LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidim da me se stalno spominje, pa samo jedno pitanje vama upućenima u problematiku. Ako docapom treba skupiti 350 milijuna kuna, kako mislite da će postojeći dioničari dobiti priliku kupiti na 4 dionice jednu po 400 kuna????
I ako bude tako koliki bi se iznos skupio?? Eto malo matematike……..za Lanicu i ekipu

PS: jer ja se za razliku od vas ne brinem hoće li biti docapa ili ne, meni je ulaz 1.1xx ( PeroS i ja smo istovremeno kupovali nakon što smo odradili neke druge )

http://www.kucilooro.webs.com/

Kažu analitičari da se na burzi izgubilo miljona i miljona a čitajući neke nickove to ne stoji, svi se obogatili..Uostalom ako vas ne zanima LKPC i ista nevalja..SKINITE SE..


Vidim da me se stalno spominje, pa samo jedno pitanje vama upućenima u problematiku. Ako docapom treba skupiti 350 milijuna kuna, kako mislite da će postojeći dioničari dobiti priliku kupiti na 4 dionice jednu po 400 kuna????
I ako bude tako koliki bi se iznos skupio?? Eto malo matematike……..za Lanicu i ekipu

PS: jer ja se za razliku od vas ne brinem hoće li biti docapa ili ne, meni je ulaz 1.1xx ( PeroS i ja smo istovremeno kupovali nakon što smo odradili neke druge )


Pa ići će navodno i par firmi kćeriju u prodaju+ dokap+zadržana dobit koja se akumulirala kroz ove godine i tako bi se valjda skupilo koliko je potrebno.


Vidim da me se stalno spominje, pa samo jedno pitanje vama upućenima u problematiku. Ako docapom treba skupiti 350 milijuna kuna, kako mislite da će postojeći dioničari dobiti priliku kupiti na 4 dionice jednu po 400 kuna????
I ako bude tako koliki bi se iznos skupio?? Eto malo matematike……..za Lanicu i ekipu

PS: jer ja se za razliku od vas ne brinem hoće li biti docapa ili ne, meni je ulaz 1.1xx ( PeroS i ja smo istovremeno kupovali nakon što smo odradili neke druge )


Uf, hebo te pa taj model nije nikak dobar jer budu skupili samo 22.264.100,00kn [undecid] hm pa to je 15 puta manje od 350 milja [huh]

Mean people suck and nice people swallow!


PS: jer ja se za razliku od vas ne brinem hoće li biti docapa ili ne, meni je ulaz 1.1xx ( PeroS i ja smo istovremeno kupovali nakon što smo odradili neke druge )

Pa nije vrag da vi kao jedan od najiskusnijih investitora na ovom forumu još uvijek ratujete sa elementarnim stvarima. Trenutno je totalno nebitno po kojoj cijeni ste kupovali. Ako ste još uvijek unutra, to je kao da ste u petak kupili po 16xx kn.

A šta da vam je neki dan netko poklonio hrpu dionica LKPC, a nije vam pritom rekao po kojim cijenama je on kupovao. Možda je kupovao po 1.1xx, a možda i po 5.000, a možda je i njemu poklonjeno, a možda vam je i rekao, ali krivo.

Što biste u ponedjeljak napravili s tim dionicama, ostali unutra ili prodali. To je ključno pitanje. Jer to nisu dionice koje ste vi birali, to vam je poklonio netko tko možda nema pojma o dionicama.

Ako ste još uvijek unutra, znači da imate pozitivna očekivanja od te dionice, ako ste vani onda nemate ili čekate niže za dokup.

Kakve veze ima je li ulaz bio na 1.1xx ili na 5.000 sa odlukom treba li trenutno biti unutra ili vani?

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene


Kol. lanica, večini nas dioničara LKPC, jasno je da je bivši kol. koji se sada patralelno služi sa nickom "bisakovi" u stvari očajan i da bi sada najrađe puknuo od jada zbog razvoja sitacije oko LKPC.
On i družina kojoj se priklonio mogu tu sada spamati temu i pisati gluposti kako će HANDA [lol] dokapitalizirati LKPC , međutim, njihov utjecaj na pozitivan rast cijene dionice LKPC je apsolutna nula!

ps.
jedno pitanjce, tko ima više razloga za optimizam: dioničari LKPC, koja otvara nove terminale i planira dokapitalizaciju ili oni koji nemaju LKPC u svome portfelju kao vidra, fedja i "uvaženi" kol. bisakovi?
[smiley]


Dakle,prije svega nikada nisam do sada pisao na ovom forumu što je vrlo lako provjerljivo.
Nadalje i dalje smatram da je LKPC dobra dionica ,ali ne na ovim cjenovnim razinama.
"Teorije urote" i dalje smatram suvišnim i bespotrebnim.
"Pucanje od jada" i slične termine smatram djetinjastim.
Svatko će moći kupiti već sutra jeftinije dionice "LKPC" na burzi i ne treba nitko zavidjeti onima koji imaju dionice po višim cjenama, već je vjerovatno obratno
Model dokapitalizacije kao i vrijeme iste još je nepoznat i nikakve konačne ocjene niti procjene nije moguće dati,ali odgovarajuće procjene hipotetske naravi date su za prošli model pokušaja
dokapitalizacije 2007 godine koji je propao ,imajući u vidu promjenjene okolnosti poslovanja Luke uvjetovane recesijom i opće stanje tržišta dionica.



Vidim da me se stalno spominje, pa samo jedno pitanje vama upućenima u problematiku. Ako docapom treba skupiti 350 milijuna kuna, kako mislite da će postojeći dioničari dobiti priliku kupiti na 4 dionice jednu po 400 kuna????
I ako bude tako koliki bi se iznos skupio?? Eto malo matematike……..za Lanicu i ekipu

PS: jer ja se za razliku od vas ne brinem hoće li biti docapa ili ne, meni je ulaz 1.1xx ( PeroS i ja smo istovremeno kupovali nakon što smo odradili neke druge )


Uf, hebo te pa taj model nije nikak dobar jer budu skupili samo 22.264.100,00kn [undecid] hm pa to je 15 puta manje od 350 milja [huh]
[/quote]
Kod one nerealizirane dokapitalizacije iz 2007. (link: Vaš link) bio je predviđen odnos 1:1,4. To ne znači na 4 dionice jednu novu, nego na 10 dionica 14 novih. To bi bilo 125 mil kn odnosno nekakvih 17 mil €. Naravno, nije jasno hoće li sada biti isti model dokapa i isti iznosi.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene



PS: jer ja se za razliku od vas ne brinem hoće li biti docapa ili ne, meni je ulaz 1.1xx ( PeroS i ja smo istovremeno kupovali nakon što smo odradili neke druge )

Pa nije vrag da vi
Trenutno je totalno nebitno po kojoj cijeni ste kupovali. Ako ste još uvijek unutra, to je kao da ste u petak kupili po 16xx kn.
[/quote]

kolega ponavljam pitanje koje ste namjerno preskočili……….

Ako docapom treba skupiti 350 milijuna kuna, kako mislite da će postojeći dioničari dobiti priliku kupiti na 4 dionice jednu po 400 kuna????
I ako bude tako koliki bi se iznos skupio?? Eto malo matematike……..za Lanicu i ekipu

http://www.kucilooro.webs.com/




PS: jer ja se za razliku od vas ne brinem hoće li biti docapa ili ne, meni je ulaz 1.1xx ( PeroS i ja smo istovremeno kupovali nakon što smo odradili neke druge )

Pa nije vrag da vi
Trenutno je totalno nebitno po kojoj cijeni ste kupovali. Ako ste još uvijek unutra, to je kao da ste u petak kupili po 16xx kn.
[/quote]

kolega ponavljam pitanje koje ste namjerno preskočili……….

Ako docapom treba skupiti 350 milijuna kuna, kako mislite da će postojeći dioničari dobiti priliku kupiti na 4 dionice jednu po 400 kuna????
I ako bude tako koliki bi se iznos skupio?? Eto malo matematike……..za Lanicu i ekipu

[/quote]
Imate gore odgovoreno.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

Plavi;
"Što se triče perspektive, upravo je suprotno, perspektiva je ovdje ogromna, pa sve piše na temi, povečanje prometa, otvaranje dva nova terminala, izgradnja koridora Vc, pa što ćeš više?

Već sam ne jednom napisao, pogledaj predvidjenu dokapitalizaciju koja je propala kod Luke Ploče 2007. i porast cijene od ca. 100 %. Nema loše dokaptialzacije za male dioničare, jer su većina malih dioničara LČuke Ploče upravo radnici, raspitaj se malo!"

Kolega Plavi vi stvarno znate kolegama podvaljivati. Dajte napišite kad će biti gotov koridor Vc, kad će se oporaviti gospodarstvo BiH i u kojem roku očekujete povećanje prometa??
Pišete kao da će to biti sutra gotovo??? A znamo da neće.
A i proljeće će uskoro, kako ide izgradnja kontejnerskog terminala?

Jer na burzi vrijedi ona – tajming je sve

http://www.kucilooro.webs.com/


Vidim da me se stalno spominje, pa samo jedno pitanje vama upućenima u problematiku. Ako docapom treba skupiti 350 milijuna kuna, kako mislite da će postojeći dioničari dobiti priliku kupiti na 4 dionice jednu po 400 kuna????
I ako bude tako koliki bi se iznos skupio?? Eto malo matematike……..za Lanicu i ekipu


meni nije jasnno pitanje, od kud ti uopće ideja da bi se na 4 postojeće mogla kupiti samo jedna pa nije ti ovo ULPL.
Po zadnjem prijedlogu je bio iznos 1/1,4 dakle na 10 kom imaš pravo kupiti 14 kom u prvom krugu, a u slučaju nesudjelovanja države taj omjer se povečavao na 1/3,2
350 milj će se teško skupiti dokapom u novoizdanim dionicama, to mora biti kombinacija prodaje tvrtki kćeri koja i najavljena + uključenje institucionalnih + dioničari + radnici i onda možda dokapitalizacija uspije.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



Vidim da me se stalno spominje, pa samo jedno pitanje vama upućenima u problematiku. Ako docapom treba skupiti 350 milijuna kuna, kako mislite da će postojeći dioničari dobiti priliku kupiti na 4 dionice jednu po 400 kuna????
I ako bude tako koliki bi se iznos skupio?? Eto malo matematike……..za Lanicu i ekipu


meni nije jasnno pitanje, od kud ti uopće ideja da bi se na 4 postojeće mogla kupiti samo jedna pa nije ti ovo ULPL.
Po zadnjem prijedlogu je bio iznos 1/1,4 dakle na 10 kom imaš pravo kupiti 14 kom u prvom krugu, a u slučaju nesudjelovanja države taj omjer se povečavao na 1/3,2
350 milj će se teško skupiti dokapom u novoizdanim dionicama, to mora biti kombinacija prodaje tvrtki kćeri koja i najavljena + uključenje institucionalnih + dioničari + radnici i onda možda dokapitalizacija uspije.
[/quote]

To je još uvijek nedovoljno i nepouzdano. Pričate kao da je to gotova stvar, a znamo da odluka nije donesena.

Moglo bi biti gorkog plača ako ne bude po tom modelu

http://www.kucilooro.webs.com/

New Report

Close