LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mene u svemu sada interesira buduće kretanje luke obzirom na nepovjerenje ulagača u ovu dionicu, pa gledajući luku rijeka, luka ploče bi trebala biti bar još desetak puta skuplja, mislio sam da je ova cijena prenapuhana, ali u usporedbi s lukom rijeka to je mala beba, pogledajte fundamente i usporedite. Nije mi jasno tko i zašto pumpa Luku rijeka? Po ovome ne trebaba čuditi da i naša pločica u doglednoj budućnosti potegne na stare razine a i tada će biti neusporedivo jeftinija od rijeke.


spo 2200-2500 hrvatskih kuna

Što će manje srušiti cijenu nego da smo upisivali po 400 hrk.[proud]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"


gogo1: ” “Što će država dalje s Lukom PLoče?” u tiskanom izdanju kaže; “Za jedan dnevni list pot.vlade Damir Polančec pojasnio je odluku da zaustavi dokapitalizaciju željom da se jasnije definira investicije u Luku i prethodno produlji koncesijski ugovor, a tek potom će se raspravljati o modelu financiranja plana. Iako se upravo dokapitalizacija navodila kao osnov za produljenje koncesije, iz te Polančecove izjave isčitavaju i naznake da dokapitalizacija kao način financiranja više neće biti u igri, a na koji će se način osigurati financiranje ulaganja, tek će se naknadno definirati.” Pa sad ti budi pametan !!! ” Iako je dobro da pratimo što se događa, mislim da je vrlo neozbiljno sada vjerovati objašnjenjima Rumenog i onome što on navodi kao buduće namjere Vlade. Da su bili vjerodostojni, ovog intervjua uopće ne bi ni bilo.

Za početak pratiti ćemo za ovaj tjedna najavljeni sastanak sindikata i predstavnika Vlade..
ako ne podrže dokapitalizaciju (koju su obećali u predizborno vrijeme) nakon produljenja koncensije i definiranja statusa između Luke Ploče i Lučke uprave koje su naveli kao razlog negativnog glasanja na skupštini….
neka zaborave da će dobiti izbore za 4 godine (a možda bude i prijevremenih kako je krenulo).

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

Pitanje:
da li se u SPO određuje visina financijskog limita ili broj dionica za upis po fizičkoj osobi ??
Ukoliko dođe do SPO i izdanja novih dionica, a cijena bude kao što je alt333 napisao oko 2200- 2500 kuna koliko je to pravedno prema investitorima koji su plaćali dionice koje su ranije kotirale na burzi po znatno većim iznosima (5-6 tis.kuna) ??
Postoji li uopće formula za izračun cijene dionica koja bi išla preko SPO ili to država određuje sama “od oka” ??

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

Imaju premalo dionica da bi izglasali SPO, jer SPO podrazumijeva da se nama dioničarima isključuje pravo prvenstva, a zakon o trgovačkim društvima kaže da svaki dioničar koji to zatraži mora imati pravo prvenstva pri upisu, osim ako većinski dionićar (čitaj preko 75%) ne izglasa da se to pravo isključuje, a država ima manje od toga i ne može zajednički djelovati sa nekim skrbničkim jer bi im to zamrznulo prava na dionice zbog obveze objavljivanja ponude za preuzimanje….

ZATO JE IZNIMNO BITNO DA SE NA SLJEDEĆOJ SKUPŠTINI POJAVE SVI DIONIČARI (makar i preko punomoći)

Small Fish

Dijelimo isto mišljenje što se tiće skupštine , ja dolazim[thumbsup]

Blokada -14,20%

Transakcije
CIJENA KOLIČINA VRIJEME
4.002,02 4 10:10:18
4.002,03 2 10:10:18
4.100,00 1 10:10:18
4.280,00 3 10:10:18
4.300,00 3 10:10:06
4.300,00 16 10:08:45
4.300,00 1 10:08:45
4.301,00 1 10:08:45
4.330,00 4 10:08:45
4.350,00 1 10:06:33
4.351,00 5 10:06:33
4.351,01 3 10:06:33
4.380,00 2 10:06:33

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Blokada [cry]

ili pukovnik ili pokojnik[color=blue][/color]

Evo prilike za povoljan dokup.
Mislite da bi insideri kupovali ovih dana po cijenama 3.700 do 5.300 da nema dokapitalizacije?
Moja saznanja su da je dokapitalizacija samo odgođena.[thumbsup]


e – baba jel prihvačaš okladu da će mo je do 10.02 moći kupiti po 3700 i manje ,

Ne, ne želim drukati na dolje, jer mi prijatelji imaju LKPC, a uz to vidim i krasnu perspektivu za ovu dijonicu.

I love the Smell of Profits in the Morning

Ribice, zavisi kakv SPO. SPO može biti i da država ponudi svoje dionice, tada nema Skupštine. Ako se nude nove dionice – da, potrebna je Skupštinska odluka. Ali, država će 95% sigurno imati dovoljno na Skupštini da izglasa što go joj paše.


spo 2200-2500 hrvatskih kuna

Ne bih potcijenio nikoga, a posebice ne one koji su spremni dva puta obmanuti suvlasnike, Upravu, Nadzorni itd.
Zašto bi država (ili bilo tko drugi u nekom poslu) dao nešto što trenutno vrijedi između 4000 i 4400 kn (vidi ZSE) za 2200-2500 kn???[huh] Ovakva pisanja i prosudbe ‘od oka’ zaista me razvesele.[smiley]

Cijenu nekog vrijednosnog papira (pa tako i naše pločice) dugoročno uvijek određuju temeljni pokazatelji poslovanja društva (fundamenti) i tržište (ponuda i potražnja), a kratkoročno i marketing tu nije zanemariv.
Zbog niza dobrih pokazatelja, velikog interesa BiH, Mađarske, ali i Slovenije, uopće ne brinem za cijenu pločice. Kolege, ne dajte se navući na jeftine trikove i rasprodavat samo zato što ovog časa nije u fokusu (svakodnevnih) špekulanata i slučajnih prolaznika kroz burzu. Imajte na umu da je Luka Koper, primjerice, planirala u idućoj godini povećati ukrcaj tereta za samo 6 posto?!
Kada većinski vlasnik donese bilo kakvu odluku o načinu ostvarenje davno zacrtanih planova, kolega alt nudim Vam 30% (trideset posto) veću cijenu.[smiley][smiley][smiley][smiley][smiley]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

New Report

Close