LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Slobodna od jutros:

“…, Rusi će, kao vlasnic rafinerije nafte u Bosanskom Brodu iskoristiti pravo korištenja luke Ploče koje ima Republika Srpska, te tamo sagraditi najveće skladište naftnih derivata na Jadranu kapaciteta 200 tisuća kubičnih metara.”

Ne da nećemo past ispod 4000 već nam se smješkaju vrhunci od preko 10000 [thumbsup]

Inače gogo1, ponesen onim tvojim euforizmom podeblja sam broj dionica LP za 2,5x otkad smo se zadnji put čuli [proud]

"Operator! Give me the number for 911! " - Homer Simpson

Premda vijest nije izravno vezana za LKPC korisno je znati kako se zanimljive stvari počinju dešavati u Pločama

Ruski Lukoil osvaja hrvatsko naftno tržište

Business.hr
23.01.2008 09:09
Pročitaj komentare(1)

Ruski naftni div Lukoil osnivanjem predstavništva u Hrvatskoj, koje će voditi Nikolai Ivčikov, počinje svoj prodor na hrvatsko naftno tržište. Prva investicija Lukoila u Hrvatskoj bit će gradnja skladišta naftnih derivata u luci Ploče, piše Slobodna Dalmacija.
Ivčikov je do sada bio čelni čovjek Lukoila u Poljskoj i Bugarskoj, gdje je imao odlučujuću ulogu u preuzimanju naftne industrije Bugarske.

Prema prvim najavama Lukoil najviše zanima stvaranje lanca benzinskih stanica po Hrvatskoj na kojima bi mogli plasirati derivate proizvedene u rafinerijama, koje su već kupili u regiji.

Kako u BiH Lukoil ima rafineriju nafte u Bosanskom Brodu zainteresirani su za širenje skladišnih kapaciteta u luci Ploče, koja je najvažnija tranzitna luka BiH.
Lukoil je u regiji vlasnik bugarske naftne industrije i zajedno sa Kazahstancima ima vlasnički udio u rumunjskoj naftnoj industriji, te rafinerije u BiH. Osim Lukoila na tržište Balkana preko Naftne industrije Srbije ulazi i ruski Gazprom.

Nisu mi jasni ovi nalozi na LCPL na prodaji, ako u petak skupština nebi imala kvorum pa se sazove nova recimo za 15.02. što se onda događa, molim dobrog poznavatelja da komentira ovo.

Nema šanse da ne bude kvoruma, ipak država vodi glavnu riječ, danas je u Slobodnoj Dalmaciji veliki članak o nastavku privatizacije svih poduzeća u državnom vlasništvu a iz portfelja HFP. Ni riječi o LP. Oni su to već prekrižili, ne boj se, bit će kvruma, a ovi nalozi od 4800 su realna cijena od danas, ipak je splasnula euforija prije dokapitalizacije.

"Operator! Give me the number for 911! " - Homer Simpson


Slobodna od jutros: “…, Rusi će, kao vlasnic rafinerije nafte u Bosanskom Brodu iskoristiti pravo korištenja luke Ploče koje ima Republika Srpska, te tamo sagraditi najveće skladište naftnih derivata na Jadranu kapaciteta 200 tisuća kubičnih metara.” Ne da nećemo past ispod 4000 već nam se smješkaju vrhunci od preko 10000 [thumbsup] Inače gogo1, ponesen onim tvojim euforizmom podeblja sam broj dionica LP za 2,5x otkad smo se zadnji put čuli [proud]

Odlično [thumbsup]….tako radi pravi investitor!!
Marge će biti sretna !!!

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "


Nisu mi jasni ovi nalozi na LCPL na prodaji, ako u petak skupština nebi imala kvorum pa se sazove nova recimo za 15.02. što se onda događa, molim dobrog poznavatelja da komentira ovo.

hipotetski…onda će biti mjerodavan datum za sudjelovanje u dokapitalizaciji stanje u SDA na dan 15.02…a svi koji prodaju sada prodaju na vlastiti rizik

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

blokada.
baš me zanima “how low can we go”

BLOKADA !!!!! [cry] vjerovatno se onda uzima 25.1. za dan za dokap. Netko nešto više zna. [cry]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.


Nisu mi jasni ovi nalozi na LCPL na prodaji, ako u petak skupština nebi imala kvorum pa se sazove nova recimo za 15.02. što se onda događa, molim dobrog poznavatelja da komentira ovo.

Ako se odgodi skupština može se na sljedećoj donijeti odluka da taj sljedeći datum bude važan.
Tako se desilo nedavno sa IKB Zenica u BiH.

Nije gotovo kad je gotovo, već kad Hanfa kaže da je gotovo![thumbsup]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

Pa dobro, hoće neki moderator ovo odobriti, ili neće…neću sada komentirati smislenost toga da se na odobrenje čeka preko pola sata…

Prenosim post kolege dikobraza sa mojnovac:

Small_Fish, 23.01.2008. u 10:40
Prošli tjedan sam telefonski kontaktirao LKPC, gospođa koja je primala prijave za skupštinu je rekla da su, osim drzave, dolazak potvrdili i skrbnički računi, a i ponešto malih ulagača, tako da bi kvoruma trebalo biti.

Nakon naslova u Slobodnoj Dalmaciji sam još sigurniji da neću prodavati LKPC još neko vrime.
Kad sam ovo ljeto ulazio od 3500-3700 ni je mi ni nakraj pameti bilo da ću imati priliku dokupiti
po 400 kn dionicu kojoj se kroz godinu dana smješi 10 k.[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....

New Report

Close