LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ali uvaženi kolega Plavi, vi ste bojim se samo djelomično u pravu.

-naime, stoji tvrdnja da će LKPC povećati kapacitete pretovara
-ali čemu??
-kad i postojeći kapaciteti nisu iskorišteni
-pa onda ne vidim baš da će ti novi kapaciteti bez odgovarajuće zaposlenosti generirati išta osim gubitaka

***obrisano***

http://www.kucilooro.webs.com/


Ali uvaženi kolega Plavi, vi ste bojim se samo djelomično u pravu.

-naime, stoji tvrdnja da će LKPC povećati kapacitete pretovara
-ali čemu??
-kad i postojeći kapaciteti nisu iskorišteni
-pa onda ne vidim baš da će ti novi kapaciteti bez odgovarajuće zaposlenosti generirati išta osim gubitaka

a što se tiče mojeg investiranja ove godine u velikoj ste zabludi
-potisao bih za idućih deset godina ovakav prinos
-jnaf – izvanredno
hdel, thnk – odlično ( izišao potpuno oko 01.06. sad ponovo ulazim )
-podravka, viro, vdkt, ingr, lkpc, jdpl, adrs, igh, blje, ina, dlkv i ostali kratkoročni izleti također
tako da nemam zamjerki

– ne dao bog bolje, razmaziti će me [lol]

Znači rade terminal, za ukras??
Sve vam piše na ovoj temi kolega, treba samo učiti i učiti.

***obrisano***
lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Ali uvaženi kolega Plavi, vi ste bojim se samo djelomično u pravu.

-naime, stoji tvrdnja da će LKPC povećati kapacitete pretovara
-ali čemu??
-kad i postojeći kapaciteti nisu iskorišteni
-pa onda ne vidim baš da će ti novi kapaciteti bez odgovarajuće zaposlenosti generirati išta osim gubitaka

***obrisano***

Znači rade terminal, za ukras??
Sve vam piše na ovoj temi kolega, treba samo učiti i učiti.

***obrisano***

lp
[/quote]

***obrisano***

No da ne dužim s nebitnim stvarima…….idemo mi na temu.

Dakle pitate vi zašto onda rade terminal?
Pa valjda zato što su očekivali dobre poslove u dobrim vremenima i što su ih razno-razni šalabajzeri poput vas uvjeravali da će dobra vremena potrajati sve do 2.032. godine!!!
Kao što ste svojevremeno pisali na temi Ingra.
Jer i Openheimer i ekipa su mislili da će Arena biti odličan posao a ono ispala pušiona kakva se ne viđa često.
Takva vam je i situacija sa Lukom Ploče, jedno su planovi ( razrađivani u dobra vremena ) a drugo je stvarno stanje i budući sumorni izgledi!
***obrisano***
[thumbsup]

http://www.kucilooro.webs.com/

Krajnji cilj Projekta integracije trgovine i transporta je razvoj trgovine duž koridora V.c, jednog od triju najvećih paneuropskih transportnih koridora koji Hrvatsku povezuju s tržištima EU i to kroz poboljšanje kapaciteta, učinkovitosti i kvalitete transportnih usluga, s posebnim osvrtom na luku Ploče i na koordinaciju između svih hrvatskih i bosanskohercegovačkih sudionika.
Ovim Projektom Svj.Banka nastavlja pružati potporu u promicanju konkurentnosti i koncepta regionalne suradnje, što je započeto Projektom olakšavanja trgovine i transporta u Jugoistočnoj Europi (TTFSE).

Eto, toliko o tome, nemojte vjerovati nikome, niti meni niti plavom niti vidri!
Vjerujte samo činjenicama i vlastitoj prosudbi!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

ŽELJEZNIČKI V.c. KORIDOR KLJUČAN ČIMBENIK RAZVOJA

Na okruglom stolu koji je u Pločama održan pod nazivom „Perspektive željezničkog prometa na pruzi Metković – Ploče u kontekstu razvitka Luke Ploče i ulaganja na V.c koridoru“, raspravljalo se o značaju, stanju i razvojnim perspektivama V.c. željezničkog paneuropskog koridora. Uz organizatore okruglog stola iz Hrvatskog društva željezničkih inženjera, na izlaganju su sudjelovali predstavnici Ministarstva mora, prometa i infrastrukture, Luke Ploče d.d., HŽ Carga d.o.o., Željeznica Federacije BiH, Intermodalnog promotivnog centra, te brojni prometni stručnjaci. Zaključeno je kako je V.c. željeznički koridor izuzetno važan za prometni i gospodarski razvitak Republike Hrvatske i Federacije BiH i zato treba užurbano započeti modernizaciju željezničke infrastrukture svih željezničkih uprava kroz koje se proteže, kako bi što prije bio spreman prihvatiti planirane tokove putnika i robe, te aktivno doprinijeti maksimalnoj gospodarskoj afirmaciji ove regije.

Luka Ploče, u tom smislu, predstavlja ključnu intermodalnu poveznicu kopnenog i pomorskog prijevoza na V.c. koridoru, te kao složen tehničko – tehnološki sustav zahtjeva ubrzan razvitak sa željezničkim sustavom na koji se naslanja. HŽ željeznički sustav i Željeznice Federacije BiH već se pripremaju za liberalizaciju željezničkog prometnog tržišta da bi mogli konkurirati u novim uvjetima, s posebnim naglaskom na informatizaciju prijevoznih procesa i modernizaciju željezničkih vozila. Sudionici skupa složili su se da intermodalni prijevoz predstavlja jedinu prihvatljivu i održivu tehnologiju prijevoza robe, pa u njega treba intenzivno ulagati i stvarati uvjete za njegovu široku primjenu.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

No da ne dužim s nebitnim stvarima…….idemo mi na temu.

Dakle pitate vi zašto onda rade terminal?
Pa valjda zato što su očekivali dobre poslove u dobrim vremenima i što su ih razno-razni šalabajzeri poput vas uvjeravali da će dobra vremena potrajati sve do 2.032. godine!!!
Kao što ste svojevremeno pisali na temi Ingra.
Jer i Openheimer i ekipa su mislili da će Arena biti odličan posao a ono ispala pušiona kakva se ne viđa često.
Takva vam je i situacija sa Lukom Ploče, jedno su planovi ( razrađivani u dobra vremena ) a drugo je stvarno stanje i budući sumorni izgledi!
***obrisano***
[thumbsup]

zašto bi budući izgledi bili sumorni? ja baš mislim da će doći vremena bolja nego ikad, blagostanje kakvo ste samo mogli gledati u filmovima, a brodovi će čekati u redu da pristanu u luku ploče

kolega vidra, u životu treba biti optimist!

Ja sam optimista u vezi ove dionice, danas se moglo kupiti i po 1700 a i niže, zadnja 1700.
Vidjet ćemo što nam naredni tjedbni donose, ja sam uvjeren u spektakl kod ove dionice, nešto mi govori da se nešto valja iza brda.

Kaže se – Vrata Ti mogu otvorit, ali ući moraš sam.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Nekako je zamrla ova tema, vidim na komentarima trgovanja da je nestala vjera u Luka ploče i da će ta deluks dionica valjda u ponedjeljak dolje… tako pričaju oni koji se kleli u 2013 i 2014 godinu

eto da odgovorim Bušu iako zna on odgovor. Prošeto se do Luke i kažu u 10 i 11 mjesecu nikad manje brodova. Manje i od najgoreg mjeseca travnja.Neka, sad mora bit drago Plavom i kolegama drukam u njihovom smjeru [thumbsup]

Malo da realno sagledamo situaciju jer vidim da vam kolege ne daju potpunu sliku o ovoj dionici.Siguran sam da je to nenamjerno sa njihove strane pa ću ukazati na par detalja koji bi mogli biti bitni.
Baš idem pogledati izvješće i šokiram se da je dobit manja 10 PUTA!!!
A promet je pao 55%!!!
2 milijuna dobiti?!?! Pa toliko zarađuju bolji postolari u Zagrebu.
Ono što mene brine je nastavak tog negativnog trenda. Pa zamislite da se nastavi padati ovom stopom, pa gubitak bi bio blizu 20 milijuna kuna.A vidljivo je iz projekcija da će rezultati u slijedećoj godini biti puno,puno gori.
A pogledajte P/E. 89!!!Pa može li gore?
Prema ovom P/E pokazatelju investitorima treba 89 godina da bi vratili ono što su uložili u LKPC a tek onda mogu nešto i zaraditi i to samo u slučaju da LKPC nastavi poslovati isto kao ove godine a vidljivo je da će poslovati lošije.
Prava prilika,nema što.Pa nije ni čudo da institucionalni investitori nisu zainteresirani za ovu dionicu i da u Top 10 nema NIKOGA osim beznačajnih subjekata.Pa tko normalan bi bio zainteresiran za ulaganje koje će mu se vratiti za 89 godina?A ako nema inst. investitora onda ne znam tko će dizati cijenu dionice, valjda plavi i ivana.
Onda reko idem izračunat po Grahamovoj formuli P/E x P/BV trebali bi dobiti manje od 25 da možemo reći da imamo dionicu koja nije precijenjena.Ajmo vidjeti. 89 x 2 =178 !!!! Nevjerovatno ali istinito.
Ova dionica trenutno košta 7 puta više od onoga što preporučuje Graham.
Pa reko idem vidjeti koliki je dividendni prinos,ma sigurno isplaćuju dividendu jer ovako precijenjena dionica mora barem nešto dati investitoru.NE ISPLAĆUJU DIVIDENDU !?!?!
Ovo je prema Grahamu REŽI I BJEŽI dionica za koje on kaže da ih tržište brzo vrati u realne okvire.U ovoj cijeni su izgleda ugrađena i očekivanja da će se zatvoriti Luka Rijeka i sav promet preusmjeriti na Luku Ploče.
Ne znam,moram još pogledati, ali vrlo je vjerovatno da je ovo najprecjenjenija dionica na ZSE.
1 book je 865 kuna, radnici su kupovali po 200, ivana i plavi po 1800.
Ja sam već rekao da ću se postaviti na bid na 1000 kuna čisto iz pijeteta prema kolegama sa foruma.
A ono što je najgore je to što će i na 1000 kuna i dalje biti precijenjena.
Ne bojte se

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA


Ja sam optimista u vezi ove dionice, danas se moglo kupiti i po 1700 a i niže, zadnja 1700.
Vidjet ćemo što nam naredni tjedbni donose, ja sam uvjeren u spektakl kod ove dionice, nešto mi govori da se nešto valja iza brda.

Kaže se – Vrata Ti mogu otvorit, ali ući moraš sam.
Od trećeg mjeseca pa do danas se dogodilo već 150%, malo si zakasnio s ulaskom.

lp


Malo da realno sagledamo situaciju jer vidim da vam kolege ne daju potpunu sliku o ovoj dionici.Siguran sam da je to nenamjerno sa njihove strane pa ću ukazati na par detalja koji bi mogli biti bitni.
Baš idem pogledati izvješće i šokiram se da je dobit manja 10 PUTA!!!
A promet je pao 55%!!!
2 milijuna dobiti?!?! Pa toliko zarađuju bolji postolari u Zagrebu.
Ono što mene brine je nastavak tog negativnog trenda. Pa zamislite da se nastavi padati ovom stopom, pa gubitak bi bio blizu 20 milijuna kuna.A vidljivo je iz projekcija da će rezultati u slijedećoj godini biti puno,puno gori.
A pogledajte P/E. 89!!!Pa može li gore?
Prema ovom P/E pokazatelju investitorima treba 89 godina da bi vratili ono što su uložili u LKPC a tek onda mogu nešto i zaraditi i to samo u slučaju da LKPC nastavi poslovati isto kao ove godine a vidljivo je da će poslovati lošije.
Prava prilika,nema što.Pa nije ni čudo da institucionalni investitori nisu zainteresirani za ovu dionicu i da u Top 10 nema NIKOGA osim beznačajnih subjekata.Pa tko normalan bi bio zainteresiran za ulaganje koje će mu se vratiti za 89 godina?A ako nema inst. investitora onda ne znam tko će dizati cijenu dionice, valjda plavi i ivana.
Onda reko idem izračunat po Grahamovoj formuli P/E x P/BV trebali bi dobiti manje od 25 da možemo reći da imamo dionicu koja nije precijenjena.Ajmo vidjeti. 89 x 2 =178 !!!! Nevjerovatno ali istinito.
Ova dionica trenutno košta 7 puta više od onoga što preporučuje Graham.
Pa reko idem vidjeti koliki je dividendni prinos,ma sigurno isplaćuju dividendu jer ovako precijenjena dionica mora barem nešto dati investitoru.NE ISPLAĆUJU DIVIDENDU !?!?!
Ovo je prema Grahamu REŽI I BJEŽI dionica za koje on kaže da ih tržište brzo vrati u realne okvire.U ovoj cijeni su izgleda ugrađena i očekivanja da će se zatvoriti Luka Rijeka i sav promet preusmjeriti na Luku Ploče.
Ne znam,moram još pogledati, ali vrlo je vjerovatno da je ovo najprecjenjenija dionica na ZSE.
1 book je 865 kuna, radnici su kupovali po 200, ivana i plavi po 1800.
Ja sam već rekao da ću se postaviti na bid na 1000 kuna čisto iz pijeteta prema kolegama sa foruma.
A ono što je najgore je to što će i na 1000 kuna i dalje biti precijenjena.
Ne bojte se

Nemoj se uvrijedit, al ti jednostavno pričaš notorne gluposti.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Poštovani Fedya,vidim da ste se raspiali. lijepo.

LKPC je imala očigledan pad prihoda u kriznoj 2009. godini i u prvih 9 mjeseci zaradila 3 mil kuna nakon poreza i amortizacije,za razliku od 2008.u kojoj je na godišnjoj razini zaradila 28,6 mil.

Ono što ste zaboravili reći je da g. Benjamin Graham nikada ne promatra P/E multiplu na frame-u od 1 godine,već minimalno 5. No dobro… to vam je vjerojatno promaklo, nećemo vam to uzeti za zlo.

A g.Warren Buffet zagovara dodavanje vrijednosti na glavnicu kroz određeni niz godina kao osnovni pokazatelj kvalitete bussinessa. I tako ja ponukan vašim tekstom idem pogledati koliki kapital i rezerve je imala LKPC prije recimo 5 godina i vidim da je isti bio na razini od 119 mil. kn. Danas su kapital i rezerve na 192 mil kn. Što nalaže da je LKPC iz osnovne djelatnosti dodala nove vrijednosti od 61% za dioničara.

Vrag mi nije dao mira pa sam išao to isto usporediti sa Podravkom. I naišao na frapantan podatak. A to je da su kapital i rezerve Podravke prije 5 godina iznosile 1.879mil kn, a danas , 5 godina poslije iznose 1.962 mil. Što nalaže da je Podravka unazad 5 godina za dioničara privredila 4 % (četiri %). Pa više je zaradio onaj koji je stavio novce jednu godinu na oročenoj štednji nego koji je 5 godina držao imovinu u dionicama Podravke. [shocked]

E sad ako je po vama LKPC koja je u posljednjih 5 godina povećala kapital za 61% i ima projekciju još većeg povećanja u budućnosti loša firma, onda se bojim i pomisliti kakva je tek Podravka koja je po osnovnom fundamentalnom načelu ( a to je dodavanje nove vrijednosti za dioničara) od LKPC lošija ravno 15,25 puta?? [shocked]

srdačno Vaš,

guvernerov mlađi brat, GUBERNATOR

New Report

Close