LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ozbiljan i odgovoran prema svojim ulaganjima mi je middle name nakon jedno osamsto margin callova preživljenih! [lol]

Ponosan sam na vas nakon današnjeg dana, samo nemojte prodavati u ponedjeljak da bi trejdali.

ja je čekam na 2500,00..ako upali,upali,ako ne ništa…mislim se između atpl i lkpc,mada mi je atpl bolja dionica,mislim da će lkpc iduće godine brže rasti od atpl,vjerovatno dogodine na jesen..

kolega alt333

bolji ti je odi u atlansku. Naravno, prvo prodaj INU-u po ponuđenih 2800 kn.
Zanimljivo je kako se odnosiš negativno prema Luci Ploče nakon toliko zarađenih kuna u trejdanju na njoj , pogotovo prije i poslije neuspjelog dokapa ..pa reci nam na tu temu koju riječ o dragom doktoru…a ne samo na INA-i?

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

Stanje 29.08.

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 98.780 44,37 Osnovni račun
2. HZMO 37.493 16,84 Zast. račun
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 12.493 5,61 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 7.482 3,36 Skrb. račun
5. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 3.070 1,38 Skrb. račun
6. PBZ D.D. 2.709 1,22 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 1.533 0,69 Skrb. račun
8. PBZ D.D./NOVA LJUBLJANSKA BANKA 1.303 0,59 Skrb. račun
9. HPB D.D. 1.149 0,52 Skrb. račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 1.003 0,45 Skrb. račun
Ukupno: 75,02

Stanje od danas

UKA PLOČE D.D./REDOVNE DIONICE LKPC-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 98.780 44,37 Osnovni račun
2. HZMO 37.493 16,84 Zast. račun
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 12.493 5,61 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 7.482 3,36 Skrb. račun
5. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 3.130 1,41 Skrb. račun
6. PBZ D.D. 2.783 1,25 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 1.533 0,69 Skrb. račun
8. PBZ D.D./NOVA LJUBLJANSKA BANKA 1.303 0,59 Skrb. račun
9. HPB D.D. 1.150 0,52 Skrb. račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 1.028 0,46 Skrb. račun

LKPC-R-A
2.720,00 -6,11%

Nisu li potpisani novi ugovori sa BiH(čak odbijani jer ne mogu stići pretovariti svu rpbu)?
Brodovi više ne pristaju u LP?
LP nema prihoda ni dobiti a kamo li povečanja od 50% godišnje?
ITT program Svj banke se ne provodi?
L.P.d.d. nije prioritetni koncesionar?
Terminali se ne grade i neće biti gotovi do n. godine(3mj)?
Ako se terminali ipak završe u roku, dizalice i ostala oprema će se nabaviti iz donacija ili humanitarne pomoči?
Prešli su na naplatu u Eurima pa gube na tečajnoj razlici?

Ima li tko razumno objašnjenje ovoga pada cijene dionice LP?

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Mislim da pada kao i vecina drugih. Uzmi u obzir da je prosjecna cijena 2820.

crobex nam govori sentiment investitora na tržištu dok je on ovakav nema rasta ni u jednoj dionici osim neke izvanredne vijesti (odluka o koncesiji, dokapitalizaciji) dok ne dude takvih vijesti ili promjene sentimenta investitora, lkpc će samo padati kao idruge dionice.

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

mene zanima ako niko iz top10 ne prodaje nego svi dokupljuju…

majke mu ga mile od koga!? [rolleyes]

kolega Barbosa je u blago ironičnom tonu [thumbsup] formulirao svoja pitanja u želji da sazna bilo koje razumno objašnjenje čemu možemo zahvaliti ovakav drastičan pad cijene dionice Luke Ploče na jučerašnji dan ?
eto..pridružujem se i ja sa jednim pitanjem.
Ne čini li Vam se ponekad ili od situacije do situacije da ova naša burza poprima obrise financijskog inžinjeringa ?

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

Da li je inžinjering ili nije neka svatko za sebe to primisli, već sam ranije govorio o tzv. prevarama na tržištu kapitala, potpuno legalne prevare koje se koriste. LKPC, VDKT su samo neke gdje su prevare potencirane na n-tu, od tzv. dokapitalizacija i nenormalnih rasta cijena do kasnijih opadanja u ponor itd. Sjećam se netko je kao kupovao LKPC na 5.500 kuna kao da nema sutra, čistio, zapravo, se koristio legalnim oruđem, zavaravanjem protivnika, pokaži da radiš, a zaparvo zoveš u svoju mrežu i nakon toga propala dokapitalizacija i povratak cijene. Kod VDKT slično, od pumpanja pred loš izvještaj na 4.500 kuna do ove dokapitalizacije gdje je netko fino pokupio perje.

No, da nije sve crno, smatram i mislim da će LKPC donijeti u budučnosti lijepe novce svima, ipak je to Luka, nešto bitno za državu. Samo je pitanje vremena, tko može čekati. Ćao!!!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

kolega valentine

otkud ti pomisao da je Luka nešto bitno za državu ?
zašto misliš da je to važnije od dobrobiti odabranih pojedinaca ili određene klike ?

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

New Report

Close