LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


clanak je od 16.11.2009.
odavno uracunato u cijenu…
[bye]

Ako ćeš gledati iz tog kuta onda je na svim dionicama već sve i svašta uračunato u cijenu. Što to znači da će cijene dionica biti nepromjenjive? Pa CROBEX još uvijek nije odradio pošteni rast, izuzev onog impulsa u proljeće.

Moj je horizont iduća godina i nada da će se cijene iduće godine oporaviti, odnosno da će se u trgovinu ipak uključiti strani fondovi (jer su cijene vani već prilično visoko, a naše su jako nisko, a ujedno se bliži pristupanje EU) i da će LKPC dohvatiti barem 2000 kn. To je porast od 10%. Naravno da isto toliko može i pasti, ali ja se kladim na ciklus rasta pa kako Bog da.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

clanak je od 16.11.2009.
odavno uracunato u cijenu…
[bye]


uračunato ili ne, po nickovima na ovoj temi vidim da ih je mnogo otpalo i da su dionice vjerojatno prešle u čvršće ruke što se i vidi po prodaji, sve je manje trejdera a sve više fundamentalaca koji su si postavili jasne dugoročnije targete, a uz ovako mali FF i slabu prodaju nije jednostavno kupiti veću količinu.
Ja inaće volim trgovati i uvijek imam rezervirana sredstva za to ali iz iskustva se na LKPC ne usudim to raditi jer sam X puta morao plačati skuplje… zato mi odgovaraju kolege kao tigrus jer oni u stvari brane dionicu te joj sustavno malo pomalo podižu cijenu .

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



Gdje piše da je riječ o PZB investoru?

Zato vi imate dudicu kolega, a neki su godinama na burzi pa nekoga vraga i znaju.
Jedini PBZ skrbnički koji može biti, ako svakoo malo kupuje i prodaje je investor.
Teoretski može biti i netko drugo pod skrbničkim, ali manje vjerojatno da će veći igrači trejdati.

lp
lp
[/quote]
Od 18. 12. 2009. PBZ Investor prestaje koristiti zbirni korisničku račun, koji je na večini vrijednosnica u top10 bio vidljiv kao PBZ skrbnički.
Dakle, Financijske instrumente koji su pohranjeni na "zbirnom skrbničkom PBZ računu" Financijskih instrumenata i/ili "PBZ skrbničkom računu na ime" Financijskih instrumenata otvorenom kod SKDD-a, prenose se na Račun Klijenta (račun ulagatelja kod SKDD-a) i registriraju se s Bankom kao brokerom

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

7.12.2009
Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Promjena
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 98.780 44.37
2. Zast.: HZMO 37.493 16.84
3. Skrb.: ZAGREBAČKA BANKA D.D. 12.914 5.8
4. Skrb.: RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 4.361 1.96 -41
5. Skrb.: ZAGREBAČKA BANKA D.D. 3.374 1.52
6. Skrb.: PBZ D.D. 3.133 1.41 -75
7. Skrb.: SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 1.917 0.86
8. Skrb.: PBZ D.D. 1.753 0.79
9. JAZIDŽIJA MARKO 979 0.44
10. GRIZELJ MIRO 908 0.41
Ukupno: 74.39

sve što pišem moje je mišljenje, i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!

izgleda da ovi iz rba i pbzea nisu čuli za grupu "američkih" investitora koje spominje kolega plavi???? [lol]

http://www.kucilooro.webs.com/


izgleda da ovi iz rba i pbzea nisu čuli za grupu "američkih" investitora koje spominje kolega plavi???? [lol]

Kolega pa to su skrbnički računi [wink]

Mean people suck and nice people swallow!

Moj komentar na ovo trgovanje bio bi "Čoban tjera ovčice" [lol] . A zanima me kako nitko nije spomenuo posljednje događaje zbog kojih je bilo opsadno stanje u Pločama, a sve u cilju borbe ZA Luku Ploče.


Moj komentar na ovo trgovanje bio bi "Čoban tjera ovčice" [lol] . A zanima me kako nitko nije spomenuo posljednje događaje zbog kojih je bilo opsadno stanje u Pločama, a sve u cilju borbe ZA Luku Ploče.

Ništa vas ne košta kolega, da Vi spomenete te događaje.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Moj komentar na ovo trgovanje bio bi "Čoban tjera ovčice" [lol] . A zanima me kako nitko nije spomenuo posljednje događaje zbog kojih je bilo opsadno stanje u Pločama, a sve u cilju borbe ZA Luku Ploče.

Ništa vas ne košta kolega, da Vi spomenete te događaje.

lp

[/quote]

Vaš link
[yawn]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Zatvorili smo gap, sad možemo nastaviti dalje s usponom.

Isprika, mala zabuna:

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 98.780 44,37 Osnovni račun
2. HZMO 37.493 16,84 Zast. račun
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 12.914 5,80 Skrb. račun
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 4.361 1,96 Skrb. račun
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 3.374 1,52 Skrb. račun
6. PBZ D.D. 3.148 1,41 Skrb. račun + 15
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 1.917 0,86 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 1.753 0,79 Skrb. račun
9. JAZIDŽIJA MARKO 979 0,44 Osnovni račun
10. GRIZELJ MIRO 908 0,41 Osnovni račun
Ukupno: 74,40

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Isprika, mala zabuna:

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 98.780 44,37 Osnovni račun
2. HZMO 37.493 16,84 Zast. račun
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 12.914 5,80 Skrb. račun
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 4.361 1,96 Skrb. račun
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 3.374 1,52 Skrb. račun
6. PBZ D.D. 3.148 1,41 Skrb. račun + 15
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 1.917 0,86 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 1.753 0,79 Skrb. račun
9. JAZIDŽIJA MARKO 979 0,44 Osnovni račun
10. GRIZELJ MIRO 908 0,41 Osnovni račun
Ukupno: 74,40

Verovatno omaška ali zaboravio si da napomeneš da su lagano sa prodajom krenuli 4. i 5 iz top 10 – ZABA i RBA. Treba da se vidi dokle če.

New Report

Close