LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kolega želi reć da će tek tada nastat kataklizma na tim spoenutim dionicama….

HGSP je definitivno šprekulativna dionica trenutno….

dok za LKPC nebi rekao da je tako….imaš FI koja pokazuju da je cijena kako – tako opravdana na ovim razinama…pogotovo ako je uspoređujemo sa drugim lukama u regiji….a khm, najviše ako je uspoređujemo sa LKRI [rolleyes]

S kojima u regiji ? Luka Koper…evo ti link pa vidi….
http://www.ljse.si/cgi-bin/jve.cgi?doc=3131&tab=1&SecurityID=LKPG&sid=



kolega želi reć da će tek tada nastat kataklizma na tim spoenutim dionicama….

HGSP je definitivno šprekulativna dionica trenutno….

dok za LKPC nebi rekao da je tako….imaš FI koja pokazuju da je cijena kako – tako opravdana na ovim razinama…pogotovo ako je uspoređujemo sa drugim lukama u regiji….a khm, najviše ako je uspoređujemo sa LKRI [rolleyes]

S kojima u regiji ? Luka Koper…evo ti link pa vidi….
http://www.ljse.si/cgi-bin/jve.cgi?doc=3131&tab=1&SecurityID=LKPG&sid=

[/quote]

Dakle, prema ovim podacima LKPC je na 2BV i duplo je skuplja od Luke Kopar koja je na 1,16 BV a Luka Kopar ostvaruje 5 puta veći promet i najjača je luka u ovom dijelu Europe.
Da ne pričam o tome da je Luka Koper na P/E 21 a Luka Ploče na P/E 89?!?!
Evo, kad vidimo ovakve stvarne podatke i činjenice tek onda shvatimo koliko je LKPC precijenjena dionica.

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

BTW, zaboravio si na dividendu koju Luka Koper daje…


a Luka Ploče na P/E 89?!?!

Možda je P/E tako visok zbog izuzetno visokih očekivanja koja investitori imaju od ove dionice [wink]

Mean people suck and nice people swallow!



kolega želi reć da će tek tada nastat kataklizma na tim spoenutim dionicama….

HGSP je definitivno šprekulativna dionica trenutno….

dok za LKPC nebi rekao da je tako….imaš FI koja pokazuju da je cijena kako – tako opravdana na ovim razinama…pogotovo ako je uspoređujemo sa drugim lukama u regiji….a khm, najviše ako je uspoređujemo sa LKRI [rolleyes]

S kojima u regiji ? Luka Koper…evo ti link pa vidi….
http://www.ljse.si/cgi-bin/jve.cgi?doc=3131&tab=1&SecurityID=LKPG&sid=

[/quote]

Pozdrav kolega flyer, vidim opet vi na temi, za vas je poznato da pišete samo na temama dionica koje imate ili onih koje želite kupiti.
No međutim moram vam odgovoriti, jer opet iznosite paušalne podatke.
vi bi kao dugogodišnji ulagač trebali znati ovakve stvari, osim ako ovo iznošenje nije sa nekim ciljem. [wink]

Dakle.. P/B koji spominjete Luke Koper, a recite koliki je P/B Luke Rijeka?
Ja ću vam reči, 4,86. Pa kud odoste u Koper, a imate Rijeku malo sjevernije i u Hrvatskoj.
I sad .. kolika bi bila cijena LKPC na 4,86 bokka?
Ja ću vam reči – ca. 4 131 kunu.

A recite vi meni koliko je trenutna vrijednost investicija u Luku Ploče i kako će se to odraziti na Bilancu i RDG? Ima li te investicije Luka Koper, ili je ona to već odradila??

A recite vi meni kolika je tržišna kapitalizacija Luke Koper, a koliko Luka Rijeka i koliko Luke Ploče?
Ja ću vam reći, Luka Koper je blizu 3 mlrd kuna, Luka Rijeka oko 1,3 milijarde kuna, a Luka Ploče, pazite sad niti 400 milijuna kuna.

Uostalom, Luka Koper ima problem sa visokom zaduženošću, što znači da je limitirana po pitanju daljnje ekspanzije, dok je kod Luke Ploče situacija baš suprotna, oni imaju višak likvidnosti, vjerojatno tvrtka sa jednom od najvećih likvidnosti na ZSE, koeficijent likvidnosti preko 3, što nije nikako za zanemariti posebno u ovim teškim vremenima. A bitno je i po pitanju daljnje ekspanzije.

Što se tiče P/E, pa dajte ljudi nemojte bii smiješni, pa ne gledate P/E unazad već forward, tzv. PEG, pa da li je vama jasno da u prolječe slijedeće godine Luka Ploče otvara novi terminal o čemu je pisano na ovoj temi za kontejnerski pretovar, što će popraviti profitabilnost o ćemu sam pisao na ovoj temi sa konkretnim izračunima.

Kod Luke Ploče ima i dodatnih stvari, npr. moguća dokapitalizacija koja je najavljena što bi sigurno ( kao i 2007. ) diglo cijenu u nebesa zbog nominale od 400 kuna po kojoj bi se vjerojatno dokapitaliziralo za postojeće dioničare.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Dvanaest novih meta mirovinaca
Vaš link

"… kompanija poput Luke Ploče, mogle bi dobiti dodatni impuls i ući u krug trgovanijih izdanja obzirom da je promet i dosad bio relativno solidan, a i cijena je konstantno rasla posljednjih tjedana. Jučer je protrgovano prosječnih 314 tisuća kuna, uz rast cijene i treći dan zaredom, pa će biti animljivo pratiti situaciju idućih dana."

[wink]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



a Luka Ploče na P/E 89?!?!

Možda je P/E tako visok zbog izuzetno visokih očekivanja koja investitori imaju od ove dionice [wink]
[/quote]

A možda zbog previsokih očekivanja.
Ne znam što je ali nije dobro u svakom slučaju

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Nemam baš dojam da itko ovdje zaista zna valorizirati Luke.
Al nema veze , glavno da se piše [lol] [lol]

Veleštovani kolega plavi,

ajmo krenut redom…
Prva stvar, u svom postu sam se isključivo dotaknuo fundamenta. I oni su glede Luke Ploče poražavajući, što su činjenice. Brojke su takve kakve jesu….

No nadalje, kad ste me već povukli za jezik krenimo redom…
Osobno fundamenti mi igraju veliku ulogu, ali ne i presudnu što je vidljivo na primjeru Janafa….
Ono što je najbitnije je budućnost gledana kroz prihode.
Kao što svi ovdje znamo prihodi kod Janafa su već zagarntirani i znamo da će rasti…
Kakva je ovdje situacija ???
Čemu uopće da proširuju kapacitete kad su im i ovi dovoljni ??…Naime, otkad je Slo u EU malte ne sav brodski prevoz ići će preko Luke Koper iz jednostavnog razloga, kad se tamo nešto iskrca nema više novih granica….
Kada uđemo u EU možda će biti druga priča, ali to je samo možda….
Svi mi znamo da nitko ovdje nije takav investitor koji će to ovdje čekati…..

Osobno bi volio čuti od bilo koga ovdje na koliko bi se book-a trebala tržiti danas LKPC ??? Meni su i ova dva puno previše….

lp

Uvaženi kolega Flyeru, naravno da su dva booka previše pogotovo kad znamo da je gospodarstvo Bosne i Hercegovine pred bankrotom i da su potrebe za teretom preko Luke Ploče sve manje.
Nevejrovatno u cijeloj priči je to da neki nickovi prodaju kolegama maglu sa velikim očekivanjima??

Kojim crnim očekivanjima?? kad su prihodi prepolovljeni a dobit smanjena sa 20 mil na 2 mil kuna.
Pa to je duplo manja dobit od Hidroelektre za koju ti isti tvrde da ne vrijedi niti jedan book!!

Da nije smiješno bilo bi tragično ***obrisano***

Naime svaka dionica je ne nekoj cijeni preskupa i treba je prodati, a na nekoj cijeni jeftina i treba je kupiti.
Tako barem kažu knjige.
Osobno držim da je LKPC na ovoj cijeni precjenjena i treba je……………

http://www.kucilooro.webs.com/


Nemam baš dojam da itko ovdje zaista zna valorizirati Luke.
Al nema veze , glavno da se piše [lol] [lol]

Dajte vi kolega stavite neku svoju valorizaciju, podijelite malo znanja s kolegama.
Možda da nam pustite link koji mi je jučer obrisan da vidimo što rade brodovi s teretom u Singapurskoj luci ( a i ostalim najvećim svjetskim lukama )

Ono da vidimo kakav im je forward i te spike………….

http://www.kucilooro.webs.com/

Veleštovani kolega Flyer, ovim zadnjim postom vidim da vi ustvari ne znate pravilno revalorizirati luke, pa Vam preporučujem da malo pogledate na internetu što ima na tu temu.
Fundamenti su ne poražavajući, već upravo suprotno, prava prilika za ulaganje.

I sami znate da u 4 godine još nikada nisam promašio dionicu, koja mi je bila glavna uzdanica, pa tako neću niti ovaj puta, živi bili pa vidjeli.
Ove godine spomenut ću svoje pickove koji su odradili veliki rast cijene u kratkom roku, gotovo 100 %,te su bili zastupljeni u portfelju kao i LKPC postotno gledajući: PBZ, ADPL
Sumnjate u moj izbor, ili moram navoditi i pickove iz 2006 i 2007??

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close