LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nema sansi da su danas kupovali mali igraci…mislim da je danasnja cijena morala uzeti u obzir i nove vijesti oko lukoila, a moja teorija je da bi ovo mogao biti ulazak nekog dugorocnog igraca u lkpc…razlog zasto je kupovao danas po vecoj cijeni nego jucer po manjoj (relativno) je zato sto jucer (i svih prethodnih dana) nije imao dovoljnih kolicina na prodaji,a danas je ipak bilo vise…naravno, ako je moja teorija tocna, onda je taj kupovao i prije po 5-6k ali ce kupovati i sada po 4k, samo s ciljem da sto prije akumulira dovoljne kolicine

ocekujem da cemo se vrtiti tu negdje oko ovih razina

neka netko izbaci danasnje transakcije

1600 dionica za 6700000, bilo bi to pregršt neinformiranih tipova

neda mi se sad izvlačit različie teorije ali ovako nabrzaka,
– ili je ovo cijena koju je tržište prihvatilo, što bi bilo fenomenalno, čak i u najoptimističnijim prognozama nisam ovo predvidio, uzevši u obzir opće jadno stanje na burzi ćini mi se malo nevjerojatno, ali opet gledano za budućnost dionica ima veeeliki potencijal tako da je moguća i ta solucija

– ili će datum za sudjelovanje biti promjenjen, što je opet dobro jer po današnjoj zaiteresiranosti za dionicu i prometu sve ukazuje na siguran dokap

Kad dokapitalizacije ne bi bilo cijena bi danas bila puno puno niže pošto luci za sve planove koje misle ostvariti u budučnosti treba novac i dokapa.

Čak i da u najgorem slučaju nema dokapa, kad se uzme u obzir da se sa svim dionicama trži po 20-30% nižim cijenama ispalo bi da je cijena dionice debelo iznad 4000kn

Ispravite me ako mislite da trabunjam gluposti

&

Moram priznati da je današnje kretanje cijene i mene iznenadilo, uglavnom iznad očekivanja.
Moja realna procjena se kretala oko 3500 Kn.

E sad mala analiza oko 2 vjerojatna scenarija:
A) Špekulativni karakter
Ako je danas cijena ostala gdje je isključivo zbog špekulacije da neće biti kvoruma ili da će na bilo koji drugi način doći do ponovne odgode skupštine za 15.02., onda vam to drugim rječima znači da će cijena u petak nakon sjednice još kliznuti dolje u rasponu cca 5-15%. U tom slučaju, svi koji igraju na tu kartu i kupovali su danas će fino popušit jer su jučer mogli imati 35% jeftiniji ulaz ako računamo siguran dokap uz najmanji koeficijent od 1.4. Osobno bi ovo objasnio kao pravo kockanje u odnosu na bilo kojeg “starog” dioničara koji je ulazio pri bilo kojoj cijeni do jučerašnjeg dana.
B) Akceptiranje vrijednosti LKPC od strane tržišta
Ako je današnja cijena odraz općeg psihološkog stanja na strani kupnje gdje se gleda na 3800 Kn kao na realnu tržišnu cijenu(između ostalog i zbog današnje objave LUKOILA, u Slobodnoj Dalmaciji bilo na prve dvije stranice!) onda smo već s današnjim danom kapitalizirati +40% u odnosu na cijenu od jučer.
Čisto matematički, da je danas odmah proveden dokap po 1.4 i uknjižene sve dionice, da smo na pozitivnoj nuli cijena bi bila 2750 kn. Pravo prvokupa tu ima jednu nematerijalnu vrijednost koju bi trebali ukalkulirati najmanje s 10%

Što se tiče današnjeg prometa, opet su veliki igrači igrali glavnu ulogu, mali su kao kupci mogli u najboljem slučaju odraditi 500.000 Kn.

A to što nam se Alt333 opet javio, više me veseli za nastavak naše rasprave nego išta drugo na forumu danas.
I stvarno Alt, pošto ti je jedan kolega već postavio pitanje, ja ću ga samo ponovit:
“Objasni nam molim te na temelju kakve taktike i isplativosti si ti kupio danas?!” Slažem se da je malo vjerojatno, ali ipak moguće da će u petak na kraju dana čovjek možda ispasti pametniji od svih nas starosjedioca ovdje zajedno, ali u ovoj situaciji zaista je lik fascinantan.


alt333: “danas su većinom kupovali mali i neinformirani tipovi,kao što sam i sam.te danas,zajedno sa mnom ne bi nazvao dobro informiranima,već hazarderima,mi smo danas riskirali,pa što bude,a možda smo trebali
čekati sutrašnji dan,kad je moguće da se cijena još snizi..
“Zamolio bi te da nam pojasniš na temelju čega si ti danas došao do zaključka da je dobro kupit ovu dionicu?
Htio bi svhatit na temelju čega večina na našoj burzi kupuje i prodaje.

Kolega alt i mene jaaaako zanima zašto ste kupili baš danas, kada ste prije nekoliko dana vrlo otvoreno drukali na dolje??? čak iznosili neke SF info o Luci??? Ne baš ugodne za uho investitora, koje se nisu pokazale točnima???
Sad sam jako iznenađen, mada ne bih trebao biti.[huh]
Možda je u pravu onaj kolega koji u potpisu ima ono: Mi Hrvati imamo dvije mane, lako zaboravljamo…[thumbsup]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

riskiram odgodu dokapitalizacije na kratko vrijeme,eto zašto sam kupio danas po 3950,00,možda sam se zaletio,ali šta je tu je,jednostavno-riskiram,i zašto bi se ljutio,svatko ima svoje razloge,da vidim toga što sve pogađa na burzi,nek se javi…

aj,sad smo kolege,nemojte me napadat,uostalom lkpc mi čini tek 16 posto porfelja,pa tako i ako spušim,ništa strašno,ostavit ćemo je za crne dane,,a jeli ikome od vas palo na pamet da bi mogli uvesti lock-up na nove dionice?rok od 3 godine..


riskiram odgodu dokapitalizacije na kratko vrijeme,eto zašto sam kupio danas po 3950,00,možda sam se zaletio,ali šta je tu je,jednostavno-riskiram,i zašto bi se ljutio,svatko ima svoje razloge,da vidim toga što sve pogađa na burzi,nek se javi…

nema odgode

potpuno se slazem s garibaldijem, uz malu nadopunu…, cujem da je vlada dobila naputak kako da njezin clan glasa u Fondu?????
zar to nije malkice čudno[cool][cool]


aj,sad smo kolege,nemojte me napadat,uostalom lkpc mi čini tek 16 posto porfelja,pa tako i ako spušim,ništa strašno,ostavit ćemo je za crne dane,,a jeli ikome od vas palo na pamet da bi mogli uvesti lock-up na nove dionice?rok od 3 godine..

Neka i bude lock up na 3 godine, na te povlaštene,i to je dobro,bitno je samo da do dokapa dođe. [thumbsup][tongue]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.


potpuno se slazem s garibaldijem, uz malu nadopunu…, cujem da je vlada dobila naputak kako da njezin clan glasa u Fondu?????
zar to nije malkice čudno[cool][cool]

Možda su odlučili da bude koeficijent 3,6 za nas? [lol]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.


potpuno se slazem s garibaldijem, uz malu nadopunu…, cujem da je vlada dobila naputak kako da njezin clan glasa u Fondu?????
zar to nije malkice čudno[cool][cool]

Koji je to naputak?

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close