LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

neko ljepo kupi sa ovim stoticama

Dakle sada nam je novi dioničar broj 10. firma/fond:
QWEST INVESTMENTS LIMITED 937 0,42 Osnovni račun
i to umjesto
HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SLAVONSKI ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND D.D. 980 0,44 Skrb. račun.

Što se tiče Slavonskog ZIFa, on je nažalost kod ulagača prošao pravi pakao jer je od dobrih pokazatelja, jačanja uloga i porasta cijene do maksimalca od 110,00 Kn/udjel, pao na 66,00 Kn/udjel.
Pošto su i ostale dionice i cijela burza uglavnom prošle isti scenarij, to ne bi trebalo ništa čuditi dioničare Slavonskg ZIFa, osim činjenice da kada neki zatvoreni investicijski fond počne gubit tlo pod nogama što se tiče cijene njegovog udjela i realne količine kapitala koja je spremna sliti se u njega, ode i on sam k vragu.

Očito Slavonski ZIF mora smanjiti svoj udjel u Luci Ploči zbog svoje osobne financijske pozicije, a neki igrači to pomno prate i uredno jeftino skupljaju.

Pozdrav svima, a pogotovo onima koji su uspjeli pojačat svoju poziciju ovih dana!

onda si pozravio i mene,jer sam se ja jučer ojačao,doduše sa samo 4 kom,ali po 3200,00 izgleda dosta primamljivo..

sviđa mi se ovaj qwest investments limited!

čini mi se da je ozbiljniji od svih cro mirovinskih fondova skupa! [lol]

btw. može još jedan kolac i evo link na pridošlicu!

http://www.qwest-investments.com/

Grad Ploče protiv izgradnje terminala
(www.slobodnadalmacija.hr)
Gradsko poglavarstvo Ploča ocijenilo je da studija utjecaja na okoliš terminala za skladištenje i pretovar tekućih tereta u luci Ploče ne udovoljava temeljnim zahtjevima zaštite okoliša.
Članovi Gradskoga poglavarstva smatraju da studija ne rješava prikupljanje oborinskih voda i različitih separata, budući da u luci ne postoji pročišćivač koji će ih prikupiti, pročistiti i ispustiti, da dubina kanala Vlašla – more nije dovoljna za prihvat tankera, jer dubina mora iznosi 12,5 metara, te da nije riješena sigurnost žitelja Grada Ploča, s obzirom na mogućnost eventualnih nesreća vezanih za pojačani kamionski (cestovni) i željeznički promet.
U Gradu naglašavaju da tlo na području predviđenoga terminala do sada nije bilo sustavno ispitivano, a prema seizmološkoj karti potresa u RH za povratni period od 500 godina, terminal bi se nalazio u osmoj seizmičkoj zoni, te se planirana izgradnja ocjenjuje vrlo zahtjevnom i uvjetuje precizno ispitivanje sastava i osobine tla.
Posebno zabrinjava činjenica što realizacija izgradnje terminala otvara mogućnost zahtjeva za proširenjem kanala Vlašla, što bi dovelo do još većega zaslanjivanja rijeke Neretve.
Zbog toga je Gradsko poglavarstvo studiju odbacilo kao ozbiljno manjkavu, a izgradnju terminala za skladištenje i pretovar tekućih tereta u luci Ploče dugoročno štetnom za grad i njegove žitelje.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Ukratko..
kolega Barbosa želi reći da će dugoročno ulaganje malih dioničara u LP postati još dugoročnije!

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "


Grad Ploče protiv izgradnje terminala
(www.slobodnadalmacija.hr)
Gradsko poglavarstvo Ploča ocijenilo je da studija utjecaja na okoliš terminala za skladištenje i pretovar tekućih tereta u luci Ploče ne udovoljava temeljnim zahtjevima zaštite okoliša.
Članovi Gradskoga poglavarstva smatraju da studija ne rješava prikupljanje oborinskih voda i različitih separata, budući da u luci ne postoji pročišćivač koji će ih prikupiti, pročistiti i ispustiti, da dubina kanala Vlašla – more nije dovoljna za prihvat tankera, jer dubina mora iznosi 12,5 metara, te da nije riješena sigurnost žitelja Grada Ploča, s obzirom na mogućnost eventualnih nesreća vezanih za pojačani kamionski (cestovni) i željeznički promet.
U Gradu naglašavaju da tlo na području predviđenoga terminala do sada nije bilo sustavno ispitivano, a prema seizmološkoj karti potresa u RH za povratni period od 500 godina, terminal bi se nalazio u osmoj seizmičkoj zoni, te se planirana izgradnja ocjenjuje vrlo zahtjevnom i uvjetuje precizno ispitivanje sastava i osobine tla.
Posebno zabrinjava činjenica što realizacija izgradnje terminala otvara mogućnost zahtjeva za proširenjem kanala Vlašla, što bi dovelo do još većega zaslanjivanja rijeke Neretve.
Zbog toga je Gradsko poglavarstvo studiju odbacilo kao ozbiljno manjkavu, a izgradnju terminala za skladištenje i pretovar tekućih tereta u luci Ploče dugoročno štetnom za grad i njegove žitelje.

Jel to neka zaj…ncija koja ima zadatak oborit cijenu za "nekoga" ili konaćni pa-pa?

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....

LKPC najvjerojatnije ni nebi dobila koncesiju za tekuće terete, možda 1/3 rezervoara i to nije bog zna kakav novac, što se mene tiće to im ni ne treba, koji će im k… taj otrov u blizini djece

&

Ništa neočekivano..ali neka se zna

Luka Ploče neće isplaćivati dividendu
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=9e938597-24c1-41c3-9dbe-fca32143d9ae&ref=lastadd

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

Ljudi..ne znam kako Vi, ali ja ne vjerujem da je pojavljivanje nekog ciparskog fonda među TOP 10 dioničara LP slučajnost.
Možda više nisu dosta ni tajanstveni skrbnički računi..budući da bi drastično povećanje stanja jednog od njih moglo pobuditi sumnju pa se počinju pojavljati dobri "strani investitori"?

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "


Ljudi..ne znam kako Vi, ali ja ne vjerujem da je pojavljivanje nekog ciparskog fonda među TOP 10 dioničara LP slučajnost.
Možda više nisu dosta ni tajanstveni skrbnički računi..budući da bi drastično povećanje stanja jednog od njih moglo pobuditi sumnju pa se počinju pojavljati dobri "strani investitori"?


ovaj fond je odavno ima ovoliko komada i bijo odma ispod hypa a kad je hypo prodo par komada ovaj se automatski prikazo medju prvi 10 ali neko ovi dana ljepo kupuje po 100 komada e sad to nemora da znaci da nece cjena past niti da ce porast neko jednostavno vjeruje u ovu dionicu i igra na duze staze a vjerujem ija, prodo jesam ali cu i uc [thumbsup]

New Report

Close