LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.sedo.com/search/details.php4?domain=pusim.com&partnerid=14456&language=e

[thumbsup] [lol]

Nekoliko pitanja za kairosa10 (i ako se još netko eventualno prepozna…) :

Zašto misliš da LKPC-R-A trenutno nije u korekciji? Kada je to bio slučaj da sve najlikvidnije dionice budu zahvaćene općom korekcijom (i po 20%), ali jedna (bilo koja) ne? ne vidiš li da su trenutno čak i Agrokorove dionice korigirane?


Evo već tri dana prepucavanja (tko je što rekao) a zaboravili smo svi zašto ovaj forum postoji ,više se ne govori ništa o samoj luci ,planovima itd.Mene sad zanima a vjerovatno i ostale imaoce ove dionice što sad rade sindikati ,uprava ,vlada,koji su planovi i potezi uprave itd.?
Dali netko ima te informacije[thumbsup]

Več par dana pretražujem internet i kontaktiram poznanike i u Zg i u Pločama zbog novih info. i nitko ništa ne piše ni ne zna[shocked]
Rumenige je na potezu, a do tada čekanje i pračenje prometa!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Mene ljuti najviše što nitko, čak ni na forumu, nije upitao za odgovornost Pavlovića. Mislim da treba ponudit ostavku i da mali dioničari jedino njega mogu prozivati, a ne vladu.

Redovna skupština će dati nove odgovore, ako do tada ne ponudi ostavku i ako mu se da razrješnica za prošlu godinu na skupštini znači da će se nešto u stilu njegovog prijedloga i dogoditi kad-tad.

Ako ne, netko je na forumu spominjao novog čovjeka za čelo uprave, možda je taj netkoi upoznat s nekim okvirnim planovima razvoja?

Zanima me vaše mišljenje o kretanju cijene lkpc u slučaju da:

a) Vlada ipak najavi dokap u određenoj bližoj budućnosti
b) Vlada objavi da dokapa nema
c) Vlada mudro šuti i čeka slijeganje situacije

Inače od dana skupšine sam bivši dioničar,sa namjerom da opet jednog dana postanem.

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....


Mene ljuti najviše što nitko, čak ni na forumu, nije upitao za odgovornost Pavlovića. Mislim da treba ponudit ostavku i da mali dioničari jedino njega mogu prozivati, a ne vladu. Redovna skupština će dati nove odgovore, ako do tada ne ponudi ostavku i ako mu se da razrješnica za prošlu godinu na skupštini znači da će se nešto u stilu njegovog prijedloga i dogoditi kad-tad.

Nije baš da nitko nije spominjao kap. Pavlovića. Još 25. o.m. napisao sam:

Ipak, možda do tada ministra gospodarstva ponese veća odlučnost pa konačno donese ispravnu, davno najavljivanu i racionalnu, ali nadasve radikalnu odluku?! Ne samo dokapitalizacija, već i privatizacija, kako je uostalom i zakonom predviđeno!
Samo, tko bi mogao povjerovati u tu BAJKU: kap. Pavlović? Da sam na njegovom mjestu povukao bih se u mirovinu i pokazao da imam kralježnicu, da se samnom ne može manipulirati.

Ako ne, netko je na forumu spominjao novog čovjeka za čelo uprave, možda je taj netkoi upoznat s nekim okvirnim planovima razvoja?

Koliko se sjećam novog čovjeka na čelu Uprave spominjao je alt333, ali to je bilo usputno (imho) i sa svrhom rušenja cijene kako bi se netko tada, par dana prije održavanja skupštine, ukrcao na nižoj razini. Ako griješim, alt će se javiti s novim info o tome, a ja ću se onda duboko nakloniti i ispričati.
[pray][thumbsup]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?


Zanima me vaše mišljenje o kretanju cijene lkpc u slučaju da:

a) Vlada ipak najavi dokap u određenoj bližoj budućnosti
b) Vlada objavi da dokapa nema
c) Vlada mudro šuti i čeka slijeganje situacije

Inače od dana skupšine sam bivši dioničar,sa namjerom da opet jednog dana postanem.

a) Ne očekujem ponovni porast na 6xxx. Ljudi su se već opekli, pa ne vjerujem da će bit voljni platiti toliko za (mogući) dokap. Osim, naravno, ako neki insideri ne budu sigurni u dokap pa počnu kupovat ko ludi.
b) i c) Ne očekujem daljnji pad cijene i rasprodaju. Zašto? Opet zbog sumnje u istinitost takvih objava. Luka treba doći do novca za daljnji razvoj, a država mora smanjiti svoj udio u vlasničkoj strukturi. Zato bi se moglo desiti zamrzavanje dionice na neko vrijeme (dok se ne vidi plan vlade) uz smanjenu likvidnost.

Inače, nisam nikakav stručnjak i ne tvrdim da sam nešto posebno upoznat sa situacijom, a definitivno nemam neki inside info. Ovo je samo osobno razmišljanje. A ja sam od dana skupštine zakleti dugoročni dioničar! Ne planiram prodavati s gubitkom, niti planiram daytradeat s ovom dionicom, a o prodaji neću ni razmišljati prije negdje 2012-2013 come hell or high water.


Zanima me vaše mišljenje o kretanju cijene lkpc u slučaju da:

a) Vlada ipak najavi dokap u određenoj bližoj budućnosti
b) Vlada objavi da dokapa nema
c) Vlada mudro šuti i čeka slijeganje situacije

Inače od dana skupšine sam bivši dioničar,sa namjerom da opet jednog dana postanem.


Mislim da ne može preko (a)5700 ni ispod(b) 3500 , a opcija (c) upravo traje

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Mene ljuti najviše što nitko, čak ni na forumu, nije upitao za odgovornost Pavlovića. Mislim da treba ponudit ostavku i da mali dioničari jedino njega mogu prozivati, a ne vladu. Redovna skupština će dati nove odgovore, ako do tada ne ponudi ostavku i ako mu se da razrješnica za prošlu godinu na skupštini znači da će se nešto u stilu njegovog prijedloga i dogoditi kad-tad. Ako ne, netko je na forumu spominjao novog čovjeka za čelo uprave, možda je taj netkoi upoznat s nekim okvirnim planovima razvoja?

Ne bih se složio s tobom. Po onome što sam vidio i doživio na sjednici, a nakon nje i prozborio koju riječ sa kap.Pavlovićem, a rijetko kada ili nikada me me moj unutarnji osjećaj za procjenu karaktera čovjeka vara, stekao sam dojam da je to izuzetno pošten čovjek koji se već 30 godina bori zajedno sa radnicima za dobrobit Luke o kojoj ovisi i cijeli grad Ploče i bliža okolica.
Možda možemo reći da je bio dobronamjerno naivan samo zato što je povjeravao, isto kao i mi, lažnim obećanjima HDZ-a s kojima smo i sami nasjeli (za sada trenutno po pitanju dokapitalizacije Luke Ploče), a da li će biti još iznevjernih obećanja s njihove strane to ćemo još vidjeti.
Npr, prije izbora se spominjalo ništa od privatizacije Petrokemije (pa izgleda da će ipak biti), tako i HPB.. koji je isto u varijanti kako je Protega rekao ili dokapitalizacija ili IPO.
Za sada sve rade kontra od najavljenog i obećanog, i za mene je za sada isključivi krivac vlada a ne kap.Pavlović koji očito ne želi plesati kako oni sviraju, pa bi eventualnom njegovom smjenom doveli ne sposobnog nego podobnog čovjeka (kao što je alt333..a njegova kvazi poslovna poznanstva..Italija i ne znam gdje sve već ne) je možda čak i pokušaj privatizacije Luke po načinu da se pronađe “siguran strateški partner” za kojeg možda nikada nećemo znati – tko ustvari stoji iza njega i čiji je kapital u igri.
Luka Ploče je očito nekima previše interesantna i traže se načini kako se dočepati te “masne kosti”.
Što se mene tiče, ukoliko ode kap.Pavlović “milom ili silom” ozbiljno ću razmisliti hoću li i dalje biti dioničar Luke Ploče.
Savjest mi je važnija od zarade po bilo koju cijenu..parafrazirati ću jednu izjavu;
Novac mogu izgubiti, obraz ne!!

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

Nisam ni dovodio u upit njegovu lojalnost radnicima jer da je sve prošlo dizali bi ga na pijedestal.

Međutim, kako nije, njegov sljedeći potez će biti znakovit u smislu da li će on pristati na nekakav bitno drugačiji način financiranja u odnosu na predloženi.

Ako neće pristati po meni mu je bolje dati ostavku nego čekati glavnu skupštinu i ne dobiti razrješnicu, ali opet kako sve nije crno ili bijelo, možda ima i kakvih stavaka u ugovoru vezano za otpremninu ili nešto sl.

Lavgar
Koliko znam bager koji produbljuje morsko dno nije u međuvremenu prodan,znači Luka Ploče ide u razvoj i pretvorit će se iz male u srednju luku.A dokapitalizacija,ma koliko večina poštovanih kolega mislili da je dobra i koristna,po meni to nije tako.Uzmimo primjer ULPL,neposredno prije dokapa 4500–4700kn.Sada več duže vrijeme 3000kn,znači efekt dokapa0,0kn.Znam da neki ne žele to shvatiti i čak se hvale uspješnim dokapom ULPL. Moj odgovor takvima–sutra mogu kupiti koliko hoču ULPL i matematika mi je ista kao kod onih koji su sudjelovali u dokapu s razlikom da ne strepim oće biti ,neće biti itd.
A LKPC bi pala puno više da je dokap prošao jer nije isto razvodnjavanje ako za jednu dobiješ 0.48kom. ili 1.4kom.Jedna pozitivna vijest i LKPC se vrača na ATH.Zato pamet u glavu i hold

Odličan post kolega [thumbsup]


Ekipa, slažem se ovdje s Vjekom da već lagano gušimo forum prepucavanjima s Kairosom i da se tu priča stalno vrti u krug. Da ne gubimo vrijeme, dajte neke nove info ako iziđu, i idemo dalje. Također, svaki negativan ili pozitivan argumentiran post je dobrodošao. I lipi moji, treba biti velik i kad je privremeno loše stanje, a ne samo onda kad u jednom danu raste +50%. Pozdrav svima

A kolege pisao sam Vam o tome pred dan, dva. Sad je taj moj rukopis tko zna koliko stranica unazad.

New Report

Close