LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što se tiče rasutih tereta LKPC je ovih dana uredila par odlagališta za ugalj i razne rude koje dolaze pa je samim time i proširila svoje kapacitete, kupili su i šest novih kamiona četvereosovinaca jer se vjerovatno nadaju puno većem obimu rasutih tereta pa će ih izmještati na ta pripremljena odlagališta odakle će se tovariti u vagone s takvim načinom skladištenja mogu povećati promet i do 200% ako bude trebalo.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Što se tiče rasutih tereta LKPC je ovih dana uredila par odlagališta za ugalj i razne rude koje dolaze pa je samim time i proširila svoje kapacitete, kupili su i šest novih kamiona četvereosovinaca jer se vjerovatno nadaju puno većem obimu rasutih tereta pa će ih izmještati na ta pripremljena odlagališta odakle će se tovariti u vagone s takvim načinom skladištenja mogu povećati promet i do 200% ako bude trebalo.

misliš da je naglasak na : "ako bude trebalo " – u nekom narednom vremenu. bivši , malo sadašnji, i nadam se opet budući dioničar LKPC


LKPC će ove godine pretovariti 25 000 kontenjera a izgradnjom novog terminala taj broj će se povećati na 400 000, i rasprodavati ovu dionicu po ovoj cijeni je zaista više već smiješno.

Pretovar kontenjera je najisplativiji posao i donosi puno veću dobit od pretovara drugih tereta ali svi oni koji misli da je precijenjena neka prodaju ja svoje ne dam a moram priznati da je to jedina dionica koju dokupljujem bez imalo straha.

slažem se ali mislim da je velika ećina dionica na ovim cijenama smiješno prodavati….tužno ili smiješno što dionice idu po ovim cijenama….neki moraju, istina….ali oni koji ne moraju, ti će plakati u narednom razdoblju….
imam i ja lkpc, i dokupljujem svako toliko…a po ovim cijenama pogotovo….ima potencijala i bez dokapa za velik rast nakon ove krize….jedna od mojih omiljenih….i kako kaže kolega sampras, dokupljujem bez imalo straha…usput si spuštam prosjek….ima i pozitive u ovoj krizi [kiss]

DOKUP!

Počeo sam i ja kupovat LKPC. Luke su su žile kucavice, čak važnije od prometnica jer cestu se može izgraditi praktički bilo gdje, a luku bogme ne jer je uvjetovano čitavim nizom faktora. Samo neka država dozvoli preuzimanje LKPC istočnjacima pa da vidite rast od 200% u tjedna dana.
FI za prvih 9 mjeseci je odlično, rast dobiti od oko +50% i usprkos tome ljudi je prodaju ispod 2000 kn!?!

čemu TUGA, čemu BOL??? kad postoji ALKOHOL

Luka Ploče ostvarila viši povrat na kapital

Poslovne rezultate Luke Ploče tijekom prva tri ovogodišnja kvartala za početak ćemo ilustrirati kroz dekompoziciju povrata na kapital i rezerve na umnožak koeficijenta financijske poluge kao ključnog pokazatelja zaduženosti, koeficijenta obrtaja ukupne imovine kao ključnog pokazatelja aktivnosti i marže neto dobiti kao ključnog pokazatelja profitabilnosti.

Povrat na kapital Luke Ploče povećan je kao posljedica povećanja koeficijenta financijske poluge, povećanja koeficijenta obrtaja ukupne imovine i povećanja marže neto dobiti.

Ukupna imovina Luke Ploče tijekom prva tri ovogodišnja kvartala porasla je za 25,18 posto, na 275,24 milijuna kuna. Od toga je stavka kapital i rezerve porasla 17,26 posto, na 187,06 milijuna kuna, iz čega slijedi da je Luke Ploče povećala financijsku polugu.

Ukupni prihodi Luke Ploče tijekom prva tri ovogodišnja kvartala iznose 146,06 milijuna kuna i 34,24 posto veći su u odnosu na ukupne prihode u prva tri kvartala lani, a što znači porast koeficijenta obrtaja ukupne imovine Luke Ploče.

Dobit nakon oporezivanja koju je tijekom prva tri ovogodišnja kvartala ostvarila Luke Ploče iznosi 27,14 milijuna kuna i predstavlja povećanje za 60,46 posto [/b]u odnosu na rezultat prva tri kvartala prošle godine, što znači je marža neto dobiti Luke Ploče zamjetno porasla.

Podsjećamo da je 16. listopada prošle godine cijena dionice Luke Ploče dotaknula 6.999,99 kuna, a 28. listopada ove godine, na dan objave financijskog izvještaja za treći kvartal, cijena dionice Luke Ploče porasla je 5,26 posto uz 0,88 milijuna kuna prometa. Trgovanje dionicom Luke Ploče zaključeno je zadnjom cijenom 1.400,00 kuna ili samo 20,00 posto najviše prošlogodišnje cijene.

Kako dobit nakon oporezivanja Luke Ploče ostvarena u zadnja četiri kvartala iznosi 24,81 milijun kuna, a broj izdanih redovnih dionica krajem trećeg kvartala ove godine iznosi 222.808, slijedi da je Luke Ploče tijekom zadnjih godinu dana ostvarila 111,44 kune dobiti nakon oporezivanja po dionici, što iznosi 7,96 posto zadnje tržišne cijene te dionice. Dobit nakon oporezivanja koju je tijekom prva tri ovogodišnja kvartala ostvarila Luke Ploče po dionici iznosi 121,90 kuna. (PD, T. Petrov)

Ovo su dobri rezultati, ali opci sentiment na ovom trzistu nije tako sjajan i to sigurno utjece na cijenu dionice.

Europski luke (npr. Rotterdam) su zabiljezile pad prometa po prvi put. Kontejner s dalekog istoka mozes prevesti danas 4x jeftinije nego na pocetku godine.

Sto se tice preuzimanja, DPFZ (DP World) se nalazi u financijskom skripcu radi prevelike ekspanzije i mislim da otpada s radara kao preuzimatelj u ovom trenutku. Ja cu se svejedno malo pojacati, vremena imam dovoljno.

Krepat ma ne molat.


Ovo su dobri rezultati, ali opci sentiment na ovom trzistu nije tako sjajan i to sigurno utjece na cijenu dionice.

Europski luke (npr. Rotterdam) su zabiljezile pad prometa po prvi put. Kontejner s dalekog istoka mozes prevesti danas 4x jeftinije nego na pocetku godine.

Sto se tice preuzimanja, DPFZ (DP World) se nalazi u financijskom skripcu radi prevelike ekspanzije i mislim da otpada s radara kao preuzimatelj u ovom trenutku. Ja cu se svejedno malo pojacati, vremena imam dovoljno.

Pa nije valjda da luka prevozi kontajnere od istoka do zapada.A Atlanska ih onda pretovaruje..ili… [rolleyes]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Ako se ne prevozi, moze se pretovarati jedino iz supljeg u prazno.

Krepat ma ne molat.


Samo da se javim Ravovskom. [thumbsup]

Hehe, pa jel to moje oči dobro vide.. [thumbsup]
Iako smo na početku cijele balade imali pravi osobni konflikt, danas s odmakom od nekih godinu dana gledam to kao na nešto pozitivno što me je privuklo da se uopće pojavim na forumu.
Kako god, ovaj put želim dobrodošlicu našem SLK i svim njegovim komentarima.

A što se tiče naše luke, prije 2 tjedna sam platio 50 pločica na razinama 18xx-1900 iako se sada po svemu prikazanom prošli i ovaj tjedan moglo još prilično jeftinije.

Ali ono što je bitno kod naše dionice je da firma ludo posluje, a da zbog pada cijelog tržišta i lkpc ide usporedo s njim konstantno u negativan teritorij. Dakle, imamo dionicu koja vrijedi znatno više po svim pokazateljima(kapitalu, prihodu, dobiti, itd. koja se generira na 1 dionicu), a cijena nikad jeftinija.

Inače, netko je od kolega na forumu dobro primjetio da se ponovo okuplja stara ekipa koja uzima dodatne dionice ili samo čeka "pravi tajming" da uskoči opet unutra. Pritom mi se stalno vrti ideja, da se npr. nekim čudom može doći do dovoljne količine kapitala za dio sposobnih i pravih ulagača kojim bi postigli zajednički većinski udjel, gdje bi samo nama i Luci u svemu tome bio kraj?!


Ovo su dobri rezultati, ali opci sentiment na ovom trzistu nije tako sjajan i to sigurno utjece na cijenu dionice.

Europski luke (npr. Rotterdam) su zabiljezile pad prometa po prvi put. Kontejner s dalekog istoka mozes prevesti danas 4x jeftinije nego na pocetku godine.

Ne trkeljaj bezveze!

10/24/08 The port of Rotterdam announced that throughput during the first nine months of the year rose by 6.1% . Most types of cargo showed a positive trend, with agribulk up 26% , liquid bulk up 16%, ores and scrap up 11%, coal up 9%, crude oil up 7%, containers up 6%.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Ajde fino, znas koristiti Google. Prva dva kvartala su bila izuzetno dobra, treci je bio slabiji nego proslogodisnji, a kad dodje zadnji, onda se sjeti gdje si ovo prvi put procitao.

Krepat ma ne molat.

New Report

Close