LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Onima koji su bili na našem sastanku želim poručiti da je ovaj sastanak jučer tek bio uvod u novi sastanak koji će se održati do kraja 2.mjeseca ili početkom 3. Uglavnom, ništa konkretno nije dogovoreno, samo je pokazana dobra volja svih strana da se trenutni problemi riješe(koliko je to iskreno od strane Vlade nek prosudi svatko sam za sebe). Trenutno sve strane daju informacije na kapaljku, pa se nadam da ćemo kroz koji dan znati više. Ali veseli me jedna izuzetno dobra stvar koja bi trebala proizići s ovih preliminarnih pregovora: “Koncesija za luku bi trebala biti odobrena i to u prilično kratkom roku što je nama od ogromne važnosti!” Ako se produžetak koncesije odobri na traženih 30 godina, onda još samo treba pribaviti kapital i nakon toga ne postoji više niti jedan problem koji bi mogao zaustaviti rast Luke Ploče. Pozdrav kolege i uživajte u novom početku. PS. Za to što su mnogi potrošili živce na prošlim događajima nadam se da ćemo sada opet moći uživati.

sunce na obzoru[thumbsup]

Ajme kakve se ovo bizarne ideje pojavljuju[lol]

Dokapitalizacija je način prikupljanja sredstava za neki projekt (ili pokriće gubitaka…). Znamo koji projekt trebaju financirat, izgradnju terminala (dakle netko treba investirati novac, ne znači da su svi odmah špekulanti). Hanfa treba kontrolirati da se ona ne provodi na štetu jednih dioničara, te da pritom pojedinci ne iskoriste povlaštene informacije. Volio bi kad bi model dokapitalizacije bio takav da država sudjeluje, radnici se namire iz njenog dijela (što ujedno smanji njen vlasnički udio), uz naravno sve ostale dioničare određenog datuma. Uz omjer 1:1,4 [wink]

Drugo, što se cijene dionice tiče dokapitalizacija se mora javno objaviti, na što će i tržište reagirati. Nakon prve objave, cijena je skočila preko 6000kn, što nam dozvoljava da opet očekujemo tu razinu (ako uvjeti dokapa budu slični).

2600kn [wink] čisto sumnjam[lol] [lol] [lol]
Da dvaput ponove ovaj trik s odustajanjem od dokapa onda možda…

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Volio bi kad bi model dokapitalizacije bio takav da država sudjeluje, radnici se namire iz njenog dijela (što ujedno smanji njen vlasnički udio), uz naravno sve ostale dioničare određenog datuma. Uz omjer 1:1,4

Mislim da se ovaj dio jako podudara s mojim sinočnjim postom.Ali bilo je pljuvanja kao i obično, čak i od onih od kojih sam najmanje očekivao.Nadam se da su u međuvremenu shvatili da je ovo vrlo mogući scenarij.Pa kako bi Luka mogla funkcionirati s 1000 nezadovoljnih i ogorčenih radnika.?? Nikako!Ali kad svak dobije svoje bit će to prava pjesma.

[rolleyes][rolleyes]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

Bar nisi jedini koji tako razmišlja, no zasad su to samo razmišljanja… Pričekajmo glavne da objave šta, kad i koliko [smiley]

Ja sam više reagirao na one nebuloze o cijeni i špekulantima…

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Tramvajac je potegao jednu tezu kako bi bilo dobro da imamo nekog iz naših redova tko bi nas predstavljao kao dioničare Luke Ploče (pritom se misli na onaj dio dioničara koji ujedno nisu i zaposlenici jer oni već imaju svoje predstavnike).

Kad bi na taj način netko uime nas mogao prisustvovati ravnopravno na sastanku s Vladom i predstavnicima sindikata/poduzeća Luke Ploče, onda bi i mi kao interesna skupina imali veći utjecaj na ono o čemu se pregovara.
Možda to ovako izgleda kao utopija, ali postoje poduzeća čiji su mali dioničari organizirani kao udruga i imaju značajan utjecaj u ovakvim situacijama. Napomenut ću ovdje da je Luka Ploče već imala takvu udrugu(istina, sastavljenu uglavnom od radnika), ali se u principu raspala kad su neki počeli prodavat dionice.

Pošto je Tramvajac dao inspiraciju za ovako nešto, molim ga da provjeri što je potrebno pravno učiniti za osnivanje udruge, a vi ostali kolege s foruma dajte svoje komentare na ovo.


Bar nisi jedini koji tako razmišlja, no zasad su to samo razmišljanja… Pričekajmo glavne da objave šta, kad i koliko [smiley] Ja sam više reagirao na one nebuloze o cijeni i špekulantima…

I mene to smeta,neki dan sam reagirao kad sam pročitao da nas Pavlović naziva mešetarima u pogrdnom smislu.Pa jasno da smo mešetari i špekulanti jer da nismo štedjeli bi u banci a ne riskirali na burzi.A Kostolani je več definirao da je burza kombinacija šaha i kocke.
Ponovit ću stoti put,bez nas špekulanata i mešetara je burza mrtva i vrli “dugoročni” bi uzalud čekali da dionice dobiju na vrijednosti.Dugoročni ulagač se postaje postepeno,kad čovjek sazrije i očvrsne i to nam je sigurno svima cilj.Ali nazivati se dugoročnim a svaki čas pretumbavati portfelj nikako se ne poklapa.
Biti špekulant nije sramotno,prije opasno, jer često špekulant izgubi sve novce prije nego se transformira u dugoročnog investitora.Kad godišnje pretumbaš najviše 20% portfelja možeš se smatrati dugoročnim.
Koliko nas ima??[rolleyes][lol] [rolleyes]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"


Tramvajac je potegao jednu tezu kako bi bilo dobro da imamo nekog iz naših redova tko bi nas predstavljao kao dioničare Luke Ploče (pritom se misli na onaj dio dioničara koji ujedno nisu i zaposlenici jer oni već imaju svoje predstavnike). Kad bi na taj način netko uime nas mogao prisustvovati ravnopravno na sastanku s Vladom i predstavnicima sindikata/poduzeća Luke Ploče, onda bi i mi kao interesna skupina imali veći utjecaj na ono o čemu se pregovara. Možda to ovako izgleda kao utopija, ali postoje poduzeća čiji su mali dioničari organizirani kao udruga i imaju značajan utjecaj u ovakvim situacijama. Napomenut ću ovdje da je Luka Ploče već imala takvu udrugu(istina, sastavljenu uglavnom od radnika), ali se u principu raspala kad su neki počeli prodavat dionice. Pošto je Tramvajac dao inspiraciju za ovako nešto, molim ga da provjeri što je potrebno pravno učiniti za osnivanje udruge, a vi ostali kolege s foruma dajte svoje komentare na ovo.

Ravovski , potpuno se slažem sa tvojim prijedlogom, ( imate moj glas )


ravovski: ” Tramvajac je potegao jednu tezu kako bi bilo dobro da imamo nekog iz naših redova tko bi nas predstavljao kao dioničare Luke Ploče (pritom se misli na onaj dio dioničara koji ujedno nisu i zaposlenici jer oni već imaju svoje predstavnike). Kad bi na taj način netko uime nas mogao prisustvovati ravnopravno na sastanku s Vladom i predstavnicima sindikata/poduzeća Luke Ploče, onda bi i mi kao interesna skupina imali veći utjecaj na ono o čemu se pregovara. Možda to ovako izgleda kao utopija, ali postoje poduzeća čiji su mali dioničari organizirani kao udruga i imaju značajan utjecaj u ovakvim situacijama. Napomenut ću ovdje da je Luka Ploče već imala takvu udrugu(istina, sastavljenu uglavnom od radnika), ali se u principu raspala kad su neki počeli prodavat dionice. Pošto je Tramvajac dao inspiraciju za ovako nešto, molim ga da provjeri što je potrebno pravno učiniti za osnivanje udruge, a vi ostali kolege s foruma dajte svoje komentare na ovo. ” Ravovski , potpuno se slažem sa tvojim prijedlogom, ( imate moj glas )

Odličan prijedlog. Imate i moj glas
[thumbsup]


Tramvajac je potegao jednu tezu kako bi bilo dobro da imamo nekog iz naših redova tko bi nas predstavljao kao dioničare Luke Ploče (pritom se misli na onaj dio dioničara koji ujedno nisu i zaposlenici jer oni već imaju svoje predstavnike).

Kad bi na taj način netko uime nas mogao prisustvovati ravnopravno na sastanku s Vladom i predstavnicima sindikata/poduzeća Luke Ploče, onda bi i mi kao interesna skupina imali veći utjecaj na ono o čemu se pregovara.


Podržavam inicijativu kol. ravovskog[thumbsup]
U dosadašnjim kontaktima sa LP primjetio sam da nas doživljavaju onako usput i samim time marginaliziraju našu ulogu u cijelom ovom procesu!
Napomenuo bih da predstavnik malih dioničara u upr. odboru LP zastupa samo 2% dioničara(možda griješim) i to zaposlenika koji još nisu prodali svoje udjele te se brinu samo o svojim i sindikalnim interesima i nkako ne zastupaju našu poziciju!
Mi forumaši, organizirani u udrugu ili putem opunomočenog predstavnika te uz podršku skrb. računa bi postali ne nezaobilazan nego izrazito bitan čimbenik u krojenju sudbine LP !!!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


ravovski: ” Tramvajac je potegao jednu tezu kako bi bilo dobro da imamo nekog iz naših redova tko bi nas predstavljao kao dioničare Luke Ploče (pritom se misli na onaj dio dioničara koji ujedno nisu i zaposlenici jer oni već imaju svoje predstavnike). Kad bi na taj način netko uime nas mogao prisustvovati ravnopravno na sastanku s Vladom i predstavnicima sindikata/poduzeća Luke Ploče, onda bi i mi kao interesna skupina imali veći utjecaj na ono o čemu se pregovara. ” Podržavam inicijativu kol. ravovskog[thumbsup] U dosadašnjim kontaktima sa LP primjetio sam da nas doživljavaju onako usput i samim time marginaliziraju našu ulogu u cijelom ovom procesu! Napomenuo bih da predstavnik malih dioničara u upr. odboru LP zastupa samo 2% dioničara(možda griješim) i to zaposlenika koji još nisu prodali svoje udjele te se brinu samo o svojim i sindikalnim interesima i nkako ne zastupaju našu poziciju! Mi forumaši, organizirani u udrugu ili putem opunomočenog predstavnika te uz podršku skrb. računa bi postali ne nezaobilazan nego izrazito bitan čimbenik u krojenju sudbine LP !!!

Barbosa, ovo je od kad pratim tvoje komentare ,najbolji post[thumbsup]

A moželi se nekako saznat koliko bi mi svi …..kad se saberemo …imali ukupno % dionica…[huh][huh]

U13.50 veliko iskrcavanje na svim likvidnijim dionicama!!!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close