LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


traktor: ” ZAR VAM SVIMA NIJE JASNO DA PO PREDVIĐENOM MODELU NEĆE NIKAD BITI DOKAPITALIZACIJE?????’ ” Meni je naprimjer savršeno jasno,odnosno bilo mi je jasno onda kad je skupština bila odgođena zbog pritiska SDP-a.Međutim,meni to ne igra više nikakvu ulogu,važno da Luka ide u modernizaciju sa ili bez dokapa.A što je onda s drugim dionicama??Zar ne vrijede samo zato jer neće sutra u dokap??[undecid]

hm? ide u modernizaciju pod kreditnim uvjetima, tj. kako se meni čini, kad se razriješe “pitanja” između luke i lučke uprave ( zemljišta, bla bla, pomorska dobra,…. ) ostaje da luka digne kredite kod svetske banke ili tko zna gdje. E tu je ” kvaka 22″ da bi dobili takve kredite , udio vlasništva države mora se smanjiti. A sad dolazimo do ključnog pitanja, : na koji način?[undecid][undecid]

zahvaljujem kolega traktor

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

ako ima pametnih, neka mi procjene dno na ovoj dionici!

budući da sam se bio kocko zadnji dan dokapa sad moram liječit rane smanjivanjem ulaza! [rolleyes]


Zašto pada ova dionica??? Pa kolega da vi imate novac i birate koju dionicu kupiti, da li bi ste se nakon svih ovih sr… usudili kupiti ovu dionicu ma kako dobra bila? Ja da nisam unutra u debelom minusu nema šansi da bih ju uzeo toliko mi se zgadilo sve uključujući i upravu luke koja je morala znati da je i ovakav scenarij itekako moguć. Uf samo kad pomislim na sve to tlak mi skoči na 300 kako su nas nasanjkali

Che
U tome je i poenta..uprava Luke nije znala, niti je mogla znati da bi takav scenarij bio moguć.
Uz sve ranije izrečeno i obećano, nikome nije ni palo napamet da se “država nije dogovorila sama sa sobom” , posebno zato što nema nijedan argumentirani razlog protiv dokapitalizacije kao prirodnom slijedu u procesu razvoja Luke.

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "


zahvaljujem kolega traktor

otprilike smo u istom…. ja zaljepio 50 ak kom …, al ako želim biti pošten , razmišljam da ih skinem s vlasničke pozicije i u pričuvi čekam kad naiđe na iznad 5 , frkavela. Ovo dole nema veze ni s kapetanom a još manje s rajom…( mali dioničari )


ako ima pametnih, neka mi procjene dno na ovoj dionici! budući da sam se bio kocko zadnji dan dokapa sad moram liječit rane smanjivanjem ulaza! [rolleyes]

Savjet je porok. Uzdaj se u se i vlastitu procjenu.

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "


golubv: ” traktor: ” ZAR VAM SVIMA NIJE JASNO DA PO PREDVIĐENOM MODELU NEĆE NIKAD BITI DOKAPITALIZACIJE?????’ ” Meni je naprimjer savršeno jasno,odnosno bilo mi je jasno onda kad je skupština bila odgođena zbog pritiska SDP-a.Međutim,meni to ne igra više nikakvu ulogu,važno da Luka ide u modernizaciju sa ili bez dokapa.A što je onda s drugim dionicama??Zar ne vrijede samo zato jer neće sutra u dokap??[undecid] ” hm? ide u modernizaciju pod kreditnim uvjetima, tj. kako se meni čini, kad se razriješe “pitanja” između luke i lučke uprave ( zemljišta, bla bla, pomorska dobra,…. ) ostaje da luka digne kredite kod svetske banke ili tko zna gdje. E tu je ” kvaka 22″ da bi dobili takve kredite , udio vlasništva države mora se smanjiti. A sad dolazimo do ključnog pitanja, : na koji način?[undecid][undecid]

NA NAČIN da vlada svoj dijo kolaća od luke ploče i ostali firmi proda gradjanima u IPO da sve te dionice sastave u jedan fond i nema vise drzave u vlasnistvu e to ce ti tako bit 100%[bye]

jomiii

NA NAČIN da vlada svoj dijo kolaća od luke ploče i ostali firmi proda gradjanima u IPO da sve te dionice sastave u jedan fond i nema vise drzave u vlasnistvu e to ce ti tako bit 100%

nažalost , za nas postojeće dioničare , najvjerojatnija opcija


traktor: ” golubv: ” traktor: ” ZAR VAM SVIMA NIJE JASNO DA PO PREDVIĐENOM MODELU NEĆE NIKAD BITI DOKAPITALIZACIJE?????’ ” Meni je naprimjer savršeno jasno,odnosno bilo mi je jasno onda kad je skupština bila odgođena zbog pritiska SDP-a.Međutim,meni to ne igra više nikakvu ulogu,važno da Luka ide u modernizaciju sa ili bez dokapa.A što je onda s drugim dionicama??Zar ne vrijede samo zato jer neće sutra u dokap??[undecid] ” hm? ide u modernizaciju pod kreditnim uvjetima, tj. kako se meni čini, kad se razriješe “pitanja” između luke i lučke uprave ( zemljišta, bla bla, pomorska dobra,…. ) ostaje da luka digne kredite kod svetske banke ili tko zna gdje. E tu je ” kvaka 22″ da bi dobili takve kredite , udio vlasništva države mora se smanjiti. A sad dolazimo do ključnog pitanja, : na koji način?[undecid][undecid] ” NA NAČIN da vlada svoj dijo kolaća od luke ploče i ostali firmi proda gradjanima u IPO da sve te dionice sastave u jedan fond i nema vise drzave u vlasnistvu e to ce ti tako bit 100%[bye]

nekako mislim da zakonski IPO nije izvediv……..


traktor: ” golubv: ” traktor: ” ZAR VAM SVIMA NIJE JASNO DA PO PREDVIĐENOM MODELU NEĆE NIKAD BITI DOKAPITALIZACIJE?????’ ” Meni je naprimjer savršeno jasno,odnosno bilo mi je jasno onda kad je skupština bila odgođena zbog pritiska SDP-a.Međutim,meni to ne igra više nikakvu ulogu,važno da Luka ide u modernizaciju sa ili bez dokapa.A što je onda s drugim dionicama??Zar ne vrijede samo zato jer neće sutra u dokap??[undecid] ” hm? ide u modernizaciju pod kreditnim uvjetima, tj. kako se meni čini, kad se razriješe “pitanja” između luke i lučke uprave ( zemljišta, bla bla, pomorska dobra,…. ) ostaje da luka digne kredite kod svetske banke ili tko zna gdje. E tu je ” kvaka 22″ da bi dobili takve kredite , udio vlasništva države mora se smanjiti. A sad dolazimo do ključnog pitanja, : na koji način?[undecid][undecid] ” NA NAČIN da vlada svoj dijo kolaća od luke ploče i ostali firmi proda gradjanima u IPO da sve te dionice sastave u jedan fond i nema vise drzave u vlasnistvu e to ce ti tako bit 100%[bye]

prije je moguća varijanta sa ” strateškim ” ( čitaj s vragom u torbi [lol] ) partnerom….,


jomiii

NA NAČIN da vlada svoj dijo kolaća od luke ploče i ostali firmi proda gradjanima u IPO da sve te dionice sastave u jedan fond i nema vise drzave u vlasnistvu e to ce ti tako bit 100%

nažalost , za nas postojeće dioničare , najvjerojatnija opcija

daj objasni kak to točno misliš, zašto to misliš i zašto nažalost?


NA NAČIN da vlada svoj dijo kolaća od luke ploče i ostali firmi proda gradjanima u IPO da sve te dionice sastave u jedan fond i nema vise drzave u vlasnistvu e to ce ti tako bit 100%[bye]

To je mogući scenarij za neke dobre firme koje su još djelomično u državnom vlasništvu ali sigurno ne za LKPC. Nemojmo zaboraviti da su Luke ujedno i državne granice kao i aerodromi.Uz to država mora smanjiti svoj dio na najviše 20% što je premalo da bi mogli o nečem bitnom odlučivati,pa će zato, po meni, “ugurati”doatnih 5-6% u ruke pouzdanih ljudi i onda na bazi ugovora o zajedničkom djelovanju ipak drmati Lukom.Znaći najvjerojatnije SPO ili strateški partner (talijan,rus…)Meni svajedno,ja polako prodajem neke druge dionice,kupujem-dozirano LKPC i tako konstantno smanjujem prosječni ulaz.[shocked]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close