LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Badman pa nije daleko ni provozati se sa Staševice do luke vidjeti stanje [wink] . A to što kažete je vjerovatno istina (neznam u zadnjih par mjeseci kakvo je stanje ali do prošlog ljeta je bilo katastrofalno). Ali opet ne mislim da bi se luka širila tek onako bez ikakvog plana i ideje ,zapravo siguran sam da se nebi tek tako upucali novci u nešto što će ostati neiskorišteno. Mišljenja sam da i ove borbe koje se vode za luku nisu bez vraga i da tu netko želi pokupiti vrhnje.


Bravo,točno 100%. Samo je problem što kolega plavi a pogotovo gobernator (neznam dal stari il novi stari,nije se podpisao) neznaju što je Luka Ploče a što Lučka uprava ploče.Pa onda plavi tvrdi da Luka Ploče ulaže 160mil€ što nije točno.Koncesionar=Luka Ploče d.d. ulaže samo u opremu a ostalo=terminale itd.radi Lučka uprava [proud].Vrijednost Luke Ploče=LKPC će se dakle povečati samo za vrijednost opreme a ne za 160mil€.Pa to onda neće biti 1,16 miljarde kuna nego puuuunnooooo manje.Ali bez veze diskusija dok neki ne savladaju prve lekcije :što je LUKA PLOČE a što LUČKA UPRAVA PLOČE.

kolega Golubv,

spiminjao mi vas je moj stariji brat guverner u nekoliko navrata i to u kontekstu da bi trebalo raditi suprotno od vas, jer obično kad se na nekom topiku pojavite sa svojim negativnim konotacijama, ta dionica ko za vraga naraste i to poprilično.Tako da je meni drago što vas imamo ovdje.

A sada hajdemo u meritum… Rekao sam kolegi Plavom da vas ne uči, ali vidim da mislite da znate, ali zapravo nemate znanje. A takvi su najopasniji (za sebe prvenstveno).

Ja prije svega jako dobro znam što je Lučka uprava, a što Luka Ploče d.d. a to kome pripada koja imovina, za mene kao tipu investitora koji kupuje bussiness a ne imovinu, je potpuno irelevantno. Ono što je relevantno je činjenica da će sa povećanjem radnog asseta (između ostalog i kapaciteta/terminala/ koji ,kako kažete, neće biti u vlasništvu luke Ploče) porasti i volumen prihoda, a samim time i dobiti LKPC koja će koncesijom iste dobiti na korištenje.

E sada zašto je to meni dobro? Pa zato jer će drastičnim rastom dobiti (a na konto tih većih, proširenih kapaciteta) kompanija LKPC ostvarivati drastično veći povrat na vlastiti (mali) kapital od onoga što je činila do sada. A to vam znači da će ova dionica morati cijenom potražiti malo više multiplikacije u odnosu na BVPS. A to vam pak znači da ulazi u DELUXE društvo "laganih" dionica koje se lijepe za strop. A DELUXE dionice nisu za sve tipove investitora. DELUXE dionice su za DELUXE investitore poput g. Warrena Buffeta.

Dakle još jednom… uopće me ne zanima koja se imovina knjiži pod LKPC d.d. Zanima me samo dobit koju će ta firma ostvarivati. Ja zapravo niti ne želim da ova firma ima veliku imovinu. Ja želim da ima što manju.

srdačno Vaš,

guvernerov mlađi brat, GUBERNATOR
[/quote]

Ljepo si se raspisao,sve fino objasnio (tako kako ti razumiješ,naravno),poistovjetio se sa Buffettom i Švarcijem….dobro,neke rečenice su univerzalne kao ova-"spiminjao mi vas je moj stariji brat guverner u nekoliko navrata i to u kontekstu da bi trebalo raditi suprotno od vas, jer obično kad se na nekom topiku pojavite sa svojim negativnim konotacijama, ta dionica ko za vraga naraste i to poprilično.Tako da je meni drago što vas imamo ovdje.". Ali ja sam reagirao na tvrdnje kolege plavog da će se vrijednost Luke Ploče d.d. nakon završetka planiranih investicija povečati na preko miljardu kuna.Ako zna da to ne drži vodu onda je to navlačenje naivnih na kupnju…ako nezna nek prouči materiju.Samo to,ništa više niti ništa zlonamjerno.Svatko ima svoju ljubav,meni LKPC nije ljubav života ali znam navratiti…sve je to relativno,rekao je Ejnštajn kad je kod ljubavnice ispijao jutarnju kavicu [proud]

ps:proširenje kapaciteta i izgradnja planirana je dok smo još mislili da je Recesija naziv nekog novog deterđenta [proud]…..

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Ma što im kojeg vraga uopće nešto objašnjavaš, vidiš da namjerno ne govore istinu [lol]

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!

@golubv

U pravu ste pogriješio sam u djelu utjecaja na bilancu.
ALi to ne mijenja meritum stvarei, povrrat na imovinu ( koja neće biti vidljiva u bilanci, jer ustvari i nije njihova imovina, ali ju koriste ), će rezultirati većim povratom na imovinu, a time i na dobit tvrtke o čemu sam pisao, odnosno o ćemu je pisao i kolega GUBERNATOR.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Broj 10. na TOP10 je Splićanin

Što sa time?lp
[/quote]
Tip je kockar,a ne dugoročni ulagač!



@golubv

U pravu ste pogriješio sam u djelu utjecaja na bilancu.
ALi to ne mijenja meritum stvarei, povrrat na imovinu ( koja neće biti vidljiva u bilanci, jer ustvari i nije njihova imovina, ali ju koriste ), će rezultirati većim povratom na imovinu, a time i na dobit tvrtke o čemu sam pisao, odnosno o ćemu je pisao i kolega GUBERNATOR.

lp

Respekt za priznanje,rijetka kvaliteta [thumbsup] Međutim oni bi i sad mogli prekrcati 5 miljuna a iskrcali su pola.Zašto???Pa zato jer nema robe.A ne će je ni biti tako skoro.Oporavak ako ga i bude će trajati godinama,palo je brzo -rasti će sporo ili još vjerojatnije stagnirati.A kad konačno dođemo blizu 5 milja tona eto ti nove krize,još gore od ove.Krize će u budučnosti biti sve češće i sve dublje.
Kad je počela priča o razvoju Luke Ploče bilo je svega-i love i robe.Sad nema ni jedno.Luka bi se trebala ponašati kao sve druge kompanije pogođene krizom.Zaboraviti na ambiciozne planove ,ne se zaduživati,otpustiti višak manekena,maksimalno iskoristiti postoječe kapacitete…. Što će ti autobus kad nemaš putnika ni za kombi [undecid] Ne pišem ja tu da će Luka Ploče propasti ali što će im dizalice koje odmaraju.Tako skupa oprema kao što je u planu mora raditi 24 sata dnevno ili stvara gubitak zbog velikih troškova ,kamata,amortizacije…..a posla nema pa nema [cry]

ps. a gobernator…….on nema znanje što se tiče LKPC a bačva s knjigama je negde zapela [undecid]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

@ golubv

Varaš se oko perspektive baš nasuprot.
Poanta priče je da će razvitkom cestovnog prometa i završetkom ovog terminala u prolječe 2009. privuči dio brodova koji iz Azije idu preko Riječke luke, o ćemu se javno i govorilo u lučkoj upravi.

Naime, put do Zagreba je 2 sata dulji od Ploča nego iz Rijeka, ali je put brodom, dva dana dulji do Rijeka od Ploča, i zato ide cijela ova priča oko novog terminala.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


@ golubv

Varaš se oko perspektive baš nasuprot.
Poanta priče je da će razvitkom cestovnog prometa i završetkom ovog terminala u prolječe 2009. privuči dio brodova koji iz Azije idu preko Riječke luke, o ćemu se javno i govorilo u lučkoj upravi.

Naime, put do Zagreba je 2 sata dulji od Ploča nego iz Rijeka, ali je put brodom, dva dana dulji do Rijeka od Ploča, i zato ide cijela ova priča oko novog terminala.

lp


Samo se nadaj što će se privući? A što će to dopremati silni brodovi????
Stanje brodskih dionica ti pokazuje što se trenutno prevozi, ništa!
Bez ostalih sektora neće ni LKPC gore, dapače i ovo je previše.

Dodatno, ovdje je najavljena od g. Pavlovića, direktora Luke Ploče, promjena u vlasničkoj strukturi i najava dokapitalizacije, a znamo kako je to bilo 2007. kada je došla najava o dokapitalizaciji, pa najava dokapitalizacije.

Za one koji neznaju, evo lina, pa neka pogledaju grafikon na dnu.

http://www.poslovni.hr/60350.aspx

Pri špekulacijama o dokapitalizaciji cijena je sa 3 800 – 4 000 porasla na ca 5 100 – 5 300.
TO je bilo ca. 35 %. Po objavi o dokapitalizaciji cijena je porasla na dodatnih 6 300-6 400. to je dodatnih ca. 25 %. Sve se vidi lijepo po grafikonu, ne kažem da će ista priča biti i sutra, ako dođe do dokapitalizacije, ali… samo napomena, danas je cijena 1725 kuna. Naravno da je glavni razlog porastu cijene bila mogučnost dokapitalizacije za postojeće dioničare po nominali koja je 400 kuna.

Pa si sad radite računicu.

Inače da priča o dokapitalizaciji drži vodu, kao i promjena u vlasničkoj strukturi piše ovdje, članak iz malo poznatog " Dubrovačkog Vjesnika " od 19.08.2009. gdje g. Pavlović kaže citiram:

" rekao je Pavlović i najavio skoru promjenu vlasničke struktue firme. U luci smatraju da država u prvoj fazi treba obeštetiti zaposlenike za razliku između šest i dvadeset tisuća nekadašnjih DEM-a, što se vuče još od prodaje dionica, nakon čega bi radnici kao dioničari, s državom i ostalim dioničarima, u promišljanju vlastite budućnosti, mogli sudjelovati u odlukama o dokapitalizaciji. Naime, potrebno je osigurati sto milijuna eura za kupnju opreme na nova dva terminala, nakon čega će lučki kapaciteti biti više nego dvostruko povećani. "

http://www.dubrovacki.hr/clanak/10303/luka-ploce-nece-kupovati-dionice-ulaze-se-u-razvoj-luke

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]




@golubv

U pravu ste pogriješio sam u djelu utjecaja na bilancu.
ALi to ne mijenja meritum stvarei, povrrat na imovinu ( koja neće biti vidljiva u bilanci, jer ustvari i nije njihova imovina, ali ju koriste ), će rezultirati većim povratom na imovinu, a time i na dobit tvrtke o čemu sam pisao, odnosno o ćemu je pisao i kolega GUBERNATOR.

lp

Respekt za priznanje,rijetka kvaliteta [thumbsup] Međutim oni bi i sad mogli prekrcati 5 miljuna a iskrcali su pola.Zašto???Pa zato jer nema robe.A ne će je ni biti tako skoro.Oporavak ako ga i bude će trajati godinama,palo je brzo -rasti će sporo ili još vjerojatnije stagnirati.A kad konačno dođemo blizu 5 milja tona eto ti nove krize,još gore od ove.Krize će u budučnosti biti sve češće i sve dublje.
Kad je počela priča o razvoju Luke Ploče bilo je svega-i love i robe.Sad nema ni jedno.Luka bi se trebala ponašati kao sve druge kompanije pogođene krizom.Zaboraviti na ambiciozne planove ,ne se zaduživati,otpustiti višak manekena,maksimalno iskoristiti postoječe kapacitete…. Što će ti autobus kad nemaš putnika ni za kombi [undecid] Ne pišem ja tu da će Luka Ploče propasti ali što će im dizalice koje odmaraju.Tako skupa oprema kao što je u planu mora raditi 24 sata dnevno ili stvara gubitak zbog velikih troškova ,kamata,amortizacije…..a posla nema pa nema [cry]

ps. a gobernator…….on nema znanje što se tiče LKPC a bačva s knjigama je negde zapela [undecid]
[/quote]

kolega, bojim sa ste vi taj koji nemate znanje. Sve sam vam argumentirao i podastrio, a to što vi imate generalno pesimističan forward po pitanju pretovara roba, i općenito volumena tereta u budućnosti o tome možemo diskutirati i tu vam dajem za pravo da ste u pravu (iako niste). I da ne zaboravim ono jabitnije- ako se nekom ne sviđa LKPC, ako mislite da nema perspektivu, ako vam je "skupa", ako mislite da nema ništa od pretovara tereta i infrastrukture koja se stvara u pozadini LKPC, ako mislite da sva ta ulaganja nemaju nikakvog smisla- pa prodajte LKPC majku mu staru i mirna bosna. Pa ja niti ne želim da forumaši imaju LKPC. Ja želim da ju prodaju. [smiley]

srdačno Vaš,

guvernerov mlađi brat,

GUBERNATOR



@golubv

U pravu ste pogriješio sam u djelu utjecaja na bilancu.
ALi to ne mijenja meritum stvarei, povrrat na imovinu ( koja neće biti vidljiva u bilanci, jer ustvari i nije njihova imovina, ali ju koriste ), će rezultirati većim povratom na imovinu, a time i na dobit tvrtke o čemu sam pisao, odnosno o ćemu je pisao i kolega GUBERNATOR.

lp

utjecati će na dobit 2.013. ili 2.014. godine…………..a kako ste vi svi ulagači od danas do sutra ne vidim razloga da se toliko trudite sada, jer nitko od vas neće dočekati 2.014.g u LKPC…….
LKPC je trenutno u banani ( kako bi rekla ona pobjegulja od premijera ) a možda i u nečemu puno gorem od banane……

***obrisano***

http://www.kucilooro.webs.com/

@ vidra

Veleštovani kolega vidra,

pa novi terminal kreće u pogon sa proljećem 2010, o kakvim vi godinama 2013. i 2014. pričate??
Mislite li da će prvo tvrtka povečati profitabilnost ( a to je po meni neupitno i tu se slažmo očigledno ), pa će tek onda cijena dionice skočiti, ili možda burza uvijek prije reagira na takve događaje.
To su vam osnove investiranja, zar ne?

Nije riječ niti o kakvom drukanju, jer je sve potkrepljeno činjenicama i argumentima na ovoj temi.

lp

***obrisano***

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close