LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


sudeći prema brodovima u lkpc koji su došli od nove godine,usudim se reći da će pad prometa u ovoj godini biti veći od 40%,ma šta vi mislili o tome..i,ma koliko se to vama svidilo ili ne..dakle pad ispod 1000,00 kn je realitet,mada ga ne zagovaram,jer sam i ja u dionicama poprilično,i nemam još puno keša….

nezahvalno je tvrditi što je "realitet", odnosno koliko će pojedina dionica vrijediti u nekom trenutku. Ako imate potrebu vaša očekivanja podijeliti s nama, onda je bolje to napraviti na ovaj način: svi Vi koji posjedujete dionice Luke Ploče i mislite kao i ja da će ova dionica pasti ispod 1000 kn, prodajte ih sutra po npr. 1150 kn, pa ponovo kupite na 900 i tim transakcijama povećajte broj svojih dionica. (stanje 100 dionica = 115000, kupnja 900= 127 dionica) . Poslije toga ostaje vam nada da neće padati niže od svoje BVPS. (op.a. na ZSE trenutno ima mnogo dionica kojima je tržišna cijena dionice mnogo niža od njene BVPS)

Periculum in mora.


sudeći prema brodovima u lkpc koji su došli od nove godine,usudim se reći da će pad prometa u ovoj godini biti veći od 40%,ma šta vi mislili o tome..i,ma koliko se to vama svidilo ili ne..dakle pad ispod 1000,00 kn je realitet,mada ga ne zagovaram,jer sam i ja u dionicama poprilično,i nemam još puno keša….

ispod 1000kn će ići ako ode i grobi dolje, neće lkpc sam tonut dok grobi raste….a s obzirom na svakave informacije koje dobivamo naokolo, volio bi da ode gore jer sam ful u dionicama, ali neznam kada će to bit, neće tako brzo….predviđaju nam za ovu godinu gospodarski rast od 0%….

DOKUP!

61,8% Fibbo je na oko 1090kn. Eto tamo idemo!

Kad svi bez iznimke tupe o padu ispod 1000 kn, to je meni jasan signal da pasti ispod 1000 nećemo 100%

Hell is Empty and all the Devils are Here

Već par dana netko otvara s jednom transakcijom od 2 dionice, prodajući tako što udari po bidu. Odmah naravno spusti početnu cijenu i tako odredi (ili to pokušava) njen početni sentiment. Danas je to 1.175,10 (-0,32%) ili ukupna vrijednost transakcije od 2.350,20 kn???
Tko kog da to radi, držim da je nerazumno. Ako je institucionalni, u što ne vjerujem, ne vidim svrhu takvom poticanju kupovine? Ako je ‘mali’ ulagač, pitam se zašto samo dvije dionice prodaje i bez veze plaća brokeru četiri puta veću proviziju? Ima li tko kakvu drugu ideju/objašnjenje?!

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?


Već par dana netko otvara s jednom transakcijom od 2 dionice, prodajući tako što udari po bidu. Odmah naravno spusti početnu cijenu i tako odredi (ili to pokušava) njen početni sentiment. Danas je to 1.175,10 (-0,32%) ili ukupna vrijednost transakcije od 2.350,20 kn???
Tko kog da to radi, držim da je nerazumno. Ako je institucionalni, u što ne vjerujem, ne vidim svrhu takvom poticanju kupovine? Ako je ‘mali’ ulagač, pitam se zašto samo dvije dionice prodaje i bez veze plaća brokeru četiri puta veću proviziju? Ima li tko kakvu drugu ideju/objašnjenje?!

Ne ulazim u (ne)ubrojivost i namjere dotičnog prodavača, ali što se provizije tiče svakim danom sve više brokera i za male investitore nudi proviziju od 0.3-0.5% bez minimalne.

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Po svemu sudeći, nema genijalaca koji su spremni poklanjati ovu dionicu više

Hell is Empty and all the Devils are Here

pitanje je samo koliko dugo će recesija trajati,što bude duže trajala to gore za dionice,ako se krajem godine počmu pojavljivati vijesti kojie sugeriraju oporavak,onda će već ovu jesen dionice krenuti prema gore,ali sve dok nema pozitivnog signala,dionice će biti nisko….


Po svemu sudeći, nema genijalaca koji su spremni poklanjati ovu dionicu više

Prema informacijama kojima raspolažem, lučki radnici kupovali su ovu dionicu po 400,00 kn što svakako nije zanimariv podatak ako uzmemo u obzir da su mnogi od njih još uvijek posjeduju iste. Sada u jednadžbu treba uzeti ovu krizu koja kuca na vrata i broj radnika koji će morati (krediti, djeca na faxu i sl.) prodavati dionice. Ti ljudi koji će možda morati prodavati dionice neće biti "genijalci" kako ih vi posprdno nazivate, već će oni biti žrtve ove nadolazeće krize.

Periculum in mora.



Po svemu sudeći, nema genijalaca koji su spremni poklanjati ovu dionicu više

Prema informacijama kojima raspolažem, lučki radnici kupovali su ovu dionicu po 400,00 kn što svakako nije zanimariv podatak ako uzmemo u obzir da su mnogi od njih još uvijek posjeduju iste. Sada u jednadžbu treba uzeti ovu krizu koja kuca na vrata i broj radnika koji će morati (krediti, djeca na faxu i sl.) prodavati dionice. Ti ljudi koji će možda morati prodavati dionice neće biti "genijalci" kako ih vi posprdno nazivate, već će oni biti žrtve ove nadolazeće krize.
[/quote]
a da , ima toga na svim dionicam . ( ddjh , dlkv, igh lkri lrh itddd.).
ali , pusti ti sta oni prodaju zbog inih razloga tako je bilo uvijek i biti ce .
ima tu važnijih stvari od radnika.

najvrednije stvari u životu su besplatne

ma kakvi radnici,oni drže još oko 3% dionica,provjereno,a i ti što ih drže,neće ih prodavati ispod 2000 kuna,razgovarao sam sa većinom od njih,evo,ako bude povoljno,evo i mene u lkpc danas,da vam malo podignem dionicu…


evo,ako bude povoljno,evo i mene u lkpc danas,

dobra…

New Report

Close