LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vezano za post kolege Barbose moram napomenuti da radnici ne traže niti se predlaže dodatna privatizacija
Luke radnicima sukladno Zakonu o privatizaciji.To bi dakako imalo svoju cijenu,a bilo bi i pravno upitno.
Oni očito traže da se iznađe model njihova sudjelovanja u dokapitalizaciji bez plačanja.Dionice im može dati i strateški partner.Zar mislite da bi Država delegirala predstavnike sindikata u Komisiju da im nije
bitan njihov glas??? Ili mislite da će se sindikati boriti za Vas koji ste kupili dionice na burzi???
Luka Ploče je velika i značajna firma u županiji koja daje puno glasova-birača.Država se služila i do
sada u nizu poduzeća domišljatim načinima da zadovolji radnike i lokalnu samoupravu.
Moja je percepcija da nas "vanjske dioničare" drže špekulantima i ne mare previše za naše interese.
Ja jednostavno želim ukazati da treba razumno sagledati sve opcije i činjenice i onda sukladno tome donijeti odluke.

kolega, već duže vrijeme se špekulira da su radnici LKPC zakinuti jer su u privatizaciji mogli kupiti dionice za samo 6000dm a imali su pravo na 20.000dm, ovom stavkom zakona sam ukazao da nisu imali pravo na 20.000dm nego na 50% tvrtke što je u LKPC ispoštivano…to što tada iz bilo kakvih osobnih razloga nije upisano svih 50% dionica ne smije imati uticaja na današnju Vl. strukturu, privatizacija je završila i ne može se primjenjivati retroaktivno.
Po predstojećem modelu dokapitalizacije će vjerojatno biti omogučeno da i zaposlenici LKPC sudjeluju u jednom dijelu, ipak su tu veliki novci u pitanju i ne vjerujem da ukoliko država ne sudjeluje, nas 40ak% može to izgurati.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Nije mi jasno na čemu se bazira euforija povodom vjesti o osnivanju radne grupe.Kad god su sindikati
bili u sličnim tjelima profitirali su radnici ,a ne dioničari koji su kupili za cash dionice na burzi.
Više je nego očito da se radnici žele izboriti za besplatne dionice do nekadašnjih 20000Dem(10000Eura)
jer su dobili iste za 6000DM(3000Eura).Ako uspiju njima će svaka cjena na burzi biti dobra.
Osim toga i model dokapitalitacije je upitan!!! Zato se i osniva radna grupa.Sumnjam da će se prihvatiti
već prije predložen model(koji je već od HFP-a bio odbačen) o mogućnosti kupnje dionice LKPC po
nominali ovisno o količini dionica koje dioničar ima.Ako nemamo "kratku pamet" vidjećemo da se u zadnje tri
godine povremeno plasiraju vjesti o nadolazećoj dokapitalizaciji luke koje imaju određeni(sve manji)
utjecaj na cjenu dionice na burzi.Stoga sugeriram oprez i razboritost.

Upravo će se radnici kroz dokapitalizaciju, ako bude po 400 kuna i namiriti, jer su u knjizi dioničara većina upravo – radnici.

Braćo i sestre, dragi prijatelji,m sutra treba postaviti bidove kako bi se zaokružila količina, ja ću od sreće lupiti par komada po asku, pa dokle ide, ukoliko mi dopuste naravno.

lp i zdravi i veseli bili

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Nikad zadovoljni. Ako radnici i dobiju dionice dobiti će ih od države a ne na uštrb ostalih dioničara.


da podsjetim imaoce,mislim da se govorilo o omjeru 1:1.4 po 400 kuna po dionici,dakle,ako imate 10 komada,dobijate još 14 komada po 400 kuna.po mojoj procjeni cijena dionice će prijeći 2000 kuna,tako da imate zaradu 1600×14=22400 kuna zarade na samo 10 dionica,to je uz pretpostavku da cijena bude 2000,i da se primjeni ovaj model koji je spominjan kao najrealniji,s toim bi i radnici lkpc koji nisu prodali dionice,isto tako zaradili,a i ako radnici i dobiju koju dionicu,udarit će im lock up na 5 godina,ali osobno smatram da su radnici dobili dovoljan broj dionica-mislim da je paket iznosio 63 komada,šta bi oni sad-još toliko?ma dajte,ne budite u zabludi..

Amen!

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Za sve one koji pričaju da bi dokap mogao biti loš za postojeće dioničare, evo kako je to izgledalo 2007. kada je upravo ova ista dokapitalizacija propala, imate i graf sa porastom cijene ( cijena porasla gotovo 100 % tada ):

http://www.poslovni.hr/60350.aspx

Danas je cijena 1685 kuna.

Pametnom dovoljno.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2010_02_21_531.html

Država se riješava imovine kroz fondove rizičnog kapitala pa je netko namirisao da bi i Luka Ploče mogla otići u jedan takav fond!
Možda su nama na vratima SWF-ovi a to je odlično za tržište.

Upravo o tome si i radi jer ova dokapitalizacija neće propasti budući su ostvarene sve pretpostavke za dokap, a koje tada nisu postojale.

Mean people suck and nice people swallow!

Smješni su mi ovi sitni drukeri koji stalno blate ovu dionicu, a već su se toliko puta izblamirali sa svojim neznanjem i davanjem loših prognoza. Bilo bi mi drago kad bi se prebacili na druge teme i poštedili nas ostale svojih beskorisnih spamova [yawn]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Evo sada i Bosna i Hercegovina najavlila gradnju koridora Vc, pa može li to bolje recite vi meni:

http://teletekst.hrt.hr/?str=205-01

A zašto je to bitno, pa zato jer je Luka Ploče – vrata koridora Vc:

http://www.luka-ploce.hr/hr/povijest.php

lp i zdravi veseli bili

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Meni se čini da bi, obzirom da Kuwait financira dio VC koridora i da je Mingorp donio Pravilnik o fondovima za gospodarsku suradnju, KUWAIT INVESTMENT AUTHORITY mogao nešto sitno investirati u Luci Ploče.

Previše emocija ,želja i nadanja.Malo argumenata.
Tržište će presuditi.
Želim naglasiti da se ovdje radi o forumu na kojem su moguća i poželjna i drugačija mišljenja i da
nije dobro verbalno diskvalificirati nekoga samo stoga jer kritički propituje određene stavove,
posebno ako se ne baziraju na čvrstim činjenicama.
Još se uopće nezna model dokapitalizacije da bi se uopće donio bilo kakav ozbiljan zaključak!!!
Mislim da se varaju oni koji misle da će tržište reagirati sukladno njihovim očekivanjima.

Nemam na žalost lkpl ali sutra idem u kupovinu pa što dragi Bog da!

[color=blue][/color]vizionar

New Report

Close