LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


heroj ulice je u pravu,već 3 dana nema nikoga u luci i niko ništa ne radi,osim nakošenog broda,koji umalo nije potonio.ne naslađujem se,i iskreno mi je žao što ste izgubili,kratkoročno novac,nisam ja takav lik,ja vam samo želim pomoći,ako je to moguće.sve što se vrti oko ove dionice su špekulacije,zar vam nije bilo jasno da neko sakriven iza skrbničkog pbz računa,izlazi već 10 ak dana,i istresa oko 20 miliona kuna.ja dobro znam da lkpc ne vrijedi više od 4000,00.što ne znači da neće vrijediti,ali za par godina i 10 000,00..situacija u lkpc nije tako bajna kao što vi mislite,ali neću sad navoditi činjenice,jer bi netko veliki mogao izguniti posao i slobodu,u svakom slučaju,nemojte biti jako uvjereni da imate super dionicu,da ste u koei ili ernt,možda bi vam i povjerovao,ali u lkpc,ne nikako…[bye]

Ma nije mi jasno odakle se stvore oni milioni tona kada po tebi u Luci nema niti jedan brod nikada, da netko više mrzi ovu Luku od tebe to nisam vidio u svom životu.
Siguran sam 100% da ti ovih dana nisi kupio niti jednu dionicu Luke već ovdje pričaš bajke i praviš se pametan.
Evo ja te pozivam da se nađemo gdje god oćeš u Pločama pa da mi dokažeš da si ovih dana kupovao i prodavao dionica Luke ako to bude istina ja plaćam večeru ako ne ti.
Siguran sam 100% da nećeš prihvatiti moj poziv jer sve ovo što si pričao je tvoja bujna mašta.
Ako nisi spreman dokazati da si ovih dana kupovao i prodavao dionice i ne želešiš se susresti sa mnom molim te da više ne pišeš izmišljotine.
Ja plaćam piće tako da si i toga oslobođen.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Već vas dugo pasivno pratim na forumu i duboko sam u dionici.
Nego mi je sinoć pao na pamet jedan scenarij:
Dalekovod i ekipa su zapeli kod privatizacije Aluminija (ta privatizacija je bila jedan od razloga zašto sam usao u ovu dionicu). Sav izvoz Aluminija je isao preko luke Ploče.
Pa mi je palo na pamet da možda odgoda dokapa nije nekakv politička ucijena prema BIH. “Ako se ne uspijete dogovoriti s Dalekovodom oko privatizacije, nema luke pa tako ni Aluminija”
Možda ovaj scenarij je malo sulud, ali mi se ne čini nemoguć.


Bravo ALT333, ti si moj idol, poslušao sam te i ja sam iskoristio priliku i kupio jeftino kada su ove “drhtave ručice” prodavale… A prodao kada su iste te drhtave ručice kupovale….
Momci i cure, uopće mi vas nije žao, a pričalo se dole po Pločama u Ćihe i Orlanda kako dionica vrijedi 15-16k…
Da da kako da ne možda u zoon politikonu, ali u Hrvatskoj ne, jeli itko od vas pogledao koliko uopće brodova ima u Luci, e da bam ja kažem trenutno samo jedan koji će se skoro prevrnuti, ali stvarno… Izgleda da je 2. časnik krivo složio teret…


Isti poziv vrijedi iz tebe kao za alt333 prestanite živiti u virtualnom svijetu jer ovo je ipak stvarnost.
Siguran sam i za tebe da nećeš prihvatiti poziv jer ovih dana niti si kupovao niti prodavao a svoje dionice ako si imao prodao si ih još davno pa se sad pokušavaš naslađivati ali od toga nemaš baš neke koristi, jedino ako to nije nešto što te jako veseli, ako je tako uživaj i dalje.
Moje 62 danas vrijede puno a sutra će vrijediti još više.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Rulet:

ton: ” ja moram priznati da sam prodao prije dva dana po 4100. Izgubio sam dosta ali ovo smatram jednom jako skupom lekcijom. Da bi bilo još žalosnije 30 komada sam kupio po 6xxx što je gubitak po dionici oko 2000 kn. Ne kukam,ne plačem,nego učim na vlastitim pogreškama. Bilo bi prekrasno da je došlo do dokapa,ali nije.Ulazim ponovno,čim prije u ovu dionicu ” Ma ti si luuuud!!!!!!!!!!!! Čemu prodavati sa takvim gubitkom???? Ajme….da sam ja učinio to šta i ti, mislim da bih sada bio minimalno na praxitenima….Ja sam isto kupio po 6000kn, alim čekam bolja vremena za prodaju, jer dokle ne prodaješ NIŠTA NE GUBIŠ… [bye][bye]

A čuj,bio sam pohlepan i očekivao sam da će doći do pada do cca 2500-3000 kn(još sam bio sretan jer sam uspio prodati po 4xxx kn). U dokap sam bio uvjeren i očekivao dodatne dionice. Za svoju pohlepu snosim sam odgovornost i nikoga ne prozivam,ni vladu,ni HFP….NIKOGA. Čim se cijena malo stabilizira,ponovno ulazim u LKPC jer stvarno vjerujem u njezin potencijal. Dokap bi mi bio samo dodatna zarada.


Moja situacija i razmišljanje je bilo potpuno isto. Žao mi je što sam prilično loše prošao(katastrofa) ali se ne mogu složiti s tobom u onom dijelu da vlada nije odgovorna za ovu situaciju. Kao većinski vlasnik MORA znati šta se dešava sa njenom imovinom, tko i kako upravlja, šta smjera i to podržati ili sasjeći. Pa tu je i NO zna se tko ga sačinjava i čije interese štiti. Neka se svatko zapita da ima većinski udjel u nekoj tvrtki da li u svakom trenutku zna što se događa sa istom, kakve poteze vući i sl.S obzirom na sva događanja od prve najave skupštine pa do današnjih dana mišljenja sam da je vlada odmah u startu trebala ovu točku o dokapitalizaciji anulirati jer objašnjenje da nije znala za to po meni nikako ne prolazi. Koliko god nas malih dioničara koji smo ulazili na ovaj način u ovu dionicu dio kolega smatrali špekulantima ja se osobno ne smatram(neka se netko javi tko ne sudjeluje u kupnji i prodaji dionica a da nema namjeru nešto zaraditi) što reći za one koji su ova dva zadnja dana kupovali prilično velike pakete ove dionice jer realno uz svu perspektivu ona trenutno ne vrijedi ove novce!!!

Ne mogu napisati da nema razloga za nerviranje ali opet država u Luci ima samo 55 posto, daleko su od 75. Sljedeći put ćemo se mi njima napiti krvi. Sad smo mi na potezu. HDZ je tu izgubio, dolaze lokalni izbori, a nakon mosta (od kojeg očito ništa) *** obrisano *** su ljude na jugu i sa ovom lučicom. Slijede bolji dani, pa mislim da je na ovim razinama rizično prodavati s obzirom na perspektive. Koridor Vc se gradi, a novost u igri su Rusi.

Što se tiče odluke svakog forumaša koji je kupovao dionice do 22.01.2008. kako bi mogao sudjelovati u dokapitalizaciji s namjerom da dugoročno drži sadašnje i novoizdane dionice, to je bila dobra INVESTICIJSKA odluka, a nikako ne špekulacija. Zato nemojte sebi predbacivati da ste donijeli pogrešnu odluku, nego shvatite da je netko drugi donio odluku protiv bez obzira na sve opravdane razloge i neophodnost dokapitalizacije.
Da stvar bude gora, tamo gdje država ima većinski vlasnički udjel(ovdje preko 60%), prijedlog o izglasavanju dokapa se ne bi uopće mogao dati u startu da upravo sama država nije bila upoznata s tim i dala zeleno svjetlo da se ide u dokapitalizaciju. Ovaj plan dokapitalizacije postoji skoro 2 godine i trebao se provesti već odavno tako su svi odgovorni upoznati s njim i više nego je potrebno.

Špekulanti su oni koji su kupovali u srijedu i četvrtak i nažalost oni su ovdje zaradili jer su imali neki insiderski info iz prve ruke. A kad polemiziramo s Altom ne bi se čudio da je on namješten lik od nekog od tih istih špekulanata koji pokušavaju sad što više tresti drvo i skupljati dionice od uplašenih ljudi na forumu. Zato, savjet svima, sada je najpametnije svi čvrsto na HOLD poziciju s dionicama i idemo vidjet što dalje. Firma ima odličnu budućnost, samo nam trebaju dopustiti da nekako namaknemo potreban kapital.

Sorry za krivi info o udjelu države u Luci, pisao sam iz glave a znam da imaju manje od 75%.

Točna brojka je 61, 21 %

1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 98.780 44,37 Osnovni račun
2. HZMO 37.493 16,84 Zast. račun

sampras,daj mi svoj e-mail pa ću ti poslati izvješće sa pbz investora,onda ćeš saznati i moje ime i prezime,ma radi se o samo 4 dionice,točno sam zaradio 3 000,00 kad oduzmem brokersku proviziju,a onda ćeš platit večeru,ako me žena pusti,rekao sam da sam uzeo nešto sitno,i da mi lkpc čini samo 16 posto portfelja…kad sam prodao lkpc uzeo sam korf po 155,00 i ipkk po 1005,00 eto to sve piše u izvješću…

Da vam predočim apsurdnost same situacije na skupštini, evo jedan detalj koji je smiješan i žalostan u isto vrijeme.
Dakle, kad se na skupštini izglasavala odluka o dokapu, svi su digli ruku za dokap: od rukovodećeg kadra, radnika, malih dioničara, predstavnika skrbničkih računa, jedina 2 crvena listića u zraku su bila od opunomoćenika HFP-a i HZMO-a. I u toj blamaži jedan simpatičan radnik se digne i kaže: „Ljudi moji pa kakva je ovo pravda kad smo svi mi u sali ZA, a ovih dvoje PROTIV i da ne možemo donijeti pozitivnu odluku!“

Direktorica računovodstvenog odjela koja se isto digla, očitala im lekciju jer su svi do jednoga zadnjih 6 mjeseci govorili da će podržati donošenje dokapitalizacije i najavila prosvjed u Zagrebu idući tjedan, na kraju svog komentara je rekla: „Ovo što ste vi danas napravili je kao da dovedete mladu pred oltar, obećate joj već sve prije dolaska u crkvu i onda kažete NE! Sramota!“

U ova 2 komentara domaćih ljudi vam leži cijela istina.


Da vam predočim apsurdnost same situacije na skupštini, evo jedan detalj koji je smiješan i žalostan u isto vrijeme. Dakle, kad se na skupštini izglasavala odluka o dokapu, svi su digli ruku za dokap: od rukovodećeg kadra, radnika, malih dioničara, predstavnika skrbničkih računa, jedina 2 crvena listića u zraku su bila od opunomoćenika HFP-a i HZMO-a. I u toj blamaži jedan simpatičan radnik se digne i kaže: „Ljudi moji pa kakva je ovo pravda kad smo svi mi u sali ZA, a ovih dvoje PROTIV i da ne možemo donijeti pozitivnu odluku!“ Direktorica računovodstvenog odjela koja se isto digla, očitala im lekciju jer su svi do jednoga zadnjih 6 mjeseci govorili da će podržati donošenje dokapitalizacije i najavila prosvjed u Zagrebu idući tjedan, na kraju svog komentara je rekla: „Ovo što ste vi danas napravili je kao da dovedete mladu pred oltar, obećate joj već sve prije dolaska u crkvu i onda kažete NE! Sramota!“ U ova 2 komentara domaćih ljudi vam leži cijela istina.

Isto tako ti je bilo i na skupštini TNSA prošle godine,ali hvala Bogu imali smo većinu pa smo ih potukli.

I kolege što sad, iskreno ja sam se toliko razočarao u sve ovo da je to neopisivo, ne samo zato što sam trenutno u minusu s ovom dionicom nego zbog cijele ove situacije upetljanosti države na ovakav način pa to je nečuveno, ovo je nečija legalna pljačka i kada će tome doći kraj, da li će netko odgovarati za sve? Pa naravno da neće. Predstavnici države su naravno od samog početka znali sve, kako se mogao objaviti poziv na skupštinu s prijedlogom o dokapitalizaciji bez znanja većinskog vlasnika? Pa sve ovo je lopovluk bez granica.
Kad malo promislim bilo je kolega koji su upozoravali na ovakav rasplet događaja, međutim sve odreda ih se napadalo. Budimo demokratični, ipak sada živimo u državi gdje je dozvoljena različitost mišljenja i htjeli mi to priznati ili ne, kritičari luke su bili u pravu, samo što ih nismo uzimali za ozbiljno. E sad kakva je budućnost luke??? Na koji način će teći financiranje luke u budućnosti? Mislim da priču o dokapitalizaciji, sve dok je država većinski vlasnik, možemo definitivno zaboraviti, a kada ćemo doći bar do 0 za uloženi novac? Pa nadam se za 2 godine prije teško, nažalost ali je tako. Ukratko , bježim od državnih firmi, od lopovskog HFP ko vrag od tamjana

Evo samo za arhivu, nek se vidi kak država (HDZ) nije kriva: http://izbori.hrt.hr/content/view/1653/58/

New Report

Close