LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


proslog tjedna najpametnijim su se pokazali oni koji su samo zacepili usi na naše teoretiziranje hoce li ili nece u petak biti izglasan dokap i samo pratili transakcije na burzi…mogli su vidjeti da se cijena neubicajeno dobro drzala i da je kupnja na razinama oko 4000 kn bila dosta jaka i to im je mogao biti dobar signal da ce dokap biti odgodjen,

a sad ako istom logikom pogledamo transkacije na lkpc iza 12.00 u petak moze se primjetiti da su transakcije po bidu male, a skidnje sa aska velike…meni to znaci samo jedno…cijena ce ici gore

2649 14:39:28 5.000,00 9 45.000,00
2626 14:38:01 5.000,00 7 35.000,00
2611 14:34:03 5.000,00 20 100.000,00
2610 14:34:03 4.990,00 10 49.900,00
2609 14:34:03 4.988,00 5 24.940,00
2608 14:34:03 4.988,00 2 9.976,00
2607 14:34:03 4.987,00 1 4.987,00
2606 14:34:03 4.986,00 9 44.874,00
2605 14:34:03 4.985,00 20 99.700,00
2604 14:34:03 4.984,99 15 74.774,85

slažem se u potpunosti, vidi se iz aviona da im je ovo jeftino

&

Sad kad su se strasti malo smirile mislim da je normalno da nema dokapa dok ne produže koncesiju.Nije u redu uzimati lovu od malih ulagača na blef.Ljena administracija ne radi svoj posao a lijepo je pisalo več na jesen u Nacionalu kojim redoslijedom se događaji trebaju odvijati.Najprije produljenje koncesije.[embarass][shocked]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

Još jedna stvar, direktor Pavlović u svom obraćanju na skupštini, gdje se otpočetka vidjelo da je čovjek ogorčen i da mu onako malo podrhtava glas, tijekom svog govora je rekao slijedeće:
“Ulaganje kroz model dokapitalizacije je neophodno jer za sada postižemo maksimum pretovara s obzirom na popunjenost postojećih kapaciteta Luke. Istina je da se dio robe trenutno nepotrebno pretovara s jednog dijela terminala na drugi, samo zato da ne odbijemo terete kupaca koji žele koristiti naše usluge.
S obzirom na zastarjelost opreme i dizalica koje se koriste + vršenje pretovara jednog dijela robe s viljuškarima jer tu uopće nemamo odgovarajuću dizalicu, prva investicija koja bi se trebala napraviti kroz dokapitalizaciju je nabava višenamjenske kontejnerske dizalice. Tu istu dizalicu smo već dogovorili s prodavateljem, samo trebamo kapital kako bi izvršili kupnju.”

Drugim riječima, tereta i novih klijenata ima koliko hoćeš samo treba povećat kapacitete i kupit dizalice i ostalu potrebnu infrastrukturu i nema nikakve bojazni za prihod i profit Luke. Posao osiguran x godina unaprijed, samo treba osigurati svježi kapital za to. Praktički ispada da svaka Kuna koja se uloži u firmu se pretvara u zlatnu polugu u kratkom roku, a država to za sada ne želi podržat. Lopovi i luđaci, nemam riječi!
Postoji sad par modela kako se to može napraviti zaobilaznim putem, ali dokap je neusporedivo bolji, brži, jeftiniji i jednostavniji način. Ovo još ništa nije zvanično završeno, samo šteta što još uvijek nemamo novce da se odmah krene u realizaciju toga.


Sad kad su se strasti malo smirile mislim da je normalno da nema dokapa dok ne produže koncesiju.Nije u redu uzimati lovu od malih ulagača na blef.Ljena administracija ne radi svoj posao a lijepo je pisalo več na jesen u Nacionalu kojim redoslijedom se događaji trebaju odvijati.Najprije produljenje koncesije.[embarass][shocked]

Uopće nije istina da nije traženo produženje za koncesiju. Tražili su već više puta i to generalno na 30 godina, a ovisno od terminala do terminala u rasponu između 20-50 godina. Ali opet vladajući ih sustavno drže na statusu quo na toj poziciji i čak je bilo govora da su oni tražili da se prvo namakne kapital pa da se onda produžuje koncesija jer to znači da imaju dovoljno kapitala koji garantira opravdanost donošenja odluke za produljenje koncesije.
Dakle, zamjena teza kolega.

PS. Mislim da Nacional s obzirom na ljude koji ga vode i njihovu prošlost, uopće nije releventan i pouzdan izvor informacija u našem poslovnom svijetu.

Moguće da je tako,no mene ovo s koncesijom više zabrinjava nego dokap.Bez obzira na razloge meni je bitno dal imaju ili nemaju koncesiju.Ulagati u firmu koja nije produljila konsesiju ,hmm…prije o tome nisam razmišljao ali sad me smeta.[undecid][undecid]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

Lavgar, pa koji je tebi vrag.

Koncesija je potpisana 2005.g. na 12 godina, dakle do 2017.g. Međutim, stvar je u tome da Luka Ploče d.d. ima puno bolju pregovaračku poziciju ako odmah sada poveća postojeći ugovoreni rok koncesije, što je i traženo.
Da bi se mogla planirati veća ulaganja, zatražena je koncesija na 30 godina, odnosno do 2037.g. Ne moram vam ni govorit šta znači za Luku kad dokap prođe i koncesija se produlji. Tada je ovih 5000 Kn po dionici kikiriki s obzirom na ono što se događa nakon toga. Prvi korak smo trebali imati već jučer, zato me ova nepravda još više boli. Nije više ni stvar cijene samo dionice nego država koja ne da Luci da se razvija dalje.


Sva ova situacija oko LP je vrlo stresna za naše zdravlje i novčanik pa predlažem jednu ležernu raspravu i opuštanje uz ćašu vina i odličan brudet od jegulje sa palentom , slj. tjedan u petak ili subotu u rest. “Dalmatinac” iza P. Pravde u Zg

Nema smisla kuhati brudet za 4-5 ljudi
za sada dolaze:
-Luka
-Blade
-ja
Gogo, Sampras, upravo sastavljam mail za g. Bebića i g. Polančeca pa ćemo vidjeti

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Ravovski, ja ti mogu poslati 10 naj dioničara za cijelu prošlu godinu i za 1. mjesec o.g.
Samo ne kužim što će ti to?!
Zašto je važniji 9. i 10 dioničar od recimo 11.12.13.15.?!
Mislim da je situacija presložena da bi ti ovakve banalne info pomogle.

kupit ću ću lkpc kad bude izdana u sekundarnoj ponudi,za otprilike 2500-3000 kuna,to će biti pravi pogodak….do tada..sretno…..[bye]


kupit ću ću lkpc kad bude izdana u sekundarnoj ponudi,za otprilike 2500-3000 kuna,to će biti pravi pogodak….do tada..sretno…..[bye]

Jesi ti zaboravi na dano obećanje, ja na svoje nisam mail sam ti poslao.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Barbosa…
u redu…samo nas upoznaj sa sadržajem mail-a ,a možda ne bi bilo loše da i svi oni koji su ostali dioničari nakon svih ovih događanja oko LP organizirano i zajednički nastupamo sa svojim pitanjima i traženju objašnjenja od nabrojanih i odgovornih za to.

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "


kupit ću ću lkpc kad bude izdana u sekundarnoj ponudi,za otprilike 2500-3000 kuna,to će biti pravi pogodak….do tada..sretno…..[bye]

Ne vjerujem da će biti sekundarne ponude dionica.
Kada dokap po ovom modelu koji je odbijen (iz razloga koje je Polančec naveo) ne bude trajno odbačen kao način financiranja, onda se može razmišljati o drugim varijantama.
U tom slučaju, po meni, najvjerojatnija je varijanta..osnivanje više ZIF-ova u koje će biti prebačene preostale dionice u vlasništvu HFP (koji kako je predloženo ide u likvidaciju), a investitorima će se prodavati kao udjeli a ne kao dionice koje kotiraju na burzi.

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

New Report

Close