LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Malo da realno sagledamo situaciju jer vidim da vam kolege ne daju potpunu sliku o ovoj dionici.Siguran sam da je to nenamjerno sa njihove strane pa ću ukazati na par detalja koji bi mogli biti bitni.
Baš idem pogledati izvješće i šokiram se da je dobit manja 10 PUTA!!!
A promet je pao 55%!!!
2 milijuna dobiti?!?! Pa toliko zarađuju bolji postolari u Zagrebu.
Ono što mene brine je nastavak tog negativnog trenda. Pa zamislite da se nastavi padati ovom stopom, pa gubitak bi bio blizu 20 milijuna kuna.A vidljivo je iz projekcija da će rezultati u slijedećoj godini biti puno,puno gori.
A pogledajte P/E. 89!!!Pa može li gore?
Prema ovom P/E pokazatelju investitorima treba 89 godina da bi vratili ono što su uložili u LKPC a tek onda mogu nešto i zaraditi i to samo u slučaju da LKPC nastavi poslovati isto kao ove godine a vidljivo je da će poslovati lošije.
Prava prilika,nema što.Pa nije ni čudo da institucionalni investitori nisu zainteresirani za ovu dionicu i da u Top 10 nema NIKOGA osim beznačajnih subjekata.Pa tko normalan bi bio zainteresiran za ulaganje koje će mu se vratiti za 89 godina?A ako nema inst. investitora onda ne znam tko će dizati cijenu dionice, valjda plavi i ivana.
Onda reko idem izračunat po Grahamovoj formuli P/E x P/BV trebali bi dobiti manje od 25 da možemo reći da imamo dionicu koja nije precijenjena.Ajmo vidjeti. 89 x 2 =178 !!!! Nevjerovatno ali istinito.
Ova dionica trenutno košta 7 puta više od onoga što preporučuje Graham.
Pa reko idem vidjeti koliki je dividendni prinos,ma sigurno isplaćuju dividendu jer ovako precijenjena dionica mora barem nešto dati investitoru.NE ISPLAĆUJU DIVIDENDU !?!?!
Ovo je prema Grahamu REŽI I BJEŽI dionica za koje on kaže da ih tržište brzo vrati u realne okvire.U ovoj cijeni su izgleda ugrađena i očekivanja da će se zatvoriti Luka Rijeka i sav promet preusmjeriti na Luku Ploče.
Ne znam,moram još pogledati, ali vrlo je vjerovatno da je ovo najprecjenjenija dionica na ZSE.
1 book je 865 kuna, radnici su kupovali po 200, ivana i plavi po 1800.
Ja sam već rekao da ću se postaviti na bid na 1000 kuna čisto iz pijeteta prema kolegama sa foruma.
A ono što je najgore je to što će i na 1000 kuna i dalje biti precijenjena.
Ne bojte se

Nemoj se uvrijedit, al ti jednostavno pričaš notorne gluposti.
[/quote]

Vjerovatno ste razmišljali 45 minuta dok ste smislili ovaj vaš odgovor na moj post.
Ovaj odgovor je samo dokaz da je sve što sam napisao notorna činjenica a vi nemate nikakav protuargument.
Pozdrav

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA


Poštovani Fedya,vidim da ste se raspiali. lijepo.

LKPC je imala očigledan pad prihoda u kriznoj 2009. godini i u prvih 9 mjeseci zaradila 3 mil kuna nakon poreza i amortizacije,za razliku od 2008.u kojoj je na godišnjoj razini zaradila 28,6 mil.

Ono što ste zaboravili reći je da g. Benjamin Graham nikada ne promatra P/E multiplu na frame-u od 1 godine,već minimalno 5. No dobro… to vam je vjerojatno promaklo, nećemo vam to uzeti za zlo.

A g.Warren Buffet zagovara dodavanje vrijednosti na glavnicu kroz određeni niz godina kao osnovni pokazatelj kvalitete bussinessa. I tako ja ponukan vašim tekstom idem pogledati koliki kapital i rezerve je imala LKPC prije recimo 5 godina i vidim da je isti bio na razini od 119 mil. kn. Danas su kapital i rezerve na 192 mil kn. Što nalaže da je LKPC iz osnovne djelatnosti dodala nove vrijednosti od 61% za dioničara.

Vrag mi nije dao mira pa sam išao to isto usporediti sa Podravkom. I naišao na frapantan podatak. A to je da su kapital i rezerve Podravke prije 5 godina iznosile 1.879mil kn, a danas , 5 godina poslije iznose 1.962 mil. Što nalaže da je Podravka unazad 5 godina za dioničara privredila 4 % (četiri %). Pa više je zaradio onaj koji je stavio novce jednu godinu na oročenoj štednji nego koji je 5 godina držao imovinu u dionicama Podravke. [shocked]

E sad ako je po vama LKPC koja je u posljednjih 5 godina povećala kapital za 61% i ima projekciju još većeg povećanja u budućnosti loša firma, onda se bojim i pomisliti kakva je tek Podravka koja je po osnovnom fundamentalnom načelu ( a to je dodavanje nove vrijednosti za dioničara) od LKPC lošija ravno 15,25 puta?? [shocked]

srdačno Vaš,

guvernerov mlađi brat, GUBERNATOR

Prvo da kažem da pohvalim kolegu Gubernatora jer priča argumentima i pokušava pobiti moja razmišljanja protuargumentima a ne vrijeđanjem i one-linerima.
Kolega Gubernator, imate pravo što se tiče Grahamovog pravila za P/E, i eto za posljednjih 5 godina on iznosi 45.
To je još uvijek jako visok pokazatelj i po Grahamu je to debelo precijenjena dionica.
Znate isto tako da Graham nikad ne koristi forwarde jer vjeruje da oni nikad nisu točni te da uljepšavaju sliku.Tako da vaše projekcije treba uzeti sa velikom dozom rezerve.Imala je i Ingra projekcije.Samo stari dobri povijesni podaci na osnovu kojih možemo predvidjeti trend mogu biti misao vodilja.
A bojim se da pad EPS-a sa 128 kuna na 13 kuna po dionici te vraćanje na EPS iz 2004. godine govori dovoljno o trendovima.O ROE i ROA koji su ispod onih iz 2004 ne želim ni govoriti.
I na kraju ne znam zašto spominjete Podravku, pa kakve veze imaju firme iz potpuno različitih sektora.Pa barem bi vi trebali znati da se to ne može uspoređivati.
A ja nigdje nisam rekao da je LKPC loša firma.
Rekao sam da je precijenjena dionica.
Pozdrav

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Kada vidim ovakvo pljuvanje na bilo kojoj dionci i "argumente" ja se samo vežem. [lol]
I žalim što nemam još LKPC,nego čisto malo za kavu.



Poštovani Fedya,vidim da ste se raspiali. lijepo.

LKPC je imala očigledan pad prihoda u kriznoj 2009. godini i u prvih 9 mjeseci zaradila 3 mil kuna nakon poreza i amortizacije,za razliku od 2008.u kojoj je na godišnjoj razini zaradila 28,6 mil.

Ono što ste zaboravili reći je da g. Benjamin Graham nikada ne promatra P/E multiplu na frame-u od 1 godine,već minimalno 5. No dobro… to vam je vjerojatno promaklo, nećemo vam to uzeti za zlo.

A g.Warren Buffet zagovara dodavanje vrijednosti na glavnicu kroz određeni niz godina kao osnovni pokazatelj kvalitete bussinessa. I tako ja ponukan vašim tekstom idem pogledati koliki kapital i rezerve je imala LKPC prije recimo 5 godina i vidim da je isti bio na razini od 119 mil. kn. Danas su kapital i rezerve na 192 mil kn. Što nalaže da je LKPC iz osnovne djelatnosti dodala nove vrijednosti od 61% za dioničara.

Vrag mi nije dao mira pa sam išao to isto usporediti sa Podravkom. I naišao na frapantan podatak. A to je da su kapital i rezerve Podravke prije 5 godina iznosile 1.879mil kn, a danas , 5 godina poslije iznose 1.962 mil. Što nalaže da je Podravka unazad 5 godina za dioničara privredila 4 % (četiri %). Pa više je zaradio onaj koji je stavio novce jednu godinu na oročenoj štednji nego koji je 5 godina držao imovinu u dionicama Podravke. [shocked]

E sad ako je po vama LKPC koja je u posljednjih 5 godina povećala kapital za 61% i ima projekciju još većeg povećanja u budućnosti loša firma, onda se bojim i pomisliti kakva je tek Podravka koja je po osnovnom fundamentalnom načelu ( a to je dodavanje nove vrijednosti za dioničara) od LKPC lošija ravno 15,25 puta?? [shocked]

srdačno Vaš,

guvernerov mlađi brat, GUBERNATOR

Prvo da kažem da pohvalim kolegu Gubernatora jer priča argumentima i pokušava pobiti moja razmišljanja protuargumentima a ne vrijeđanjem i one-linerima.
Kolega Gubernator, imate pravo što se tiče Grahamovog pravila za P/E, i eto za posljednjih 5 godina on iznosi 45.
To je još uvijek jako visok pokazatelj i po Grahamu je to debelo precijenjena dionica.
Znate isto tako da Graham nikad ne koristi forwarde jer vjeruje da oni nikad nisu točni te da uljepšavaju sliku.Tako da vaše projekcije treba uzeti sa velikom dozom rezerve.Imala je i Ingra projekcije.Samo stari dobri povijesni podaci na osnovu kojih možemo predvidjeti trend mogu biti misao vodilja.
A bojim se da pad EPS-a sa 128 kuna na 13 kuna po dionici te vraćanje na EPS iz 2004. godine govori dovoljno o trendovima.O ROE i ROA koji su ispod onih iz 2004 ne želim ni govoriti.
I na kraju ne znam zašto spominjete Podravku, pa kakve veze imaju firme iz potpuno različitih sektora.Pa barem bi vi trebali znati da se to ne može uspoređivati.
A ja nigdje nisam rekao da je LKPC loša firma.
Rekao sam da je precijenjena dionica.
Pozdrav
[/quote]

Kolega Fedya, mislim da ste malo pomiješali neke stvari. Naime benchmark firmi između različitih sektora isključiv je prema P/B osnovi (kao i još nekima, PEG npr), ali stopa dodavanja nove vrijednosti (na frame-u duljeg niza godina) je stopa dodavanja nove vrijednosti. Nema tu sektora. Po tom (od svih najbitnijem parametru) postoje samo dobre ili loše firme, a ne različiti sektori, te si i itekako uzimam za pravo po toj (najbitnijoj) osnovi komparirati LKPC i PODR.

I niste mi odgovorili kolega. Kako tumašite činjenicu da je LKPC unazad 5 godina povećala realnu vrijednost za dioničara za 61% iz redovnog poslovanja, a PODR za samo 4%? Nije valjda da očekujete neki forward na Podravci, ipak je to protivno Graham-u…. Znači po tom osnovnom parametru, a to je dodavanje nove vrijednosti na dugom nizu godina, LKPC je za 15, 25 puta bolja firma od PODR. Pa ne znam zašto se onda ne bi tržila na dva puta većem booku ili (trenutno) 3 puta većem ttm P/E?

srdačno Vaš,

guvernerov mlađi brat, GUBERNATOR


Kada vidim ovakvo pljuvanje na bilo kojoj dionci i "argumente" ja se samo vežem. [lol]
I žalim što nemam još LKPC,nego čisto malo za kavu.

Zanimljivo je moj dragi sugrađanu da svi preskačete činjenicu da brodova u luci nema. A kolko ja znam bez brodova u lukama pa tako i Lkpc zarade nema. I neznam šta je Fedya krivo napiso.
A ovi šta pišu forvarde do 2014. to neću ni kometirati. Pa nitko ovdje ne drži dionicu duže od 3 mjeseca uključujuć i mene. Al bitno da se pišu projekcije za 2014 godinu.


Pa nitko ovdje ne drži dionicu duže od 3 mjeseca uključujuć i mene.

Ja ju imam već 6 mjeseci [cool] i nekak mi čist OK [thumbsup]

Mean people suck and nice people swallow!

Zanimljivo je moj dragi sugrađanu da svi preskačete činjenicu da brodova u luci nema.

Ovo je očita laž, ne znam da li ti je cilj svjesno iznositi ovo, ako je a čini mi se da je, ovdje bi Hanfa mogla imati posla.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ali Kolega Plavi pa vi ste ti koji koristite stare obavjesti o razvoju luke Ploče do 22. stoljeća. Širenje luke za brodove kojih nema dovoljno je bacanje para u bunar. Da doplovi tu i tamo koji brod evo pogledajte podatke za 2008 i 2009 godinu a za vašu informaciju broj brodova od srpnja (51 brod) u Lkpc neumitno pada. Listopad je svršio sa 39 brodova u luci. Vidjet ćemo studeni.

A prilažem vam i najavu brodova sa službene stranice do kraja ove godine. Šta reći reži i bježi. Kad ste već spomenuli Hanfu dobro je jer kod vas bi imala šta radit barem mjesec dana.
Budući da ste duboko u Lkpc, malo prokomentirajte službenu statistiku – ili je i to očita laž?


Ali Kolega Plavi pa vi ste ti koji koristite stare obavjesti o razvoju luke Ploče do 22. stoljeća. Širenje luke za brodove kojih nema dovoljno je bacanje para u bunar. Da doplovi tu i tamo koji brod evo pogledajte podatke za 2008 i 2009 godinu a za vašu informaciju broj brodova od srpnja (51 brod) u Lkpc neumitno pada. Listopad je svršio sa 39 brodova u luci. Vidjet ćemo studeni.

A prilažem vam i najavu brodova sa službene stranice do kraja ove godine. Šta reći reži i bježi. Kad ste već spomenuli Hanfu dobro je jer kod vas bi imala šta radit barem mjesec dana.
Budući da ste duboko u Lkpc, malo prokomentirajte službenu statistiku – ili je i to očita laž?

poštovani Badman, ali vi kažete da u LKPC brodova _nema_ .A onda nam šaljete podatke u kojima je visljivo da ih _ima_. Mislim da biste se trebali sami sa sobom dogovoriti, ima li tamo brodova ili nema, zar ne?

I ono najbitnije… Ako netko misli da je LKPC skupa dionica, da firma ne valja, da je budućnost upitna, da je bilanca rizična, da u luci nema brodova, dakle ukratko… da to sve skupa ništa ne valja… pa ljudi prodajte dionicu ili je nemojte kupovati [smiley]. Ako si netko želi da mu dionicu rasprodaju forumaši ili da istu _ne_ kupuju to sam onda ja. Pa tko pametan želi biti u dionici kojom se krcaju forumaši? Pa ja od takvih bježim ko vrag od tamjana. [smiley]. Zato vam još jednom ponavljam: forumaši, prodajte LKPC dok još ima kakve takve kupnje [smiley]

srdačno Vaš,

G M B, GUBERNATOR

Možete li komentirati promet Lkpc?Šta bi ste rekli na tonažu najavljenih brodova?
Pa barem ste vi inteligentni špekulant (i ovom vam prilikom zahvaljujem na Adpl gdje sam slušajuć vas zaradio [thumbsup]). Znate ispod je vašeg nivoa da se kaćite za jednu rečenicu koja je malo slobodnije napisana pretpostavljajući da će svi shvatiti smisao.

Dakle da vam ipak pojednostavim:
brodova nema dovoljno ni da popune trenutni kapacitet
brodova ima sve manje – sudeći po najavama službenih stranica
kako će ta činjenica uticat na forwad ttm?
kako će to uticat na dobit?
kako će smanjena dobit uticat na bilancu i budućnost?
Zašto forumaši pišu o 2014. kad je jasno da nećete dočekati n 2011. u njoj?


Ali Kolega Plavi pa vi ste ti koji koristite stare obavjesti o razvoju luke Ploče do 22. stoljeća. Širenje luke za brodove kojih nema dovoljno je bacanje para u bunar. Da doplovi tu i tamo koji brod evo pogledajte podatke za 2008 i 2009 godinu a za vašu informaciju broj brodova od srpnja (51 brod) u Lkpc neumitno pada. Listopad je svršio sa 39 brodova u luci. Vidjet ćemo studeni.

A prilažem vam i najavu brodova sa službene stranice do kraja ove godine. Šta reći reži i bježi. Kad ste već spomenuli Hanfu dobro je jer kod vas bi imala šta radit barem mjesec dana.
Budući da ste duboko u Lkpc, malo prokomentirajte službenu statistiku – ili je i to očita laž?

I dalje svjesno ili nesvjesno obmanjujete javnost.
Podatke koje ste naveli su od siječnja do rujna u odnosu na 2008. godinu.
Rujan je već iskazan u bilanci i RDG-u za 3. kvartal.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]




Malo da realno sagledamo situaciju jer vidim da vam kolege ne daju potpunu sliku o ovoj dionici.Siguran sam da je to nenamjerno sa njihove strane pa ću ukazati na par detalja koji bi mogli biti bitni.
Baš idem pogledati izvješće i šokiram se da je dobit manja 10 PUTA!!!
A promet je pao 55%!!!
2 milijuna dobiti?!?! Pa toliko zarađuju bolji postolari u Zagrebu.
Ono što mene brine je nastavak tog negativnog trenda. Pa zamislite da se nastavi padati ovom stopom, pa gubitak bi bio blizu 20 milijuna kuna.A vidljivo je iz projekcija da će rezultati u slijedećoj godini biti puno,puno gori.
A pogledajte P/E. 89!!!Pa može li gore?
Prema ovom P/E pokazatelju investitorima treba 89 godina da bi vratili ono što su uložili u LKPC a tek onda mogu nešto i zaraditi i to samo u slučaju da LKPC nastavi poslovati isto kao ove godine a vidljivo je da će poslovati lošije.
Prava prilika,nema što.Pa nije ni čudo da institucionalni investitori nisu zainteresirani za ovu dionicu i da u Top 10 nema NIKOGA osim beznačajnih subjekata.Pa tko normalan bi bio zainteresiran za ulaganje koje će mu se vratiti za 89 godina?A ako nema inst. investitora onda ne znam tko će dizati cijenu dionice, valjda plavi i ivana.
Onda reko idem izračunat po Grahamovoj formuli P/E x P/BV trebali bi dobiti manje od 25 da možemo reći da imamo dionicu koja nije precijenjena.Ajmo vidjeti. 89 x 2 =178 !!!! Nevjerovatno ali istinito.
Ova dionica trenutno košta 7 puta više od onoga što preporučuje Graham.
Pa reko idem vidjeti koliki je dividendni prinos,ma sigurno isplaćuju dividendu jer ovako precijenjena dionica mora barem nešto dati investitoru.NE ISPLAĆUJU DIVIDENDU !?!?!
Ovo je prema Grahamu REŽI I BJEŽI dionica za koje on kaže da ih tržište brzo vrati u realne okvire.U ovoj cijeni su izgleda ugrađena i očekivanja da će se zatvoriti Luka Rijeka i sav promet preusmjeriti na Luku Ploče.
Ne znam,moram još pogledati, ali vrlo je vjerovatno da je ovo najprecjenjenija dionica na ZSE.
1 book je 865 kuna, radnici su kupovali po 200, ivana i plavi po 1800.
Ja sam već rekao da ću se postaviti na bid na 1000 kuna čisto iz pijeteta prema kolegama sa foruma.
A ono što je najgore je to što će i na 1000 kuna i dalje biti precijenjena.
Ne bojte se

Nemoj se uvrijedit, al ti jednostavno pričaš notorne gluposti.
[/quote]

Vjerovatno ste razmišljali 45 minuta dok ste smislili ovaj vaš odgovor na moj post.
Ovaj odgovor je samo dokaz da je sve što sam napisao notorna činjenica a vi nemate nikakav protuargument.
Pozdrav
[/quote]

Naprotiv, nisam htio trošiti vrijeme na nekog tko se logirao prije mjesec dana i tko ne može stvari sagledat u širem kontekstu. Tu bacate fundamente iz 2009. koja je krizna godina, i svi to znaju, osim vas očito, prolistajte malo FI od 2007. za početak, ako vam koja kolona ne bude jasna slobodno se javite na pm za detaljnije obrazloženje.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

New Report

Close