LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ma dajte ljudi uozbiljite se, za koga se radi kontejnerski terminal, koji će biti pušten u promet iduće ljeto (trebao biti do kraja ove godine, ali zbog "agilnosti" Konstruktora nije završen,ali zato postoje penali), i za koga će se početio raditi još jedan novi terminal, da nemaju namjeru povećavati promet valjda bi stopirali projekt.

Kako će to oni povećati promet?
Hoće li isti brod istovariti i utovariti pet puta?
Ili će imati akcijske istovare brodova tipa "Plati jedan istovar, istovari tri"?
Ili će možda natjerati ove iz mini marketa Redžo da naruče više rahat-lokuma?
Kako?

[/quote]
Pa isto kao što vi imate očekivanja na dionicama, tako ljudi koji rade na projektu sigurno imaju neke svoje planove i očekivanja za luku.
A nebi ni svj. banka davala novce kao dobrovoljni prilog. Valjda za dobiti te novce je trebalo napraviti i nekakve projekcije za budućnost. Pa nebi davali novce firmi pred bankrotom, kako vi to volite prikazivati. [shocked]




Ma dajte ljudi uozbiljite se, za koga se radi kontejnerski terminal, koji će biti pušten u promet iduće ljeto (trebao biti do kraja ove godine, ali zbog "agilnosti" Konstruktora nije završen,ali zato postoje penali), i za koga će se početio raditi još jedan novi terminal, da nemaju namjeru povećavati promet valjda bi stopirali projekt.

Kako će to oni povećati promet?
Hoće li isti brod istovariti i utovariti pet puta?
Ili će imati akcijske istovare brodova tipa "Plati jedan istovar, istovari tri"?
Ili će možda natjerati ove iz mini marketa Redžo da naruče više rahat-lokuma?
Kako?

[/quote]
Pa isto kao što vi imate očekivanja na dionicama, tako ljudi koji rade na projektu sigurno imaju neke svoje planove i očekivanja za luku.
A nebi ni svj. banka davala novce kao dobrovoljni prilog. Valjda za dobiti te novce je trebalo napraviti i nekakve projekcije za budućnost. Pa nebi davali novce firmi pred bankrotom, kako vi to volite prikazivati. [shocked]
[/quote]

Kolega Bush, upoznati ću vas sa nekim činjenicama vezanima za poslovanje Svjetske banke.
Prema riječima Svjetske banke jedna trećina svih njihovih projekata propadne.
Da li vi znate da Svjetska banka najviše zaradi upravo od propalih projekata?
Da li znate da Svjetsku banku financiraju porezni obveznici najrazvijenijih zemalja i da Svjetska banka postoji da bi dala kredit i naplatila kamatu nerazvijenim zemljama bez obzira na isplativost projekta?
Da li znate da je Svjetska banka financirala kanale za navodnjavanje u Indiji vrijedne milijarde dolara kojima nikad nije uspjela poteći voda?
Da li znate da je cilj ove banke samo podijeliti što više kredita a ne njihova kvaliteta?
Da li znate da Svjetska banka ne odgovara nikome za svoje financijske rezultate?
Da li znate da se još nijednoj zemlji nije dogodilo da nije vratila kredit Svjetskoj banci?
Da li znate da će Luka Ploče morati vratiti taj kredit bez obzira na to da li će plan širenja dati rezultate ili ne?

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA


Ma dajte ljudi uozbiljite se, za koga se radi kontejnerski terminal, koji će biti pušten u promet iduće ljeto (trebao biti do kraja ove godine, ali zbog "agilnosti" Konstruktora nije završen,ali zato postoje penali), i za koga će se početio raditi još jedan novi terminal, da nemaju namjeru povećavati promet valjda bi stopirali projekt.

Kolega Bush jeste li prebrojali brodove ovi mjesec u Luci? Na službenim stranicama ih još nema. A u najavi tek par ukletih Holandeza [cry]


Ma dajte ljudi uozbiljite se, za koga se radi kontejnerski terminal, koji će biti pušten u promet iduće ljeto (trebao biti do kraja ove godine, ali zbog "agilnosti" Konstruktora nije završen,ali zato postoje penali), i za koga će se početio raditi još jedan novi terminal, da nemaju namjeru povećavati promet valjda bi stopirali projekt.

Za kog se radi terminal? To ti je isto kao da NK Zadar sad krene pravit sportski kompleks od 5 nogometnih stadiona od kojih centralni prima 5o.ooo ljudi. To međutim ne garantira ni da će stadion bit pun, a kamoli da će NK Zadar bit prvak Hrvatske, a još manje da će igrat ligu prvaka.

Za dobar posao osim samog mjesta iskrcaja robe je potrebna za početak roba, te sva prateća infrastruktura za prijevoz te robe do odredišta. Da bi dobio robu treba ti i dobar imidž, a da bi dobio imidž treba ti svega i svačega, među svim i svačim jeftinih i brzih ruta za početak. A kako još nema prave infrastrukture ( željeznice, ceste ), nema jeftinih i brzih ruta, pa nema ni imidža.

Dakle vraćamo se na početak: Odakle će doć tolko robe? Mislim da će dosta toga zjapit prazno zbog slabog imidža, al dobro.

Bit će potrebno dosta, dosta vremena i još više love da ovo sve profunkcionira, a pola toga neće bit u nadležnosti RH, već i BIH. A to je već drugi par opanaka i dodatno komplicira priču.

No svejedno ova dionica ima potencijala za nekakav rast bar s tehničke strane.

never surrender

Zanimljiv dan danas, nikako da padne ispod 1 700, netko je fino tukao, ali nije dotukao.
Netko je i fino skupljao po 1 700, i nije dozvolio da kupujemo jeftinije od toga.

Ja sam zapet ko puška, nadam se boljem padu sutra.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

[lol] [lol] [lol]
svašta se ovdije da pročitati, pogotovo ovaj Fedya [lol]
da ti nije jedini cilj spamati ovu temu znao bi da LKPC nema ništa sa kreditom Svjetske banke koja te toliko peče, LKPC ima obvezu samo plačati koncesiju Lučkoj upravi… ali to je za vas drukere viša matematika [kiss]

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.



Ma dajte ljudi uozbiljite se, za koga se radi kontejnerski terminal, koji će biti pušten u promet iduće ljeto (trebao biti do kraja ove godine, ali zbog "agilnosti" Konstruktora nije završen,ali zato postoje penali), i za koga će se početio raditi još jedan novi terminal, da nemaju namjeru povećavati promet valjda bi stopirali projekt.

Kolega Bush jeste li prebrojali brodove ovi mjesec u Luci? Na službenim stranicama ih još nema. A u najavi tek par ukletih Holandeza [cry]
[/quote]
Vi očito slabo gledate evo link

Vaš link


[lol] [lol] [lol]
svašta se ovdije da pročitati, pogotovo ovaj Fedya [lol]
da ti nije jedini cilj spamati ovu temu znao bi da LKPC nema ništa sa kreditom Svjetske banke koja te toliko peče, LKPC ima obvezu samo plačati koncesiju Lučkoj upravi… ali to je za vas drukere viša matematika [kiss]

Kolega jeff,ako niste primjetili ja sam replicirao na post kolege Busha, tako da ne znam o čemu pričate.
Ali eto dajte nam vi recite, pošto sad Luka Ploče plaća godišnje milijun kuna za koncesiju,
kakav će efekt na buduću dobit imati 25 milijuna kuna koncesije godišnje koje će morati plaćati kad novi terminali budu gotovi.
Mislim, pitam pošto su im prihodi 170 milijuna,dobit 4 miljuna a 22 milijuna će po novom plaćati samo koncesiju.
Meni to izgleda kao da je poslovanje sa gubitkom zagarantirano, a vama?
Meni to izgleda kao da će dioničari negdje 2034. godine vidjeti dobit i doći na svoje.
I dajte nam još recite tko će platiti 80 milijuna eura za opremu i otkuda.
Hvala vam najljepša

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

[lol] 25 milijuna kuna koncesije godišnje [lol]
tu cifru ti je prišapnuo sv. Nikola kada je dijelio darove?

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

Hahaha, kolega Fedya pa ljudi vam se smiju zar ne vidite to?

A sada za ozbač, još jedna ovako proizvoljna brojka i nabacivanje sa sličnim glupostima kolega Fedya, i biti ću primoran prijaviti Vas Hanfi.

lp i laku noć

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Hahaha, kolega Fedya pa ljudi vam se smiju zar ne vidite to?

Još jedna ovako proizvoljna brojka i nabacivanje sa sličnim glupostima, i biti ću primoran prijaviti Vas Hanfi.

lp i laku noć

Komšija, jel ima neka hartija di nisi zaglavio? Ja sam svugde zaglavio. Ako je došlo vreme da se cinkujemo onda mora da je stvarno gadno.


Hahaha, kolega Fedya pa ljudi vam se smiju zar ne vidite to?

A sada za ozbač, još jedna ovako proizvoljna brojka i nabacivanje sa sličnim glupostima kolega Fedya, i biti ću primoran prijaviti Vas Hanfi.

lp i laku noć

Koji ljudi?
Ja samo vidim vas da se smijete [bye]
Možete me odmah i mami tužiti, kolega.
Što ćete me tužiti Hanfi za proizvoljne brojke ili za nabacivanje glupostima?
Mislim da znam reći odvjetnicim po kojim stavkama me terete. [rolleyes]

Kolega plavi jesam vam ja kriv što ste zaglavili u dionicama neperspektivnih firmi i sad cijučete?
NISAM!!!
Jesam li ja kriv što su vas kolega ribić i kolegica spomenka ostavili na cjedilu?
NISAM!!!
Jesam li ja kriv što nemate stila?
NISAM!!!

Pa šta onda mene napadate ni krivog ni dužnog?

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

New Report

Close