LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Tko se to od velikih iskrcava iz LKPC???

Kupnja – LKPC-R-A
7 3.451,02
3 3.441,00
10 3.400,00
9 3.381,12
4 3.381,01

Prodaja – LKPC-R-A
10 3.500,00
230 3.590,00
35 3.600,00
3 3.689,00
2 3.690,00

Mislim da je to brana

Kupnja – LKPC-R-A
7 3.470,00
7 3.451,02
10 3.450,00
2 3.441,00
2 3.400,02

Prodaja – LKPC-R-A
18 3.500,00
35 3.600,00
1 3.689,00
2 3.690,00
2 3.750,00

Maknut strašljivac s prodaje. Ovaj skriveni na prodaji mi se čini da je pri kraju.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

sad budu morali kupovati ovo kaj su stavljali ispod (za veću cijenu, bokci)

&

pa koje su ovo igrice … [cool] … taman kada se sa aska posisa 3500, pojavi se opet …. jel to ta fora sa skrivenim nalozima?

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

LKPC na ovim razinama od 3 K u vrijeme korekcije na cijelom tržištu je još uvijek najmanji pad ako gledamo na razine prije najave za dokap iz 2007.

Prema svemu sudeći bit će dobro ako se ne spustimo na razine 2K,

pozdrav kolegama Barbosi, Ratusu, Gogo1, ravovskom i svima onima koji sad čitaju a ništa ne pišu . Lijepo je komentirat i pravit se važan kad je UpUpUpUp , al mislim da život više cijeni one junake koji se i na muci poznaju


…pozdrav kolegama Barbosi, Ratusu, Gogo1, ravovskom i svima onima koji sad čitaju a ništa ne pišu .
Lijepo je komentirat i pravit se važan kad je UpUpUpUp , al mislim da život više cijeni one junake koji se i na
muci poznaju

Lipo sam reka gospođi ratus da napiše štogod mudroga dok sam na SP, a ona ništa.
Evo, kaže da je al’ na drugim forumima PD-a. [smiley]
Ma sad ću vidit ća je bilo dok me ni bilo pa ću napisat nešto lipo (ohrabrujuće) za idući tjedan.
Odmah će gore… [thumbsup]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

Moze k i p?
tenks

Mea parvitas.


Moze k i p?
tenks

Top bid
CIJENA KOLIČINA
3.401,00 10
3.400,00 19
3.391,00 2
3.381,01 4
3.381,00 11
3.355,00 35
3.354,00 30
3.353,10 15
3.353,00 1
3.333,33 3

Top ask
CIJENA KOLIČINA
3.450,00 94
3.500,00 59
3.599,99 5
3.600,00 35
3.649,00 3
3.689,00 1
3.690,00 2
3.750,00 2
3.799,00 6
3.800,00 24

Svi znamo da trenutno stanje LKPC na burzi ne odgovara stanju u tvrtki, jer je dobit za prošlu godinu (oko 17-18 milijuna kn, nekonsolidirana) gotovo dvostruko veća nego za 2006. godinu (9,6 milijuna kn). Još je važnije istaći da je to postignuto zahvaljujući značajno povećanim količinama prekrcanog tereta.
Naime, ukupne količine prekrcanog tereta od 4,2 milijuna tona za 32% su veće, a najveći udjel imaju rasuti tereti kojih je pretovareno 3,1 milijun tona ili 35% više nego 2006. godine. Generalnog tereta pretovareno je 565 tisuća (39% više), a tekućeg 551 tisuća tona (14% više).

Dobri su rezultati i u kontejnerskom prometu. Tako je prošle godine u Luci prekrcano 30 tisuća standardnih kontejnerskih jedinica što je bez kompjutorizacije tog procesa sjajan rezultat. Prekretnica bi trebala biti realizacija ugovora s tvrtkom Combis o ugradnji opreme za upravljanje kontejnerskim poslovanjem. Sustav koji je funkcionalan od kraja siječnja, trebao bi omogućiti učinkovitije praćenje i planiranje kontejnerskog prometa. Osim toga, najviše robe – između 55 i 60%, lani je iz Luke otišlo prema BiH, a najveći dio ostatka prekrcanih količina odnosi se na pretovar s većih na manje brodove i otprema robe u druge hrvatske, talijanske i druge luke.

U svakom slučaju, Luka zatvara razdoblje u kojem je bilo važno opstati i ne izgubiti važnost u konkurenciji drugih jadranskih luka. Vrlo skoro nas očekuje povratak nekad najvažnijeg klijenta – željezare u Zenici, koja je nekad zauzimala 60% kapaciteta, a sada tek nekoliko postotaka. Luka stoga trenutno posluje u gornjim limitima svojih tehničkih mogućnosti, a ostvarenje razvojnih planova uvjet je njezine konkurentnosti. Bez modernizacije i povećanje kapaciteta, Luka ne bi mogla opsluživati sve veće brodove, primjerice one duge i do 400 i široke preko 50 metara, koji voze 12 tisuća kontejnerskih jedinica.

Dakle, slijedi nam razdoblje razvoja, koji će u naredne dvije godine obilježiti nekoliko važnih projekata i koje bi zacijelo bilo lakše ostvariti da je odobrena dokapitalizacija Luke. Prvi je kupnja nove mobilne dizalice kapaciteta tisuću tona i 30 kontejnerskih jedinica na sat (najnovija lučka dizalica stara je 40, a ‘najmlađem’ skladištu je 30 godina). Drugi je gradnja kontejnerskog terminala, a treći terminala za rasute terete. Završetkom tih triju projekata kapacitet Luke bi se povećao na 10 do 12 milijuna tona prekrcane robe i 100 tisuća standardnih kontejnerskih jedinica godišnje.

I kako da ne spomenem da je LKPC prošle godine na današnji dan bila točno 1.900 kn, a prvi je put dotakla 2k na zadnji dan siječnja prošle godine. Koliko je danas i zašto je tako, svi znamo.

Je li drukanje ako kažem da se na te burzovne prošlogodišnje razine nećemo spustiti? Ili ako se čudim što netko nestrpljivo i jeftino prodaje samo ‘suho zlato’?
Što mogu kada sam nepopravljivi optimist?! [smiley][lol] [thumbsup]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

dobar si ti ratus, lik za spomenik

&

Ratus, moj dobronamjerni savjet ti je da više ne citiraš poruke onih koji smišljeno pišu gluposti, jer im je cijelo vrijeme jedina namjera da samo žele nekako skrenuti pažnju na sebe.
Pošto kompletna burza i indeks uredno rokaju prema dolje, cijena neke dionice u takvom okruženju nema blage veze sa onim što se događa u pojedinoj firmi, niti kakva joj je budućnost. Da trend ide u suprotnom smjeru u pozitivu, isto bi bilo i s Lukom Ploče. Nama samo nek se poklope dvije stvari pa će ovo bit jedna od rijetkih dionica koja će se zelenit u ovom crvenilu.

Što se tiče onog za nekakvu našu udrugu, mislim da ispod 1-2% skupljenog zajedničkog vlasničkog kapitala ne možemo bit ozbiljni niti imati neki utjecaj.
Bilo je pitanje da probamo saznati koliko bi imali kapitala zajedno, pa ja za početak mogu reći da Tramvajac, Homer, Gogo1, Barbosa i ja imamo zajedno cca 400 pločica iliti 0,2% kapitala. Tramvajac je tu najjači, ja najslabiji.. [tongue]

mene je lkpc spasila u ovoj korekciji,ukupno sam u 20-ak dana na njoj zaradio oko 40%..istina,nije neka količina,ali mi je dobro amortizirala gubitak..sad sam je prije par dana rješio po 4100,i sad je opet čekam na 3300..lkpc i tisk imaju najveću volatilnost,a i ako ne uspiješ u daily trdingu,čuvaš je dugoročno i ne možeš izgubiti..mali rizik,a velik prinos..ne može lišve-…

New Report

Close