LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




PS: jer ja se za razliku od vas ne brinem hoće li biti docapa ili ne, meni je ulaz 1.1xx ( PeroS i ja smo istovremeno kupovali nakon što smo odradili neke druge )

Pa nije vrag da vi
Trenutno je totalno nebitno po kojoj cijeni ste kupovali. Ako ste još uvijek unutra, to je kao da ste u petak kupili po 16xx kn.
[/quote]

kolega ponavljam pitanje koje ste namjerno preskočili……….

Ako docapom treba skupiti 350 milijuna kuna, kako mislite da će postojeći dioničari dobiti priliku kupiti na 4 dionice jednu po 400 kuna????
I ako bude tako koliki bi se iznos skupio?? Eto malo matematike……..za Lanicu i ekipu

[/quote]
Broj izdanih dionica 222 614X4 nove i puta 400 kuna svaka daje 356 182 400, jel ja negdje griješim ili je to tako.

Odluka nije donesena ali je zato osnovana radna skupina koja treba predložiti model, cilj je što jeftinije nabaviti 350 mija kn a na koji način će to biti ostaje da vidimo, u jedno sam siguran a to je da jako moraju paziti da dokap uspije što ide na ruku nama koji smo unutra.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Dajte se dogovorite koji je uopće model izgledan ( ako ga bude ) jer baratate s tri varijante;

1) na jednu dionicu – 1,4 nove po 400 kn
2) na jednu postojeću 4 nove
3) na četiri postojeće 1 nova

sve tri kombinacije kolaju po temi

http://www.kucilooro.webs.com/


Dajte se dogovorite koji je uopće model izgledan ( ako ga bude ) jer baratate s tri varijante;

1) na jednu dionicu – 1,4 nove po 400 kn
2) na jednu postojeću 4 nove
3) na četiri postojeće 1 nova

sve tri kombinacije kolaju po temi

Tipujem na 2.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Dajte se dogovorite koji je uopće model izgledan ( ako ga bude ) jer baratate s tri varijante;

1) na jednu dionicu – 1,4 nove po 400 kn
2) na jednu postojeću 4 nove
3) na četiri postojeće 1 nova

sve tri kombinacije kolaju po temi


Na jednu postojeću 4 nove tako je trebao ići prvi dokap koliko se ja sjećam.

Po tome moja računica sasvim ok ispada i svi novci na broju i još ostane za pivu i ćevape.


Odluka nije donesena ali je zato osnovana radna skupina koja treba predložiti model, cilj je što jeftinije nabaviti 350 mija kn a na koji način će to biti ostaje da vidimo, u jedno sam siguran a to je da jako moraju paziti da dokap uspije što ide na ruku nama koji smo unutra.

tako je koelga, što jeftinije za Luku Ploče d.d. nabaviti taj kapital, a ne što jeftinije dati nove dionice špekulantima na burzi! vama izgleda uopće nije jasan razlog zašto će se za godinu dana napokon raditi taj dokap??? cilj je da Luka Ploče dobije što više keša bez razvodnjavanja kapitala, znači može se očekivati da će dokap ići 1:1 po tržnim cijenama LKPC-R-A na burzi (1600 kn) pa tko voli nek izvoli, a kako će malima to biti skupo sve će upisati strateški partner a mali će opet p(r)opušiti! [bye]



Vidim da me se stalno spominje, pa samo jedno pitanje vama upućenima u problematiku. Ako docapom treba skupiti 350 milijuna kuna, kako mislite da će postojeći dioničari dobiti priliku kupiti na 4 dionice jednu po 400 kuna????
I ako bude tako koliki bi se iznos skupio?? Eto malo matematike……..za Lanicu i ekipu


meni nije jasnno pitanje, od kud ti uopće ideja da bi se na 4 postojeće mogla kupiti samo jedna pa nije ti ovo ULPL.
Po zadnjem prijedlogu je bio iznos 1/1,4 dakle na 10 kom imaš pravo kupiti 14 kom u prvom krugu, a u slučaju nesudjelovanja države taj omjer se povečavao na 1/3,2
350 milj će se teško skupiti dokapom u novoizdanim dionicama, to mora biti kombinacija prodaje tvrtki kćeri koja i najavljena + uključenje institucionalnih + dioničari + radnici i onda možda dokapitalizacija uspije.
[/quote]
Barbosa, daj nam objasni ovo boldano. Nije li omjer unaprijed definiran i nepromjenjiv, pa ako država ne sudjeluje onda ide drugi krug. S druge strane, ako država ne sudjeluje, to se valjda zna odmah. Da li se to onda odmah i predvidi u modelu?

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

Teško je predvidjeti model jer ne znamo sa kojim sredstvima LKPC raspolaže ili će raspolagati (prodaja tvrtki kčeri, sredstva na računu, eventualne kreditne linije)
Rečeno je da im treba 50 mil. eura ili 360 miliona kn, ako bi izdavali 1/1 po nominali onda bi to iznosilo 222.614 X 400 kn=89.045.600kn, dakle nije nerealno očekivati 1/3

kol.kosor, ako će dokap ići po 1600 kn onda budi uvjeren da neće uspijeti, sudjelovati u dokapu je slobodna volja.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

kol.beeblbrox, točno, tada je omjer bio definiran 1/1,4 u prvome krugu sa naznakom da li želiš sudjelovati u drugom krugu za preostale dionice…ako država ne bi sudjelovala onda je to iznosilo 1/3,2 ili čak nešto više u oba kruga.
Kako će urediti ovu novu dokap. to ne možemo znati, to će se odlučiti na skuptini

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



Odluka nije donesena ali je zato osnovana radna skupina koja treba predložiti model, cilj je što jeftinije nabaviti 350 mija kn a na koji način će to biti ostaje da vidimo, u jedno sam siguran a to je da jako moraju paziti da dokap uspije što ide na ruku nama koji smo unutra.

tako je koelga, što jeftinije za Luku Ploče d.d. nabaviti taj kapital, a ne što jeftinije dati nove dionice špekulantima na burzi! vama izgleda uopće nije jasan razlog zašto će se za godinu dana napokon raditi taj dokap??? cilj je da Luka Ploče dobije što više keša bez razvodnjavanja kapitala, znači može se očekivati da će dokap ići 1:1 po tržnim cijenama LKPC-R-A na burzi (1600 kn) pa tko voli nek izvoli, a kako će malima to biti skupo sve će upisati strateški partner a mali će opet p(r)opušiti! [bye]
[/quote]

Pod uvjetom da hipotetski dokap uspije, popušit će onaj ko bude držao dionice, a ne bude učestvovao u dokapu. Simple as that.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.



Odluka nije donesena ali je zato osnovana radna skupina koja treba predložiti model, cilj je što jeftinije nabaviti 350 mija kn a na koji način će to biti ostaje da vidimo, u jedno sam siguran a to je da jako moraju paziti da dokap uspije što ide na ruku nama koji smo unutra.

tako je koelga, što jeftinije za Luku Ploče d.d. nabaviti taj kapital, a ne što jeftinije dati nove dionice špekulantima na burzi! vama izgleda uopće nije jasan razlog zašto će se za godinu dana napokon raditi taj dokap??? cilj je da Luka Ploče dobije što više keša bez razvodnjavanja kapitala, znači može se očekivati da će dokap ići 1:1 po tržnim cijenama LKPC-R-A na burzi (1600 kn) pa tko voli nek izvoli, a kako će malima to biti skupo sve će upisati strateški partner a mali će opet p(r)opušiti! [bye]
[/quote]
Čini mi se da je ovo nemoguća varijanta. Naime, ako ide privatna ponuda u kojoj sudjeluju postojeći dioničari (u toj varijanti su uključeni i mali), onda nema nekog novog strateškog partnera, jer bi taj trebao već biti postojeći dioničar.

Strateški partner ulazi ako se bude išlo na javnu ponudu. U toj varijanti nisam siguran da se i mali mogu uključiti i licitirati sa cijenom. Mislim da u toj varijanti mogu samo gledati što se događa.

Neka netko iskusniji malo elaborira ako ima volje.

Mislim da su ti se malo pobrkale stvari, valjda sve u želji da se ocrni dionica.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene


kol.beeblbrox, točno, tada je omjer bio definiran 1/1,4 u prvome krugu sa naznakom da li želiš sudjelovati u drugom krugu za preostale dionice…ako država ne bi sudjelovala onda je to iznosilo 1/3,2 ili čak nešto više u oba kruga.
Kako će urediti ovu novu dokap. to ne možemo znati, to će se odlučiti na skuptini

Mislim da ne. Ako u prvom krugu ne bi bile kupljene sve dionice, onda oni koji su naznačili da žele sudjelovati u drugom krugu pokupuju ostatak proporcionalno udjelima. I dalje ostaje 1:1,4. Taj odnos se nikad ne mijenja i ne povećava na 1:3,2. Uspješnost od 90% se gleda u odnosu na fiksni iznos.

Taj odnos 1:3,2 će možda biti u konačnici za onog dioničara koji je sudjelovao u drugom krugu, ali hoće li biti za onoga koji nije? Odnos ukupne mase dionica će i dalje biti 1:1,4.

Bar meni tako logično djeluje mada nikad nisam sudjelovao ni u jednom dokapu. Možda nisam u pravu.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

New Report

Close