LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliko se siječam, u Otvorenom , kada je bila plinska kriza ,Rumenige je izričito rekao, a svi ostali sudionici debate se složili, da Ploče nemaju uvijeta za LNG plinski terminal te da Omišalj zadovoljava potrebe regije a ako će BiH biti zainteresirana onda će se napraviti poseban odvojak plinovoda preko Bihaća!
Ovdije su sada neke druge političke igre u pitanju a vrijeme će nam pokazati o čemu se stvarno radi, makar nije problem pretpostaviti.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Meni se čini da tu opet netko nekoga pokušava namagarčit [rolleyes]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Katarski emir želi LNG terminal u Pločama

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=c047cfbb-56cb-441d-ba50-33945ac0fe66&open=sec

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Po K/P danas se ide na 600 vrlo izgledno

Hell is Empty and all the Devils are Here

Danas se iskrcavalo po 700,00 kn, ostalo je i za sutra….nekome gori pod petama očito [undecid]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


Katarski emir želi LNG terminal u Pločama

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=c047cfbb-56cb-441d-ba50-33945ac0fe66&open=sec

Koji je ovo drukeraj !!

Kao što sam rekao, moderirali me ili ne, dijelili jedinice ili ne, neminovno plovimo prema mom targetu. Živi bili i vidjeli!

Hell is Empty and all the Devils are Here


Koliko se siječam, u Otvorenom , kada je bila plinska kriza ,Rumenige je izričito rekao, a svi ostali sudionici debate se složili, da Ploče nemaju uvijeta za LNG plinski terminal te da Omišalj zadovoljava potrebe regije a ako će BiH biti zainteresirana onda će se napraviti poseban odvojak plinovoda preko Bihaća!
Ovdije su sada neke druge političke igre u pitanju a vrijeme će nam pokazati o čemu se stvarno radi, makar nije problem pretpostaviti.


Prijavljujem sticanje nesto doticnih dionica. Sta se tice terminala i njegove lokacije bit ce vezi konja di gazda kaze a danas je gazda onaj koji ima novaca. Postoje dvije zaintertesirane skupine investitora i bilo bi idealno da se naprave dva terminala. Pavlovic ne zeli terminal jer mu smanjuje prostor za druge projekte. Jedan od njih je containerski terminal koji zahtjeva puno prostora i ja mu osobno nisam sklon. Tim vise sta je taj segment trzista vrlo osjetljiv i podlozan cestim padovima. Oporavak containerskog trzista se ocekuje 2014-15 godine, odnosno znacajno kasnije nego rasutih tereta. LNG je mozda manja zarada ali je taximetar koji ce godinama otkucavati.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Kao što sam rekao, moderirali me ili ne, dijelili jedinice ili ne, neminovno plovimo prema mom targetu. Živi bili i vidjeli!

ako do toga dojdej onda pa pa pameti , ali sretno ti bilo.

a sta se Polanceca tice . svasta prica , ali ne drzi uzde u rukama , sjetite se njegove izjave o radnickom dionicarstvu u DDJH .
uhh i sada mi je slabo od toga .

najvrednije stvari u životu su besplatne



Koliko se siječam, u Otvorenom , kada je bila plinska kriza ,Rumenige je izričito rekao, a svi ostali sudionici debate se složili, da Ploče nemaju uvijeta za LNG plinski terminal te da Omišalj zadovoljava potrebe regije a ako će BiH biti zainteresirana onda će se napraviti poseban odvojak plinovoda preko Bihaća!
Ovdije su sada neke druge političke igre u pitanju a vrijeme će nam pokazati o čemu se stvarno radi, makar nije problem pretpostaviti.


Prijavljujem sticanje nesto doticnih dionica. Sta se tice terminala i njegove lokacije bit ce vezi konja di gazda kaze a danas je gazda onaj koji ima novaca. Postoje dvije zaintertesirane skupine investitora i bilo bi idealno da se naprave dva terminala. Pavlovic ne zeli terminal jer mu smanjuje prostor za druge projekte. Jedan od njih je containerski terminal koji zahtjeva puno prostora i ja mu osobno nisam sklon. Tim vise sta je taj segment trzista vrlo osjetljiv i podlozan cestim padovima. Oporavak containerskog trzista se ocekuje 2014-15 godine, odnosno znacajno kasnije nego rasutih tereta. LNG je mozda manja zarada ali je taximetar koji ce godinama otkucavati.
[/quote]

I ne što će taximetar godinama otkucavati nego kad slijedeći put Rusi zatvore plin, ti ga imaš viška i diktiraš cijenu. Btw, tu bi trebalo gledati i indirektnu korist od Katara jer bi ovi odmah uvalili poslova našim građevinarima u Kataru i okolici za koju milijardu $.

Vaš link
Podrška Sarajeva
Katar je živo zainteresiran za LNG terminal u Pločama, a prema našim informacijama, u sam projekt bi se uložilo do dvije milijarde eura.
Premda je Katar načelno zainteresiran, u realizaciji su ključna četiri čimbenika. Prvi je političke naravi. Naime, premijer Ivo Sanader nije sklon lokaciji LNG-a u Pločama, već u Omišlju, pa predsjednik Mesić već dulje vremena nailazi na tihu opstrukciju u realizaciji rečenog projekta koji bi mogao donijeti gospodarsku revitalizaciju, kako Hrvatskoj, tako i susjednoj Bosni i Hercegovini.
Drugi čimbenik, o kojem ovisi LNG projekt, je zainteresiranost svjetskih naftno-plinskih divova poput “Shella”, “Exonna” i “Enela” koji se spominju kao mogući partneri.
Treći čimbenik je također političkog predznaka, a to je zainteresiranost Sarajeva. Neslužbeno doznajemo kako će emir Al-Thani podržati LNG u Pločama isključivo ako projekt blagoslovi Sarajevo. Prema prvim informacijama, podrška Sarajeva neće izostati.

Zadnja prilika
Projekt snažno zagovara član Predsjedništva BiH Haris Silajdžić čije riječi u Kataru i arapskim zemljama, bolje upućeni označuju – presudnima.

Zadnja stvar u cijeloj priči je pitanje isplativosti. Naime, tek se očekuje izrada studije ekonomske opravdanosti LNG terminala u Pločama. Ako se pokaže dugoročna potreba i profitabilnost projekta (Katar je svoje isporuke plina rasprodao za idućih 20 godina), Zagreb će dobiti dodatni argument za realizaciju ovoga golemog energetskog projekta.
Dolazaka Al-Thanija analitičari u posljednjoj godini Mesićeva mandata ocjenjuju zadnjom prilikom da se mala Hrvatska dugoročno poveže s katarskim kapitalom i plinom.

—————————————————–
Podebljao sam vam pravi razlog interesa Katarskog emira, njega interesira isključivo lokacija u Pločama zbog BiH !
Također dodao bih i peti čimbenik u realizaciji tog projekta a to je ulazak RH u EU, gdije je utjecaj "određenih" skupina itekako bitan!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Također dodao bih i peti čimbenik u realizaciji tog projekta a to je ulazak RH u EU, gdije je utjecaj "određenih" skupina itekako bitan!

Od te EU mi se već bljuje. Treba odj… EU i gledati svoj interes. Kao da će nam EU dati plin kad ga ne bude. Pogledaj što rade Bugarima. Morali su zatvoriti svoje nuklearke kad su ulazili u EU, a ove zime su se smrzavali. Toliko o masonerijskoj i licemjernoj tvorevini pod nazivom "EU". [angry]

New Report

Close