LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

7.865.876,15 kn prometa do 10.15h
mogli bi se danas vratiti na 4.
Da bar imam keša pa da uzmem ovoga na 3850

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

3850 [bye]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Što kažete da se Mršićev prijedlog …objavio business.hr " Mršić: Bilo bi fer da Vlada Koprivnici proda svojih 26 posto Podravke… Bilo bi fer od države da svoj vlasnički udio od 26 posto u Podravki ponudi Koprivnici na prodaju jer bi time ostvarili svoj cilj da se domognu prihoda za svoj proračun, a bio bi zaštićen i javni interes da jedina hrvatska multinacionalka ostane u Hrvatskoj“, uputio je javni poziv Vladi koprivnički gradonačelnik Zvonimr Mršić, koji je spreman za vlasnički ulaz u Pod …modificira..pa da Vlada isto tako bude fer pa ponudi svoj udjel radnicima Luke Ploče i malim dioničarima, a da to pravo nemaju skrbnički računi dok se javno ne pruži podatak o tome tko se krije iza njih i otkriju pravi vlasnici ??

Mršić je naivan ko sobarica kada kaže: bilo bi od države fer… Kad je neka vlast bila fer?
To su gluposti. Vjerujem samo u GOSPODINA TRŽIŠTE jer zašto bi lokalna uprava bolje gospodarila Podravkom (ili Lukom Ploče) od nas, privatnih investitora?? Mi bi već davno dokapitalizirali Luku!
To Vam je kao on priča o 200 obitelji ili prodajmo tvrtke samo Hrvatima, a ne strancima. Kada se to napravi onda ti bogati Hrvati prodaju strancima.
Treba sve na burzu, prije toga obučit ljude u temeljnim stvarima trgovanja, pa da vidiš sreće u Hrvatskoj.

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?



Što kažete da se Mršićev prijedlog …objavio business.hr " Mršić: Bilo bi fer da Vlada Koprivnici proda svojih 26 posto Podravke… Bilo bi fer od države da svoj vlasnički udio od 26 posto u Podravki ponudi Koprivnici na prodaju jer bi time ostvarili svoj cilj da se domognu prihoda za svoj proračun, a bio bi zaštićen i javni interes da jedina hrvatska multinacionalka ostane u Hrvatskoj“, uputio je javni poziv Vladi koprivnički gradonačelnik Zvonimr Mršić, koji je spreman za vlasnički ulaz u Pod …modificira..pa da Vlada isto tako bude fer pa ponudi svoj udjel radnicima Luke Ploče i malim dioničarima, a da to pravo nemaju skrbnički računi dok se javno ne pruži podatak o tome tko se krije iza njih i otkriju pravi vlasnici ??

Mršić je naivan ko sobarica kada kaže: bilo bi od države fer… Kad je neka vlast bila fer?
To su gluposti. Vjerujem samo u GOSPODINA TRŽIŠTE jer zašto bi lokalna uprava bolje gospodarila Podravkom (ili Lukom Ploče) od nas, privatnih investitora?? Mi bi već davno dokapitalizirali Luku!
To Vam je kao on priča o 200 obitelji ili prodajmo tvrtke samo Hrvatima, a ne strancima. Kada se to napravi onda ti bogati Hrvati prodaju strancima.
Treba sve na burzu, prije toga obučit ljude u temeljnim stvarima trgovanja, pa da vidiš sreće u Hrvatskoj.
[/quote]
Oravdano postavljaš pitanje da li je neka vlast bila fer ? Vjerojatno nije…
ali ne slažem se da lokalna uprava, a pogotovo zaposlenici neke tvrtke ne bi bili bolji vlasnici od države. A što je tiče privatnih investitora..svaki je dobro došao ukoliko je kapital koji stoji iza njega zarađen na legalan način.
Nažalost, velik broj skrbničkih računa iza koji se nalaze XY vlasnici ne pomaže prijeko potrebnoj transparentnosti tržišta kapitala.

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

Najbolje ponude [ LKPC-R-A ]
Kupnja Cijena
7-3.843,00
10-3.840,00
30-3.835,05
10-3.826,00
3-3.809,00
10-3.807,00
35-3.802,01
30-3.801,06
3-3.762,05
1-3.750,00
Lijepo se kupnja naslagala, samo za tu količinu se mora po asku jer do 4k ima tek 40ak dionica

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

@ gogo
Ne znam zašto bi u slučaju Luke, Karamatić bio bolji vlasnik od Polančeca. Pa pratiš li što se događa s plaćanjem vode u Pločama. Mogu zamisliti koliko bi nameta Luka plaćala kada bi bila u vlasništvu lokalne samouprave. A tek tko bi bio na čelu Uprave Luke? Lokalni izbori, nova Uprava.
A radnici kao vlasnici su se posebno pokazali baš na primjeru Luke Ploče d.d. Odmah (ili brzo) su prodali svoje dionice. Ma ne svi, naravno, ali ipak …
Možda te buni moj pojam privatni investitori. Ja tu vidim sebe, i tebe i sve druge koji imaju dionice nekog d.d. Da smo mi bili većinski vlasnici Podravke, vjerujem da bi Marinac davno otišao samo zato jer nije ostvario dovoljno profita svojim šefovima, tj. nama, vlasnicima. Ovako se on (s pravom – jer je od krvi i mesa) dodvoravao političarima koji, btw, o tomu ne znaju ništa, ili im je svejedno, a tvrtka propada ili zaostaje u razvoju ili se rasprodaje.
Priznajem samo privatni biznis, ostalo je zamazivanje očiju zabludjelim masama koji otvorenih usta slušaju viceve poznatih likova s malih ekrana.

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?


nadam se da ću pogoditi na 37xx,ali još razmišljam….da spustim letvicu na 36xx..teško je to pogoditi,jako teško..

Sve je moguće kolega na našoj burzi ali po ovome bi se reklo da će cijena teško ispod 3800

Kupnje
Cijena Količina
3.900,02 1
3.850,00 10
3.843,00 7
3.827,75 13
3.827,69 16
3.827,00 30
3.809,00 3
3.807,00 10
3.802,01 35
3.801,06 30

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

gotovo redovno pratim pisanje na temi LKPC i mislim da je malo dionica na kojoj se napisalo toliko isprazih rječi ili ti govora u vjetar… a gotovo sve sezna…samo treba čekat odluku većinskog vlasnika i to je "samo" to…sve ostalo pa i kretanje same cjene je špekulacija i ništa više. Ko to nije vidija i nije spreman za trgovanje na burzi, pogotovu u ovo vrime odnosno na globalne kretnje na tržištu. Po meni, ništa sentimentalnost i ljubav već čist račun…nisam vlasnik dionica LKPC ali ako se ukaže prilika svakako.

koega ratus..ali na mjesto Marinca će doći novi Marinac dok god je "politika " vlasnik dionice..ne kažem da bi bilo idealno kad bi lokalna samouprava bila većinski vlasnik, ali radnici sigurno da..to pokazuju i uspješni primjeri ESOP-a u svijetu.
To što su radnici prodali svoje dionice.. nemoj zaboraviti u koje je to vrijeme bilo (rat, posao Luke Ploče na nuli) i da nisu to prodavali iz obijesti nego iz potrebe za preživljavanjem dok su se neki drugi "povlašteni" i zaslužni likovi bogatili ratnim profiterstvom i "uspješnim" privatizacijama.
Sada su druga vremena..i mislim da bi radnici kao većinski vlasnici bili odlična varijanta..(uz našu malenkost…dioničare poput nas kako ti kažeš)

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

kolega Šangajac nadam se da vam se neće ukazati prilika….

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

eto..jučer smo kolega blade i ja ovlaš započeli "humanitarnu-nogometnu" temu, ali jedan od rijetkih kvalitetnih novinara Neven Barković je to toliko "plastično" pretočio u tekst da bi bila prava šteta to ne pročitati.. (za one koje to zanima)
Komentar Nevena Barkovića: Srcem naivčina za besramnu Vladinu samoreklamu
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=691339f5-2079-4436-9610-d0577b9deb4f&open=four

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

da,kad pogledam kupnju i prodaju,izgleda da neće ispod 3800,00,ali nema veze,ako ne kupim to,kupit ću nešto drugo….

New Report

Close