LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



ledo ispod 2600, za finvest ne dam lipe, out of sight… diok je kao i zvzd izgubio kompas, ali ne kao ova.
sve su osim leda debelo ispod buka.
eh, sad ovisi o free floatu (udjelu)…
ali to je načelno tako.
.

BV ne može biti zajednički nazivnik za sve dionice. Previše je tu razlike. Nije bezveze Ledo preko booka, a građevinari primjerice ispod (čak je i IGH kapitulirao po toj varijabli, iako mu materijalna imovina nikako ne može biti benchmark sa ostalim građevinarima, ali to je zbog jakog sellera, ne može me nitko razuvjeriti u suprotno). Retail ti je isto preko booka (Knzm, Tisk). Luke bi definitivno trebale biti preko BV. Uglavnom, sve što je profitabilno i s manjim rizikom poslovanja u vrijeme smanjene potrošnje. A to je definitivno retail i FMCG. Jebiga, možda neću graditi kuću u 2009, al ću si sladoled priuštiti , da jebe rak raka…
[/quote]

ma naravno… sektor specifikumi su jedno, a zajednički nazivnik nikako ni ne može biti bvps-marker. no svojedobno sam pojasnio što sam mislio:
niti jedna dionica neće izaći odavde sa većom vrijednošću od buka.
"… ne znam kolika će joj biti cijena, ali znam ispod koje će sigurno biti…"
naravno, svaka će biti ispod milijarde, ali bogme i ispod buka. pa i neće biti zajednički nazivnik.
sam fakat da će sve završiti ispod njega im je zajednički nazivnik.
shodno tome neki su pričali i o preuzimanjima firmi (nema veze sa lkpc, al eto…). njima očito nije na pameti bio pojam tržišne kapitalizcije/ffloata, no dobro su mislili (logično).
eto, ništa od toga, barem ne za većinu njih…

Izgleda da je BVPS postala danas glavna tema na ovim stranicama, a mnogima bi bilo bolje da je ta tema otvorena prošle godine kad je tržišna cijena ( nakon neuspjele dokapitalizacije) bila cca. 6-7x veća od tadašnje BVPS. Tada nitko nije našao za shodno raspravljati zašto je toliko puta veća. Izgleda da je to tada bio " nevažan " podatak, a danas nešto što je od krucijalne važnosti.
Uvijek je bilo i biti će dionica kojima će njihova tržišna cijena biti višestruko manja ili veća od njihove BVPS. Kao što svi ovdje znamo na tržišnu cijenu bilo koje dionice utječu i mnogi drugi faktori koji se ne mogu pronaći u izvješćima.

Periculum in mora.


kairos je došao na svoje..ili se je rano ukrcao,kao i ja u neke druge?realno gledajući-pogoditi dno je kao i dobiti na lotu,a to znaju samo veliki i oni najveći…

Kolega, znaš ti onu pjesmu " bio sam naivan, zaljubljen i mlad …….." to ti sve govori što mi se desilo na našoj burzi.
Međutoa , kad toliko pušiš kažeš sam sebi ajmo vidjet dal se može na drugačiji način ( i ti si mi dosta pomogao ) drugačije od svih ………… kad ono kupuju ti prodaji i obratno
Hvala ti , makar moram ti priznat da si se i ti nekoliko puta gubio u masi ( strogom kupnjom na 1200 )… međutim kako pjesma kaže " mlad i naivan " ..

Pozdrav , i vjeruj svom instinktu

Jazovka

Hell is Empty and all the Devils are Here


Jazovka

Kakva Jazovka, nismo još ni u donjoj blokadi [huh]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.



Ima netko neku pametnu zašto je koncepcija otišla u bunar? [huh]

Ja nemam , ali znam zato tko ima . Ajmo ljudi pitat kolegu Ratusa što se to zbiva. Gdje je ???
[/quote]
Tu sam, što te zanima? Kupujem li € ili LKPC? Imam dobre živce pa stoga i dalje vjerujem u ovu dionicu i ne vičem po forumima kako će uskoro sve propasti.
Hmm, a možda i hoće ako se skupi višak negativne energije i drukanja…?
Tnx što me nisi zaboravio, to mi puno znači… očito si zadovoljan što na forumu postoji netko tko razmišlja drugačije od tebe?!

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?



ne bi me čudilo da se država otrese jednog dijela lkpc,a da možebitnom kupcu,kao garanciju ponudi sigurni dokap u ovoj ili idućoj godini..ali postavlja se pitanje-da li država može prodavati dionice lkpc na burzi?i naravno-kad bi se to i obestinilo,mislim da bi se to sve odigralo na nekih cca 7xx po dionici….

država ako bude prodavala dio prodavat će nekom strateškom partneru, sigurno ih neće prodavati preko burze!!! al ako bude ulazio strateški partner vjerovatno je da će oni ponuditi oko 2xxx do 3xxx kuna po dionici, te bi mogli ponuditi i toliku cijenu u javnoj ponudi za luku!!! znam pri HFP-u da interes nekih stranih faktora već postoji, ali kako je kod nas sve problem transparentno provest (pa je zbog toga i prva dokap propala) činjenica je da je državi (tj. vlasti) više u interesu da svoj udio čak i po manjoj cijeni prodaju nekom domaćem interesnom krugu!!!
[/quote]
Kako si došao do te cijene ?

Već je pomalo vidljiv sramežljivi povratak optimizma na ZSE ( pa i na europske burze npr. Dax danas + 2,66) stoga bar u nekom bližem razdoblju ne treba očekivati nekakav značajniji pad ove dionice, a i ostalih nazovimo ih "ok" dionica

Periculum in mora.

ja to ne bi nazvao optimizmom,nego nedostatkom pesimizma..nedostaje nam likvidnosti na burzi,i shodno tome,cijene su još dublje u oversold teritoriju nego što bi realno i u ovome trenutku trebale biti..lkpc na 800,00 kn je stvarno smiješna cijena,mada nemam lkpc,ali da imam još novaca–kupio bih je bez razmišljanja,na ovoj cijeni,jednostavno ne možeš falit…nema likvidnosti-to je problem,a firme vrijede od x2 pa do x7,u odnosu na sadašnju cijenu…


Već je pomalo vidljiv sramežljivi povratak optimizma na ZSE ( pa i na europske burze npr. Dax danas + 2,66) stoga bar u nekom bližem razdoblju ne treba očekivati nekakav značajniji pad ove dionice, a i ostalih nazovimo ih "ok" dionica

dno kod ovakvih kriza je kad dionica dođe na 10% svog ATH ! LKPC imala je ATH na oko 6000 Kn! znači, LKPC treba cekati i kupovati kad bude na 600 kn. kratko i jasno!!

SVE DRUKERE I NAVLAKAČE TREBA BATINOM !!!!!

Ovo naše tržište naprosto vapi za dobrim vijestima pa na svaku dobru vijest (npr. " Država rebalansom proračuna nastavlja investicije u kapitalne projekte i ne misli štedjeti na istim, po uzoru na svjetske ekonomije "– Polančec sinoć,
" U svakom slučaju neće doći do ukidanja drugog mirovinskog stupa, nego će se u suradnji sa Svjetskom bankom i mirovinskim fondovima unaprijediti njegovo funkcioniranje " – Vlada RH + EKONOMSKO VIJEĆE ) pozitivno reagira.
Da ne spominjem one koji čekaju priliku ( trend rasta ) za dokup LKPC i drugih dionica ( tu prvenstveno mislim na one koje su trenutno vrlo podcijenjene ), a boje se da im ne pobjegne vlak ako ( kad ) ovo naše tržište snažnije krene put gore.

Periculum in mora.


Ovo naše tržište naprosto vapi za dobrim vijestima pa na svaku dobru vijest (npr. " Država rebalansom proračuna nastavlja investicije u kapitalne projekte i ne misli štedjeti na istim, po uzoru na svjetske ekonomije "– Polančec sinoć,
" U svakom slučaju neće doći do ukidanja drugog mirovinskog stupa, nego će se u suradnji sa Svjetskom bankom i mirovinskim fondovima unaprijediti njegovo funkcioniranje " – Vlada RH + EKONOMSKO VIJEĆE ) pozitivno reagira.
Da ne spominjem one koji čekaju priliku ( trend rasta ) za dokup LKPC i drugih dionica ( tu prvenstveno mislim na one koje su trenutno vrlo podcijenjene ), a boje se da im ne pobjegne vlak ako ( kad ) ovo naše tržište snažnije krene put gore.

…krenut ćemo počet izlazit iz recesije i kad se stabilizira tržište novca u rh…pošto u recesiju nismo niti ušli, a s likvidnošću je sve uredu…još bumo malo čekali…do onda ljudi ne nasjedajte na priče o vlakićima…to su možda samo vlakovi bez voznog reda…

New Report

Close