LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Većina je nezadovoljna što se država tek na skupštini negativno izjasnila o prijedlogu Uprave. No potpredsjednik Vlade Damir Polančec ističe da država iz više razloga nije mogla podržati ovaj prijedlog.

– Logično je da se o modelu dokapitalizaciji može glasati tek kada se investitorima bude garantirao povrat na ulaganja. No, kako Luka Ploče i Lučka uprava od trenutka donošenja odluke do održavanja skupštine nisu definirali investicije u Luku i produljenje ugovora o koncesiji, investitorima se nije mogao garantirati povrat na ulaganja – kaže Polančec i poručuje da zbog toga predstavnik Fonda nije mogao drukčije odlučivati.

– Kada se definiraju investicije u Luku i produlji koncesijski ugovor, raspravit će se o najboljem modelu financiranja tog plana – dodao je kratko Polančec.

Ova izjava je političko zamazivanje očiju i skretanje pozornosti od pravog uzroka odustajanja od dokap LP iako je ovo podebljano nažalost točno (LP tek pregovara o koncesiji od 50 g.) i vrlo dobro je poslužilo kao alibi za naivne(bilo koji od trojice Veličanstvenih je tu konc. mogao lagano riješiti)!
Ne znam koji je pravi razlog svega ovoga, ali mi smo mala drž. i sve se brzo sazna!
Kako su oni, koji su se utrpali u srijedu sa 7m. kn., znali za odustajanje tako ću i ja saznati pravi razlog i o tome vas izvjestiti(ako mi vjeko dozvoli).
Za sada samo kalkuliram i došao sam do više opcija:

-kada je prije 2 g. krenuo ITT projekt neka grupa pri vrhu RH, vođena svojim ili tuđim priv. ambicijama je isplanirala projekt dokapa LP po prije poznatoj formuli od 1,4 i ne sudjelovanjem drž. čime bi stekli kontrolni paket, ali je ljubav pukla ili je došao novi gazda koji pak ima svoju ljubav

-LP kao luka za RH i nije baš nešto strateški važna ,ali je važna za BiH, pa je dobra kao politička trgovina pošto ima mnogo nerješenih pitanja i nategnutih odnosa između RH i BiH , prema tome nije svejedno tko će biti njen vlasnik

-vlada , u trenutnoj nezavidnoj situacij, ne želi podržati svoj dokap. jer nema novaca, a želi zadržati postojeću vl. poziciju pa traži naćin kako da to izvede i usput napuni drž.(i nečiju priv.)blagajnu

U svakom slučaju započelo se sa ITT projektom, autoput i prilazne ceste se završavaju, gradi se obala i produbljuje luka, potpisuju se novi ugovori sa BiH a i rusi su najavili svoj dolazak tako da vrijednost ove dionice može samo rasti [thumbsup]

Također ne vjerujem da će L. Bebić(Metković) i Sanader(Split) iznevjeriti LP jer ipak je to njhov kraj a i bilo bi politički vrlo štetno za HDZ

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Ono što se još može očekivati, još nekoliko valova između 4k i 5 k dok fondovi ne izvuku lovu jer ih je dosta ulazilo na visokim rqazinama, a onda tko zna.


Evo samo za arhivu, nek se vidi kak država (HDZ) nije kriva: http://izbori.hrt.hr/content/view/1653/58/

Odličan link, tj. sadržaj. A najjači je bradonja u prvom planu [lol
Kakva smo mi bananko država pa to je van svake pameti!
I opet bi ljudi da su sutra izbori izabrali iste ove koji su izgovorili ovo što su izgovorili.
Ma pozdrav svima i puno sreće sa ovom dionicom.

Imaoc sam dionica LKPC i ovo je poziv za održavanjem nove skupštine ]

iskustvo me uci da politicari u ovakvim situacijama najvise brinu o posljedicama na buduce rezultate izbora i o zadovoljstvu biracke baze, stoga pretpostavljam da (posebno zbog Luke Bebica) ce sljedeci model dokapa (u kojeg ja 100% vjerujem) biti najmanje jednako povoljan za dionicare kao sto je ovaj sadasnji 1:1,4 po 400 kn. Vjerujete li da si HDZ moze dopusiti debakl u tom kraju?!

Osim toga, izgleda da netko bolje informiran od mene jos sigurniji u ovakav povoljan rasplet jer je kupovao po asku i to vece kolicine….ne budite ovce, ostat cete stalno u kontrapunktu jer ce na valovima rasta i pada cijene najvise profitirati netko dobro informiran a vas ce sisati i popusit cete…za mjesec dana smo nazad na istim pozicijama kao i prije korekcije (6000 kuna)…

Sva ova situacija oko LP je vrlo stresna za naše zdravlje i novčanik pa predlažem jednu ležernu raspravu i opuštanje uz ćašu vina i odličan brudet od jegulje sa palentom , slj. tjedan u petak ili subotu u rest. “Dalmatinac” iza P. Pravde u Zg

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Sva ova situacija oko LP je vrlo stresna za naše zdravlje i novčanik pa predlažem jednu ležernu raspravu i opuštanje uz ćašu vina i odličan brudet od jegulje sa palentom , slj. tjedan u petak ili subotu u rest. “Dalmatinac” iza P. Pravde u Zg

Damir Polančec je također pozvan????

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

ja dolazim, uvijek

&

Pozovite i Luku

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

ma jasno je da će dokapa biti, pa ne bi oni već prije 4 mjeseca uopće ni sazivali skupštinu s tim prijedlogom da je vlada bila protiv. a znao je i bebić šta obećava, nije lud. a što se sada dogodilo možemo samo nagađati.

ili je (blaža varijanta) u vladi proradila sujeta što su ih ovi dovodili stalno u cajtnot baš oko izbora i formiranja vlade pa su pokazali zube ili je (teža varijanta) sve to napravljeno da se netko ovih dana nakrca dionicama. u ovoj zemlji ne vjerujem da bi itko u hfp-u imao skrupula oko zavlačenja dokapa samo da bi mu se mama ili ljubavnica stigla uvaliti u dionicu još za 100000 više. ova navala na kupnji prošla tri dana a pogotovo skok cijene za još 16% nakon deblokade i vijesti o otkazivanju govore prilično za tu drugu varijantu. naime netko zna da će dokap ubrzo ipak biti i bio mu je već poznat vozni red do njega.

proslog tjedna najpametnijim su se pokazali oni koji su samo zacepili usi na naše teoretiziranje hoce li ili nece u petak biti izglasan dokap i samo pratili transakcije na burzi…mogli su vidjeti da se cijena neubicajeno dobro drzala i da je kupnja na razinama oko 4000 kn bila dosta jaka i to im je mogao biti dobar signal da ce dokap biti odgodjen,

a sad ako istom logikom pogledamo transkacije na lkpc iza 12.00 u petak moze se primjetiti da su transakcije po bidu male, a skidnje sa aska velike…meni to znaci samo jedno…cijena ce ici gore

2649 14:39:28 5.000,00 9 45.000,00
2626 14:38:01 5.000,00 7 35.000,00
2611 14:34:03 5.000,00 20 100.000,00
2610 14:34:03 4.990,00 10 49.900,00
2609 14:34:03 4.988,00 5 24.940,00
2608 14:34:03 4.988,00 2 9.976,00
2607 14:34:03 4.987,00 1 4.987,00
2606 14:34:03 4.986,00 9 44.874,00
2605 14:34:03 4.985,00 20 99.700,00
2604 14:34:03 4.984,99 15 74.774,85

gospodo moje mišljenje je da je upravo cijena dionice na burzi najbolji pokazatelj što će se dešavati sa našom Lukom Ploče.

Naime kod prve objave dokapa ekipa je uletavala ko luda i dizala je do 6700 uz ogroman promet( i tu nije bilo špekulacija,sve zdravo i normalno) , pa se onda vlada preko Petrova očitovala da dokapa neće biti i zatim odgoda skupštine. Nakon odgode skupštine na 25.01. prometi su bili mizerni i cijena je bila ispod 6000, to je ukazivalo na moguće manipulacije što se kasnije i obistinilo. E sad, kad dokapa u budućnosti ne bi bilo cijena bi bila debelo ispod 4000 i sigurno nakon objave da dokapa neće biti ne bi išla 20% gore uz ogroman promet. Dakle cijena i prometi govore da mi nemamo pojima što se događa, te da ćemo uskoro saznat zašto je to njima sad jeftino.

Da ne zaboravimo i da je ZABA kupila 2000 komada prije 2 tjedna po 6000kn, to što mi nemamo pojima što se događa ne znaći da nećemo zaradit.
Kad se ekipa nakrca procurit će info i do nas, a do onda živim u neznanju, držim dionicu i ne sekiram se. Nakon ovog lučkog maratona više me nikakva sranja na burzi ne mogu izbaciti iz takta, stekao sam imunost na ZSE.

&

apaurin:

Ako danas kupim LKPC dali ulazim u dokap ili sam zakasnio [rolleyes][lol] [lol] [lol]

Kolega apaurin,snimi si ovaj tvoj post i pročitaj ga kroz mjesec ili dva,bit će i onda interesantan ali neće biti smiješan.[wink][shocked]

Kako kome.U peoteklih 14 dana toliko je bilo ovakvih postova da mi skoro i nije žao ovog ishoda situacije. Svi smo mi tu radi love,ali kaj je previše ni s lukom ne valja [lol] Polako če sve doći na svoje mjesto,ako me razumiješ [thumbsup]

New Report

Close