LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


U ovoj dionici više nema drhtavih ručica, osim možda malog broja onih pridošlih u zadnjih par mjeseci, mada sumnjam. Ima puno nagađanja hoće li ispod tisućice, no ne i pogađanja.
Kako nema kupnje?
Omjer je 262/533 i tko želi evo:

…frende sam kupio više dionica u zadnja dva tjedna nego kaj ih je na bidu…znači samo ja opalim i letimo ispod 1000…a i postavio sam se ja jučer na 900,al nije došlo do mene, a time pumpam kupnju…
[/quote]

Kada se već hvalimo, što bi bilo da ja raspalim?

Oznaka Opis Količina Namireno Raspoloživo Zadnja cijena Ukupna vrijednost
LKPC-R-A LUKA PLOČE D.D./REDOVNA 741 717 741 1.100,00 815.100,00
ATPL-R-A ATLANSKA PLOVIDBA D.D./REDOVNA
DLKV-R-A DALEKOVOD D.D./REDOVNA
UKUPNO U
VRIJEDNOSNICAMA
U NOVCU
SVEUKUPNO

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.



U ovoj dionici više nema drhtavih ručica, osim možda malog broja onih pridošlih u zadnjih par mjeseci, mada sumnjam. Ima puno nagađanja hoće li ispod tisućice, no ne i pogađanja.
Kako nema kupnje?


…frende sam kupio više dionica u zadnja dva tjedna nego kaj ih je na bidu…znači samo ja opalim i letimo ispod 1000…a i postavio sam se ja jučer na 900,al nije došlo do mene, a time pumpam kupnju…
[/quote]
Dobro si investirao, ako si kupio više od 270 dionica, samo ne znam zašto bi nakon dva tjedna prodavao i to lupajući po bidu? Mada sumnjam da se ne bi našlo kupaca, u tome i jest štos. Na LKPC se skupila (ostala) ekipa koja ne prodaje tek tako – čast trejderima, kojih ima.

@ caesara
Slažem se. Međutim, nitko ne mistificira omjer k/p. U prvih 10 bida bilo je 40% ukupne prodaje ili preko 103 dionice, što je dnevni prosjek. E, baš zbog toga ispod 1000,00 kn danas nije mogla zaronit, a neće ni sutra. Tko je kupi na ovim razinama poslije 2010. bit će bogat čovjek, a možda i puno ranije profitira! Strpljenja prijatelji.
Hajd’mo sutra ne prodavat, tj. povuć se s prodaje (naravno, ako ne moramo) pa ćete vidjeti koliko smo moćni?!

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?



U ovoj dionici više nema drhtavih ručica, osim možda malog broja onih pridošlih u zadnjih par mjeseci, mada sumnjam. Ima puno nagađanja hoće li ispod tisućice, no ne i pogađanja.
Kako nema kupnje?
Omjer je 262/533 i tko želi evo:

…frende sam kupio više dionica u zadnja dva tjedna nego kaj ih je na bidu…znači samo ja opalim i letimo ispod 1000…a i postavio sam se ja jučer na 900,al nije došlo do mene, a time pumpam kupnju…
[/quote]

Kada se već hvalimo, što bi bilo da ja raspalim?

Oznaka Opis Količina Namireno Raspoloživo Zadnja cijena Ukupna vrijednost
LKPC-R-A LUKA PLOČE D.D./REDOVNA 741 717 741 1.100,00 815.100,00
ATPL-R-A ATLANSKA PLOVIDBA D.D./REDOVNA
DLKV-R-A DALEKOVOD D.D./REDOVNA
UKUPNO U
VRIJEDNOSNICAMA
U NOVCU
SVEUKUPNO

[/quote]

…kompa…moja poanta nije bila…ne koliko ja imam dionica…već…recimo vidim bolje ulaganje za trejd…lupim po kupnji i na 1000 smo…nisam vidio da se nekaj bore da ju kupe…evo recimo ja danas kupio par komada po 1100…po asku…kolko sam skužio ostalo išlo po bidu…postavim sa drugi dan na 1000 i opet kupujem…u "normalnim" uvjetima na tržištu…samo sam to štel reći…

Ako bi na trenutak zanemarili usporedbe ko ima veći, postoje li neke informacije o ostvarenom prometu u siječnju? Ili procjene uprave o kretanju prometa na godišnjoj razini? Za luku Rijeka je izašao članak u Novom listu…

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/u-luci-rijeka-promet-pao-za-20-p.aspx

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Molim nekog stručnijeg od mene da prokomentira moguću varijantu i prihvaćanje dokapitalizacije koja je predlažena kod Janaf-a i da li bi se sličan scenarij mogao dogoditi i kod Luke Ploče ?

Nakon najbolje godine u povijesti Janaf dokapitaliziraju tajanstveni domaći ulagači

Za otprilike tjedan dana bit će donesena odluka o dokapitalizaciji Janafa povlaštenim dionicama čija će vrijednost doseći 25 posto udjela u tvrtki, najavio je na konferenciji za novinare predsjednik Uprave Janafa Ante Markov.

Janaf je već našao ulagače koji će upisati povlaštene dionice, no Markov nije želio otkriti o kome se radi nego je istaknuo da je riječ o Janafovim partnerima na domaćem tržištu. Vrijednost dionica u novom izdanju bit će 3070 kuna, što je vrijednost dionica izračunata prema knjigovodstvenoj vrijednosti Janafa.
Dokapitalizacijom Janaf izbjegava potrebu za kreditima za razvojni ciklus koji kreće ove godine.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=bcb6fd1c-9c2d-48b9-81a5-8c15ceb30fc6&open=sec

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "


i da li bi se sličan scenarij mogao dogoditi i kod Luke Ploče ?

ne smatram se stručnim, ali je scenario vrlo izgledan pogotovo ako se uvaže i potrebe BiH

poslije bitke svi su vojnici generali



i da li bi se sličan scenarij mogao dogoditi i kod Luke Ploče ?

ne smatram se stručnim, ali je scenario vrlo izgledan pogotovo ako se uvaže i potrebe BiH

a zašto se onda javljaš kada je kolega tražio mišljenje ?????


Molim nekog stručnijeg od mene da prokomentira moguću varijantu i prihvaćanje dokapitalizacije koja je predlažena kod Janaf-a i da li bi se sličan scenarij mogao dogoditi i kod Luke Ploče ?

S obzirom na vrijeme kad se očekivala dokapitalizacija luke ploče emisijom redovnih dionica, malo je vjerovatno da bi išli u izdavanje povlaštenih, tim više što je investicijski ciklus u tijeku, pa nema smisla isplaćivati veću dividendu. Najave vezane o ulasku strateškog partnera ili dokapitalizaciji Luke Ploče treba uzimati s rezervom, budući da se već pokazala kao omiljena politička igračka…

When speculation has done its worst, two and two still make four.


S obzirom na vrijeme kad se očekivala dokapitalizacija luke ploče emisijom redovnih dionica, malo je vjerovatno da bi išli u izdavanje povlaštenih, tim više što je investicijski ciklus u tijeku, pa nema smisla isplaćivati veću dividendu. Najave vezane o ulasku strateškog partnera ili dokapitalizaciji Luke Ploče treba uzimati s rezervom, budući da se već pokazala kao omiljena politička igračka…

Nema smisla isplaćivati veću dividendu? Tko? Luka Ploče? O čemu vi to, kolega??
Inače, radi se na izradi novog projekta dokapitalizacije, ali ne na temelju izdavanja povlaštenih, već redovnih dionica. Možda neuspjeh dokapitalizacije Ingre uspori ovaj projekt, ali zaustavit se zacijelo neće. Sampras vjerojatno nešto više zna o tome do kuda se došlo, ako je tu?
"BiH i njene potrebe" nemaju s tim nikakve veze, kao što to u postu gore špekulira kolega amater3!

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

kolega ratus

Ne bih u potpunosti isključio razmišljanje kolege amater3. Uvijek mogu postojati zakulisne igre (pogotovo kada politika odlučuje) oko Luke Ploče ?
Tko zna što bi mogao biti krajnji cilj eventualnih ustupaka prema BiH kada se zna da bosanska strana blokira izgradnju Pelješkog mosta ?
Nekako mi se čini (možda se varam) da je HDZ neopisivo važno da projekt Pelješki most uspije ?

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "



S obzirom na vrijeme kad se očekivala dokapitalizacija luke ploče emisijom redovnih dionica, malo je vjerovatno da bi išli u izdavanje povlaštenih, tim više što je investicijski ciklus u tijeku, pa nema smisla isplaćivati veću dividendu. Najave vezane o ulasku strateškog partnera ili dokapitalizaciji Luke Ploče treba uzimati s rezervom, budući da se već pokazala kao omiljena politička igračka…

Nema smisla isplaćivati veću dividendu? Tko? Luka Ploče? O čemu vi to, kolega??
Inače, radi se na izradi novog projekta dokapitalizacije, ali ne na temelju izdavanja povlaštenih, već redovnih dionica. Možda neuspjeh dokapitalizacije Ingre uspori ovaj projekt, ali zaustavit se zacijelo neće. Sampras vjerojatno nešto više zna o tome do kuda se došlo, ako je tu?
"BiH i njene potrebe" nemaju s tim nikakve veze, kao što to u postu gore špekulira kolega amater3!
[/quote]
Ja mogu reći samo ono što znam i što sam čuo od gospodina Pavlovića a on nije nikada spominjao izdavanje povlaštenih dionica jer je uvjeren da če dokapitalizacija proći izdavanjem redovnih dionica po 400 kuna.
Svi znamo da je Država većinski vlasnik i ona je ta koja donosi zadnju rječ ali Pavlović zastupa ideju izdavanja redovnih dionica po nominali i uopće ne sumlja u uspjeh a i ja mislim da ne bi bilo problema naći kupce.

Što se tiče BiH oni imaju ugovor sa LKPC da će njihovi tereti biti prioritet i da će tarife biti međunarodne tako da ih nitko ne može ucjenjivati i to im je sasvim dovoljno.

LKPC ima dosta zadržane dobiti mislim čak negdje preko 500 kuna po dionici ali dividendu mislim da nećemo viditi makar je Pavlović jednom izjavio ako mu Država obori ovaj dokap da bi išao na isplaćivanje dividende i tako nagradio dioničare jer je i on sam dioničar.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Nema smisla isplaćivati veću dividendu? Tko? Luka Ploče? O čemu vi to, kolega??
Inače, radi se na izradi novog projekta dokapitalizacije, ali ne na temelju izdavanja povlaštenih, već redovnih dionica. Možda neuspjeh dokapitalizacije Ingre uspori ovaj projekt, ali zaustavit se zacijelo neće. Sampras vjerojatno nešto više zna o tome do kuda se došlo, ako je tu?
"BiH i njene potrebe" nemaju s tim nikakve veze, kao što to u postu gore špekulira kolega amater3!

Pročitaj postove prije nego ih komentiraš. Kolega je pitao o mogućnosti dokapitalizacije emisijom povlaštenih dionica kao u slučaju janafa. Razliku između povlaštenih i redovnih valjda znaš. Dokapitalizacija Ingre nema nikakve veze s Lukom Ploče. Na "dokapitalizaciji" Luke ploče i tom prospektu koji se radi već dugo su mnogi već izgubili novce. Ove špekulacije vezane s Bih ne bi komentirao, jer u krajnjoj liniji nije toliko ni bitno. Bitnije je po meni koliki prioritet Luka ima kod vladajućih, a prema tome će ići dinamika investicija. Nažalost, za sada se samo u predizborno vrijeme vadila kao sredstvo prikupljanja glasova i potom pala u zaborav.

When speculation has done its worst, two and two still make four.

New Report

Close