biti dobro za male dioničare.
To ovisi o načinu dokapa i iznosu.Moguća je varijanta da se dokapitalizacija vrši izdavanjem povlaštenih dionica po knjigovodstvenoj vrijednosti.Moguće je povećanje temeljnog kapitala putem izdavanja redovnih dionica onome koji će dokapitalizirati po nominali.
U svakom slučaju mali dioničari neće sudjelovati u dokapu a mislim i da nitko od postojećih dioničara neće sudjelovati u dokapu,tu mislim na Top 10 pozicije.

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Definitivni trenutak za ulazak u LKPC. Jadranka Kosor 02. ožujka odlazi u posjet Ruskoj Federaciji. Ponudit će Luku Ploče. Zatim, koliko znam Jandroković ide ovaj tjedan u Kinu. Također će ponuditi Luku Ploče. Treba li bolje reklame? U cijelu priču su ušli i Egipćani. A Quatar nismo ni spomenuli.

Tko umre u jesen za njega nema zime

Molim da se post kolege Fedye prebaci na bez cenzure, razlog:

citiram Fedyiu: " Mali dioničari neće sudjelovati u dokapu. "

Nigdje nije nitko rekao niti je navedeno da mali dioničari neće sudjelovati u dokapu!

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Mali dioničari niti ne trebaju sudjelovati u dokapu. Pa ljudi moji, kad Tedeschi uperi prstom prema Podravki, ova ide u blokadu, a šta će tek biti kada Kinezi ili Rusi uzmu Luku Ploče?

Tko umre u jesen za njega nema zime


Molim da se post kolege Fedye prebaci na bez cenzure, razlog:

citiram Fedyiu: " Mali dioničari neće sudjelovati u dokapu. "

Nigdje nije nitko rekao niti je navedeno da mali dioničari neće sudjelovati u dokapu!

lp

Ja sam naveo da mali dioničari neće sudjelovati u dokapu.
Gledajte kolega, ja znam da bi vi najradije da se pobrišu svi postovi osim vaših gdje drukate da ide dokap i da će mali dioničari sudjelovati.
Ali neće.
To je jasno iz ovog intervjua sa Pavlovićem.
Vaše želje su jedno ali realnost je nešto sasvim drugo.

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA


Molim da se post kolege Fedye prebaci na bez cenzure, razlog:

citiram Fedyiu: " Mali dioničari neće sudjelovati u dokapu. "

Nigdje nije nitko rekao niti je navedeno da mali dioničari neće sudjelovati u dokapu!

lp

a može li država koja nema 75% vlasništva u LKPC uskratiti drugim dioničarima pravo na sudjelovanje u dokapu? rekao bih da ne može jer joj taj prijedlog neće proći [proud]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje, a ne savjet za K/P dionica!



Molim da se post kolege Fedye prebaci na bez cenzure, razlog:

citiram Fedyiu: " Mali dioničari neće sudjelovati u dokapu. "

Nigdje nije nitko rekao niti je navedeno da mali dioničari neće sudjelovati u dokapu!

lp

Ja sam naveo da mali dioničari neće sudjelovati u dokapu.
Gledajte kolega, ja znam da bi vi najradije da se pobrišu svi postovi osim vaših gdje drukate da ide dokap i da će mali dioničari sudjelovati.
Ali neće.
To je jasno iz ovog intervjua sa Pavlovićem.
Vaše želje su jedno ali realnost je nešto sasvim drugo.
[/quote]

Lažeš opetovano, nigdje se u intervjuu ne spominju mali dioničari.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]




Molim da se post kolege Fedye prebaci na bez cenzure, razlog:

citiram Fedyiu: " Mali dioničari neće sudjelovati u dokapu. "

Nigdje nije nitko rekao niti je navedeno da mali dioničari neće sudjelovati u dokapu!

lp

Ja sam naveo da mali dioničari neće sudjelovati u dokapu.
Gledajte kolega, ja znam da bi vi najradije da se pobrišu svi postovi osim vaših gdje drukate da ide dokap i da će mali dioničari sudjelovati.
Ali neće.
To je jasno iz ovog intervjua sa Pavlovićem.
Vaše želje su jedno ali realnost je nešto sasvim drugo.
[/quote]

Lažeš opetovano, nigdje se u intervjuu ne spominju mali dioničari.

[/quote]

Dajte kolega,nemojte se ljutiti ali stvarno nemate stila.
Pa lijepo vam napišem da je potpuno jasno da mali dioničari neće sudjelovati u dokapu, bez ikakvog navlačenja na jednu ili drugu stranu, i objasnim proceduru cijelog dokapa a vi umjesto da mi zahvalite na trudu, vi krenete s objedama i optužbama.
Meni je žao što se vi ne možete nositi s istinom i što ne možete argumentirano diskutirati kao ja jer se ne razumijete u materiju ali dajte onda barem probajte biti civilizirani a ne kao neki huligan se razgovarate.

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Ovo su dobre vijesti za LKPC, defitivno.
Da sumiramo:
1. dokap sigurno ide i to do ljeta ove godine
2. Egipćani žele koristiti naše luke jer su im grčke i talijanske preskupe
3. Za dokapitalizaciju vlada veliki interes. (strane financijske institucije" npr. International Finance Corporation, dio Svjetske banke…)
4. Trenutno se razgovara i sa više kineskih kompanija oko nabave opreme, a suradnja s njima otvara prostor drugim velikim kompanijama iz Kine
5. Luka Ploče nije kreditno opterećena, financijski iznimno dobro stoji (kaže dir. Pavlović)
6. Ove godine LKPC očekuje 25-postotni rast prometa (opet izjava dir. Pavlovića)
7. država mora smanjiti svoj udio na nekih 25% (ako se dobro sjećam), što znači da će LKPC dospjeti pod novog (vjerojatno stranog) vlasnika. Jasno je kako će to djelovati na cijenu LKPC na burzi.

Ne znam kako drugi razmišljaju, ali meni ovo vrišti STRONG BUY

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Luku Ploče će dokapitalizirati neka od institucija kao što kaže Pavlović …..Moje mišljenje je da će to biti Handa …

Handa je opet država, a država mora smanjiti svoj udio u LKPC, a ne povećati ga

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Kolega Fedya, evidentno je da vam je žao što niste ušli, poznati jal koji se javlja kod određenog tipa ljudi.

Premda se o tome nigdej ne govori, a vi o tome pišete kao o gotovj činjenici, reći ću samo ovo, teoretski ako bi se i dogodilo da postojeći dioničari ne sudjeluju, u što sumnjam , opet bi to bilo odlično za postojeće dioničare, jer bi se kapital povečao koji bi bio iskorišten za poboljšanje samog poslovanja, a što se dionice tiče i cijene na burzi važno je poboldati ovo:

http://www.rogotin.hr/_2010_arh/10_02_18_luka_ploce_vlada.html

većinski vlasnik biti će onaj tko u luku uđe sa svojim kapitalom i ponudi veću cijenu

Dakle, čak i kad bi postojeći dioničari bili isključeni, dokap za nove ulagače ne bi išao po nominali, već po soluciji tko da više. Dakle moguče da netko ponudi 1 700, netko 1800, netko 2200 itd.
Može naravno netko ponuditi i 1 600, samo u takvoj konkurenciji, njemu će se vrlo brzo zahvaliti.

U tom slućaju po meni dolazi do izražaja fundamentalna podcjenjenost Luke Ploče u odnosu na Luku Rijeka o ćemu sam pisao nejednom.

Može li bolje?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Molim da se post kolege Fedye prebaci na bez cenzure, razlog:

citiram Fedyiu: " Mali dioničari neće sudjelovati u dokapu. "

Nigdje nije nitko rekao niti je navedeno da mali dioničari neće sudjelovati u dokapu!

lp

a može li država koja nema 75% vlasništva u LKPC uskratiti drugim dioničarima pravo na sudjelovanje u dokapu? rekao bih da ne može jer joj taj prijedlog neće proći [proud]
[/quote]

Upravo tako, za izglasavanje odluke o dokapitalizaciji potrebno je 75 % glasova na skupštini, postojeći dioničari će glasovati o svom interesu.

Evo i top 10 sa udjelima:

Država ima samo 61 %

LUKA PLOČE D.D./REDOVNE DIONICE LKPC-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 98.780 44,37 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HZMO 37.493 16,84 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 12.914 5,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 4.619 2,07 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 3.415 1,53 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 2.024 0,91 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
7. PBZ D.D. 1.921 0,86 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. PBZ D.D. 1.556 0,70 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. JAZIDŽIJA MARKO 1.053 0,47 Osnovni račun SINJ, HRVATSKA
10. GRIZELJ MIRO 908 0,41 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 73,98

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close