LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Analitičari: Ovo klasični primjer uzleta na medvjeđem tržištu

Optimizam sa svjetskih burzi zahvatio je danas i Zagrebačku burzu pa je Crobex indeks u plusu za više od dva posto, no analitičari ukazuju da je ovo klasični primjer uzleta na medvjeđem tržištu te navješćuju skorašnje suočavanje ulagača s realnošću.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=51c931af-0a9f-4956-ad2a-55096fa0b0b5&ref=lastadd

Eto što sam rekao… Kako vjetar puše… Ponedjeljak izvjesna negativna blokada

Hell is Empty and all the Devils are Here


S prvom transakcijom +13,38 % , to te ja pitam [thumbsup]

I onda lagano otrježnjenje na 750 i u ponedjeljak glavobolja na 700.
I di smo opet onda? Na početku.

Ne znam kompa kaj se veseliš tolko, pa ovo se ponavlja iz dana u dan.
No znam tebe drži nada da je ovo zadnji put. Nije.
Jer kriza još nije ni došla kod nas.
Doći će kad je objavi Vlada, a onda tek može krenuti oporavak.
Ameri su sad na pola puta, a pričaju o krizi skoro godinu dana.
Razumiješ? Godinu dana će bar morati proći od objave krize do toga da se nešto rješili.
Do onda ćeš ti napisati jjoš 20-30 ovakvu rečenicu, aj ja barem isto toliko ovu misao.
Na kraju ću ja biti taj koji je pogriješio, ali i taj koji je ljudima dao mogućnost da sad prodaju i drugi tjedan jeftinije kupe, i tako cijelu 2009.

Negativna blokada u ponedjeljak ???

To ste vjerovatno zaključili gledajući aska danas, kad nas je od 1000 kn dijelilo samo par naloga.
[lol]

Periculum in mora.



Analitičari: Ovo klasični primjer uzleta na medvjeđem tržištu

Optimizam sa svjetskih burzi zahvatio je danas i Zagrebačku burzu pa je Crobex indeks u plusu za više od dva posto, no analitičari ukazuju da je ovo klasični primjer uzleta na medvjeđem tržištu te navješćuju skorašnje suočavanje ulagača s realnošću.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=51c931af-0a9f-4956-ad2a-55096fa0b0b5&ref=lastadd

Eto što sam rekao… Kako vjetar puše… Ponedjeljak izvjesna negativna blokada
[/quote]

Vidim da žališ za svojim targetom od 600,00 kn [lol]

To što si napisao da je u ponedjeljak izvjesna donja blokada ima istu težinu kao da ja sad napišem da je izvjesna gornja blokada. Sve ovisi kako će danas zatvorit Ameri, a u ponedjeljak otvorit Azija i Europa.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Na kraju ću ja biti taj koji je pogriješio, ali i taj koji je ljudima dao mogućnost da sad prodaju i drugi tjedan jeftinije kupe, i tako cijelu 2009.

Ovo izjava ide u anale izrečenih gluposti na ovom forumu.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


Na kraju ću ja biti taj koji je pogriješio, ali i taj koji je ljudima dao mogućnost da sad prodaju i drugi tjedan jeftinije kupe, i tako cijelu 2009.

Ovo izjava ide u anale izrečenih gluposti na ovom forumu.

[/quote]

Hvala vam, bar ću ući u neke anale, hihihi.

Nego da mi malo zaozbiljimo, kao i na drugim temama koje pratim.

Ja neznam kako da objasnim jasnije, pa ću pokušati ovako.

Znači cjena je sad 800 kuna, pa nek i drugi tjedan naraste i na 900, vi ste mišljenja da se kriza kod nas počela razrješavati da mi izlazimo polako iz nje, te da jo ovo početak jednog stabilnog rasta?

Ja mislim da nije još, no po vama mi smo izlazili iz krize dok je lkpc bila na 1000 kuna, pa poglečte di je sad, shvaćate poantu?

Nije još vrijeme za veselje, ovakvih dana bit će još, pa od kad sam to prvi put rekao u ovoj godini bilo ih je već par.
Nemojte ljudima starat nepotrebne gubitke, ima vremena za ukrcaj svih.
Ovi koji pišu da vremena nema, znaju pravo stanje i hoće da im netko diže cijene da se iskrcavaju.
Ne bude dok ja stražarim.
Tako da ako ne drugi tjedan, onda najkasnije za 2 očekujem povratak na stare razine.
Ako griješim, odlično vi ste u pravu. I svi zarađujemo(pa kaj je problem ukrcat se kad sve dođe na ionak podcjenjene razine od 1000 kn, ionak je sve "podcjenjeno", al da smo barem kolko tolko sigurni da se oporavljamo)
Ako ne, ja sam u pravu.
S time da vi moju opciju uopće ne uzimate u obzir kad dajete ljudima preporuke o blokadicama.

No dobro ja pričam gluposti, al dajte onda ako se ostvari moj scenarij, javite se i recite:

MatijLalic, 14.03.2009. u 16:24
Bio je još jedan krug šišanja i biti će ih dobar dio 2009. godine.

Samo toliko. Jer nemrete reći poslije nije vam nitko rekao. Pa ni ovi vani nisu sigurni u rast, a mi nismo još sigurni ni u sebe. Još mi trebamo puno žganaca papati da ojačamo.

Ne treba pisat u šiframa nisi ušao i to je to. Kako ćeš im objasnit ako ode na 1000 da su mogli dići 25%?

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Ne treba pisat u šiframa nisi ušao i to je to. Kako ćeš im objasnit ako ode na 1000 da su mogli dići 25%?

Nema slobodnog keša za ulaz više frende, od super savjeta tu. hehe

Kako ću im ja objasnit što?
Pa kako im objašnjavaju oni koji su vikali da nema šanse da padnemo na 2000 bodova, a gle di smo sad?
Kaj da imenujem koji su to, dajte Vi, Vi ste duže tu.

Pa ja sam prodao na 1000, a kupovao po 1200, pa ekipa pričala, ma na 1000 ti je brana, ne ide to ispod nema šanse???
Pa i ak sad uđem 20% sam zaradio.

Aha znači tu su svi trejderi, al nitko to javno ne govori.
Pa koga briga za 25% naspram sigurnosti, zar to svi ne trube tu.
Kad na Dnevniku objave da je kriza u rješavanju kupuj, nikako prije zavrzlame oko izbora i drugog rebalansa proračuna.
Ovo je trejdere idealno vrijeme, a na ovoj dionici ih nema kolko čitam, ili ja ne vidim, ili ekipa žela.

Evo otišli 10% gore razlika kupnja prodaja, 20%.

Nije navlakuša ne, oporavljamo se. hihihi.

Onda lupajte po asku i dopeljajte nas do 1000, a kupnja nek ostane di je, to bi bilo prava igra.

Pločani protiv LNG terminala

LNG terminal u Omišlju još je mrtvo slovo na papiru, a već se govori o drugom terminalu, u Pločama. Uskoro bi zbog toga u Zagreb trebao doći katarski emir Al Thani, koji je prijatelj predsjednika Stjepana Mesića. Za plin je zainteresirana i Bosna i Hercegovina.

Razgovori o mogućoj gradnji LNG terminala za ukapljeni plin uznemirili su građane Ploča. Ionako su zatrpani teretom koji velikim dijelom ide prema susjednoj BiH, kažu. U Lučkoj upravi tvrde da nema prostora za tako veliku investiciju, vrijednu milijarde eura. Nitko ih službeno nije ni kontaktirao.

Ekolozi su zgroženi idejom o treminalu i mogućom lokacijom, koja je, tvrde, na trusnom području i ostacima močvara.

I stručnjaci su protiv. Jesu za nove investicije i radna mjesta, no tvrde da je više argumenata protiv – od neefikasnosti, malog kapaciteta, nedostatka infrastrukture, lošeg položaja, duge izgradnje, pa do plitkog mora. Daju prednost Omišlju, koji podupire i hrvatska Vlada, uz novac energetskih divova sa Zapada.

@ daiwa

Lanjski snjeg….nemoj se s tim opterećivat…

Kroz koji dan bi trebalo godišnje FI, to možda pogura malo stvari, al ne veselim se previše uz ovu mizernu likvidnost.
Sutra vjerojatno potvrda uzlaznog trenda.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Kao što se vidi iz ovih proteklih dana nekako ova razina od oko 800 pomalo postaje nekakva granica oko koje se " lome koplja ". S jedne strane imamo ask koji u momentima ostajao toliko prazan da se bez problema cijena ove dionice mogla popeti do 1000 kn ( 4-5 naloga). Na drugoj strani imamo i potencijalne kupce koji su vjerovatno spremni kupovati ovu dionicu na ovim razinama 800 – 900, ali im je još prilikom odluke za kupnju negdje u primisli ona cijena od 660 kn, pa iako smatraju da je dobra kupnja i na 1000 u ovim uvjetima kakve – takve stabilizacije prije svega svjetskih tržišta, još uvijek čekaju.
Naravno za takve ( one koji su stvarno odlučili kupovati ovih dana) uvijek postoji realna opasnost da cijena krene snažno gore ( gledajući ask ovih dana vrlo izgledan scenarij ) i da je plaćaju mnogo više nego što je bila ovih dana, iako su imali dobrih prilika za (do)kupnju.
Oni drugi koji su u dionicama, prvenstveno oni koje kriza još uvijek nije dotakla i mogu bez problema čekati ( i čekaju ) da kupnja dođe njima, a ne oni kupnji.

Periculum in mora.

New Report

Close