LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

PROGRAM VLADE REPUBLIKE HRVATSKE ZA MANDAT 2008. – 2011.

5.4. Pomorstvo
Vlada će u razdoblju 2008. – 2011. godine provesti sljedeće mjere:
– kao pomorska zemlja posebnu pozornost posvetiti razvoju pomorstva u svim segmentima,od lučke [/b]infrastrukture, modernizacije pristaništa, izgradnje trajekata u domaćim brodogradilištima, unaprjeđenje brzobrodskog povezivanja kopna i otoka i samih otoka;
– promijeniti način sufinanciranja brzobrodskih linija, donijeti novu zakonsku regulativu za korištenje i upravljanje pomorskim dobrom kao javnim dobrom od posebnog interesa i donijeti novi Zakon o pomorskom dobru i morskim lukama s naglaskom na:
• određivanje pomorskog dobra (ucrtavanjem u katastarske karte) kao i određivanje lučkog područja i pojednostavniti način dodjele koncesija;
• rješavanju imovinsko-pravnih sporova na pomorskom dobru omogućavanjem prioritetne koncesije do pune amortizacije odnosno maksimalno 30 godina;
• upisu pomorskog dobra kao općeg dobra u zemljišne knjige;
• provođenju postupka izvlaštenja na pomorskom dobru.
– izgraditi specijalizirane lučke kapacitete.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


kairos10: ” Toma, ok, dogodilo se , ali zašto to nam nisi rekao , jel možda radi neke kakti dokapitalizacije . Ne želim da me krivo shvatiš al reci mi molim te zašto nam onda kupnja nije bolja budući da smo prema tvojoj računici , uspoređujući prosiječnu cijenu kako navodiš , u odličnom položaju za dokupit . Small Fish, ne znam iz kojeg razloga ti smetaju moji komentari, naime komentiram i pišem toliko često iz razloga što ne želim da se korisnici ovog foruma koriste sa dezinformacijama oko LKPC. Vjerujem u mogućnosti LKPC , ali one sada trenutno nisu takve da bi mogli opravdati cijenu iznad 4K, bez obzira na naše želje . pozdrav kolege [thumbsup] ” Moj post nije bio u smislu povoljne cijene za dokup niti nagovaranja, već da je cijena u korekciji što ne znači da ne može još dolje. Ali smatram da količina protrgovanih dionica bez obzira na sve što se dogodilo je značajna – ako izuzmeš državu skoro 41% free float-a. Što sve ovo znači? Da je značajan broj investitora u ovoj dionici trenutno u minusu i da taj odnos (moment) svakako treba uzeti u obzir pačak i kod FA, naravno ne kao presudan. Pesimista i optimista je bilo i biti će ih i dalje i ovo nije ni nagovor na kupnju ili prodaju dionica. Imam dionice LKPC i svakako želim porast njihove vrijednosti, hoće li se to dogoditi i kad ostaje za vidjeti, ja ih ne prodajem.

tak je TOMA spes in rei[thumbsup]

ok, shvatio sam bit cijele priče no ovom forumu ( obavezno pisati samo pozitivu )
To vam odgovara jer ste vjerojatno ( pretpostavljam prema vašim postovima ) ušli u ovu dionicu na višim razinama , pa Vam nije u interesu da ona još pada .
A sad molim vas obajsnite cijenjenim pratiteljima ovog foruma zašto imamo ovako mali promet , i zašto nam se cijena ne vrati na razinu od 6xxx K.
Također , Vas molim da ne koristite gluposti kao ono tipa , pa korekcija je i itd , jer to stvarno nema veze sa istinom,
LKPC prema današnjoj korekciji ostalih dionica ne bi prelazila 3k ( u to sam 100 % uvjeren )

po svemu sudeći duži period ćemo se kretat oko 4399,87[undecid]


ok, shvatio sam bit cijele priče no ovom forumu ( obavezno pisati samo pozitivu ) To vam odgovara jer ste vjerojatno ( pretpostavljam prema vašim postovima ) ušli u ovu dionicu na višim razinama , pa Vam nije u interesu da ona još pada . A sad molim vas obajsnite cijenjenim pratiteljima ovog foruma zašto imamo ovako mali promet , i zašto nam se cijena ne vrati na razinu od 6xxx K. Također , Vas molim da ne koristite gluposti kao ono tipa , pa korekcija je i itd , jer to stvarno nema veze sa istinom, LKPC prema današnjoj korekciji ostalih dionica ne bi prelazila 3k ( u to sam 100 % uvjeren )

Ne treba pisati samo pozitivno, nego argumentirano (ne u prazno), i ako se mene pita ja sam ulazio na dobrano ispod 2000 kuna po dionici, ali ne da mi se/nam se čitati tvoja baljezganja i hvalospjeve kako si ti predvidio kretanje cijene, predvidio bi ga i smrznuti magarac na himalaji u ovom trenutku, tako da ne umišljaj si previše, i jednostavno chill i čekaj sa nama ostalima konkretnije vijesti…
[yawn]

Small Fish
dobro kolega , bit onoga što sam htio reći , je da nitko ne reagira na post recimo od Barbose , koji je recimo ujutro napisao ” ovo bi danas moglo do 5 K ”
Ja tu ne vidim argumenata za takvo razmišljanje pa ga svejedno nitko ne napada .
Razumiješ što želim reći .
zašto nitko ne piše postove protiv takvog gledanja na stvari , jer kao što vidimo nema šanse da LKPC danas dođe na te razine

Trenutno stanje LKPC govori upravo u prilog mojim prijašnjim postovima,
Ispravite me ako griješim , ali molim argumentirano zdravo seljački


Small Fish
dobro kolega , bit onoga što sam htio reći , je da nitko ne reagira na post recimo od Barbose , koji je recimo ujutro napisao ” ovo bi danas moglo do 5 K ”
Ja tu ne vidim argumenata za takvo razmišljanje pa ga svejedno nitko ne napada .
Razumiješ što želim reći .
zašto nitko ne piše postove protiv takvog gledanja na stvari , jer kao što vidimo nema šanse da LKPC danas dođe na te razine

Ne izokreći moje izjave!!!

“Danas je većina dionica pozelenila što bi moglo nagovijestiti kraj ove korekcije, pa bi lako moguće, do kraja tjedna, mogli doći i na 5k”

Ovo nije bila konstatacija niti predviđanje nego opcija vezana na završetak korekcije u kojoj je cijelo tržište palo 20%

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Barbosa , nije mi namjera nikog vrijeđat , samo sam naveo da se ponekad također neargumentirana ( a pozitivna ) predviđanja ne ” pljuju “

Kairos, stvarno si dosadio i Bogu i narodu! 90% postova ti je još će padat, ništa ne vrijedi, bez ikakve fundamentalne, političke, ekonomske i bilo kakve analize.
Ako hočeš da ti se klanjamo kako si pametno i dobro kupovao one dane kad više nisi mogao ući u dokapitalizaciju, da ju je bilo, evo klanjamo ti se i proglašavam te najpametnijim na forumu![thumbsup]
Ali bilo bi pošteno reći kako si došao do tog zaključka pa si kupovao, tko ti je dao tu informaciju?
Jer po postovima se baš i ne vidi da si do toga došao proučavajući zakone i propise o pomorskom dobru ili iskustva drugih dokapitalizacija i slično.
Vas dva, tri na forumu ste imali te informacije i dobro zaradili, mi naivci smo popušili i vi se s pravom naslađujete.
Ali ne očekuj od nas da te sada slavimo i da ti se klanjamo kako si bio pametan, ponavljam, bez ikakvih ozbilnjnijih analiza.[angry]

Ste se više dogovorili tko smije, ne smije pisati, kaj je argumentirano, kaj ne, da li je politički korektno neutemeljeno pisati da nešto ide up ili down? Postajete zamorni polako i gušite temu s osobnim poimanjem kvalitetnog pisanja i međusobnim razračunavanjem

Suricata suricatta

Batrbosa , kakav je to sad način iznošenja argumenata , nije bila konstatacija niti predviđanje nego opcija , mislim da ti je to slično onome nisam rekao da je nego da je skoro kao nešto između itd
Molim te da argumentiraš tih svojih 5 K ,

New Report

Close