LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nisam siguran da li si dobro shvatio bit moga posta ali volim pročitati ponovo ovakve stvari naročito prije dokapitalizacije!!!


Ježi ga, trebao si staviti nekog smajlića[thumbsup]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Ježi ga, trebao si staviti nekog smajlića[thumbsup]


[thumbsup]Da vidim da li ovo funkcionira, jer mi smajlići ne uspijevaju ili je to do mene!!!

@Barbosa

Kolega, pratim ja LKPC vec dugo. Ulazio sam tamo negdje na 4500 pa izlazio na 5300 jer sam kemijao sa LEDO i IGH. No dobro, to sad nije vazno. Zadnja cijena je 6090 i vidim da ima malo naloga do 6250 a tamo mi se cini da netko namjerno koci cijenu i samo cekam iduci tjedan da se maknu ti veliki nalozi i onda idemo gore. Pratio sam ULPL prije zadnjeg dokapa i mislim da se ovdje dogadja slicna stvar.

________________________
“Here’s to our wives and girlfriends… may they never meet!”

11.01.

7. PBZ D.D./NOVA LJUBLJANSKA BANKA 1.737 0,78 Skrb. račun -8
10. PBZ D.D. 1.173 0,54 Skrb. račun -22


….
Inače, stavio bi poseban naglasak na širenje asortimana usluga luke u budućnosti, to mi je važnije nego recimo samo povećanje prometa što je izgledno! Stoga, LKPC će biti zvijezda na burzi još dugo….
SAMO DOKUP!

Dobro ste kolega to napisali za ‘zvijezdu na ZSE’ jer ITT ili Projekt integracije transporta i trgovine u Luci predviđa izgradnju terminala za rasute terete u dvije faze s kapacitetom od 5 milijuna tona godišnje, s planiranim završetkom do kraja 2010. Osim toga, predviđena je izgradnja višenamjenskog/kontejnerskog terminala koja je već započela u proljeće prošle godine, a završetak je planiran sredinom 2009. godine.

Isto tako, realizacijom projekata izgradnje kontejnerskog terminala luka Ploče dobiva 12 ha nove operativne površine, te obalu u dužini 300 metara za prihvat kontejnerskih brodova. Suprastrukturni objekti radit će se temeljem koncesije nakon provedenih javnih natječaja. Projekt izgradnje terminala za rasute terete rezultira novom lučkom površinom od 25 ha i novom obalom 300 metara za prihvat brodova od 150 DWT.

Ovim projektima odgovorit će se zahtjevima gospodarskih subjekata južne Hrvatske te susjedne Bosne i Hercegovine i ostalim gospodarstvenicima u državama koje su vezane za Vc koridor (Mađarska), a gledajući u skoru budućnost, u Luci se 2010. godine može očekivati:

– povećanje godišnjeg prometa s 2 miijuna (u 2004.) na čak 7,2 milijuna tona;
– povećanje kapaciteta pretovara rasutog tereta s 3 na 8,9 milijuna tona;
– porast kontejnerskog tereta sa 17 tisuća (u 2005.) na 40 tisuća TEU (već u 2009.);
– povećanje kapaciteta izravnog manipuliranja kontejnerima na 66 tisuća TEU (2010.);
– povećanje komercijalne brzine željeznice za više od 35 posto, a
– povećat će se i sudjelovanje privatnog sektora u lučkim operacijama sa 40 na 85 posto

http://www.mmtpr.hr/UserDocsImages/061120ploce-P-hr-novo.pdf

Dakle, dovoljno razloga da mislimo i na dulji rok ili kako bi to rekli financijski analitičari:
PREPORUKA – DRŽATI! [smiley][thumbsup]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?


11.01. 7. PBZ D.D./NOVA LJUBLJANSKA BANKA 1.737 0,78 Skrb. račun -8 10. PBZ D.D. 1.173 0,54 Skrb. račun -22

forde, ovo ja vidim, vidim pluseve a ne minuse kao sto si naveo…..[huh]

dan 11.1.08

1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 98.780 44,37 Osnovni račun
2. HZMO 37.493 16,84 Zast. račun
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 10.491 4,71 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 8.169 3,67 Skrb. račun
5. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 3.070 1,38 Skrb. račun
6. HPB D.D. 2.738 1,23 Skrb. račun
7. PBZ D.D./NOVA LJUBLJANSKA BANKA 1.745 0,78 Skrb. račun
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 1.522 0,68 Skrb. račun
9. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 1.316 0,59 Skrb. račun
10. PBZ D.D. 1.195 0,54 Skrb. račun
Ukupno: 74,80

DOKUP!

fond300:

11.01. 7. PBZ D.D./NOVA LJUBLJANSKA BANKA 1.737 0,78 Skrb. račun -8 10. PBZ D.D. 1.173 0,54 Skrb. račun -22

forde, ovo ja vidim, vidim pluseve a ne minuse kao sto si naveo…..[huh]

dan 11.1.08

1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 98.780 44,37 Osnovni račun
2. HZMO 37.493 16,84 Zast. račun
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 10.491 4,71 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 8.169 3,67 Skrb. račun
5. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 3.070 1,38 Skrb. račun
6. HPB D.D. 2.738 1,23 Skrb. račun
7. PBZ D.D./NOVA LJUBLJANSKA BANKA 1.745 0,78 Skrb. račun
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 1.522 0,68 Skrb. račun
9. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 1.316 0,59 Skrb. račun
10. PBZ D.D. 1.195 0,54 Skrb. račun
Ukupno: 74,80

Isprika greške u predznaku[thumbsup]

nakon ugodnog wellness vikenda jedva čekam početak burzovnog tjedna..mislim da će biti pozitivan za dioničare LP.
Ima li netko novih vijesti..npr..sampras..čovjek koji je najbolje upoznat u poslovanje LP ??

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

Skupština 100% 25.01 i danas mi potvrdio moj izvor koji nikada ne omanjiva i koji nije ni baba ni tetka već čovjek koji je među prvih pet u Luci i koji je i sam dosta veliki dioničar tako da situaciju prati i njega ta dokapitalizacija jako zanima

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Skupština 100% 25.01 i danas mi potvrdio moj izvor koji nikada ne omanjiva i koji nije ni baba ni tetka već čovjek koji je među prvih pet u Luci i koji je i sam dosta veliki dioničar tako da situaciju prati i njega ta dokapitalizacija jako zanima

Kolega Sampras, obzirom da se radi o prijedlogu za dokapitalizaciju, što bi trebala biti formalnost, kakve su šanse da se ne izglasa dokapitalizacija na način kakvu ju očekujemo?
Iako meni nije poznat takav slučaj, ovo mi je samo palo na pamet obzirom na sve što se događalo oko ove dionice, pa ne mogu izdržati a da ne pitam.
Ako nešto znate prosvijetlite nas

U drugom mjesecu sa radom počinje Željezara Zenica jedan od najvećih partnera Luke Ploče prije rata, količina uglja koja će u početku ići preko Luke Ploče je oko 1 000 000 tona godišnje a tu so još i gredice , staro željezo i dosta drugih sirovina koje koristi Željezera Zenica.
Budući da su vlasnici željezare sada stranci vjerovatno će velika većina tih roba ponovo ići preko Luke Ploče.
Ovih dana se užurbano radilo na pripremi lagera na koji će se skladištiti ugalj i sve je spremno za doček prvog broda.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

sampras:

Skupština 100% 25.01 i danas mi potvrdio moj izvor koji nikada ne omanjiva i koji nije ni baba ni tetka već čovjek koji je među prvih pet u Luci i koji je i sam dosta veliki dioničar tako da situaciju prati i njega ta dokapitalizacija jako zanima

Kolega Sampras, obzirom da se radi o prijedlogu za dokapitalizaciju, što bi trebala biti formalnost, kakve su šanse da se ne izglasa dokapitalizacija na način kakvu ju očekujemo?
Iako meni nije poznat takav slučaj, ovo mi je samo palo na pamet obzirom na sve što se događalo oko ove dionice, pa ne mogu izdržati a da ne pitam.
Ako nešto znate prosvijetlite nas


Mislim da nema šanse da se dokapitalizacija ne izglasa sada su tjeku dosta veliki radovi u Luci tako da bi to bila prava katastrofa da napomenem radi se kontenerski terminal i obala 6 za što je potrebno dosta novaca na obalu 6 će moći ulaziti brodovi od 100 000 tona a do sada nisu mogli veći od 50 000 tisuća.
Radovi su već dobrano započeli tako da bi odgoda dokapitalizacije bila prava katastrofa.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

New Report

Close