LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Lavgar, pa koji je tebi vrag. Koncesija je potpisana 2005.g. na 12 godina, dakle do 2017.g. Međutim, stvar je u tome da Luka Ploče d.d. ima puno bolju pregovaračku poziciju ako odmah sada poveća postojeći ugovoreni rok koncesije, što je i traženo. Da bi se mogla planirati veća ulaganja, zatražena je koncesija na 30 godina, odnosno do 2037.g. Ne moram vam ni govorit šta znači za Luku kad dokap prođe i koncesija se produlji. Tada je ovih 5000 Kn po dionici kikiriki s obzirom na ono što se događa nakon toga. Prvi korak smo trebali imati već jučer, zato me ova nepravda još više boli. Nije više ni stvar cijene samo dionice nego država koja ne da Luci da se razvija dalje.

Pa u tome i je kvaka.Imaju koncesiju samo do 2017g a izgradnja Luke će trajati isto do 2017.Evo u prilogu.

U pločansku Luku ulaže se 267 milijuna eura

23.10.2007 |

Luka Ploče, koja je godinama kuburila s malim prometom i lošom infrastrukturom, “koracima od sedam milja” grabi prema tronu druge teretne luke na Jadranu. Ukupna investicija izgradnje novog teretnog terminala i obnove starog teži čak 267 milijuna eura.

Iza velikog projekta stoje Svjetska i Europska BANKA, uz Luku Ploče i Vladinu financijsku potporu. Riječ je o potpuno novom teretnom terminalu koji će se graditi na samom ulazu u pločanski zaljev, uz najsuvremeniju lučku opremu i infrastrukturu. Postojeći terminal, kojeg je vrijeme odavno pregazilo, doživjet će cjelokupni face lifting, nezabilježen u povijesti Ploča.

Spomenimo kako postojeća luka koristi opre-mu iz davne 1962. godine. Kako doznajemo, zajmovi Svjetske i Europske banke iznosit će 60 milijuna eura, na što će hrvatska Vlada pridodati još 30 milijuna eura, dok će, prema ugovoru,

“Luka Ploče” osigurati dodatnih 177 milijuna eura. Još dublja luka po predviđenom ritmu, u vremenu između 2009. i 2017. godine, na morskom ulazu u lučki grad rađat će se ultramoderni terminal za rasuti i kontejnerski teret, na koji će otpasti najveći dio ulaganja, oko 111 milijuna eura.

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"


Ravovski, ja ti mogu poslati 10 naj dioničara za cijelu prošlu godinu i za 1. mjesec o.g.
Samo ne kužim što će ti to?!
Zašto je važniji 9. i 10 dioničar od recimo 11.12.13.15.?!
Mislim da je situacija presložena da bi ti ovakve banalne info pomogle.

Slažem se s komentarom Stock. Međutim, ono što mi možemo vidjet je nažalost samo Top 10.
Ako ti možeš napravit stanja za prvih 15 ili 20 još bolje, ali sumnjam da to možeš. Izvuci nam neke zaključke iz promjena stanja pa stavi ovdje na forum, mislim da će mnoge zanimati analiza.

Što se tiče neuspjelih dokapa jel možeš navest primjere?

Gogo pozdrav.
Kakav dan jučer, ha?

Barbosa:

Sva ova situacija oko LP je vrlo stresna za naše zdravlje i novčanik pa predlažem jednu ležernu raspravu i opuštanje uz ćašu vina i odličan brudet od jegulje sa palentom , slj. tjedan u petak ili subotu u rest. “Dalmatinac” iza P. Pravde u Zg

Nema smisla kuhati brudet za 4-5 ljudi
za sada dolaze:
-Luka
-Blade
-ja
Gogo, Sampras, upravo sastavljam mail za g. Bebića i g. Polančeca pa ćemo vidjeti

Hehe, drago mi je da se u metropoli sastavlja naš mali “Krizni stožer Luke Ploče”.
Ja već imam obaveza pa sumnjam da ću moći doći, ali u svakom slučaju pozdravljam inicijativu.

Također, mislim da se može napravit nešto konstruktivno, pogotovo ako odigramo koordinirano naš nastup u dogovoru s ljudima direktno iz Ploča. Gogo i Homer znaju o čemu pričam, a ako dobijem bilo kakvu potvrdnu informaciju za našu ideju onda ćemo vas obavijestiti o čemu se radi.
Da se ne bi dogodilo da pravimo ražanj, a zec još uvijek u šumi… [proud]

Poštovani,
prosvjed što je najavila Direktorica računovodstvenog odjela u Zagrebu dobra je ideja, međutim takve stvari
potrebno je prijaviti Međunarodnom sudu EU. Takav idiotizam mogu si dozvoliti samo Balkanci. Jedno obećavaju a drugo čine, ponašaju se poput prave KURVE. Imali su toliko vremena i prije i poslije da odluče za ili protiv dokapitalizacije. Nitko ih nije prisiljavao. Ali pojaviti se na skupštini i sve to negirati. Sramota. U drugoj zemlji za to bi bili linčovani. Ako tako Hrvatska misli ući u Europu sa lažima, onda moramo se zapitati tko su ti ljudi koji nas vode.
Predlažem da se nađe odvjetnika i da se sve to prijavi odgovarajućoj Međunarodnoj istituciji.

Neka ih bude sram, pokvarenjaci.
.


Gogo pozdrav. Kakav dan jučer, ha?

ravovoski pozdrav

dan je bio pun uzbuđenja, buran i emotivan, ali i izuzetno koristan za odluke koje su pred nama kao i svakim dioničarem..
Naša prednost je ipak što smo to sve doživjeli na licu mjesta, kao i to što smo upoznali sa samim prostorom Luke i bilom ljudi koji tamo rade i žive. Tko taj osjećaj može platiti ????
eto..neki od “vatrenih forumaša” koji su bili 100% sigurni u dokap (pače i nesudjelovanje države u dokapu) odmah su otpali nakon loših vijesti i nabrzinu sve prodali..a neki se bore i vjeruju u dionicu.
Tko je mudriji uskoro ćemo saznati ???

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

Moje skromno mišljenje oko ove dionice:

– vlada je obećala dokapitalizaciju pa odustala jer joj je to kec u rukavu za pregovore sa FBiH za gradnju mosta na Pelješcu
– FBiH želi razvoj železare Zenica i Aluminija Moostar a za to im je potrebna luka Ploče i njen razvoj, ali ne žele da im RH mostom zatvori izlaz na ” otvoreno more” koje se svakako mjeri u pedljima
– politička situacija u FBiH je takva kakva je, ali će se vrlo brzo morati okrenuti razvoju tako da će se tek onda naći i riješenje za našu luku
-svi pokušaji da se kod nas nešto napravi u i oko luke su bezpredmetni dok međunarodna zajednica ne natjera političare Sarajeva da oni počnu razmišljati o razvoju vlastite države

poslije bitke svi su vojnici generali

Ja ipak mislim da je ova situacija s rusima interesantna večinskom vlasniku.Ako se njima udovolji razvoj luke ide nešto drugim smijerom.A znamo da rusima ne fali sredstava.To bi bio jak strateški partner kakav je i poželjan.Polančec je izjavio da vlada više ne vidi dokapitalizaciju kao neophodnu za financiranje razvoja Luke Ploče.
Za nas male dioničare je bitno da se lova namakne bez obzira iz kojeg izvora.Kad jednom krene obnova Luke punom parom onda će cijena dionica krenuti stopama LKRI.Sami izračunajte što to znači[rolleyes][shocked]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

Ne znam je li se ovo poklopilo slučajno s odlukom države o glasu protiv dokapitalizacije Luke Ploče, ali vjerojatno će vas nasmijati. Malo smijeha sad svima dobro dođe.

Hakeri pilom isjekli web stranice hrvatske Vlade, link u nastavku:
Vaš link

TOP 10 investitora u petak 25.1.2008. izgleda ovako:
(usporedba je sa stanjem od prije tjedan dana, tj. 18.1.2008.)

1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 98.780 dionica 44,37% Osnovni račun
2. HZMO 37.493 dionica 16,84% Zast. račun
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 10.530 dionica 4,73% [color=blue]+39[/color]
4. PBZ D.D. 8.160 dionica 3,67% [color=blue]-809[/color]
5. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 3.070 dionica 1,38%
6. HPB D.D. 2.900 dionica 1,30% [color=blue]+162[/color]
7. PBZ D.D./NOVA LJUBLJANSKA BANKA 1.626 dionica 0,73% [color=blue]-119[/color]
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 1.522 dionice 0,68%
9. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 1.359 dionica 0,61% [color=blue]+30[/color]
10. HYPO ALPE-ADRIA./SLAVONSKI ZATVORENI INVEST. FOND D.D. 1.001 0,45% [color=blue]+1.001[/color]
Ukupno: 74,77%

Točno stanje od 31.12.2008. može se izračunati iz mog posta od 18.1.2008. na strani 242 ovog Foruma.
[cry]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

Odkad se dogodila pušiona ovdje,slabo se i piše,ne voli nitko gubiti [cry],pogotovo novac,ali treba se držati one stare: ŠTO NAS NE UBIJE TO NAS JOŠ VIŠE OJAČA. I idemo zato u nove pobjede,bilo na ovoj ili na nekoj drugoj dioničici se oporaviti i krenuti dalje. [thumbsup][thumbsup]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

Gogo, dionica vrijedi puno i to dobro znamo. Ali, ovi *** obrisano *** nam ne daju doći do zraka jer nas stalno negdje stopiraju. Doći će sve to na svoje, ali šteta da se već sada ne odvija investicijski ciklus i prikupljanje svježeg kapitala.

Amater3 – navedeni scenarij može biti povezan s Lukom Ploče, međutim ne bi se smjelo ovako jeftino trgovati našom lukom uvijek zbog nečijih tuđih interesa.

Ratus – dakle, zaključak za tih tjedan dana je da su svi samo pojačavali svoje pozicjie a jedino PBZ kratio, eto ti onda jasan putokaz gdje se nalazi leglo manipulatora i insidera. A oni forumaši koji misle da su krivo postupili jer su računali na dokap, ovo vam je najbolji dokaz da su svi drugi osim famoznog PBZ-a razmišljali na isti način kao mi. *** obrisano ***, doći ćemo mi njima glave.

New Report

Close