LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako Lukoil ovo izgradi, samo nebo je granica, jer to ide na onaj projicirani pretovar, a računajte da je prihod po toni LKPC oko 50 kuna…


ides: ” Dovoljno je da HANFA promijeni datum stjecanja prava za dokap i šta onda?[bye] ” A otkud takva očekivanja? Zašto bi HANFA mjenjala datum? ZAŠTO? Stvarno mi nije jasno da se 7 milja kuna može upucati na ovim vrijednostima.

zato sto netko ima dobreeeeeeeeeeee koristi


A otkud takva očekivanja?
Zašto bi HANFA mjenjala datum?
ZAŠTO?
Stvarno mi nije jasno da se 7 milja kuna može upucati na ovim vrijednostima.

Pa valjda da se oni nakupuju po 3.600.
Ali valjda i čelnici HANFE imaju ime i prezime.
Ako neko bankrotira zbog njih možda ih povuće sa sobom.[thumbsup]


Xavier13: ” To je samo kod izracuna za ulaz na 6000 kn. ” Meni tu nešto jako smrdi! A kako će dobru početnu cijenu imati oni koji danas kupuju po 3.600! Siguran sam da imaju informaciju da ništa od dokapitalizacije ovaj petak. Promet danas 6 milijuna nije sića, to su dobro informirani investitori!?[cry]

Ja sam danas probao prodat kako bi si smanjio gubitak eventualni, ali malo sam promašio u procjeni, pa se eto držim prvotnog plana. Dakle, za one koji nisu bili u mogućnosti pratiti promjene cijena pred početak trgovanja stvari su išle ovako. Ostalo je od jučer nekolicina naloga oko 5000-5400 kn plus izgleda solidna količina ispod 5000. Nalozi na prodaji su se već 15-ak minuta prije početka spustili na 5000 i u zadnjih 10 min klizili prema dolje. Ja sam se probao pet minuta prije početka ubaciti na 47xx, no cijena je išla i niže. Eh, onih 200000kn što je aktiviralo prvu blokadu je izgleda bio jedan veliki nalog cca 115 komada, koji je valjda u zadnjoj sekundi preskočio sve, ali i takav se djelomično realizirao. Šteta što nije prošlo, no bar mi je sad rizik za sudjelovanje u dokapu minimalan.[yawn]

Inače računao sam da bi pad mogao biti oko 50% vrijednosti ATH dakle 3500 kn, a kako je završila na 3800kn (pad od 1900kn, istina moj gubitak je mrvu veći) mogu reći da sam zadovoljan. Izgleda da je ova korekcija malo počistila tržište, a ni ovi rusi nisu za baciti. U svakom slučaju čestitke i onima koji su shortali i onima koji će sudjelovati u ovom dokapu.[thumbsup]

@ tramvajac; griješiš, kupci su vjerovatnije fondovi koji misle dugoročno i poneki investitor špekulant koji se fura na hvatanje noževa u padu.

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Nego, jel se to samo meni cini ili su ovi postoci na stranici poslovnog poprilicno krivi? Pad bi trebao iznositi 1-(3800/5700), dakle oko 33%, a ne 45%. Ako se gleda srednja cijena, dakle oko 4100kn, tada bi pad trebao biti jos i manji.

Na zse monitoru pad je 30,70%????

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

Izgleda da da. Na rastu je promjena -1.980,00 -34,26 %

Poslovni izgleda navlači lagano na pad [lol] [wink]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Inace, jucerasnja prosjecna je bila oko 45% veca od danasnje pa poslovni vjerojatno na tome bazira svoj proracun. Ali to je naravno krivo, jer omogucuje padove vece od 100%. Idem sad slat pp redakciji 🙂

Xavier13:

To je samo kod izracuna za ulaz na 6000 kn.

Meni tu nešto jako smrdi!
A kako će dobru početnu cijenu imati oni koji danas kupuju po 3.600!
Siguran sam da imaju informaciju da ništa od dokapitalizacije ovaj petak.
Promet danas 6 milijuna nije sića, to su dobro informirani investitori!?[cry]

Slažem se, međutim to ukazuje da će dokapa sigurno biti (promet i cijena), sad ovaj ili drugi mijesec meni svejedno. Najbitnije da ga bude.

&

Ja mislim da je razlog tako visokoj cijeni ruska nafta, a ne info o odgodi dokapa…

danas su većinom kupovali mali i neinformirani tipovi,kao što sam i sam.te danas,zajedno sa mnom ne bi nazvao dobro informiranima,već hazarderima,mi smo danas riskirali,pa što bude,a možda smo trebali čekati sutrašnji dan,kad je moguće da se cijena još snizi..[sealed]


danas su većinom kupovali mali i neinformirani tipovi,kao što sam i sam.te danas,zajedno sa mnom ne bi nazvao dobro informiranima,već hazarderima,mi smo danas riskirali,pa što bude,a možda smo trebali čekati sutrašnji dan,kad je moguće da se cijena još snizi..[sealed]

Još sutra prodaj ispod 3500 i postaješ tipičan hrvatski mešetar. [lol]

Sad bez ljutnje.
Zamolio bi te da nam pojasniš na temelju čega si ti danas došao do zaključka da je dobro kupit ovu dionicu?
Htio bi svhatit na temelju čega večina na našoj burzi kupuje i prodaje.
Hvala

New Report

Close