LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nadao sam se da ću prvi put u životu imati koristi od hdz-a…koja naivčina !

Nego ajde neko pametan neka objasni ovu jaku kupnju ,trenutno 4600.

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....

[color=blue]Novi šok za dioničare Luke Ploče[/color]

[color=black]Cjenovni vrtuljak je nastavila Luka Ploče (ZSE:LKPC-R-A) koja je nakon objave o odustajanju države od dokapitalizacije Luke ponovno oštro krenula naviše. Iako je ujutro na navali kupaca testirana i razina iznad 5000 kuna, nakon micanja blokade trgovanja se cijena kreće iznad 4500 kuna. Neodlučnost države je tako ponovno skupo koštala ulagače koji su u očekivanju dokapitalizacije „racionalno“ srušili cijenu dionice. Odgađanje brige oko ovog „vrućeg krumira“ koji osim dokapitalizacije za državu nosi i pitanje nužne privatizacije država je objasnila nespretno sročenom izjavom o nedorečenosti zahtjeva za povećanjem kapitala kao i nejasnim budućim odnosom Luke Ploče i Lučke uprave.

Da se ovdje ne radi o malim gubicima, najbolje se podsjetiti da je sredinom tjedna, a zbog posljednjeg dana za sudjelovanje u dokapitalizaciji, cijena dionica Luke Ploče srušena sa 5780 na 3800 kuna, da bi danas, dva dana kasnije cijena ponovno vraćena sve do 5000 kuna. Ipak, skupa igra države sa ostalim suvlasnicima Luke još nije završila, jer je dokapitalizacija, ali i privatizacija Luke nužnost koja će se morati prihvatiti vrlo skoro.[/color]

http://www.seebiz.eu/hr/burze/novi-sok-za-dionicare-luke-ploce,7206.html

RUSI DOLAZE JEDNA OD NAJVEĆIH SVJETSKIH
NAFTNIH KOMPANIJA NA HRVATSKOM TRŽIŠTU

Lukoil posjeduje udjele u naftnim tvrtkama istočne Europe/AFPJedna od najvažnijih svjetskih naftnih kompanija, ruski Lukoil ovih dana otvara predstavništvo u Hrvatskoj. Već je imenovan i šef ureda: to je Nikolai Ivčikov koji je do sada obnašao dužnost šefa tog naftnog diva u Poljskoj i Bugarskoj.
Istodobno, Rusi će, kao vlasnici rafinerije nafte u Bosanskom Brodu, iskoristiti pravo korištenja luke Ploče koje ima Republika Srpska, te tamo sagraditi najveće skladište naftnih derivata na Jadranu kapaciteta 200 tisuća kubičnih metara.

Da nije sve tako crno govori čkanak iznad!
Ako to pridodamo u svijetlu budučnost LP njena trenutna cijena, ne računajući dokap. , bi trebala biti oko 5k

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Iz ove izjave se može zaključiti da će dokap. biti kada se riješe “nedorečenosti”

ma to ti je još jedna fora kako uz nejasnu izjavu dat još mogućnosti da se dokap ostvari…kako bi cijena išla opet gore te kako bi netko ponovo zaradio na valovima…..

DOKUP!

shabaneli:

alan_poh: ” shabaneli: ” ovdje sve pršti od dezinformacija, što namjerno što neznanjem.[cool] ” onda nas kolega vi prosvijetlite točnim informacijama…..[lol] ” kolega, dali Vam je i dalje smiješno?[cool]

lako je biti general nakon bitke……pa sad glumit facu ovdje [thumbsup]
pucao si na to i pogodio, možeš sada glumit da imaš neke izvore ali jednostavno si pogodio….
a ja nemam toliko dionica LKPC da ću plakat, jako malo…ostavit ću pa kad dođe vrijeme prodajem….znao sam da riskiram [thumbsup]


nema zamjerki na to što ste Vi riskirali ali ima na to što ste bili jako samouvjereni i bahati ili sam možda nešto krivo shvatio.
bdw nema potrebe da se ovdje ikoga podcjenjuje samo zato što drugačije razmišlja.


RUSI DOLAZE JEDNA OD NAJVEĆIH SVJETSKIH NAFTNIH KOMPANIJA NA HRVATSKOM TRŽIŠTU Lukoil posjeduje udjele u naftnim tvrtkama istočne Europe/AFPJedna od najvažnijih svjetskih naftnih kompanija, ruski Lukoil ovih dana otvara predstavništvo u Hrvatskoj. Već je imenovan i šef ureda: to je Nikolai Ivčikov koji je do sada obnašao dužnost šefa tog naftnog diva u Poljskoj i Bugarskoj. Istodobno, Rusi će, kao vlasnici rafinerije nafte u Bosanskom Brodu, iskoristiti pravo korištenja luke Ploče koje ima Republika Srpska, te tamo sagraditi najveće skladište naftnih derivata na Jadranu kapaciteta 200 tisuća kubičnih metara. Da nije sve tako crno govori čkanak iznad! Ako to pridodamo u svijetlu budučnost LP njena trenutna cijena, ne računajući dokap. , bi trebala biti oko 5k

dokapa ce biti…to je u interesu svih dionicara, pa tako i drzave…samo cemo malo pricekati…ocekujem rast cijene prema tamo gdje je bila prije mjesec dva cca 6.000 kn

Bilo bi zanimljivo otkriti ja mislim samo jednog igrača koji kupuje ove veće količine jučer i danas. Ne treba biti puno pametan i zaključiti da on raspolaže i sa više informacija osim same odgode. Ipak mi se čini da još neće u top 10.


dokapa ce biti…to je u interesu svih dionicara, pa tako i drzave…samo cemo malo pricekati…ocekujem rast cijene prema tamo gdje je bila prije mjesec dva cca 6.000 kn

Dijelim vase misljenje kolega [cool]

________________________
“Ljetovao bih na lijepsem polu.”

Ljudi,
ne živcirajte se, to su i onako igre bez granica na koje mi mali ulagaći teško možemo utjecat. Ovu dionicu svakako treba gledati dugoročno, gdje nitko od nas ne gubi, ma na kojoj razini ušli. Za koji mjesec će nam to biti smiješno.
Pa nećete valjda sada prodavati.
Pitajte one koji su kupovali prije godinu, dvije s kakvim strahovima su se suočavali tada.

Živce na hozintregere. Budi u pravom trenutku na pravom mjestu.

Država se opet pokazala. Nema veze, ako ne žele da joj u financiranju Luke pomognu mali dioničari, neka za ulaganje u opremu izdvoji iz proračuna. Luđaci, dokapitalizacijom bi najviše profitirala država jer je najveći dioničar.

“Smatramo nedorečenom elaboraciju zahtjeva za povećanje kapitala te nejasnim budući odnos Luke Ploče i lučke uprave u smislu koncesije i financijskih obveza. S obzirom na te činjenice, kao većinski vlasnik u ovome trenutku nismo spremni glasovati za dokapitalizaciju”, kazao je glasnogovornik HFP-a Vedran Kukavica.
[/quote]

A kako su tek nedorečene i nejasne te stvari Svjetskoj banci koja bi kao trebala na lijepe oči dati lovu tim smušenjacima koji ne znaju tko im glavu nosi. Pa dragi moj Vedrane a tko bi to po tvom mišljenju trebao predložiti izmjene Zakona o pomorskom dobru kako bi ispunili obveze preuzete po ugovoru s bankom, tko je to većinski vlasnik trgovačkog društva Luka Ploče i čija je to lučka uprava pa da se ne možete sami sa sobom dogovoriti u kojem ste odnosu. Jao nama koji živimo u zemlji gdje je država glavni poduzetnik i blago se insiderima u vlasti dok ovakva situacija traje. Nego, stvarno mi nije jasno tko će sve ove gluposti financirati, pa nisu oni iz vana baš takvi čobani. I da, naravno da će biti dokapitalizacija, ali pred iduće izbore, to je dovoljno vremena da se uvrijeđeni odljute.

Država će prodati svoj dio,a kupac će dokapitalizirati privatnim izdanjem dionica.Mislim da je to najizgledniji scenario.Ne bih kupovao dionice prije nego se država očituje na koji način će prodati svoj udio u lkpc.

New Report

Close