LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ali kolega Vidra….

Cudni su mi vasi dvostruki kriteriji…
Kupujete tvrtke u posrnulom sektoru, i to 2 najgore tvrtke iz sektora (THNK I HDEL)…
Kao opravdanje navodite da se kupace gace kupuju zimi na ne ljeti…
Pa zar ne mislite da je ista stvar s lukom:

koja je u godini najlošijeg pomorskog prometa ipak poslovala pozitivno,
koja ima jedno od 5 najstabilnijih bilanci na zse,
koja je izuzetno nisko zaduzena,
kojoj koeficijent tekuce likvidnosti iznosi preko 3

To sto je u drzavnom vlasnistvu po meni je dobro, postoji potencijal preuzimanja…

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Može mi netko reći tko je stavio 80 komada na kupnju LKPC?
Vrlo neobično za srednje likvidnu dionicu da se postavi ovoliki bid.
Očito se ima toga više za skupiti.
Da nije neki od mirovinskih fondova počeo sa kupovinom?

Opet nejdemo ispod 1600?
Pa dokle ćemo čekati za dokup ispod 1600?

***obrisano***

NHF

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Ali kolega Vidra….

Komšija, nemoj sada da bežiš sa teme koju si započo. Čovek ti lepo dao izračun koji izgleda slično ko i moj. Obzirom na perspektivu za poso onda je i 834 puno. Ako tome dodaš da je tu vlasnik država koja grca u problemima i nema para te če ko da gledam da počne da rasprodaje preduzeča u svom vlasništvu da namakne koju paru koja još nešto vrede. LKPC po meni ne vredi skoro ništa šta se tiče posla. Vredi zemlja. Ko če da je kupi taj če da je kupi radi zemlje. Kada pogledaš ko je unutra onda ti jasno da če da se dogovore sa fondovima i eventualno odrade kroz blok transakcije (fondovi ove pozicije ne mogu da reše na berzi nema šanse – iskrcavali bi se godinama uz puno manju cenu) a fondovima uvek treba keš da se izvuku iz govana tako da mislim da neče biti problema da se dogovore.

A šta če da bude sa ovo malo špekulanata? Kada se uzme u obzir verodostojnost bivšeg precednika vlade i sadašnjeg ministra finansija (pre par meseci se izljubi sa sindikatima, potpisa ugovor a ovih dana im reko da glođu mačora) onda je sve jasno. Berza je rizik – ZNA SE!

Neko komšija de ti te fundamente da je ovo fer cena! Ako misliš da si u pravu kupuj brate. Brani cenu ako se isplati.


Može mi netko reći tko je stavio 80 komada na kupnju LKPC?

Verovatno ova ekipa koja oče da se izvuče van iz hartije pa da navuku naivce.



To je vjerovatno fondovski nalog kao i neki drugi na drugim dionicama? Jednostavno fondovi nemaju kome prodati pa glumataju ozbiljni bid……….da se mali ulagači ne dosjete pa maknu osjetno niže na kupnju……..

imho preprozirno [bye]

Kolega Vidra, ali vas kao da nitko ne sluša. Ako je LKPC skupa i ako ne valja, zašto je pobogu nitko ne prodaje? Ako neki fond nešto "glumi" pa to bi trebao biti spas za "jadne male dioniočare" koji imaju priliku lijepo prodati "skupu" LKPC u lijepim količinama. Ali zašto onda ne iskoriste tu priliku? ZAŠTO? Kvragu, pa i ja želim kupovati LKPC jeftinije, niti meni ne odgovara ovo!! Kolega Vidra, imate li neki prijedlog? Što da radimo? Koje je rješenje? [cry]
[/quote]

Joj kako smo nestrpljivi, pa jesam rekao da je rješenje samo lijepo čekat i stvari će se događat prirodno same od sebe. Eto neko je bio milostiv pa je ipak ostavio naramak naloga na 1500 kuna na bidu da baš idući tjedan ne pada dionica ko kruška. Brzo se ovdje snovi i maštarije rasplinu, u sekundi.
[yawn] [bye]

Ako se išta treba naučiti na ovoj burzi to je: pazi se fond menađera i kad poklone nosi.
[sealed]

never surrender


Ako se išta treba naučiti na ovoj burzi to je: pazi se fond menađera i kad poklone nosi.
[sealed]

Pusti ti fond menadžere. Oni če da se dogovore sa Šukerom. Mene tu najviše brine fundament i velika uloga države koja če svačije gače da proda (osim svoje) samo da ostane još koji dan na vlasti. To je novi moment na janafu koji me odbio od te hartije totalno jel janaf je več pod pritiskom Rusa a ovi če kobajagi da se koprcaju i bore al če ipak to da daju u bescenje. Ovde bi mogo da bude isti scenarij. Pavlovića je Jaca več odbila kada joj došo sa nekim mešetarskim idejama.


Joj kako smo nestrpljivi, pa jesam rekao da je rješenje samo lijepo čekat i stvari će se događat prirodno same od sebe. Eto neko je bio milostiv pa je ipak ostavio naramak naloga na 1500 kuna na bidu da baš idući tjedan ne pada dionica ko kruška. Brzo se ovdje snovi i maštarije rasplinu, u sekundi.

pola od tih naloga iznad 1500 je mojih,mislio sam popravit prosjek jer su me navukli da kupujem na 1750-1800 pričama kako je LKPC jeftina [angry]
malo prije sam dao povlačenje naloga s kupnje, sad se stavljam ispod 1500 jer ovo će još rokati kako je krenilo, pa bar malo da spasim prosjek [angry]

moji postovi su osobno mišljenje te nisu investicijski savjeti niti poziv na kupoprodaju dionica!


Ali kolega Vidra….

Cudni su mi vasi dvostruki kriteriji…
Kupujete tvrtke u posrnulom sektoru, i to 2 najgore tvrtke iz sektora (THNK I HDEL)…
Kao opravdanje navodite da se kupace gace kupuju zimi na ne ljeti…
Pa zar ne mislite da je ista stvar s lukom:

koja je u godini najlošijeg pomorskog prometa ipak poslovala pozitivno,
koja ima jedno od 5 najstabilnijih bilanci na zse,
koja je izuzetno nisko zaduzena,
kojoj koeficijent tekuce likvidnosti iznosi preko 3

To sto je u drzavnom vlasnistvu po meni je dobro, postoji potencijal preuzimanja…



Može mi netko reći tko je stavio 80 komada na kupnju LKPC?
Vrlo neobično za srednje likvidnu dionicu da se postavi ovoliki bid.
Očito se ima toga više za skupiti.
Da nije neki od mirovinskih fondova počeo sa kupovinom?

Opet nejdemo ispod 1600?
Pa dokle ćemo čekati za dokup ispod 1600?

***obrisano***

NHF

lp

Kolega Plavi vama je burza dala sve potrebne odgovore na vaša pitanja, a kad ću ja vidjeti odgovore na svoja pitanja, od vas i kolege Deluksa??

Dakle, mogu li vidjeti izračun FA kojom opravdavate cijenu od 1850 kuna, na kojoj ste započeli kampanju kupovanja Luke Ploče kao podcjenjene???? i koja će brutalno rasti prema 2.600 kuna?!???

Da vidimo to čudo od analize………….sad se pokažite pred forumašima…….nemojte štediti argumente [lol]

http://www.kucilooro.webs.com/

Ne razumijem zašto ljudi uopće kupuju ovu dionicu na razinama od 1600-1800 ako misle s njom trejdati. Ja sam u njoj od 1050 i sasvim mi je ok, kupio sam i nešto po 1650-1700 (što mi nije znatno pokvarilo prosjek) i uopće mi nije loše. Dapače bilo mi je krivo što je otišla na 1800 jer još uvijek nisam završio s dokupom, najsretniji bio bio da se vrati nazad na oko 1000-1150 kn tako da se ponovno mogu nakrcati, jer sam bio nakrcan sve do "Sanader day-a" [lol], i prodao je na taj dan 80 % i sad mi žao (hebaj ga takva je situacija bila da nisi u ništa bio siguran). Da skratim, kupujem je ne da s njom trejdam, već da nakupim što veću količinu sa što boljim prosjekom i da mirno čekam dokap, a kada to dođe (naravno "ako" jer ništa nije sigurno) onda ću vidjeti da li sudjelovati u dokapu ili ću ju prodati. Pozdrav imateljima, a i onima koji imaju potrebu komentirati ovu dionicu [thumbsup]

Mean people suck and nice people swallow!

Svojevremeno sam napisao da je neosnovano očekivati oporavak kontejnerskog prijevoza,navodeći činjenicu da je Jadoplov prodao brod Zrin, pa mi je jedan kolega rekao da to nema veze sa Lukom Ploče.

Pa da to malo pojasnim navodeći riječi predsjednika Uprave Jadrplova, g Stjepana Papića;

"brodu je posljednji najam istekao 10.rujna i od tada je boravio ispred luke Cagliari bez prilike za neki novi posao. Novi kupac Zrina planira ga prenamijeniti u brod za prijevoz žive stoke, što dovoljno govori o prilikama na kontejnerskom tržištu"

Mislim da je ovo odgovor onima koji su vidjeli neku osnovu za rast cijene dionice Lkpc po osnovi otvorenja kontejnerskog terminala………..
Dakle forcasti su vrlo loši i funadenti Lkpc ne podržavaju trenutnu burzovnu cijenu, ma što neke kolege pričale!

http://www.kucilooro.webs.com/

Prijatelju moj neznaš ti šta su preporuke,a sta je sa onima koji su kupovali luku prije navodnog dokapa po cijeni od 5.000 do 6.000 kn ,a prometi nisu bili mali(srećom nisam taj).Da je meni neko preporućio ovu cijenu kao poćetni ulaz bio bi veliki smješak na licu i u recesiji.

Božićnica u Luci 2000 kuna a prošle godine je bila 1200 očito se ne boje recesije a to se vidi i po popunjenosti kapaciteta i po najavi brodova. [thumbsup]

New Report

Close