LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

quote=Berlusconi]

Može li mi netko objasniti što će se desiti sa cijenom luke ukoliko se dokapitalizacija odgodi sutra?
[/quote]

Ponovo ide gore, ali neče biti odgode


Može li mi netko objasniti što će se desiti sa cijenom luke ukoliko se dokapitalizacija odgodi sutra?

Možda je današnja cijena odlična za dokup [cool]
Pitanje je što će biti sutra odlučeno…o tome dosta ovisi


Može li mi netko objasniti što će se desiti sa cijenom luke ukoliko se dokapitalizacija odgodi sutra?

vlada zna šta će sa lukom ploče,ali to čemo čuti sutra

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

malo matematike… pod pretpostavkom da ćemo moći kupiti 1.4 dionice po 400kn za svaku koju smo kupili prije, kolika bi sada bila vrijednost stare dionce? Malo konfuzno, ali zelim odgovoriti na logično pitanje:

Ako je netko imao određenu sumu novaca za kupnju LKPC da li mu je bila bolja opcija kupiti skuplje i dobiti prava za povlaštenu ili propustiti prava i kupiti jeftinije. Još jedna pretpostavka da ostali faktori nisu utjecali na cijenu.

Ispada na kraju da vrijedi forumala za računanje vrijednosti “stare dionice”:

cijena_stare_dioice = 2.4 * nova_dionica – 560

Znači, da se nije dogodila dokapitalizacija cijena dionice bi sada bila 8641.6kn! [thumbsup]
Tj. da sad iskoristite prava i kupite povlaštene dionice i sve prodate po trenutnoj tržišnoj cijeni imali bi isto kao da vaš originalan broj starih dionica prodate po 8641.kn.

Zaključak je dakla da je bolje bilo kupit dionicu sa pravima, čak i do te cijene.
Jedino što je vjerojatno da ništa još nije sigurno, te kako bude postajalo sigurno da bi cijena mogla padat. Po istoj formuli cijena do koje bi mogla padat a da i dalje budete na dobitku ako ste kupovali recimo po 6000kn sa pravima, je 2733kn.

Ako netko želi izvod ili misli da sam nešto fulo neka se samo javi…

quote=Berlusconi]

Može li mi netko objasniti što će se desiti sa cijenom luke ukoliko se dokapitalizacija odgodi sutra?

Ponovo ide gore, ali neče biti odgode
[/quote]
Možda ovi dižu cijenu i jeftino kupuju jer znaju da će biti odgode?

realnost je omjer 1,4 sve preko toga su puste želje rekao bih i neralnosti jer bi se vladu optužilo za rasprodaju bogatstva.mislim da je to najizgledniji scenario za sutra.bitnije od svega je da ova dionica ima veliki potencijal.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

Dragi svi ,
Prije svega želim naglasiti da nemam nikakvo znanje koje mogu koristiti za neke analize ali sam u ovu dionicu ušao na dulji rok i prije svega radi poznanstva sa nekim ljudima iz tog kraja ( Ploče ) koji između ostalog izrazito vjeruju u tu firmu.
A sad, moje mišljenje je da je dokaptalizacija odgođena budući da samtram da je dokap. LKPC usko vezana sa privatizacijom Aluminija od strane našeg Dalekovoda.
Budući da su pregovori Alumininj – Dalekovod odgođeni za prvu polovicu veljače , smatram da će to automatski utjecati da se odluka o dokap. LKPC odgodi za 15.02.

pozdrav [rolleyes]

Vlada ne zna šta bi s Lukom Ploče.

Odluku o dokapitalizaciji je predložio nadzorni odbor luke u kojem sjede ljudi iz fonda. Taj ISTI fond sutra treba glasati za u odluku i ne zna kako. Pa u kakvoj mi to državi živimo? Baš nam se rugaju [tongue]

Izrazito jaka kupnja zadnjih pola sata!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

LKPC u pozitivi, ne mreš bolivit.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

malo vam je kriva matematika…ne moze se trzisna cijena nove dionice odrediti po sistemu cijena stare dionice/2,4 jer osim sto je povecan broj dionica (2,4x) povecan je i equity sa 162 mio kuna na 287 mio kuna (162 + 125) a to je povecanje od 77%

DA BI P/BV OSTAO ISTI KAO I PRIJE DOKAPA CIJENA BI TREBALA BITI OKO 4300 KUNA

Jasno je da oni koji misle da neće biti dokapitalizacije u petak, kupuju zadnja dva dana a oni koji su uvjereni da će biti u petak dokapitalizacija prodaju!
E sad, kojih ima više, prvih ili drugih? Koja je ukupna količina na Kupnji i na Prodaji?

Sumnjivo mi je da je dobro informiran čovjek iz Luke Ploče Alt333 jučer kupovao!?[cry]

New Report

Close