LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo su sve lijepe vijesti,samo da država ne sudjeluje u dokap. [thumbsup][thumbsup]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

Osobno vjerujem da će dokapitalizacija biti izglasana i sviđaju mi se ovi pozitivni tonovi budući da mi je dobar dio portfolia u ovoj dionici, a u razdoblju pred izbore nije bilo najugodnije biti dioničar LKPC zahvaljujući nekim novinskim člancima…

Na drugom forumu sam pročitao da neki od tamošnjih forumaša spominju model koji do sada, koliko znam, nije nigdje niti spomenut, po kojem bi država dio svojih dionica prepustili radnicima (nešto slično kao što e odvijalo na DDJH).

Zanima me dali je to uopće pravno izvedivo. Dakle dali je moguće da se dogodi da mi normalno dokapitaliziramo LKPC po koeficijentu 1,4, a da država smanji svoj udio ustupajući dionice radnicima po xy cijeni? Ovaj scenarij kratkoročno bi bio vrlo negativan na ovoj dionici, i budući da me je država sa ovim modelom već na DDJH lijepo zaj….. ne bi htio ponoviti istu grešku pa bolje da pitam…

Na drugom forumu sam pročitao da neki od tamošnjih forumaša spominju model koji do sada, koliko znam, nije nigdje niti spomenut, po kojem bi država dio svojih dionica prepustili radnicima (nešto slično kao što e odvijalo na DDJH).

Zanima me dali je to uopće pravno izvedivo. Dakle dali je moguće da se dogodi da mi normalno dokapitaliziramo LKPC po koeficijentu 1,4, a da država smanji svoj udio ustupajući dionice radnicima po xy cijeni? Ovaj scenarij kratkoročno bi bio vrlo negativan na ovoj dionici, i budući da me je država sa ovim modelom već na DDJH lijepo zaj….. ne bi htio ponoviti istu grešku pa bolje da pitam…


Kod Đuke je bila druga situacija, naime tamo su se radnici, koji su za vrijeme privatizacije bili mobilizirani te zbog toga nisu sudjelovali u istoj, organizirali u udrugu i naknadno izborili uskraćeno im pravo .
Točno je da je da su u predizborno vrijeme neki političari spominjali radničko dioničarstvo u LP ali na tome je i ostalo, ništa ozbiljno.
Privatizacija u LP je uredno provedena i završena!
Za bilo kakve naknadne podjele dionica,ukoliko nije bilo nekih nepravilnosti u privatizaciji, potrebno je donjeti takav zakon te ga potvrditi u saboru!
Ja vjerurujem da takve ideje nisu realna mogućnost!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

kolega sampras hvala za informacije. Zna li se možda tko će biti predstavnik Vlade na sjednici…da li ostaje kao i do sada gđa Biserka Šoštarić (ona je glasala za prijedlog dokapa koliko je meni poznato) ?

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "


kolega sampras hvala za informacije. Zna li se možda tko će biti predstavnik Vlade na sjednici…da li ostaje kao i do sada gđa Biserka Šoštarić (ona je glasala za prijedlog dokapa koliko je meni poznato) ?

To ti je skoro pa nevažno, važno je što će reći Luka i Ivo………[smiley]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!


gogo1: ” kolega sampras hvala za informacije. Zna li se možda tko će biti predstavnik Vlade na sjednici…da li ostaje kao i do sada gđa Biserka Šoštarić (ona je glasala za prijedlog dokapa koliko je meni poznato) ? ” To ti je skoro pa nevažno, važno je što će reći Luka i Ivo………[smiley]

ma naravno ali ipak je bolje znati da li se kontinuitet nastavlja i sa istim osobama (gđa Šoštarić npr)

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

Danas je zadnji dan za kupnju ili dokupnju, pošto je popis 18.1.

Tko se nije skrio, magarac je bio….[rolleyes]


Danas je zadnji dan za kupnju ili dokupnju, pošto je popis 18.1.

Tko se nije skrio, magarac je bio….[rolleyes]

Jel se gleda datum popisa imatelja dionica ili dan skupštine? [shocked]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.


Danas je zadnji dan za kupnju ili dokupnju, pošto je popis 18.1.

Tko se nije skrio, magarac je bio….[rolleyes]

Da, za prisustvovanje na glavnoj skupštini. Ali ne i za ući u dokapitalizaciju. Nije ti ovo ULPL…


Danas je zadnji dan za kupnju ili dokupnju, pošto je popis 18.1. Tko se nije skrio, magarac je bio….[rolleyes]

pa zar nije zadnji dan za dokup 21.01.??

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

Pa neznam baš…datum popisa za skupštinu je 18.1., zvao sam SDA i oni mi rekli da je to zadnji dan…

Pa sad ti budi pametan…[rolleyes]

oče se moć sudjelovati u dokapitalizacji ako ne kupiš prije 18..

New Report

Close