LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja mislim da će ići dokap nešto slično kao što je bio i na Ingri, mali su dokapitalčizirali, ali je otvoren put i mirovinskim fondovima.
Jedino što će u ovom slučaju vjerojatno ići po nominali.
To bi bilo oslično za sve, kako za postojeće dioničare, tako i za nove, a pogotovo za tvrtku u cjelini.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Mislim da ne. Ako u prvom krugu ne bi bile kupljene sve dionice, onda oni koji su naznačili da žele sudjelovati u drugom krugu pokupuju ostatak proporcionalno udjelima. I dalje ostaje 1:1,4. Taj odnos se nikad ne mijenja i ne povećava na 1:3,2. Uspješnost od 90% se gleda u odnosu na fiksni iznos.

Taj odnos 1:3,2 će možda biti u konačnici za onog dioničara koji je sudjelovao u drugom krugu, ali hoće li biti za onoga koji nije? Odnos ukupne mase dionica će i dalje biti 1:1,4.

Bar meni tako logično djeluje mada nikad nisam sudjelovao ni u jednom dokapu. Možda nisam u pravu.

kolega da se više ne zamaramo evo iz prijedloga prve dokapitalizacije:

Članak 7.
Upis dionica vršit će se u dva kruga.
U prvom krugu svaki dioničar ima pravo upi¬sati onaj dio novih dionica koji odgovara njegovu udjelu u dotadašnjem temeljnom kapitalu Izdavatelja, pri čemu svaki dioničar u upisnici mora naznačiti želi li sudjelovati u drugom krugu, ukoliko nakon prvog kruga preostane dionica koje nisu upisane i uplaćene u prvom krugu.
Ovo pravo može se ostvariti u roku od 14 dana od donošenja ove odluke.
U drugom krugu imaju pravo sudjelovati sa¬mo oni dioničari koji su u prvom krugu u upisnici naznačili da žele sudjelovati i u drugom krugu.
Preduvjet za upis dionica u drugom krugu je iskorištenje u cijelosti prava prvenstva upisa dionica u prvom krugu.
U drugom krugu će se na dioničare koji su za to iskazali interes u prvom krugu, izravno rasporediti preostale dionice koje nisu upisane i uplaćene u prvom krugu i to razmjerno međusobnim omjerima kojima ti dioničari sudjeluju u dotadašnjem temeljnom kapitalu Izdavatelja, uvećanom za broj upisanih dionica u prvom krugu.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Mislim da ne. Ako u prvom krugu ne bi bile kupljene sve dionice, onda oni koji su naznačili da žele sudjelovati u drugom krugu pokupuju ostatak proporcionalno udjelima. I dalje ostaje 1:1,4. Taj odnos se nikad ne mijenja i ne povećava na 1:3,2. Uspješnost od 90% se gleda u odnosu na fiksni iznos.

Taj odnos 1:3,2 će možda biti u konačnici za onog dioničara koji je sudjelovao u drugom krugu, ali hoće li biti za onoga koji nije? Odnos ukupne mase dionica će i dalje biti 1:1,4.

Bar meni tako logično djeluje mada nikad nisam sudjelovao ni u jednom dokapu. Možda nisam u pravu.

kolega da se više ne zamaramo evo iz prijedloga prve dokapitalizacije:

Članak 7.
Upis dionica vršit će se u dva kruga.
U prvom krugu svaki dioničar ima pravo upi¬sati onaj dio novih dionica koji odgovara njegovu udjelu u dotadašnjem temeljnom kapitalu Izdavatelja, pri čemu svaki dioničar u upisnici mora naznačiti želi li sudjelovati u drugom krugu, ukoliko nakon prvog kruga preostane dionica koje nisu upisane i uplaćene u prvom krugu.
Ovo pravo može se ostvariti u roku od 14 dana od donošenja ove odluke.
U drugom krugu imaju pravo sudjelovati sa¬mo oni dioničari koji su u prvom krugu u upisnici naznačili da žele sudjelovati i u drugom krugu.
Preduvjet za upis dionica u drugom krugu je iskorištenje u cijelosti prava prvenstva upisa dionica u prvom krugu.
U drugom krugu će se na dioničare koji su za to iskazali interes u prvom krugu, izravno rasporediti preostale dionice koje nisu upisane i uplaćene u prvom krugu i to razmjerno međusobnim omjerima kojima ti dioničari sudjeluju u dotadašnjem temeljnom kapitalu Izdavatelja, uvećanom za broj upisanih dionica u prvom krugu.

[/quote]
Uzmimo radi jednostavnosti primjer sa okruglim brojkama. Država ima 60% dionica i ne sudjeluje u dokapu. Ostali imaju 40% i svi sudjeluju. Od onih 140% novih dionica (312,500 dionica u onom primjeru) ostali budući da su uzeli sve što mogu u prvom krugu uzmu 40% od 312,500 a to je 125,000 dionica.

U drugom krugu oni koji sudjeluju uzmu proporcionalno udjelima ostatak, a to je 312,500 – 125,000 = 187,500. I to je to. Dokap je izvršen sa odnosom 1:1,4 a ne sa odnosom 1:3,2?

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

Jedna stvar mi nije jasna. Može li mi netko od iskusnijih forumaša objasniti.

Mislim da treba razgraničiti privatnu i javnu ponudu a ne ih trpati zajedno. Svaka nosi svoje specifičnosti. U nekim postovima se (slučajno ili namjerno) pokušavaju prošvercati obje varijante u istu kašu ne bi li se stvar prikazala kako kome odgovara.

Ako se ide na privatnu ponudu, dolazi puno novih dionica u opticaj, mali dioničari su povoljno stekli nove dionice, ali je pritisak na prodaji zbog novonastale situacije sa viškom dionica sa kojima se može slobodno trgovati.

Ali ako se ide na javnu ponudu, jedan ili više strateških partnera uzme sve nove dionice i ne prodaje ih nikako ili bar ne na neki srednji rok. Te dionice su prikovane. Količina dionica podložna za trgovinu i dalje je jednaka.

Bez obzira je li cijena kupnje novih dionica od strane strateškog partnera 100 kn, 400, 1.000, 1.600 ili 2.000 kn, moje glavno pitanje je zašto bi cijena dionice na burzi trebala pasti?

– Nema nekih novih dionica koje se trebaju iskrcati.
– Firma je dobila svježi kapital i trebala bi zarađivati više
– Broj dionica se povećao ali kakve to ima veze
– Veći je MCAP, pa šta
– Što je sa book-om u tom slučaju, mijenja li se on

Ne bi li malim postojećim dioničarima trebalo biti u interesu da se zapravo postigne što veća a ne što manja cijena u javnoj ponudi. Pa firma kojoj su oni suvlasnici će dobiti više love. Ne bi li cijena dionice zapravo trebala rasti?

Disclaimer:
Relativno sam friški na TK pa mi možda neke važne činjenice promiču.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

Ljudi moji, ja bi sve molio da imaju malo razuma, promućkaju šta rade i ne ulijeću grlom u jagode.

Uprava luke je pod određenim pritiskom jer je novi terminal pred dovršetkom a nemaju love opremit ga. Sve bi bilo dobro i sve bi teklo po planu za nabavit lovu dokapitalizacijom, al ona je nažalost po njih došla u najgore moguće vrijeme, vrijeme krize. Da su neka druga vremena ovo bi bila jedna sasvim druga priča za ovu firmu, al to nije slučaj.

Tko će uopće iznijeti dokapitalizaciju? Ljudi ostaju bez posla i u banani su s lovom, svako stišće kune dok očekuje bolje dane il bar znake oporavka gospodarstva, od stranih investitora ni "i", promet u luci drastično pao i nema naznaka oporavka. Tko će uložit svoje novce u ovakvim uvjetima?

Šta mislite da su mirovinci mutavi pa će ulet po ne znam kakvim cijenama i kad se posljedično razvodni kapital i padne cijena dionice onda gledat u prazno i gledat kako su popušili?

Dokapitalizacija dolazi u najgore moguće vrijeme ( ako je uopće bude ) i šta je više posmatram više mi liči kao poziv u pomoć i potez iz očaja ljudi iz luke kojima je zadatak izvršit ovaj nezahvalni čin. Znaju i oni u kakvoj je frci gospodarstvo.

Zato čisto sumnjam da će mali dioničari il ovi koji sad kupuju dionice na burzi u očekivanju famozne dokapitalizacije išta imat koristi od ovog. Dapače, mislim da će isti završit kao topovsko meso. Al to je samo moje razmišljanje.

never surrender


Ljudi moji, ja bi sve molio da imaju malo razuma, promućkaju šta rade i ne ulijeću grlom u jagode.

Uprava luke je pod određenim pritiskom jer je novi terminal pred dovršetkom a nemaju love opremit ga. Sve bi bilo dobro i sve bi teklo po planu za nabavit lovu dokapitalizacijom, al ona je nažalost po njih došla u najgore moguće vrijeme, vrijeme krize. Da su neka druga vremena ovo bi bila jedna sasvim druga priča za ovu firmu, al to nije slučaj.

Tko će uopće iznijeti dokapitalizaciju? Ljudi ostaju bez posla i u banani su s lovom, svako stišće kune dok očekuje bolje dane il bar znake oporavka gospodarstva, od stranih investitora ni "i", promet u luci drastično pao i nema naznaka oporavka. Tko će uložit svoje novce u ovakvim uvjetima?

Šta mislite da su mirovinci mutavi pa će ulet po ne znam kakvim cijenama i kad se posljedično razvodni kapital i padne cijena dionice onda gledat u prazno i gledat kako su popušili?

Dokapitalizacija dolazi u najgore moguće vrijeme ( ako je uopće bude ) i šta je više posmatram više mi liči kao poziv u pomoć i potez iz očaja ljudi iz luke kojima je zadatak izvršit ovaj nezahvalni čin. Znaju i oni u kakvoj je frci gospodarstvo.


Uglavnom se slažem s tobom.


Zato čisto sumnjam da će mali dioničari il ovi koji sad kupuju dionice na burzi u očekivanju famozne dokapitalizacije išta imat koristi od ovog. Dapače, mislim da će isti završit kao topovsko meso. Al to je samo moje razmišljanje.

Možeš li ovo malo obrazložiti? Misliš li da neće biti dokapa ili da će biti ali na štetu malih dioničara. Iz ovog tvog pisanja mi to nije jasno.

Ako misliš da će biti dokapa, ali na štetu malih dioničara, zašto tako misliš. Mali dioničari su suvlasnici firme i trebalo bi im biti stalo hoće li firma osigurati sredstva za dalji razvoj i bolje poslovati i razvijati se.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene


…..Ljudi ostaju bez posla i u banani su s lovom, svako stišće kune dok očekuje bolje dane il bar znake oporavka gospodarstva, od stranih investitora ni "i", promet u luci drastično pao i nema naznaka oporavka. Tko će uložit svoje novce u ovakvim uvjetima?

….

mislim da gotovo nitko tko ovih dana kupuje LKPC ne misli čekat 6-12 mjeseci za dokap, nego se svi nadaju da će dionica zbog tih priča skočiti 15% pa da će se iskrcati
to je tako, para nema, svi pišu da su dugoročni a svi znamo da para za stabilan rast na burzi nema…ako poraste 15%, ubrzo će opet pasti za 10-15%…iz šupljeg u prazno, ulovi 10% i biži van [sad]



…..Ljudi ostaju bez posla i u banani su s lovom, svako stišće kune dok očekuje bolje dane il bar znake oporavka gospodarstva, od stranih investitora ni "i", promet u luci drastično pao i nema naznaka oporavka. Tko će uložit svoje novce u ovakvim uvjetima?

….

mislim da gotovo nitko tko ovih dana kupuje LKPC ne misli čekat 6-12 mjeseci za dokap, nego se svi nadaju da će dionica zbog tih priča skočiti 15% pa da će se iskrcati
to je tako, para nema, svi pišu da su dugoročni a svi znamo da para za stabilan rast na burzi nema…ako poraste 15%, ubrzo će opet pasti za 10-15%…iz šupljeg u prazno, ulovi 10% i biži van [sad]
[/quote]

JADNOSTAVNO,JASNO I TOČNO.

Gospon peromadjar,

1. Kaj se dionica 2007 bavila sirotinja??
2. Ko je danas u dionicama, ljudi koji su imali paket HT-a ili ljudi koji znaju mogucnosti zarade na njima te shvatili potencijal zarade na istima?
3. Bas me zanima realni freefloat na dionicama LKPC
4. Tko ce ulozit pare? onaj koji zna sta ce i kako zaradivat 2012 pa na dalje, mi ne ali me teoretski ni ne zanima.
5. Kolege da skratimo glusposti, Vi koji ne vjerujete u LKPC, da li predlazete da je se potera u stecaj, pokloni nekome ili nesto trece, jer posto ona nema nikakve perspektive, Bosna propada, nema ceste, promet pada i td, nekuzim zakaj bi je uopce imali, ajmo gradit hotele jer bumo zivili od turzima ili kaj?

Molim odgovore

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


Ne bi preporučio ulazak nikome, iako postoji mala, al jako mala mala šansa da ova dionica vidi i 1950 i svoj TOP. Ako ovo nije bila skraćena 5-ica, a postoji šansa i da nije jer se dobro branila cijena na 1640kn. Svejedno, očekuj crvenilo -7 do -9% na ovoj dionici povodom lažne vijesti.
Vjerovatna je i negativna blokada, a vjerujem ipak kako će 2-4 dana padati 7 do 9 % dnevno.
Tko je danas prodao preko 1700kn je mudro napravio.

split009 i mladji i stariji… [thumbsup] pun pogodak

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



Ne bi preporučio ulazak nikome, iako postoji mala, al jako mala mala šansa da ova dionica vidi i 1950 i svoj TOP. Ako ovo nije bila skraćena 5-ica, a postoji šansa i da nije jer se dobro branila cijena na 1640kn. Svejedno, očekuj crvenilo -7 do -9% na ovoj dionici povodom lažne vijesti.
Vjerovatna je i negativna blokada, a vjerujem ipak kako će 2-4 dana padati 7 do 9 % dnevno.
Tko je danas prodao preko 1700kn je mudro napravio.

split009 i mladji i stariji… [thumbsup] pun pogodak
[/quote]
točno u sridu ko i uvjek…. [thumbsup]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Autocesta do Ploča do sezone 2012.
Ponedjeljak, 22 Veljača 2010 16:08

„Hrvatska vlada je donijela plan građenja Hrvatskih cesta, a ovaj tjedan bit će na Vladi plan građenja hrvatskih autocesta u 2010. Prema tom planu građenja uložit će se 530 milijuna od čega 520 se odnosi na puni profil od Ravče do Ploča. Dakle nema zaustavljanja radova prema Pločama“, rekao je Bačić.

Prema onome što se čulo, idući bi se tjedan nastavili radovi od Ravče do Vrgorca, te za petnaestak dana od Vrgorca prema Pločama. Za tu je dionicu do Ploča predviđeno 520 milijuna kuna, dok je 10 milijuna planirano za dovršetak cjelokupne dokumentacije Doli – Osojnik.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close