LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ova dionica je sramota za tržište kapitala, hanfu i cijelu državu!

možda samo/gor/dol trejda s njom! [smiley]

uprava to radi sigurno! [angry]

Netko je napisao da neki od nas ne iznose loše strane Luke Ploče nego samo dobre.
Navest ću ovdje 2 stvari koje su loše:
1. Država Hrvatska najveći neprijatelj same luke.
2. Neki veliki igrači bacili oko na našu luku.

Vjerujem da mnogi ne znaju šta se trebalo dogoditi u prošlosti sa Lukom Ploče pa evo informacije.
U Washingtonu je u ratno vrijeme dogovoreno politički da naši predaju luku u ingerenciju BiH kao zalog za neke druge dogovore. Kako se narod pobunio, blokirao sve ceste, granice i luku, ipak je promijenjena prvotna odluka i luka je jedva ostala u našem vlasništvu. Uglavnom, da radnici i uprava tad nisu pokazali zube mogli bi svi danas pjevat borbene.
Očito ispada da je luka uvijek bila veliki adut u trgovini pa se isto ponavlja i sada.

I velika istina je da uz sve probleme koje su imali, bez ijedne kune pomoći od države kroz sve ovo razdoblje, uz dio radnika koji je stalno prisutan u luci i nije potpuno radno aktivan niti im je riješen status(u smislu odlaska u mirovinu, otpremnine i dr.), očajno zastarjelu opremu, trenutan extra trošak prekrcavanja tereta unutar luke jer je nedovoljno mjesta za prihvat + loša infrastruktura, itd., Luka Ploče konstantno diže prihode i profitabilnost.
Pa što bi tek bilo da investicije krenu i da se usporedo ovi ostali problemi adekvatno riješe?
Za sve one koji imalo poznaju ekonomiju bilo bi povećanje prihoda i povećanje profitabilnosti(višestruko). Tu leži vrijednost luke potpuno opravdano.


ova dionica je sramota za tržište kapitala, hanfu i cijelu državu!

možda samo/gor/dol trejda s njom! [smiley]

uprava to radi sigurno! [angry]


Nije dionica loša… loš je gazda!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Navodno je sve opet zakuhao Rumeni. Svi već dobro znamo kakve gafove taj čovjek radi!
SIndikat ovaj tjedan ide na pregovore s njim primarno zbog neizglasavanja odluke o dokapitalizaciji, jer kapital je ono što danas najviše treba Luci.

Ne vjerujem da su čelni ljudi Luke Ploče imali svoje prste oko ove odluke na skupštini, jer upravo ti ljudi se bore za luku već godinama, a cijele njihove obitelji i regija ovise o tom jednom jedinom poduzeću. Da nema Luke, dolje bi bilo samo mrtvilo i bijeda i mislim da su svi itekako toga svjesni.

“Što će država dalje s Lukom PLoče?” u tiskanom izdanju kaže;
“Za jedan dnevni list pot.vlade Damir Polančec pojasnio je odluku da zaustavi dokapitalizaciju željom da se jasnije definira investicije u Luku i prethodno produlji koncesijski ugovor, a tek potom će se raspravljati o modelu financiranja plana.
Iako se upravo dokapitalizacija navodila kao osnov za produljenje koncesije, iz te Polančecove izjave isčitavaju i naznake da dokapitalizacija kao način financiranja više neće biti u igri, a na koji će se način osigurati financiranje ulaganja, tek će se naknadno definirati.”
Pa sad ti budi pametan !!!

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "


Navodno je sve opet zakuhao Rumeni. Svi već dobro znamo kakve gafove taj čovjek radi!
SIndikat ovaj tjedan ide na pregovore s njim primarno zbog neizglasavanja odluke o dokapitalizaciji, jer kapital je ono što danas najviše treba Luci.

Ne vjerujem da su čelni ljudi Luke Ploče imali svoje prste oko ove odluke na skupštini, jer upravo ti ljudi se bore za luku već godinama, a cijele njihove obitelji i regija ovise o tom jednom jedinom poduzeću. Da nema Luke, dolje bi bilo samo mrtvilo i bijeda i mislim da su svi itekako toga svjesni.

Luka radi [thumbsup], a kad će dokap će se vidjet prema prometu i kretanju cijene, čini mi se tako, nažalost[bye]

evo vam jedna informacija od koristi,mada je niste zaslužili..budući direktor luke ploče,moj prezimenjak,je jako sposoban čovjek,koji ima dobre veze vani,i ima direktan doticaj sa potencijalnim partnerima,tj. investitorima iz slovenije i italije,izgleda da je mijo jako dobar,znatno bi ojačao upravu,a to je ono što je u luci trenutno deficitarno,neka se kani politike i uhvati motike,i luka će biti numero uno,kad se to desi,ulazim i ja,ako mi išta ostane nakon korekcije…

Znači ne bude dokapa uopće? Pa što onda još ostaje, SPO?

Hell is Empty and all the Devils are Here

Luka Ploče je bila navedena kao jedna od 15 dionica koja je u JDD kotaciji a nakon čiščenja sigurno ostaje na burzi.A mislim da sam negdje pročitao da prelazak iz niže u višu kotaciju nije mogoć za one koji su već na burzi.Prema tome jedini način za prelazak u prvu kotaciju je SPO. A kad bude u prvoj(najvišoj) kotaciji to će se sigurno odraziti na cijenu[rolleyes]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"


Luka Ploče je bila navedena kao jedna od 15 dionica koja je u JDD kotaciji a nakon čiščenja sigurno ostaje na burzi.A mislim da sam negdje pročitao da prelazak iz niže u višu kotaciju nije mogoć za one koji su već na burzi.Prema tome jedini način za prelazak u prvu kotaciju je SPO. A kad bude u prvoj(najvišoj) kotaciji to će se sigurno odraziti na cijenu[rolleyes]

a po kojoj bi to cijen dionicii trebale ponuđene u SPO ???

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "


“Što će država dalje s Lukom PLoče?” u tiskanom izdanju kaže;
“Za jedan dnevni list pot.vlade Damir Polančec pojasnio je odluku da zaustavi dokapitalizaciju željom da se jasnije definira investicije u Luku i prethodno produlji koncesijski ugovor, a tek potom će se raspravljati o modelu financiranja plana.
Iako se upravo dokapitalizacija navodila kao osnov za produljenje koncesije, iz te Polančecove izjave isčitavaju i naznake da dokapitalizacija kao način financiranja više neće biti u igri, a na koji će se način osigurati financiranje ulaganja, tek će se naknadno definirati.”
Pa sad ti budi pametan !!!

Iako je dobro da pratimo što se događa, mislim da je vrlo neozbiljno sada vjerovati objašnjenjima Rumenog i onome što on navodi kao buduće namjere Vlade.
Da su bili vjerodostojni, ovog intervjua uopće ne bi ni bilo.

spo 2200-2500 hrvatskih kuna

New Report

Close