LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobro kolege da rezimiramo, ako sam danas kupio lkpc- znači ne upadam u dokap[cry]
jedino ako odgode skupštinu[pray]

psi imaju buhe, ljudi nevolje....


balin: ” Koja je knjigovodska cijena LKPC ? A koja je knjigodska cijena LKRI ? hvala. ” 400kn i 100kn

To su nominalne vrijednosti…
BVPS LKPC je preko 700 kuna
BVPS LKRI je oko 20 kuna


Dobro kolege da rezimiramo, ako sam danas kupio lkpc- znači ne upadam u dokap[cry] jedino ako odgode skupštinu[pray]

ne upadaš..a odgode skupštine nema.

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "


Mene sad zanima mi koji smo upali u dokapitalizaciju (ako je bude) dali ćemo primit neku obavjest koliko imamo dionica pravo kupit,gdje će se te dodatne dionice uplatit i u kojem roku?? Da se nebi dogodilo da to prođe bez mene [cry] tj.da nebi bilo pojela konja trava[bye]

Sve stiže poštom..budi dobar s poštarom!!

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "


efodix: ” balin: ” Koja je knjigovodska cijena LKPC ? A koja je knjigodska cijena LKRI ? hvala. ” 400kn i 100kn ” To su nominalne vrijednosti… BVPS LKPC je preko 700 kuna BVPS LKRI je oko 20 kuna

Da, sorry.


To je samo kod izracuna za ulaz na 6000 kn.

Meni tu nešto jako smrdi!
A kako će dobru početnu cijenu imati oni koji danas kupuju po 3.600!
Siguran sam da imaju informaciju da ništa od dokapitalizacije ovaj petak.
Promet danas 6 milijuna nije sića, to su dobro informirani investitori!?[cry]


Xavier13: ” To je samo kod izracuna za ulaz na 6000 kn. ” Meni tu nešto jako smrdi! A kako će dobru početnu cijenu imati oni koji danas kupuju po 3.600! Siguran sam da imaju informaciju da ništa od dokapitalizacije ovaj petak. Promet danas 6 milijuna nije sića, to su dobro informirani investitori!?[cry]

prodavali su špekulanti oni koji žele na brzinu uzeti nešto love…svatko to nije prodao ne treba strahovati, a ako je još imao keša za dokup…još bolje za njega.

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

Dovoljno je da HANFA promijeni datum stjecanja prava za dokap i šta onda?[bye]

Analiza: Luka Ploče ovaj put na generalnoj probi zbog dokapitalizacije

Igor Prstec, Igor.Prstec@seebiz.eu
23.01.2008 16:17
Pročitaj komentare(0)

Današnji pad cijene dionica Luka Ploče isforsiran navalom prodavača i to od samog otvaranja trgovanja zbog čega je ovoj tvrtki u samo jednom danu, računamo li na najnižoj dnevnoj razini, izbrisano uvjerljivo više od trećine tržišne kapitalizacije pokazuje da su ulagači „povjerovali“ u održavanje Glavne skupštine ovaj petak kada bi trebala biti odobrena dokapitalizacija Luke Ploče po nominalnoj vrijednosti dionice u ukupnom iznosu od 125 milijuna kuna.
Iako je dokapitalizacija nužna pretpostavka daljnjeg poslovanja naše južne luke koja otvara vrata i realizaciji najavljene modernizacije koja će biti financirana dijelom iz kredita Svjetske banke, kratkoročan efekt dokapitalizacije po nominali je u najmanju ruku katastrofalan po dionicu. Razvodnjavanje svih ulagačkih multipli samo jednim potezom znatno „poskupljuje“ dionicu čije se nove multiple bez korekcije cijene jednostavno više ne mogu opravdavati postignutim poslovnim rezultatima tvrtke.

Najbolja ilustracija spomenutog je da bi, ako bi htjeli zadržati odnos cijene dionice Luke Ploče i njene knjigovodstvene vrijednosti od dana ranije (izračunate po posljednjem devetomjesečnom reportu), a uključimo li pritom utjecaj novih dionica iz dokapitalizacije morali bi cijenu sa jučerašnjih 5780 kuna odmah spustiti na tek nešto više od 4300 kuna – što predstavlja gubitak više od četvrtine tržišne kapitalizacije.

No, u tom slučaju omjer cijene i zarade po dionici ostaje gotovo udvostručen, a sličnu sudbinu doživljava i omjer cijene i prihoda od poslovanja. Kako se takvo instant poskupljenje nikako ne sviđa ulagačima, posve je razumljiv i današnji pad cijene ovih dionica.
Zaron ispod 3900 kuna opravdava još uvijek visok omjer P/E, naravno uključimo li efekt dokapitalizacije, koji se i na toj razini drži iznad 120, no omjer P/Bv je u tom slučaju sa 8,05 (računamo li po cijeni u utorak i bez utjecaja dokapitalizacije) pao tek nešto iznad 7.

Ipak, današnji kupci dionica računaju na moguću novu odgodu dokapitalizacije koja bi sasvim realno ponovno mogla kratkoročno pozitivno djelovati po ovu dionicu, no može se dogoditi i to da država u procesu dokapitalizacije odluči ne sudjelovati u punom mogućem iznosu što bi povećalo „zahvat“ jeftinih dionica postojećim dioničarima koji bi u tom slučaju mogli snažno profitirati od sudjelovanja u ovoj, već i dosad, prilično zanimljivoj dokapitalizaciji. Kako iz Vlade nema nikakvih novih naznaka koji bi to potvrdili, ali ni demantirali ostaje otvoreno i to pitanje.

Naravno, taj potez bi otvorio čitav niz pitanja povezanih uz državno vlasništvo, odabranu metodu privođenja privatizacije do kraja ali, na kraju, i opravdanosti takvog poteza koji bi iz državne blagajne direktno imovinu prebacio u ruke uskoj skupini ljudi.

Čini se da je u cijeloj priči (neopravdano) postrani ostala vijest o namjeri ruskog Lukoila da u Luci Ploče gradi skladište naftnih derivata, što bi Luci donijelo značajnu prekrcajnu masu, a samim tim povećalo i prihode i dobit, ali i uvelike poboljšalo stratešku važnost ove luke.

Ništa onda,sve po p.s. Ovi koji su danas i sutra i dalje kupili profitiraju kao i oni koji nisu i neće prodavati još neko vrijeme.A ostali će naučiti nešto o burzi[rolleyes][undecid]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"


prodavali su špekulanti oni koji žele na brzinu uzeti nešto love…svatko to nije prodao ne treba strahovati, a ako je još imao keša za dokup…još bolje za njega.

Ma nije stvar u onima koji su prodavali, i ja bih prodao po 4.400 kad mi je ulaz 2.500 ako bude dokapitalizacija!
Ozbiljnost problema je u onima koji su kupovali danas a to, uvjeren sam nisu naivci!
Mogli su jučer računajući dokap kupovati po 2,300 a oni radije danas po 4.400!?
Obično nositelje loših vijesti ubijaju, hoću li ja biti banan?[cry]


Dovoljno je da HANFA promijeni datum stjecanja prava za dokap i šta onda?[bye]

A otkud takva očekivanja?
Zašto bi HANFA mjenjala datum?
ZAŠTO?
Stvarno mi nije jasno da se 7 milja kuna može upucati na ovim vrijednostima.

New Report

Close