LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Tramvajac , gdje si sad prijatelju , vidiš da je ipak naš Sanader odlučivao
p.s. nisam ni prodavao ni kupavao , makar sam kao što sam već napisao bio uvjeren da dok. neće biti a sve iz razloga priče Aluminij – Dalekovod

Tu sam ja cijelo vrijeme, ogorčen i ljut, ne mogu doći sebi!
Malo sam ljut i na moderatora jer mi bez ikakvog objašnjenja ne pušta postove.[cry]
Koji je uopće način komunikacije s moderatorom, spominjete ime Vjeko?
Pitao sam ga u svezi postova ali ne odgovara?
S pominjao sam crne vijesti u svezi Luke Ploče ali ih nije puštao, da nije i on imao insiderske informacije pa mu je pasalo da se ne priča loše o Luci i da svi budu uvjereni da će biti dokapitalitzacije. Ma šalim se.[thumbsup]
Ja sam u srijedu također prodavao (100 kom po 4650) ali hvala Bogu nije došlo do mene. Onda sam povukao nalog kada sam vidio kolika je kupovina i po kojim cijenama. Posumnjao sam da nema ništa od dokapitalizacije. Tada sam pratio cijenu otvaranja i pokušao sam ući kao najbolji ponuđač ali me je pretekao netko sa 4.400 kuna. O tomu sam također nešto pisao ali također nije sve prošlo kod našeg moderatora bez pojašnjenja.
Pozivao sam i na proslavu dokapitalizacije ali nije prošao poziv pored moderatora, kao da je znao da je neće biti.
Slažem se da je potrebno uputiti pisma u svezi ove sramote odnosno lopovluka vladajulih na sve moguće adrese. Do petka sam bio zagriženi HDZ-ovac i uvijek stajao u njihovu obranu ali sada sam u dilemi. Iako mi još uvijek nije jasno kako je Sanader ušao u tu prljavu igra a u obitelji ima, čini mi se, brata svečenika i sestru, časnu sestru.
Kako to da se klanja Zlatnom teletu?
Subota za sastanak mi ne odgovara jer već imam dvojbu, Forum.hr tu većer ima na Ksaveru također druženje a i HBK povodom Dana života tu večer organizira obiteljske molitve.
Otkuda očekivanja da će ova dionica pasti? Ja sam uvjeren da se idući tjedan vraća na visine preko 6 tisuća. Ovotjedni pad je samo bila sramno organizirana HDZ-ova pljačka nas malih dioničara. Ako su oni kupovali znači da dionica ima dobru budučnost odnosno perspektivu. Prodavat ih sigurno neću.
Imam još nešto HT-a pa ću i to prodati i ući još više u Luku. HT je dobra dionica ali će nastaviti ove godine padati zbog uključenja tisuće zaposlenih sa Hrvatskuh pošta koji će dionice dobiti još niže od 265 kuna.

Imao sam ideju za Skupštinu da ovlastimo jednog dioničara za zastupanje na njoj u naše ime. Ja mislim da još nije kasno da se organiziramo i da tako djelujemo.Poznate su mi udruge malih dioničara, ćini mi se Podravke, Kraša, Badela i Plave lagune od kojih sam dobijao zahtjeve za punomoći. Ja mislim da brzo možemo skupiti 10-tak posto vlasnika dionica.
Sigurno ima dobrih ideja koje pravne radnje treba poduzeti a po potrebi angažirati odvjetnika i podnijti tužbu. Nije nikakv problem i osnovati mali fond za prikupljanje novčanih sredstava za tu namjenu.
Jedino treba naći čovjeka koji se je spreman angažirati.[thumbsup]

Ne mogu vjerovati sto se ovdje moze procitati. Sudska tuzba? Protiv koga?

Face it, spekulirali ste na osnovu insajderskih informacija. Koje su se na kraju pokazale kao dezinformacije.

Krepat ma ne molat.


Ne mogu vjerovati sto se ovdje moze procitati. Sudska tuzba? Protiv koga?

Face it, spekulirali ste na osnovu insajderskih informacija. Koje su se na kraju pokazale kao dezinformacije.

A jel? A kojih to “insajderskih informacija”? Objasni molim te.

***obrisano***

sanjaganja:
” iskreno stvarno me zanima sutrašnji početak trgovanja sa Lukom i kako će se kretati cijena ???

E pa vidiš prijatelju : i ja i ti znamo da će drastično down


sanjaganja: ” iskreno stvarno me zanima sutrašnji početak trgovanja sa Lukom i kako će se kretati cijena ??? E pa vidiš prijatelju : i ja i ti znamo da će drastično down

tek ćemo vidjeti što dan nosi.

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

CIjena je zbog dokapitalizacije bila nabildana na cca 6500 kn. U očekivanju iste cijena je uz korekciju srušena na 3700. Danas će cijena sigurno up, tj. mora se vratiti na razine 5500- 6000 kn.Zašto. Zato jer je ovo odlična dionica, ima perspektivu, dolazi autoput, rusi su faktor čitaj kapital koji je nezaustavljiv i sve ispod 5000 kn je čitsti zicer. S ve druže cijene su čista špekulacija i kratkotrajni hirovi. Nemam navednu dionicu i samo pokušavam pomoći kolegama. Protekli period nisam bio u zemlji i nisma stigo pobrati vrhnje.

Sve je bolje osim miriti se sa novonastalom situacijom…možemo konstatno obasipati mailovima i vršiti pritisak na Vladu, Polančeca, Bebića u traženju objašnjenja i postupaka u vezi LP(naravno i na HDZ koji je davao obećanja vezano za dokap Luke i na čemu je dobio i izbore u X izbornoj jedinici, a pitanje je hoće li opet ako ne ispune obećano???), nastupati kao udruga malih dioničara – nezaposlenika LP, kontaktirati sindikat LP i vidjeti da li možemo kako zajedno kordinirano djelovati (čak i prosvjedima).
Svi prijedlozi su dobrodošli, najgore je biti pasivan promatrač.

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

Evo da i ja sa drugim kolegama podiejlim svoje mišljenje…
Osobno sam izuzetno razočaran raspletom koji se je u petak odigrao. Smatram da su mali dioničari i radnici izigrani od strane istih onih koji su se prije nekoliko tjedana kunuli i govorili da je dokapitalizacija gotova stvar i da će je biti, da bi nakon samo nekoliko tjedana ti isti očito iz xy razloga promjenili priču i očito su po nihovim naputcima opunomočenici glasovali protiv. Eh šta je politika…
Već sam imao neugodnih iskustava sa Đurom, i još se sječam Otvorenog i Polančeca koji je u cijeloj emisiji odbijao svaku pomisao da bi dionice mogli dobiti radnici, da bi se nakon par tjedana taj scenario obistinio, a Polančec niti kriv niti dužan što je obmanjivao javnost…

Smatram da je ispred Luke Ploče lijepa perspektiva i da je bilo racionialno uči u dionicu iščekujući izglasavanje dokapitalizacije, jer je ipak omjer mogućeg gubitka i dobiti po meni bio sasvim prihvatljiv. I da je dokapitalizacija izglasana, kao i sada kad nije, planirao sam u dionici ostati neki duži rok, i samo mi je žao da nisam ušao po nižim cijenama (mislim da i mnoge druge muči ova misao), međutim planiram dokupiti još nešto po nižim cijenama, kada budem u mogučnosti…
Očekujem da će do dokapitalizacije doći kada po mišljenju vladajuće garniture za to bude pogodan čas. U svakom slučaju država mora smanjiti svoj udio, a Luki Ploče treba kapital za realizaciju projekata, koji će najlakše prikupiti dokapitalizacijom…
Iznenadio me izuzetno slab interes medija za ovu tematiku. Očekivao sam da će u petak biti govora o Luki Ploče u dnevniku, međutim ništa, kao niti u tiskanim medijima zadnjih dana…[undecid]

Danas je netko na otvaranju počistio 80ak komada u prvoj sekundi trgovanja…
Trentuno je prva kupnja na 4.500, a prodaja na 4.800… tko će prvi popustiti? Oni koji su mislili su uglavnom prodali u petak, i za sada se prodaja čvrsto drži i ne lupa po kupnji…

Sampras, znači i ti si lučkoga radnika sin, ili si jedan od njih, ako jesi znaš točno kakva je situacija dolje…
Sjećaš li se prije jedno godinu i pol dana kada je na oglasnoj tabli sindikata osvanuo dopis da svi oni koji prodaju dionicu će dobiti otkaz, dolje je bio potpisan predsjednik sindikata, “znaš već koji”…
To se inače dešavalo baš u trenutku kada je Pavlović prodavao jedan dio, da bi naravno nadokupio jeftinjije
Luka Ploče kao i sami grad živi u agoniji već 18 godina, za sve hrvatske vlade ono je bilo najzadnja i najcrnija rupa na sviralu. Glavni krivac je Luka Ploče jer jako puno ljudi živi od nje, u stvari životari…
Konkretno protiv kapitala nemam ništa, kao ni protiv zarade naravno, a što se tiče emotivnog dijela volio bi da se bivše brdo zmijavac koje više ne postoji ponovo pretvori u oazu i da sada na mjestu luke ponovno naraste trska i da se ljudi koji žive dolje počmu baviti turizmom, naravno to je nemoguće…
I na kraju pogledaj što ista ta luka radi u Pločama kada na dok dodju brodovi koji prevoze rasute terete pa procjeni i sam…
Što se tiče večere ja sam uvijek za dobru spizu, i evo zovem tebe i ALT333 da idući put kada budem doli odemo u Đuđe i Mate u Metković jer u Pločama nema normalnog restorana. Znaš kakva je situacja kada je Fulin počen prodavati tople sendviće i pizze…

Luka Ploče – hraniteljica ili trovačica? – Youtube


CIjena je zbog dokapitalizacije bila nabildana na cca 6500 kn. U očekivanju iste cijena je uz korekciju srušena na 3700. Danas će cijena sigurno up, tj. mora se vratiti na razine 5500- 6000 kn.Zašto. Zato jer je ovo odlična dionica, ima perspektivu, dolazi autoput, rusi su faktor čitaj kapital koji je nezaustavljiv i sve ispod 5000 kn je čitsti zicer. S ve druže cijene su čista špekulacija i kratkotrajni hirovi. Nemam navednu dionicu i samo pokušavam pomoći kolegama. Protekli period nisam bio u zemlji i nisma stigo pobrati vrhnje.

iz tvojih usta u burzovne uši…… al ja sumnjam da ce brzo doci na 5000, i mislim da smo svi mi dionicari ( manji ili veći ) jednostavno pljugeri…

kad je bila objava o sazivanju glavne skupštine sa dokapitalizacijom na dnevnom redu i jasnim planom o namjerama u budučnosti bilo je normalno da je cijena išla up, jer to su službeni dokumenti i k tome država kao večinski vlasnik nije se izjasnila protiv. E sad mi nije jasno na osnovu čega je sad ovakva cijena, kao prvo budučnost je totalno neizvjesna, jedino se zna da če dionice iči u fond, špekulacije da če rusi graditi naftni terminal je na klimavim nogicama, a na kraju je jedino LKPC imuna na korekciju i pad cijena.
Mislim da je ovo povečanje cijene umjetno stvoreno da se tzv. jahači na valovima iskrcaju.

New Report

Close