LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma ja samo pitam da netko kaže koja je bolja dionica od LKPC na ZSE, mislim da podcjenjenije dionice nema na ZSE, još s ovakvim potencijalom. Još je prednost što ih nema puno na tržištu, pa kad krene bit će to stampedo.

Imam fantomske dionice

Da li ovo novinari po običaju brljave ili ima veza s LKPC i JNAF.

Međunarodni skandal na pomolu: Dodik Rusima prodao udjele u Janafu i Luci Ploče?
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=7f6f617d-f738-4e8f-860e-56d195ee2abe&open=sec

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Dečki moji vi radite ražanj a nemate zeca..
To što su bili neki razgovori ako su bili i objavljeno je u nekim novinama ne znači ama baš ništa
Od tih razgovora možda ne bude ništa ili ako bude za par godina nekaj
Niko još tu nije ni blizu nešto potpisao a kamoli uplatio..

Tako da te priće o Kinezima budu čekale bolja vremena.
Također molim da ne pljucate po LKRI koja je znatno bolja dionica
Sa boljim izvješčem i ne oslanja se na BIH koja je pred bankrotom.
To ti je kao da uspoređuješ Mercedes sa Fiatom oba su auti ali Mercedes se radi u Njemačkoj
a Fiat u Italiji i sad tvrditi da bi obadva trebala isto koštati je malo neosnovano..
Nije vam pametno ovdje drukati protiv LKRI
jer bu vam to donjelo više nesreče nego sreče
Pogledajte rađe dionice drugih luka na jadranu pa čete shvatiti kako
su LKRI i LKPC obje puno više pale
od naprimjer luke BAR ili Kopar ili itd..

pred bankrotom !!!! http://www.poslovni.hr/119925.aspx


Da li ovo novinari po običaju brljave ili ima veza s LKPC i JNAF.

Međunarodni skandal na pomolu: Dodik Rusima prodao udjele u Janafu i Luci Ploče?
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=7f6f617d-f738-4e8f-860e-56d195ee2abe&open=sec


Janaf je stvar sukcesuje a NAFTNI TERMINALI FEDERACIJE d.o.o. Ploče, su posebna tvrtka koja nema veze sa Luka Ploče d.d. nego sa Lučkom upravom Ploče jer se nalaze na pomorskom dobru.
Inaće ta priča sa NTF BiH je stara stvar, več se pisalo o tome u 03.mj 2008. Vaš link i samo nagađam zašto se baš sada to izvlači, a i pisao sam u pon.23.06.09. da se nešto kuha:




Hoće li ovo imati utjecaja na rast cijene u utorak.

Mesić pozvao Kineze da ulože u Zračnu luku Zagreb i Luku Ploče

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3309725/index.do;jsessionid=7815890E5619363C291AFA3396CD01C9.1

nesumnjivo hoće
(nemam LKPC ali možda uletim)
[/quote]

Uleti obavezno,uljetali su i onda kad je onaj šeik bio kod mesića koji je trebao kupiti cijelu kroejšu ali nam je na kraju rekao ZBOGOM [cry]
[/quote]
Nakon ove Mesičeve ponude kinezima muči me činjenica da Mesić več drugi put u par mj. uvaljuje nekim egzotičnim strancima LKPC.
Pitam se, što to Mesića tako veže uz LKPC, zašto se on pri kraju mandata toliko trudi da nađe nekog investitora ili strateškog partnera za LKPC a rumenige i Bebić, koji jedini mogu donjeti neku kompetentnu odluku,šute?
Ne sviđa mi se to, opet političari kuhaju nešto [angry]
[/quote]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

evo link na članak u seebiz-u http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/milorad-dodik-s-naftnom-industrijom-rusima-prodao-i-udjele-u-janafu-i-luci-ploce!%3f,49423.html
U nastavku je izvađeno samo bitno.
"6. 1. 7. U skladu sa zakonom po posebnom ugovoru omogućiti kupovinu zemljišta u luci Ploče za izgradnju terminala za derivate nafte, akcija naftovoda od luke Omišalj do RN i cjevovoda za derivate nafte od RN do luke Opatovac, po pravu preče kupovine u slučaju da RS bude priznata kao zakonski vlasnik te imovine, odnosno akcija, kao i pravo prečeg provođenja geoloških istraživanja i vađenja nafte na teritoriji RS-a."
"Prodavac će nadoknaditi Kupcu gubitke nastale kao posljedica zbog neusaglašenosti datog ugovora sa važećim zakonodavstvom“-ovo će biti gadno za njih [lol]
"Damir Miljević, ekonomski analitičar iz Banje Luke, smatra da će ova posljednja klauzula nanijeti najviše štete budžetu RS-a.

„Kako je dao Luku Ploče i JANAF, Dodik je mogao dati i zgradu Ujedinjenih nacija, u slučaju da RS postane njen pravni nasljednik. Svi mi znamo da od toga nema ništa, a ako kupac odluči da tuži RS, zbog nepoznavanja zakonskih propisa, štetu će platiti građani. Iz svega je jasno jedno – Republika Srpska, odnosno njen premijer Dodik, je potpisala štetan i nezakonit ugovor, kojim ne samo da je već ojadila budžet, već ostavlja mogućnost ruskom kupcu da iz RS izvuče mnogo više nego što namjerava unijeti“, navodi Miljević."
Iz gornjeg ja zaključujem da to nema veze sa LKPC-R-A i nije mi jasno kako novinari mogu napisati da je Dodik prodao udjele u LKPC-R-A!!!

Mean people suck and nice people swallow!

Ne moraš to u opće uzimati za ozbiljno jer ti je sve jasno kad vidiš izvor informacija, Slobodna Bosna.
Oko te Rafinerije se je prolilo toliko tinte da to više ni je normalno. Osnovni problem ti je u tome da Federacija ne funcionira skoro pa nikako jer bi za bilo kakav normalan posao trebao ići u Sarajevo nekoga moliti i dati pinku. Pogledaj si samo primjer Aluminija iz Mostara. U Bosni je svaki posao politika. A tu je problem što Dodik rasprodaje, gradi i betonira, sve sebi u džep trpa, a u Sarajevo ništa ne šalje.

who dares, wins


Bravo Pjero
Tvoj ce portfelj sa tvojim ovakvim zaključcima vinut se jako visoko, imas dara za investiranje imas toliko dara da bi te mogli ovi nasi iz vlade zvat da im se pridruzis jer si sposoban ko i oni!

Zanimljivo, ja govorim o nesposobnosti države odnosno sposobnosti Vlade da nas na sve moguće načine zaduži a ti me napadaš i uz to potvrdiš moju tvrdnju da su oni jednostavno nesposobni.
Vlada jednostvno na sve moguče načine pokušava doči do novca pa ga izvlače iz svake državne firme koja ga ima na računu (npr. Plinacro, Petrokemija)
Isto tako kako bi zaposlili građevinsku operativu i tu vjerojatno nešto ušičarili pokušavaju se zadužiti gdje god stignu i za to je LKPC kao možda perspektivna ne previše zadužena kompanija dobrodošla.
Evo sada umjesto da u LKPC ulazi strateški partner koji ce u zamjenu za 25% dionica dokapitalizirati LKPC sa milijardom KN dobivamo priču o kreditu kineske razvojne banke kojim če se vjerojatno kupiti kineske dizalice imale one posle ili ne, uostalom koga briga.
Što se tiče mog porfelja misliš li da sam između ostalog umjesto LRH po 1000kn trebao kupovati LKPC po istoj cijeni? Meni se čini da nisam pogriješio, zar ne?


Znači kolega Pjero ne bi nijedna firma trebala investirat u budućnost, već držat status quo?

Ne vidim da sam negdje tvrdio da niti jedna firma nebi trebala investirati ali evo ti primjera jedne moguće "perspektivne" investicije u režiji države;

INA: Završena gradnja Claus postrojenja u Rafineriji Sisak
Postrojenje za odsumporavanje vrijedno je 24 milijuna eura

http://www.suvremena.hr/4575.aspx

i nakon što smo fino investirali

MOL stopira modernizaciju rafinerije Sisak

http://dnevnik.hr/vijesti/gospodarstvo/mol-stopira-modernizaciju-rafinerije-sisak.html

Što se tiče ostalih tvrdnji oko LRH i pouka oko investiranja slobodno navratite na temu LRH i komentirajte koliko želite i možete, što se mene tiče više ste nego dobrodošli i ne mislim vas više osporavati u vašim tvrdnjama vezanim bilo uz LKPC ili LRH , pozdrav
[thumbsup]



Bravo Pjero
Tvoj ce portfelj sa tvojim ovakvim zaključcima vinut se jako visoko, imas dara za investiranje imas toliko dara da bi te mogli ovi nasi iz vlade zvat da im se pridruzis jer si sposoban ko i oni!

Zanimljivo, ja govorim o nesposobnosti države odnosno sposobnosti Vlade da nas na sve moguće načine zaduži a ti me napadaš i uz to potvrdiš moju tvrdnju da su oni jednostavno nesposobni.
Vlada jednostvno na sve moguče načine pokušava doči do novca pa ga izvlače iz svake državne firme koja ga ima na računu (npr. Plinacro, Petrokemija)
Isto tako kako bi zaposlili građevinsku operativu i tu vjerojatno nešto ušičarili pokušavaju se zadužiti gdje god stignu i za to je LKPC kao možda perspektivna ne previše zadužena kompanija dobrodošla.
Evo sada umjesto da u LKPC ulazi strateški partner koji ce u zamjenu za 25% dionica dokapitalizirati LKPC sa milijardom KN dobivamo priču o kreditu kineske razvojne banke kojim če se vjerojatno kupiti kineske dizalice imale one posle ili ne, uostalom koga briga.
Što se tiče mog porfelja misliš li da sam između ostalog umjesto LRH po 1000kn trebao kupovati LKPC po istoj cijeni? Meni se čini da nisam pogriješio, zar ne?


Znači kolega Pjero ne bi nijedna firma trebala investirat u budućnost, već držat status quo?

Ne vidim da sam negdje tvrdio da niti jedna firma nebi trebala investirati ali evo ti primjera jedne moguće "perspektivne" investicije u režiji države;

INA: Završena gradnja Claus postrojenja u Rafineriji Sisak
Postrojenje za odsumporavanje vrijedno je 24 milijuna eura

http://www.suvremena.hr/4575.aspx

i nakon što smo fino investirali

MOL stopira modernizaciju rafinerije Sisak

http://dnevnik.hr/vijesti/gospodarstvo/mol-stopira-modernizaciju-rafinerije-sisak.html

Što se tiče ostalih tvrdnji oko LRH i pouka oko investiranja slobodno navratite na temu LRH i komentirajte koliko želite i možete, što se mene tiče više ste nego dobrodošli i ne mislim vas više osporavati u vašim tvrdnjama vezanim bilo uz LKPC ili LRH , pozdrav
[thumbsup]

Pjero, mislim da si sutra prvi na bidu!

Ne hvala, još nije vrijeme jesenskih rasprodaja.

Ne hvala, još nije vrijeme jesenskih rasprodaja.

Mislio sam jutros blokada na LKPC a ono ništa….A toliko napisa u novinama…Nelikvidnost..

Da problem je nelikvidnost jer je mali broj komada na prodaji, čim se pojavi malo veći nalog na prodaju odmah ga neko pokupi [thumbsup]

Imam fantomske dionice

New Report

Close