LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja sam isto za rast,ali zdravi rast,a ne stampedo-stampedo gori-stampedo doli..to koristi samo insajderima,pa se na kraju burza svede na rulet-tj zaradiš koliko imaš sreće,a ne pameti…al neka-neka rellyja,samo nek potraje,nadam se da ću idući put znati kad izaći iz balona…

Pa vidiš da je burza samo sreća odnosno bolje rečeno dobar feeling, međutim za LKPC su prije fundamenti jer je matematika jednostavna. Uzmeš broj dionica i pomnožiš sa sadašnjom cijenom te uzmeš u obzir sve pluseve koje LKPC ima i onda dođeš do zaključka da je super podcjenjena. Slažem se da je ovakav rast neprirodan, međutim kakav je bio pad-u 6 mjeseci s ATH na 10-20% vrijednosti a firma je radila bolje nego ikad i to ne samo LKPC.

Imam fantomske dionice

Kao što sam i prije rekao, sada je najvažnije je da dionica raste na krilima mnogih dobrih vijesti ???? koje smo čuli ili pročitali ovih dana u medijima, a vezane su za poslovanje LKPC.

Isto tako, važno je da ima i prometa dionicom LKPC.

Onih davnih dana kad je ova dionica bila između 1000 – 1040 kn promet je iznosio :
15.05.2009 / 47.669,00
18.05.2009 / 95.138,00

U petak 22.05.2009 promet je iznosio 1.839.549,00, a danas 1.958.272,00 kn.

Eto sada je sve super, dionica raste, CROBEX raste, povećava se promet, itd.

p.s.
Što se tiče poslovanja LKPC i pada prometa u ovoj godini, taj trend je više nego očit i vjerovatno će se nastaviti i u sljedećim mjesecima.

Pozdrav,

Periculum in mora.

Trebalo je hrabrosti dokupiti na razinama 670-700 kn kad je izgledalo kao rupa bez dna – držim ovu dionicu kao i ostale u portfelju dok se balon opet ne napuhne, godina, dvije, tri, nije važno, dionice koje imaju ovakav potencijal mogu se nabrojat na prste jedne ruke. Ne ulazim u špekulacije oko dokapa, ako bude, dobrodošlo, koridor 5c je strašan potencijal i to je ono što će lansirat cijenu, samo je pitanje vremena.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


ovo nije zdrav rast,ovo je preteča prepumpavanja,pa će opet netko plakati kasnije za novcem..a takve su nelikvidne burze,ja sam također full u dionicama,ali mi se ne sviđa da neka firma naraste u dva dana 20-30% a poslovanje joj je potpuno loše..

kolega, di vidiš loše poslovanje? Ja sam čekao FI za Q1. Nakon toga sam ušo. Kolega, ja ne vidim loše poslovanje. Vidim doduše pad prihoda, i to puno manji nego samo čekivao. Tko ne očekuje pad prihoda i dobiti u 2009 kod većine kompanija bolje neka sve rasproda odmah sada da se ne razočara, samo dane bi bilo lupanja glavom o zid poslje… Ova cjena je neodrživa. Luke su sektor sa tradicionalno visokim multiplama, tako da sa tog aspekta LKRI možda i ima neko opravdanje na trženju po 5X glavnica i PE od 555. Samo ne znam di je LKPC u toj priči? Trži se na 1,55X glavnica i ttm PE od 14,44, pa vi gledajte u disrazmjer. U priče oko dokapitalizacije ne ulazim, jer to nije osnova po kojoj sam kupio LKPC. LKPC mora rasti ili će LKRI pasti nazad na 90 kuna. Treća opcija ne postoji…

I'LL BE BACK

Ne bih baš ovo nazvao "potpuno lošim poslovanjem": promet robe -40%, prihod -16%.


@sampras
,
koliko je plaća rasla u zadnjih godinu dana? Jel to ovih 9% povećanja troškova osoblja?

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Kao što sam i prije rekao, sada je najvažnije je da dionica raste na krilima mnogih dobrih vijesti ???? koje smo čuli ili pročitali ovih dana u medijima, a vezane su za poslovanje LKPC.

Isto tako, važno je da ima i prometa dionicom LKPC.

Onih davnih dana kad je ova dionica bila između 1000 – 1040 kn promet je iznosio :
15.05.2009 / 47.669,00
18.05.2009 / 95.138,00

U petak 22.05.2009 promet je iznosio 1.839.549,00, a danas 1.958.272,00 kn.

Eto sada je sve super, dionica raste, CROBEX raste, povećava se promet, itd.

p.s.
Što se tiče poslovanja LKPC i pada prometa u ovoj godini, taj trend je više nego očit i vjerovatno će se nastaviti i u sljedećim mjesecima.

Pozdrav,

@ guvernor

Pad prometa je više nego očit i kao što sam napisao taj trend će se najvjerovatnije nastaviti i u sljedećim mjesecima. Koliki je pad prometa u svibnju, saznat ćete vrlo brzo.

Nažalost , situacija u BiH je mnogo gora nego kod nas, iako kod nas najteži dani tek dolaze. ( banke svakodnevno dižu kamate, vanjski dug se svakim danom povećava, kriza u realni sektor tek dolazi, banke sve manje daju kredite ( veći rizik ) itd…

Što se tiče usporedbi LKPC s LKRI treba reći da LKPC praktično ovisi o BiH, uostalom radi BiH je i napravljena, dok LKRI nije toliko vezana za tu državu.

Pozdrav,

Periculum in mora.

ovaj ne odustaje – možda na 3000 odustane! [lol]


ovaj ne odustaje – možda na 3000 odustane! [lol]

Neće, dotad će kupiti pa će mu pad prometa u svibnju biti znatno manji od očekivanog, a i u Bih će rasti samo cvijeće. Kao mlađa verzija barona, samo mora naučiti mijenjati nickove [lol]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

@Caesar

Ovaj rast Crobexa je čisto psihološki kao i svi indeksi u svijetu.Međutim, to u svijetu ima neke osnove dok kod nas baš i nema. U svijetu su kamate maximalno spuštene i sve više novca će uskoro ulaziti u gospodarstvo i investicije će se povećavati dok kod nas obrnuto kamate i dalje rastu i ništa se ne poduzima glede povećanja likvidnosti. Nemamo svoje banke i u rukama smo stranaca koji su nas osvojili bez ispaljenog metka. Vlada je nemoćna također….

Ja sa svojim cash-om mogu napraviti 3-4 blokade dnevno, što govori koliko je naša burza plitka i manipulacije su itekako moguće. Svi koji pišu na forumu su špekulanti i namjeravaju zavrnuti koji postotak tu ,koji tamo i oni zadovoljni…
Ovdje se sad ne gledaju fundamenti i brojke nego se pokušava uhvatiti dobar vjetar i ostvariti kratkoročni prinos naravno što veći, ja to poštujem!!!
Moto je: Više love!!!
Iako imam značajnog iskustva i nisam angažiran na zagrebaćkoj burzi nego vani moram priznat da i mene "opiju" ovakvi skokovi dionica i da ponekad promislim da se priključim "pobjedničkoj grupi", međutim ne želim ponavljati neke greške i želim se disciplinirati jer se tako ostvaruju najveći prinosi i plaćaju najmanje provizije.

Sretno svima i dalje!
Želim vam dotok svježeg novca na našu burzu jer jedino novi cash diže cijene!

Novac je kisik burze!


Za ovo shvatiti treba malo više od puste pohlepe.Kad se čekala skupština da se potvrdi docap LKPC je bila na 6500kn.Svi smo znali da ako docap ide bili bi isti taj dan na 8000kn.Međutim docap nije izglasan i pali smo taj dan na 4800.Nešto slično će se ponoviti i sada.Kad objave datum skupštine i prijedlog za docap letimo 25% minimalno.Kad skupština potvrdi docap letimo još 25%.To će se događati bez obzira na kojoj cijeni nas zadese te vjesti.Normalno,nisu svi pratili,ima dosta novih itd…Moja procjena da nas ispod 2500 neće bombardirati s docapom jer kad objave to mora biti jako primamljivo obzirom da vjerojatno ide po nominali.Oni koji ne vjeruju u LKPC nek sutra stanu na bid.Ima nas koji vjerujemo [thumbsup]

…ako se na skupštini izglasa da se ide u dokap…ne vidim zasto bi dionica i dalje rasla….na dan skupstine, oni koji su imali dionice registrirane u sda, ti dionicari ulaze u mogucnost sudjelovanja u dokapu…pa, s tog aspekta ne vidim zasto bi dionica narasla na taj dan jer ionako oni koji su je kupili sudjeluju, a oni koji nisu nis od toga, pa nece ni bit povecanja potraznje….jedino ako gledamo na to gdje ce se novac od dokapa ulozit, pa da gledamo na to kao pozitivnu stvar za poslovanje lkpc-a…

DOKUP!

Lkpc na otporu iz 1 mjeseca, prođe li i zadrži se iznad 1350 na konju ste

New Report

Close