LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Za štovano čitateljstvo malo pojašnjenje, kolega K-PAX je dioničar LKRI, piše na temi LKRI, pa se nikako ne može pomiriti sa činjenicom koju je iznio nepobitni stručnjak, a to je ravnatelj jedne Lučke Uprave o boljim forcastima Luke Ploče u odnosu na Luku Rijeka.


Plavi, explicitno sam napisao da nisam dioničar ni LKRI ni LKPC. Pratim obje luke i obje su mi na meti za ulaganje, ali trenutno sam zarobljen u nekim dionicama i mogu samo čekati.
Također mislim da je sada LKPC bolja kao dionica za ulaganje, ali da LKRI ima dugoročno veću perspektivu.

Ali, svejedno, to sve nema veze sa onom izjavom i prijevozom šleperima odnosno morem. Tu je valjda svakom jasno što je isplativije.

Da ste vi privatni poduzetnik i da kupujete robu u recimo Kini, čisto sumnjam da bi vi ugovorili da vam se vaš šleper iskrca u Pločama i onda doveze kamionom do Zagreba. Prije bi bilo da bi htjeli da Vam se to doveze do Rijeke i onda dopremi vlakom.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Kolege mali dioničari pratim ovu temu već duže vremena i stvarno mi nekada dođe da se smijem. Nedajte se navući na šuplje priče ova dionica će se vrlo skoro spustiti i do 1500 kn samo vi toga još niste svjesni,a kada budete već će biti kasno [bye]. Znam da će me sada napasti dežurna gospoda drukeri, ali da ih preduhitrim i odmah odgovorim. Gospodo budemo vidili dali će cijena prije na mojih 1500 i niže ili vaših 1800,2000,2500… Te još jedno, čujemo se nakon posljednjeg dana trgovanja ove godine. Tko će ovo uzeti za ozbiljo neka uzme tko neće ne mora.


Kolege mali dioničari pratim ovu temu već duže vremena i stvarno mi nekada dođe da se smijem. Nedajte se navući na šuplje priče ova dionica će se vrlo skoro spustiti i do 1500 kn samo vi toga još niste svjesni,a kada budete već će biti kasno [bye]. Znam da će me sada napasti dežurna gospoda drukeri, ali da ih preduhitrim i odmah odgovorim. Gospodo budemo vidili dali će cijena prije na mojih 1500 i niže ili vaših 1800,2000,2500… Te još jedno, čujemo se nakon posljednjeg dana trgovanja ove godine. Tko će ovo uzeti za ozbiljo neka uzme tko neće ne mora.

Otvori danas čovjek nick i napiše ovakav post, i post mu bude odmoderiran?????? [shocked]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]




Za štovano čitateljstvo malo pojašnjenje, kolega K-PAX je dioničar LKRI, piše na temi LKRI, pa se nikako ne može pomiriti sa činjenicom koju je iznio nepobitni stručnjak, a to je ravnatelj jedne Lučke Uprave o boljim forcastima Luke Ploče u odnosu na Luku Rijeka.


Plavi, explicitno sam napisao da nisam dioničar ni LKRI ni LKPC. Pratim obje luke i obje su mi na meti za ulaganje, ali trenutno sam zarobljen u nekim dionicama i mogu samo čekati.
Također mislim da je sada LKPC bolja kao dionica za ulaganje, ali da LKRI ima dugoročno veću perspektivu.

Ali, svejedno, to sve nema veze sa onom izjavom i prijevozom šleperima odnosno morem. Tu je valjda svakom jasno što je isplativije.

Da ste vi privatni poduzetnik i da kupujete robu u recimo Kini, čisto sumnjam da bi vi ugovorili da vam se vaš šleper iskrca u Pločama i onda doveze kamionom do Zagreba. Prije bi bilo da bi htjeli da Vam se to doveze do Rijeke i onda dopremi vlakom.
[/quote]

Uvaženi kolega K-PAX,

od čovjeka koji je do prije koji tjedan bio uvjeren da je Luka Rijeka bolja investicija od Luke Ploče, a koji sada kaže da je Luka Ploče ipak bolja trenutno investicija, ja sam zbog toga i više nego zadovoljan. Znači da je snaga argumenata i činjenica pobijedila.

A što se tiče puta, neka čitateljstvo odluči kome će vjerovati, Vama ili ravnatelju Lučke Uprave.
Ja profesiju poštujem u svakom slučaju, što ne znači da Vas ne poštujem.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

plavi NHF i uz svo poštovanje prema tebi,ali mislim da si gadno zapeo u ovoj dionici kada se toliko trudiš, ali bojim se da ti ni svo drukanje ovog svijeta neće pomoći, nemožeš ni ti biti svaki put u pravu.
Uostalom sutra ćemo biti pametniji, a da ne govorim za 10-ak ili 20-ak dana. I ne kažem da nisi u pravu kada kažeš da će iduće godine ovo biti dobar pick, ali u ovom trenutku hm žalim slučaj ne drži vodu…

Evo malo promejna u top 10:

LUKA PLOČE D.D./REDOVNE DIONICE LKPC-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 98.780 44,37 Osnovni račun
2. HZMO 37.493 16,84 Zast. račun
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 12.914 5,80 Skrb. račun
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 4.361 1,96 Skrb. račun
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 3.385 1,52 Skrb. račun + 11
6. PBZ D.D. 3.152 1,42 Skrb. račun + 19
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 1.917 0,86 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 1.753 0,79 Skrb. račun
9. JAZIDŽIJA MARKO 979 0,44 Osnovni račun
10. GRIZELJ MIRO 908 0,41 Osnovni račun
Ukupno: 74,41

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Lanice nadam se da te moj smisao za humor nasmijao, ali bojim se da ti to sada neko vrijeme neće pomoći ako si zapela u luci. Naravno da se još čujemo, ja sam svoju prognozu dao, a to je da ćemo u 2010 ući sa nižom cijenom nego što je to danas, budem li u krivu ispričati ću se svima kojima sam "kontrirao", ali mislim da neće biti potrebe za isprike.
Što se tiče ovih top 10 nije li ovaj pbz sa +19 famozni investor. [undecid]


Da se i ja malo ukljućim u ovo, svojevremeno sam bio vlasnim par 100 komada pa sam i naućio nešto o LKPC [smiley]
Kolega pero postavlja dobra pitanja i ukazuje da je u ovome trenutku cijena dionice maožda i malo presolidna za trenutno stanje LKPC i tržišta.
Kolega Barbosa je stvarno dugo u LKPC i ukazuje na potencijal širenja LKPC i nisam primjetio da pretjeruje.
Kolega gardist je tu pobrkao neke stvari jer je LKPC i izrazito povoljnom položaju, kao državna firma, LKPC, koja ima koncesiju od 38 godina na državno vlasništvo je ustvari partner Lučke uprave kojoj plaća naknadu za lučko područje iz postotka ostvarenog prometa
Kolga K-PAX je u pravu kada kaže da je šleperski prevoz najskuplji ali to samo jedan dio troškova, koji se može lako kompenzirati povoljnijom cijenom lučkih usluga.
Kolega plavi je fundamentalist, te je zbog solidnih fundamenata, novih zakona o ulagnju mirovinaca i maloga ff procijenio da bi dionica mogla odraditi izvanprosiječni prihod u kračem vremenskom periodu.

Ono što želim reći je da kada bi ovi kolege zajednički surađivali , da bi napravili odličnu analizu LKPC .

Ovako, člancima 62/66 Zakona o pomorskom dobru i morskim lukama (NN 158/2003) regulirani su određeni odnosi između Lučke uprave i koncesionara što obavlja lučke djelatnosti. Uglavnom, lučke pristojbe ubire Lučka uprava, a ne Luka Ploče, dok usluge koje pruža po članku 65. ubire LKPC. Visinu naknade koja se plaća koncesionaru određiva Lučka uprava, tako da tu nema zabune, sve konce u rukama ima Lučka uprava.
Ono što je bitno za LKPC jest činjenica da Evropa ne poznaje praksu da lučke djelatnosti obavlja državna trvtka, pa će do ulaska u EU usljediti privatizacija LKPC htjeli mi to ili ne. Što će to značiti za dionicu ne bi želio špekulirati. Meritum u ovom trenutku jest činjenica da je dionica rasla cca. 200% u relativno kratkom vremenu, pa su se pametni iskrcali na razinama 1700-1800, osobno sam zaradio svega 50% na ovoj dionici ove godine i jako sam zadovoljan ishodom i posebno timingom izlaza, a onima što su ostali želim prinos od 100%.
Btw, za one što su me prozvali da ulažem u građevinare kratatak odgovor da sam zadnje dionice IGH prodao u ožujku 2005. i nikad više nisam uložio kunu u građevinare, a trenutačno best buy na ZSE držim INA i KOEI

Ma mene ne brine taj odnos Lučka Uprava-Luka Ploče, ljudi su dogovoriti će se……

Nego ne znam kome da vjerujem? Kolegi plavome ili ovima iz Jadroplova????
Plavi priča hvalospjeve o tržištu kontejnerskog prometa a Jadoplov prodaje brod zbog krize kontejneraša…………

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/transport/jadroplov-prodan-brod-zrin-zbog-losih-kretanja-na-trzistu-kontejnera,63590.html

Kome da vjerujem?
kome???
[undecid]

A ni Ivana se više ne javlja na ovoj temi??to me isto malo brine………

http://www.kucilooro.webs.com/


Ma mene ne brine taj odnos Lučka Uprava-Luka Ploče, ljudi su dogovoriti će se……

Nego ne znam kome da vjerujem? Kolegi plavome ili ovima iz Jadroplova????
Plavi priča hvalospjeve o tržištu kontejnerskog prometa a Jadoplov prodaje brod zbog krize kontejneraša…………

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/transport/jadroplov-prodan-brod-zrin-zbog-losih-kretanja-na-trzistu-kontejnera,63590.html

Kome da vjerujem?
kome???
[undecid]

A ni Ivana se više ne javlja na ovoj temi??to me isto malo brine………

Uf, kolega vidra, nije da branim lkpc, samo mala opaska, uspoređivat tako brodare-kontejneraše i luke je malo blesavo. Ne vidim povezanost toga šta jadroplov prodaje kontejneraša zbog krize i poslovanja neke luke.

Činjenica je da vlasnici brodova-kontejneraša slabo zarađuju zbog oštre konkurencije( velika ponuda ovih vrsta brodova na tržištu ). Luke s ovim nemaju puno veze, njih ne zanima jel ima previše brodova na ponudi il ne, njih zanima jedino hoće li im kontejneraš iskrcat svoju robu il ne. Druga je stvar ako sama luka posjeduje neke brodove pa je na taj način direktno povezana. Čisto da to razgraničimo da ne bi bilo neke zabune.

Inače ostalo stoji šta si rekao.

never surrender


Ma mene ne brine taj odnos Lučka Uprava-Luka Ploče, ljudi su dogovoriti će se……

Nego ne znam kome da vjerujem? Kolegi plavome ili ovima iz Jadroplova????
Plavi priča hvalospjeve o tržištu kontejnerskog prometa a Jadoplov prodaje brod zbog krize kontejneraša…………

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/transport/jadroplov-prodan-brod-zrin-zbog-losih-kretanja-na-trzistu-kontejnera,63590.html

Kome da vjerujem?
kome???
[undecid]

A ni Ivana se više ne javlja na ovoj temi??to me isto malo brine………

Kolega vidra,od sto glasa glasa čuti nije.
Ja kolegi plavom ne bi vjerovao, ipak on ne može biti objektivan s obzirom na to da mu Pearl Harbour čini najveći dio portfelja.
Ali nema nam ni kolege Ribiča a ni braceka mu, ne znam,ili su izgubili vjeru ili su shvatili da je do 2012-2014. još dosta vremena i da je bolje potražiti sreću negdje drugdje.
Ne znam ali ako su svi izišli pa tko će onda pisati ovdje na temi Pearl Harbour?
Tko?
Pa nitko nije znao tako lijepo stavljati linkove i raditi projekcije.
[cry]

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA



Ma mene ne brine taj odnos Lučka Uprava-Luka Ploče, ljudi su dogovoriti će se……

Nego ne znam kome da vjerujem? Kolegi plavome ili ovima iz Jadroplova????
Plavi priča hvalospjeve o tržištu kontejnerskog prometa a Jadoplov prodaje brod zbog krize kontejneraša…………

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/transport/jadroplov-prodan-brod-zrin-zbog-losih-kretanja-na-trzistu-kontejnera,63590.html

Kome da vjerujem?
kome???
[undecid]

A ni Ivana se više ne javlja na ovoj temi??to me isto malo brine………

Uf, kolega vidra, nije da branim lkpc, samo mala opaska, uspoređivat tako brodare-kontejneraše i luke je malo blesavo. Ne vidim povezanost toga šta jadroplov prodaje kontejneraša zbog krize i poslovanja neke luke.

Činjenica je da vlasnici brodova-kontejneraša slabo zarađuju zbog oštre konkurencije( velika ponuda ovih vrsta brodova na tržištu ). Luke s ovim nemaju puno veze, njih ne zanima jel ima previše brodova na ponudi il ne, njih zanima jedino hoće li im kontejneraš iskrcat svoju robu il ne. Druga je stvar ako sama luka posjeduje neke brodove pa je na taj način direktno povezana. Čisto da to razgraničimo da ne bi bilo neke zabune.

Inače ostalo stoji šta si rekao.
[/quote]

Kolega Pero, oprostite ali vi ste ovdje u neku ruku padobranac, pa da vam pojasnim situaciju.
Ne radi se o uporedbi nego o forcastima za prijevoz kontejnera za iduću godinu.
Kužite??

A neće valjda novi kontejnerski terminal luke ploče pretovarivati ovčju vunu??? zaboga???
pa to je osnovna stvar.
a kolega mi je ostao dužan i neki link kojim bi potkrijepio svoje optimistične prognoze o svjetskoj trgovini………
najlakše je sindikalnim djelovanjem zatvoriti usta onima koji su u dilemi i koji postavljaju neugodna pitanja…………..puno teže je na njih odgovoriti

a osim toga kolega je hvalio lpkc na 1.800 kn i govorio da više neće biti povoljnije a sad lkpc ima i po 16xx………..
ako ovako nastavi još ću ja to kupovati kao u ožujku!!
[thumbsup]

http://www.kucilooro.webs.com/

New Report

Close